24.12.2014, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.8 4.0 3.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Voráček (PHI) 0+2, 2 střely, čas na ledě 17:40 (03:59:08)
1. Wayne Simmonds (PHI) 1+0
2. Claude Giroux (PHI) 1+0
3. Marco Scandella (MNS) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 19020 diváků.
Hokejisté Philadelphie vítězí v Minnesotě 2:5 a připisují si již třetí výhru v řadě. Flyers se tak dostali do velmi dobré formy a vánoční volno mohou trávit v mnohem lepší náladě, než v jaké se nacházeli ještě před týdnem. To Wild své trápení zase prohloubili a play-off se tomuto ambicióznímu týmu stále více vzdaluje.

Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:3 pro Letce. Ve 46. minutě dokázal zvýšit na rozdíl dvou branek Vincent Lecavalier a skóre zápasu pečetil 28 sekund před koncem ranou do prázdné branky Michael Raffl. Divočáci také měli možnosti, jak zápas zdramatizovat, ale rozhodčí jim neuznali hned dva góly – první za stavu 2:3 a druhý v době, kdy hosté vedli o dvě branky.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:11, celkem – 24:30

60:00

Michael RAFFL - 2:5

59:32

Philadelphia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Jakub Voráček obral na obranné modré o puk Sutera a nahrál MICHAELU RAFFLOVI, který přejel do útočného pásma a pohodlně zamířil do opuštěné domácí svatyně. Voráček si dnes připisuje druhou gólovou přihrávku a potvrzuje pozici lídra kanadského bodování soutěže. Asistence: Jakub Voráček.

59:19

Ještě icing Flyers.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:33

Bellemare netrefil od modré čáry prázdnou domácí klec!

58:15

Wild musejí zakládat akci až ze svého obranného pásma.

57:49

Velký závar před hostující klecí. Puk do sítě nedostal ani Parise.

57:31

Icing hostí.

57:21

Domácí už hrají bez brankáře.

57:12

Už druhý neuznaný gól domácích! Nahození od modré čáry tečoval Thomas Vanek a kotouč skončil za zády Emeryho. Rozhodčí Peel však okamžitě signalizoval vysokou hůl rakouského útočníka. Správnost jeho rozhodnutí potvrdilo i video.

56:11

Domácí v plném počtu. Nejvyšší čas, aby hráči Minnesoty vrhli vše do útoku.

55:48

Před brankou tečoval puk Umberger, skóre se ani teď nemění.

55:05

Voráček svou střelu ukryl kolem nohou stínících hráčů. Kuemper ale dokázal puk zastavit.

54:10

Za hrubost je vyloučen domácí Charlie Coyle. To už je s Minnesotou hodně špatné.

53:29

Hosté v plném počtu, ze strany Wild to nebyla povedená přesilovka.

52:39

Od modré střílel Suter, Emery vyrazil a volný puk uklidil do bezpečí Grossmann.

51:28

Zucker se z pravé strany řítil na Emeryho. Nepřekonal ho i kvůli háčku MacDonalda, který už míří na trestnou lavici.

51:09

Po vyhraném buly pálil od modré MacDonald, Kuemper vyráží.

51:06

Zakázaného uvolnění se dopustili domácí Divočáci.

50:15

A rovnou to máme i reklamní pauzu.

50:15

Bellemare přejel Lecavalierovi do útočného pásma předčasně. Postavení mimo hru.

49:49

Hosté se dopustili icingu, hra se stěhuje před Emeryho.

49:06

Pariseho pokus o střelu byl sražen do plexiskla za brankou.

48:01

Voráček objel branku a z úhlu se pokusil překvapit Kuempera. Ten byl připraven.

47:54

Zakázané uvolnění Minnesoty.

47:29

Letcům byl odpískán ofsajd.

46:31

Couturierovu střelu zachytil Kuemper, následuje reklamní přestávka.

Vincent LECAVALIER - 2:4

45:29

Je to 2:4 pro Letce! Střelu MacDonalda od modré tečoval před brankovištěm stínící VINCENT LECAVALIER a puk propadl za záda Darcyho Kuempera. Asistence: Andrew MacDonald a Pierre-Edouard Bellemare.

44:50

Hosté předvedli krásnou kombinační akci, kdy se puk přes Simmondse a Laughtona dostal až k Braydenovi Schennovi, který však z mezikruží zamířil jen do Kuempera.

44:09

Nyní hosté zahráli na icing.

43:44

Matt Read se ze strany protáhl až před Kuempera, branku však netrefil.

43:09

Po buly se dostal k nebezpečnému bekhendovému pokusu Giroux, Kuemper puk za svá záda nepustil.

