21.12.2014, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 1.88 3.85 3.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Daniel Sedin (VAN) (0 + 2) (06:48:00)
Československá stopa v utkání

Radim Vrbata (VAN) (1 + 0, čas na ledě 18:10)
Jiří Hudler (CGY) (0 + 1, čas na ledě 15:13)
Zápas mezi Vancouver Canucks a Calgary Flames nabídl celkem pět branek, tu pátou rozhodující přineslo až prodloužení. V něm jen po pár vteřinách za domácí Kosatky rozhodl Christopher Tanev. Zařídil tak veselejší vánoční svátky pro Vancouver. To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezkou neděli.

Christopher TANEV - 3:2

60:18

Vancouver právě vstřelil branku!
Rychlejší konec prodloužení snad ani být nemohl. Sotva se časomíra s nastavenými pěti minutami rozběhla, už známe vítěze duelu kanadských klubů. Přímočará akce skončila střelou CHRISTOPHERA TANEVA, který nedal ve výborném zakončení z mezikruží Jonasi Hillerovi šanci. Canucks berou dva body za výhru po prodloužení. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.

60:05

Na úvodním vhazování v prodloužení uspěli domácí, kteří se co nejdříve snaží natlačit před Jonase Hillera.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze nestačily. Calgary v závěrečné periodě vyrovnalo a my budeme muset na vítěze čekat do prodloužení, případně i samostatných nájezdů.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:06

Třetí třetina se očividně už jen dohrává, žádná větší šance. Častěji ale puk pobývá v blízkosti brankáře Calgary Flames.

58:28

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, ve kterých ještě některý z týmů může rozhodnout o zisku plného počtu bodů.

57:58

Radim Vrbata neměl komu nahrát, i proto nahodil puk pouze za branku Jonase Hillera a počkal, jak zareaguje soupeř.

57:35

Domácí v plném počtu, bez čekání myslí Canucks na útok. S blížícím se koncem ale oba mančafty dávají daleko větší pozor.

56:58

Většina hostující přesilové hry je minulostí, zatím neměli Flames žádnou příležitost dostat se do pásma, vystřelit už vůbec ne.

56:14

Vancouver ale už dvakrát vyhodil a zatím vše naznačuje fakt, že také tohle oslabení s klidem zvládne.

55:22

Přesilová hra pro Calgary, dvě minuty za vysokou hůl dostává domácí hráč Kevin Bieksa, jenž bude za katrem asi trošku nervózní.

55:08

Zakázané uvolnění Vancouver Canucks, hra se musí vrátit tam, kde byla před chvílí. Tedy před klec domácích.

54:40

Dobrá možnost pro host, ve třech si předávali puk kolem Millerovy svatyně. Ale finální přihrávka nebyla vůbec přesná.

54:18

Vhazování proběhne ve středním pásmu, zase ale až po malé oddechové pauzičce.

54:03

Dorsettovi tentokráte aktivita v pásmu nestačila, neměl nikoho pro spolupráci a o puk nakonec rychle přišel.

53:45

Edler byl hodně pozorný, aby vedle své branky s rozehrávkou nechyboval, protože na jeho zmýlení se čekali hned dva útočníci Calgary.

53:10

Komerční přestávka, po které budeme sledovat vhazování poblíž svatyně Jonase Hillera.

52:37

Hosté v klidu vystřídají a přidrží na malou chvilinku puk za svou brankou, pak už se čerstvě naladěná trojice vydává na útočný výlet.

51:57

Horvat toužil zakončit z velké dálky, ale nakonec zůstal až za modrou čárou, takže nemohl do útočného pásma.

51:15

Publikum se najednou hlasitě ozývá a už se hraje v plném počtu na obou stranách, Calgary vyhazuje na icing.

50:39

Hodně zajímavá situace! Monahan unikal ve vlastním oslabení sám na branku a mohl otočit skóre na kostce, jenže Miller jej zastavil betony.

49:53

Daniel Sedin nadějně hledal bratra Henrika, jenže hned potom o kotouč přišel a Flames se opět osvobozují. Celkem v pohodě.

49:15

Calgary však hned vyhazuje a nepřipouští, aby po vyrovnání okamžitě o nadějný výsledek přišlo. Domácí chtějí začít alespoň tuhle přesilovku lépe.

48:49

Možnost přesilové hry pro Canucks. Dvě minuty za držení dostává od hlavního rozhodčího Matt Stajan a bude nucen pykat.