41:28

Domácí se už radovali z vyrovnání, ale gól nakonec není uznán! Emery velmi nejistě vyrážel již první střelu Zacha Pariseho z ostrého úhlu. Parise se poté dostal ke kotouči znovu a jeho bekhendový pokus vyslaný od brankové čáry již za záda hostujícího gólmana propadl. Rozhodčí však po poradě s videem branku neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

40:57

Readovu střelu vyrazil Kuemper, který posléze i přikryl kotouč, jenž se opět dostal do jeho brankoviště.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.
Také po čtyřiceti minutách si drží těsné vedení hráči Philadelphie. Ve druhé třetině jsme viděli po gólu na každé straně. Domácím se nejprve podařilo vyrovnat, když se ve 24. minutě v přesilovce trefil Charlie Coyle. Ve 36. minutě ale vrátil Letcům vedení Wayne Simmonds. Ve třetí části můžeme očekávat ještě hodně zajímavou bitvu.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:11, celkem – 17:19

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé části.

38:20

Další příležitost pro hosty. Střela Girouxe z pravé strany skončila těsně vedle branky.

37:17

Tohle byla dobrá šance! VandeVelde poslal z rohu puk před branku a najíždějící Bellemare zblízka Kuempera nepřekonal.

37:06

Tečovaný puk vypadl do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:24

Ve druhé třetině uvidíme ještě jednu reklamní přestávku.

Wayne SIMMONDS - 2:3

35:22

Flyers opět vedou! Brayden Schenn dostal puk k WAYNOVI SIMMONDSOVI, který z pravého kruhu zamířil do vzdálenějšího horního růžku Kuemperovy svatyně. Asistence: Brayden Schenn a Mark Streit.

34:13

Podél pravého mantinelu vnikl do útočné třetiny Vaněk. Jeho prudký pas však nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl.

33:03

Voráček sám projel až do útočného pásma, jeho střelu vyrazil Kuemper.

32:06

Giroux našel přesným pasem napříč pásmem Grossmanna. Puk po střele hostujícího obránce zůstal pod betony Kuempera.

31:46

Ofsajd domácích.

30:39

Thomas Vanek dostal přihrávku na pravý kruh a cpal puk na vzdálenější tyč. Emery stačil zakročit vyrážečkou.

30:12

Čas na reklamní přestávku.

29:33

Puk se od zadního mantinelu překvapivě odrazil zpět před branku Flyers a Matt Cooke měl před sebou prázdnou klec! Skvělou práci však odvedl obránce MacDonald, který domácímu forvardovi gólovou šanci sebral.

28:52

Hosté jsou kompletní, Voráček se zapojil do hry.

28:27

Flyers vyhazují.

28:07

Nyní se hosté osvobodili.

27:54

Tentokrát už Emery přerušil domácí tlak a přikryl kotouč.

27:44

Z pravého kruhu vypálil Parise, branku přestřelil.

27:05

Nacvičená spolupráce dvojice Suter – Pominville. První nahrával, druhý z první pálil. Puk končí v klíně Emeryho.

26:51

Jakub Voráček je vyloučen za faul v útočném pásmu. Domácí budou hrát už čtvrtou přesilovou hru. Dnes se zatím vylučuje jen na straně Letců.

26:41

Střelu Girouxe vyrazil Kuemper, hostující elitní řada soupeře tlačí.

26:15

Voráček hledal před brankou najíždějícího Girouxe, tuto spolupráci však přerušila obrana Minnesoty.

25:46

Pro střelu Couturiera si Kuemper sáhl lapačkou.

24:40

Zahrozili hosté. Kuemper však uhájil prostor u své tyče proti Lecavalierovi.

Charlie COYLE - 2:2

23:43

Minnesota právě vstřelila branku!
Domácím stačilo na využití přesilovky 20 sekund! Suter nabil na střelu Pominvillovi, jehož rána sice až k Emerymu neprošla, ovšem pohotový CHARLIE COYLE puk zametl na správné místo. Je vyrovnáno. Asistence: Jason Pominville a Ryan Suter.

23:23

Hostující Brayden Schenn je vyloučen za to, že ukryl kotouč ve své rukavici. Další přesilovka pro Wild.

23:12

Po průjezdu do útočného pásma vypálil Raffl, Kuemper se zaskočit nenechal.

22:58

Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude v obranném pásmu Wild.

22:16

Hosté jsou už kompletní.

22:10

Další zákrok Emeryho, který nadvakrát zlikvidoval pokus Granlunda.

21:26

Od modré vypálil Pominville, Emery jeho střelu pokryl.

21:04

Střela Sutera skončila jen na chráničích obránce MacDonalda.

20:46

Hosté vyhodili.

20:14

Hostující Nicklas Grossmann je vyloučen za vražení na hrazení.

20:07

Hned po buly se vydal dopředu Pominville a Emery musel vyrážet jeho bekhendový pokus.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:02.
První třetina nabídla poměrně zajímavý hokej a také hned tři góly. Skóre zápasu otevřel v 8. minutě Couturier, který využil vydatné pomoci domácího obránce Sutera, jenž si srazil puk do vlastní klece. O dvě minuty později pak Letci vedli už o dvě branky, Schennovu vyraženou střelu doklepl do sítě Claude Giroux. Wild však odpověděli hned za 30 sekund, když se prudkou ranou prosadil Marco Scandella.