48:39

Hra je najednou daleko vyrovnanější, přestože Vancouver chce ukázat, proč doposud tak dlouho držel své vedení.

48:00

Komerční přestávka, po které hned budeme pokračovat.

Johnny GAUDREAU - 2:2

47:05

Calgary právě vstřelilo branku!
Kdo by to čekal, že z dosavadního útlumu Flames dokážou vytěžit branku? Snad vůbec poprvé ve třetí třetině Calgary získalo puk v útočném pásmu na delší časový úsek, hned je z toho vyrovnávací puk v sítí brankáře Ryana Millera. Výborná střela poblíž pravého kruhu, která po zásahu hráče jménem JOHNNY GAUDREAU rozechvěla nejen některé diváky v hledišti, ale hlavně síťku branky Vancouveru. Asistence: Jiří Hudler, Deryk Engelland.

46:12

Když už konečně Plamenové získali puk v útočné třetině, nemohli se prosadit střelecky. Proto mohl zůstat Ryan Miller naprosto v klidu.

45:30

Výborně se k vlastní brance vrátili dva beci Canucks, kteří zabránili komplikacím pro Ryana Millera. Hned ale akce míří nad druhou stranu.

44:51

Flames zatím čekají na větší důraz v útočné třetině, protože právě tam potřebují být jistí, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání.

43:57

Higgins nahodil puk o zadní mantinel a sám jej dojel. Jenže přihrávku už vymyslet nestihl, puku se zmocnilo Calgary.

43:32

Russell nejdřív zblokoval střelu, pak rozehrál hned dopředu. Akce končí zákrokem Ryana Millera, jenž zachytil kus černé gumy do rukavice.

42:41

Znovu dnes velice aktivní a hbitý domácí Dorsett, jenž zavezl puk do pásma a zkusil zahrozit z dálky. Nakonec příliš neuspěl.

41:55

Rychlý hokej a navíc se moc často nepřerušuje, s pukem si zahrál i Jonas Hiller, stejně jako o pár vteřin později na druhé straně Ryan Miller. Zatím čekáme na střelu.

41:10

Daniel a Henrik Sedinovi spolu kombinovali podél mantinelu, ale puk jim byl nakonec odebrán.

40:48

Ryan Miller raději přidržel puk ve své lapačce. Moc dobře viděl, že se k němu blíží dva muži v bílém.

40:18

Zakázané uvolnění Calgary Flames.

40:10

Také na začátku třetí části okamžitě po buly vyráží dopředu Vancouver, Hiller má hned zásah k dobru.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině

Vancouver Canucks: 10

Calgary Flames: 15
Druhá dvacetiminutovka nabídla jedinou branku. Jejím autorem se stalo hostující David Jones, který stáhl náskok Vancouveru na jednobrankový. Rozlousknutí zápasu přinese třetí třetina.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:12

Teď už ale příležitost pro Vrbatu, který netrefil puk na branku. Jonas Hiller ten v pozor, ale zasahovat do dráhy touše nemusel.

38:54

Kotouč ve středním pásmu Kosatky ztratily, a tak druhá útočná trojice domácích nemohla začít vyvíjet tlak.

38:04

Millerův zákrok v rozkleku po ráně z pravého kruhu, tohle byl hodně důležitý zákrok chvíli před koncem druhé periody.

37:38

Pozor musí dávat i Jonas Hiller, po jehož zákroku padal puk na ledovou plochu před jeho zraky.

37:13

Rozhodčí potvrdil, že o regulérní gól nešlo, takže pokračujeme za stejného stavu, vhazování v obranné třetině Canucks.

37:13

Rozhodčí si odjel zavolat na video, protože puk poskakoval až příliš blízko brankové čáry Millerovy branky. Uvidíme, jaký bude verdikt.

36:40

Ale i Vancouver teď musí být hodně hbitý, aby mohl proniknout do třetiny soupeře. Od vstřelení gólu jsou Flames daleko důslednější.

36:04

Dobrá práce domácích obránců, jež vyčistili prostor kolem vlastní klece a nedovolili soupeři nějakou lepší střelu.

35:24

Střela Burrowse z hodně velké dálky, sice trefila branku, ale moc starostí Calgary nezajistila.

34:59

Ještě jedna komerční přestávka ve druhé třetině, vhazování potom proběhne před Jonasem Hillerem.

34:58

Dnes velice aktivní Dorsett opět u puku v útočné třetině, na rozdíl od předchozích minut si ale vůbec dobře neporadil v zakončení.

34:16

Trojice hráčů v modrých dresech se snažila protlačit do zakončení, jenže tentokráte obrana Calgary dostatečně pozorná.

33:32

Už ale znovu hraje Vancouver a Hiller má co dělat, aby všechny šance zastavil.

David JONES - 2:1

32:29

Přeci jen se hostující hráči dočkali branky ještě ve druhé třetině. Nutno podotknout, že teď šlo o zasloužený gól, protože Flames udělali pořádný závar před Ryanem Millerem. Několik šancí před inkasováním Vancouveru ještě gólman Canucks zažehnal, ale pak se do kotouče opřel DAVID JONES, ten orazil puk nejdříve o tyčku, následně už mohli hosté slavit úspěch. Asistence: Kris Russell, Markus Granlund.

31:39

Dorsett vyrážel kupředu zkusit vybojovat puk za branku, ale tam byl rychleji hostující obránce. Canucks jsou alespoň daleko od vlastní branky.

31:15

Další reklamní pauza, hned po ní pokračujeme.

31:10

Vrbatova šance tečovat puk na sklonku početní výhody. Jonas Hiller nejdříve vyráží a později i zachytává puk do lapačky.

30:15

A zase vyhozený puk přes všechny čáry, ve druhé třetině přesilová hra Vancouveru prostě nefunguje podle představ.

29:50

Flames zaútočili také ve vlastním oslabení, jen díky Millerovi zůstává štít Vancouveru stále čistý.

29:09

Další trest pro Calgary za příliš mnoho hráčů na ledě. Nyní pro změnu odpyká trest Johnny Gaudreau.

29:00

Daniel Sedin mohl střílet, ale jeho pokus výborně zblokoval jeden z beků Flames.

28:30

Situace před klecí Vancouveru na hranici faulu, ale hra pokračuje, obránci Kosatek zákrok prošel.

27:54

Higginsův pokus o získání pásma naopak příliš okatý, teď musejí domácí bojovat o touš ve střední třetině.

27:23

Dorsettova rozehrávka málem přinesla ovoce, protože pak ještě dva hráči Canucks doráželi. Hiller připraven zasáhnout.

26:53

Halou zazněl hukot, protože branku domácích rozezvučela po střele z dálky pravá tyčka.

26:37

Po delší časové odmlce práce také pro brankáře Millera, ten bez problémů odolal dorážejícím hráčům na brankovišti.

26:15

Chvíle odpočinku pro hráče, k mání je komerční přestávka.

25:58

Daniel Sedin ještě hledal spoluhráče na levé straně, který trefil Hillera zblízka pouze do výstroje. Tahle šance patřila mezi tutovější.

25:30

Monahan na druhé straně zahrozil jedovatou střelou. Byla sice tvrdá, ale minul zařízení.

25:03

Až po skončení početní výhody mají muži v modrých trikotech větší možnost, Dorsettův pokus trefil jen Hillerovy betony.

24:28

Početní výhoda Canucks pomalu končí a Flames ještě jednou vyhazují, tuhle situaci už by měli zvládnout.

23:49

Až nyní má Hiller první zákrok. A to navíc po ráně z hodně velké dálky.

23:35

Další vyhození až na zařízení Ryana Millera, tato přesilovka, na rozdíl od minulých, domácím nevychází.

22:50

Ale Calgary začíná v oslabení dobře, hned po vhazování u své branky kotouč vyhazuje hodně daleko.

22:40

Vyloučení na straně týmu Calgary Flames. Dvě minuty musí hosté pykat za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává David Jones.

22:08

Už se pokračovalo vhazováním po pravici Ryana Millera, okamžitě Vancouver vyhazuje přes celé kluziště na útočníky.

21:40

Další z útočníků Flames, jenž sebral odvahu pro samotný přechod. Jenže takhle Calgary jen těžko může těžko může čekat úspěch, obrana Kosatek dostatečně pevná.

21:04

Jiří Hudler plánoval přechod do pásma sám, ale ani teď to nezvládl bez pomoci spoluhráčů. O kotouč brzy přišel.

20:54

Sedinovo nahození do útočného pásma domácím nijak nepomohlo, Vancouver zatím nemá takovou přesnost ve středním pásmu jako doposud.

20:13

Také první buly ve druhé třetiny si vzala na starosti družina domácích, ale pak uzmulo puk Calgary. A vyhodilo na icing.