Střely na branku v 1. třetině – 7:8.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45

Domácí se v závěru periody usadili v útočném pásmu, zatím jsou však v rohu.

18:51

18:29

18:10

Střílenou přihrávku Niederreitera před brankou promáchl Vanek.

17:39

Hosté opět vyhazují, Divočáci se nemohou usadit v útočné třetině.

16:59

Couturier poslal puk až za branku Wild.

16:37

Letci vyhráli buly a vyhodili.

16:28

Hosté jdou do oslabení. Scott Laughton je potrestán za podražení.

15:32

Spurgeon vypálil od modré. Před Emerym byl v té chvíli poměrně velký provoz, ale puk za zády hostujícího brankáře neskončil.

14:46

Hned po vhazování se kotouč dostal před brankoviště hostí a Emery ho musel zalehnout.

14:40

Střela Pominvilla byla poměrně snadným soustem pro Emeryho lapačku.

14:11

Nyní tu máme reklamní přestávku.

13:48

Mohlo být vyrovnáno! Coyle našel zpoza branky před brankovištěm Niederreitera, který ani na několik pokusů nedostal puk za záda již ležícího Emeryho!

13:20

Domácí nyní rozvážně rozjíždějí útok ze svého obranného pásma.

12:26

Hosté zahráli na icing, hra se vrací před brankáře Emeryho.

11:25

Hra se přelévá nahoru – dolů. V úvodu utkání tak vidíme výborný hokej.

Marco SCANDELLA - 1:2

10:03

Domácí odpovídají tím nejlepším možným způsobem! Od modré čáry vypálil MARCO SCANDELLA a Emery přes Koiva, který šikovně parkoval před jeho brankovištěm, vůbec nic neviděl – 1:2. Asistence: Jared Spurgeon a Zach Parise.

Claude GIROUX - 0:2

09:33

A je to 0:2 pro Letce! Elitní řada hostí si vytvořila velký tlak, který je korunován gólem. Jakub Voráček nahrál na modrou čáru Lukovi Schennovi, jehož střelu Kuemper vyrazil pouze na hůl CLAUDA GIROUXE, který dorážel do poloodkryté klece. Asistence: Luke Schenn a Jakub Voráček.

Sean COUTURIER - 0:1

07:16

Hosté se ujímají vedení! SEAN COUTURIER se uvolnil přes obránce Brodina, dostal se až mezi kruhy a ještě chtěl celou situaci vylepšit nahrávkou před odkrytou branku na Umbergera. Do spolupráce útočníků Flyers se však vložil Suter, který si kotouč nešťastně srazil bruslí do vlastní klece. Asistence: R.J. Umberger.

06:56

Suter si sjel do dobré střelecké pozice. Hostující branku však netrefil.

06:20

Střelu Girouxe ukryl ve své výstroji Darcy Kuemper. Následuje reklamní přestávka.

05:21

Zahrozila čtvrtá řada Flyers, konkrétně Bellemare s Lecavalierem. Druhý jmenovaný zblízka nepřekonal Kuempera.

04:49

Niederreiter vytvořil šanci pro obránce Scandellu. Jeho bekhend vykryl Emery.

02:10

Hosté teď zaměstnali brankáře Kuempera několika střelami. Strážce svatyně Wild drží čisté konto.

00:57

Scandella vyslal od modré spíše propagační střelu, která nemohla brankáře Emeryho výrazněji ohrozit.

00:29

Jakub Voráček při přechodu přes útočnou modrou podklouzl a skončil na ledě.

00:01

Teď už je vše připraveno k zahájení zápasu.
Nyní si vyslechneme hymnu Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Kuemper (Curry) – Brodin, Suter (A), Spurgeon, Scandella, Folin, Falk – Vanek, Granlund, Parise (A) – Pominville, Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Coyle, Cooke – Bickel, Brodziak, Carter. Trenér: Mike Yeo

Philadelphia Flyers: Emery (Zepp) – Streit (A), Grossmann, Coburn, Schultz, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Laughton, B. Schenn – Read, Couturier, Umberger – Lecavalier, Bellemare, VandeVelde. Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Lee, Peel – Brisebois, Mach.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
Jakub Voráček (PHI) – 33 zápasů, 44 bodů (14+30)
Vzájemné zápasy:
Oba týmy se letos už jednou utkaly. 21. listopadu se ve Philadelphii radovali z vítězství 3:2 hostující Wild.
Minnesota Wild:
Také od hokejistů Minnesoty se v letošní sezóně čekalo víc. Divočáci dosud nasbírali 35 bodů a v nadupané Západní konferenci jim patří až desáté místo. Na osmé LA Kings přitom ztrácejí už šest bodů. Nutno však podotknout, že Wild mají odehráno o 3 až 5 zápasů méně než největší konkurenti. Z posledních pěti duelů celek Minnesoty zvítězil jen jednou a v posledních dvou případech ještě přidal dva body za porážky v prodloužení. Největším ofenzivním tahounem týmu je Zach Parise, který si udržuje průměr jednoho kanadského bodu na zápas.