20:01

Střely na branku v první třetině

Vancouver Canucks: 13

Calgary Flames: 7
Je konec první třetiny souboje dvou kanadských klubů. Zatím mají výsledkově navrch domácí, kteří vedou 2:0. Pomohla jim k tomu jedna kuriózní branka a jeden zásah v přesilovce. Počkejme i na další třetinu, kde budeme sledovat kvalitní hokej.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:23

Už běží poslední minuta první třetiny, Calgary i navzdory přesilové hře příliš daleko od svatyně Ryana Millera.

18:57

Dokonce z toho málem byla příležitost ve vlastním oslabení, jenže Canucks se dostali do problémů na modré čáře a je jim odpískán ofsajd.

18:26

Ale Vancouver zatím další oslabení zvládá úplně v pohodě. Už dvakrát hokejisté v modrém vyhodili a neplánují inkasovat.

17:50

Uvidíme ale vyloučení, které se týká domácího hokejisty. Nedovolené bránění pro Henrika Sedina a Kosatky mají hned důvod k lepšímu bránění.

17:50

Radim Vrbata měl dostatek prostoru ke střele, jenže zakončil pozdě a jeho pokus Hiller chytá.

17:18

Sbisa výborně vypomohl spoluhráči v souboji u mantinelu a získal touš pro Canucks, kteří i díky tomu mohou dostřídat.

16:35

Mike Giordano měl v plánu vyvážet puk co nejdále od vlastní třetiny kluziště, dokonce z toho málem byla šance. Jenže ani on neměl nikoho k ruce.

15:56

Opět zakázané uvolnění na straně Flames, ti musejí být stále na pozoru před svým gólmanem.

15:50

Pokus Taneva, který zahrozil brankáři Hillerovi dokonce dvakrát. Ale ani jednou při své šanci netrefil přesně zařízení.

15:15

Znovu hráli domácí v útoku, ale Hansen teď netušil, komu přihrávat. A tak mu nezbývalo, než vystřelit z dálky.

14:54

Hra přerušena po pravici brankáře Calgary Flames, ten si teď může chvilku odpočinout. Následuje totiž reklamní pauza.

14:39

Zakázané uvolnění Vancouver Canucks, hra se vrátí před jejich svatyni.

14:28

Hodně bojovný hokej ze strany hostující družiny, jenže stále nikam nevede. Když získají Flames puk, hned o něj vinou nepřesnosti přijdou.

13:40

Naopak má práci Hiller, který vyrážel tvrdý pokus jednoho z domácích beků od modré čáry.

12:54

Jiří Hudler bojuje v levém rohu za brankou, aby zbavil svůj celek problémů. Ale nikdo stejných barev mu nepomohl a hraje Vancouver.

12:10

Brodie přenechal kus černé gumy spoluhráči ještě ve střední třetině, ale ani on nevymyslel útočnou akci pro Plameny.

11:17

Calgary konečně v klidu vystřídalo, ale na modré čáře si jejich útočníci puky stále předávají hodně nepřesně.

10:35

Vancouveru je najednou plný led, druhá pětka domácích teď sice nedopravila střelu na branku, ale přeci jen zahrozila alespoň pobytem v pásmu.

Radim VRBATA - 2:0

09:24

Netrvalo dlouho a domácí Kosatky mají vedení už o dvě branky. Pomohl jim k tomu hlavně skvělý důraz na brankovišti, protože právě tam došťouchal kotouč až za Hillera český útočník RADIM VRBATA. Je z toho využitá přesilová hra Canucks a daleko větší sebevědomí pro hráče v modrém v polovině první třetiny. Asistence: Alexandre Burrows, Daniel Sedin.

09:15

Josh Jooris inkasuje trest za vražení na hrazení, jeho tým teď bude muset dávat pozor, aby neinkasoval další branku.

09:01

Bude se opět vylučovat, tentokráte na straně Calgary Flames. Ale až po malé komerční přestávce.

07:45

Nahození Taneva ze středního pásma nikam nevedlo, kotouč získali na své hokejky Flames a mohou v klidu vystřídat.

06:52

Domácí se ubránili oslabení a teď mohou začít útočit, i když jejich obranné rozehrávky nejsou tolik organizované. Henrik Sedin ztratil touš za brankou.

05:54

Domácí oslabení, které později následuje, je ale daleko nebezpečnější pro Calgary. Hosté se skoro do útočné třetiny nedostali.

Yannick WEBER - 1:0

04:40

Hned po brance Vancouver Canucks vyloučen domácí muž. Dvě minuty za podražení od rozhodčího vyfasoval Luca Sbisa.

04:40

Tak tohle je hodně smutná situace pro tým Calgary Flames. Hosté dostali možnost výhody před přesilovou hrou a gólman Plamenů odjel z branky. Jenže puk místo toho, aby zamířil na hokejky Calgary a ti s ním kombinovali v útočném pásmu, zapadl přes celé kluziště do odkryté svatyně hostujícího celku. Hráči v bílých dresech jen smutně přihlíželi smolné události na jejich polovině hrací plochy. Za autora gólu označen YANNICK WEBER. Bez asistence.

03:57

Domácí si dnes zatím dávají hodně načas s rozehrávkami kolem vlastní branky. Když pak něco vymyslí, nemohou rychle vystřelit před klecí soupeře.

03:32

Ukázat svůj brankářský talent měl také gólman Hiller, když vyrážel střelu Vancouveru pravým betonem mimo dosah brankoviště.

03:00

Ryan Miller zasahuje ve chvíli, kdy se na něj řítila dvoje hráčů Calgary Flames, jen ale celkem s klidem přešel do polohy v rozkleku.

02:30

Sotva se začalo a už sledujeme první bitku. Engelland si rozdal pěstní souboj s domácím hokejistou Dorsettem a oba už míří za katr.

02:17

Tanev a jeho dlouhá rozehrávka. Jenže teď si ani domácí moc nerozuměli při kombinaci.

01:26

Monahan minul pokusem zápěstím mezi kruhy, Miller se jen ohlédl za pukem a zasahovat nemusel.

00:58

Ale také Calgary tuší, že bude muset útočit, pokud nechce zaostávat. Střela z dálky ale ovoce hráčům v bílém nepřinesla.

00:16

Vhazování vyhrála domácí družina, která se hned vydala dopředu. A okamžitě přišel pokus o střelu.

00:01

Vancouver Canucks: Miller – Tanev, Edler, Bieksa, Sbisa, Weber, Stanton – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Hansen, Bonino, Higins – Vey, Richardson, Matthias – Burrows, Horvat, Dorsett

Calgary Flames: Hiller – Brodie, Jordano, Wideman, Russell, Enegelland, Diaz – Jones, Monahan, Colborne – Hudler, Jooris, Gaudreau – Byron, Granlund, Glencross – Bollig, Bouma, Raymond.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u střetnutí, během kterého budeme sledovat souboj dvou kanadských a aktuálně trápících se kanadských organizací. Proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Calgary Flames.

Radim Vrbata (VAN) (12 + 11)
Jiří Hudler (CGY) (13 + 17)
Ladislav Šmído (CGY) (0 + 1)
Předchozí vzájemné utkání

Oba týmy se spolu letos utkaly v rámci vůbec prvního kola sezóny 2014/2015. Tenkrát mančafty hrály v Calgary, kde Vancouver Canucks zvítězili 4:2.
VANCOUVER CANUCKS

Kosatky započaly aktuálně hraný ročník více než dobře. Dlouho se držely u samotného vrcholku soutěže. Jenže pak přišel mírný propad a nyní Kanaďané zůstávají na sedmém konferenčním místě. Náskok před dnešním sokem z Calgary navíc činí pouhé dva bodíky, takže nepůjde jen tak o nějaké utkání dvou kanadských destinací. Vancouver prohrál pětkrát v řadě, minule na něj vyzráli Dallas Stars 2:1 a také New York Rangers, jež přehráli soupeře jednoznačným výsledkem 5:1. Canucks touží zůstat na příčkách pro play-off, takže můžeme předpokládat jejich urputnost a bojovnost na domácím ledě. Hala dnes bude bezpochyby zaplněna publikem.
CALGARY FLAMES

Klub kanasdské národnosti patří zatím k těm pozitivnějším překvapením sezóny 2014/2015. Plameny nenajdeme až na spodku National Hockey League, tedy tam, kde jsme byli zvyklí v minulých letech. Calgary aktuálně okupuje devátou příčku Západní konference, navzdory tomu, že se potýká s propadem formy. Všech minulých sedm duelů totiž červenobílí prohráli a čekají na záchytný bod. Naposledy porazili 4. prosince doma Colorado Avalanche, od té doby strádají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Weber, 10. Vrbata (Burrows, D.Sedin), 61. Tanev (H.Sedin, D.Sedin) – 33. Jones (Russell, Granlund), 48. Gaudreau (Hudler, Engelland)

Rozhodčí: Hebert, Lee – Heyer, Sharrers

Diváci: 18 747