21.12.2014, 01:10 • Bell Centre, Montreal • Adam Soukup (@AdamSoukup1)

Tipsport: 1.82 3.95 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mně pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (04:03:53)

Milan Michálek (OTT) 0+0, 2 střely, na ledě 16:14
Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 4 střely, na ledě 17:59
Jiří Sekáč (MTL) 0+1, 2 střely, na ledě 14:28
Tři hvězdy zápasu

Carey Price (MTL) 96% úspěšnost
Alex Galchenyuk (MTL) 1 + 1
Brendan Gallagher (MTL) 1 + 0
Je dobojováno! Ve třetí části jsme viděli dvě branky, které padly 44 vteřin. Nejprve o branku na 3:1 se postarala česká hvězda, Tomáš Plekanec a následně za ním pečetil skóre zápasu Galchenyuk. I přesto, že domácí v úvodu zápasu prohrávali 0:1, tak dokázali utkání vyrovnat a nakonec i otočit na svoji stranu. Canadiens si tak na domácím ledě připisují dva body.

60:00

59:39

Canadiens využívají přesilovou hru spíše k bránění a drží puk ve vlastním obraném pásmu.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48

Legwand (OTT) dostává dvě minuty za držení. Tady končí všechny naděje.

58:42

Montreal hraje už v úplné pohodě.

Alex GALCHENYUK - 4:1

57:34

Montreal právě vstřelil branku!
Tak to byla rychlá branka. ALEX GALCHENYUK provedl krásnou výměnu s Jemelinem a zřejmě rozhodl o vítězství Canadiens. Asistence: Alexej Jemelin a Max Pacioretty.

Tomáš PLEKANEC - 3:1

56:50

Tak tohle bude hodně důležitá branka. TOMÁŠ PLEKANEC dostal přihrávku na brankovou čáru, a poté se obtočil kolem branky a překvapeného Lehnera překonal k pravé tyči. Asistence: Pierre-Alexandres Parenteau a Andrej Markov.

56:16

Montreal na nic nečeká a usazuje se na útočné polovině, ale né na dlouho. Karlsson vyhazuje.

55:56

Hosté dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Uvidíme třetí přesilovku Canadiens.

55:56

Máme tady další komerční přestávku, ale na straně hostů se bude opět vylučovat.

54:49

Sekáč přebruslil s Plekancem půlku kluziště a nyní kombinují v útočném pásmu.

53:40

Montreal pomalu, ale jistě uklidňuje hru a pokouší se zdržovat, ale šest minut je ještě hodně dlouhá doba.

52:45

Následuje komerční přestávka.

52:45

Nakonec přeci jen Lehner raději puk ve své výstroji po střele Markova podržel.

52:27

Galchenyuk si říkal o přihrávku před branku, neboť tam byl zcela sám,ale od Subbana se jí nedočkal.

51:24

Montreal vyhodil puk přes všechny čáry, ale rozhodčí jsou v naprostém klidu a hra pokračuje.

50:10

Subban je hodně vytěžován. Teď nahazoval puk na Lehnera, který měl menší problémy se zpracováním skákavého puku.

48:40

Teď to jsou zase hosté,kteří otáčejí hru na druhou stranu. Michálek nahodil puk ze středního pásma na Priceho, ale ten pozorně kotouč posílá za branku.

47:42

Markov kombinuje se Subbanem, ale ani jeden zatím nevyslal střelu. První jmenovaný nyní přenechal puk Ellerovi, ale tomu puk utekl do středního pásma.

47:15

Gryba (OTT) dostává dvě minuty za hákování.

47:15

Máme tady komerční pauzu.

46:31

Opět to byl Subban, který zavezl puk do útočného pásma. Kanadský útočník si najel z pravé strany a pokusil se prostřelit Lehnera, ale neúspěšně.

45:28

Markov je již na ledě, to znamená že se hraje v plném počtu a Ottawa u puku.

44:55

Ottawa se nemůže usadit na útočné polovině. Teď vyhodil kotouč až k Lehnerovi Subban.

44:19

Domácím se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry a domácí musí začínat od znova.

43:45

Hosté se ihned dostávají do útočného pásma. Nyní od modré pálil Karlsson, ale trefil jen zadní plexisklo.

43:28

Markov (MTL) dostává dvě minuty za podražení. Třetí přesilová hra pro hosty.

43:19

Senátoři si nerozuměli v rozehrávce a jeden z obránců vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

42:42

Montreal je už je v plném počtu a hra se převrátila. Nyní je zase aktivnější Ottawa.

41:53

P. K. Subban se dostal mezi kruhy a nečekanou bekhendovou střelou škrtl horní tyčku!

41:05

Třicet vteřin do navrácení Plekance a Karlsson rozjíždí útočnou akci, ale ta je zastavena pozorným útočník ve středním pásmu.

40:19

Domácí čeká ještě něco málo přes minutu hra v oslabení. Markov po vyhraném vhazování puk ihned vyhazuje.

40:01

Vše už je připraveno, pojďme na třetí třetinu.
Je za námi i druhá třetina. Ta nám nabídla o jednu branku méně než ta první, ale zase jsme měli k vidění mnohem více zajímavých příležitostí. O branku Montrealu na 2:1 se postaral Gallagher, který tak otočil vývoj utkání. Jedna z velkých šancí byla v podobě samostatného úniku, kdy nejprve hostující obraně ujel Plekanec, a poté domácí obraně unikl Pageau, ale ani jeden svůj únik neproměnil.
Další třetina začne přibližně v 3:08.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:35

Plekanec to zkoušel ještě u rozhodčích, ale nakonec si přeci jen jde odpočinout na trestnou. Plekanec (MTL) dostává dvě minuty za držení hole.

39:35

Mika Zibanejad dostal přesnou nahrávku mezi kruhu, ale jeho střela skončila pouze ve výstroji Price.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:06

Senátoři jsou plní energie a neustále ohrožují Price. Domácí brankář má plné ruce práce.

37:12

Komerční přestávka.

36:39

Hra se zase otáčí na druhou stranu, poté co Sekáč nahodil puk na Lehnera.

35:14

Hodně aktivní dnes Hoffmam operuje s pukem za brankou domácích, ale jeho následná přihrávka před branku nenašla nikoho z jeho spoluhráčů.

34:40

Hra se na chvilku zklidnila a hraje se spíše ve středním pásmu. Na ledě nyní první formace.

33:31

Obrovská příležitost také na druhé straně! Jean Gabriel Pageau se řítil taktéž jako Plekanec zcela osamocen, ale jeho pokus zakončit pod horní tyčku mu nevyšel podle představ.

32:43

Další velká šance Plekance. Tomáš ujížděl osamocen proti Lehnerovi, ale jeho bekhendový pokus mezi betony mu nevyšel.

30:19

Hosté stále v útočném pásmu, ale zatím hledají vhodnou pozici pro střelbu.

29:40

Senátoři se po delší době také usazují před Pricem. Nyní to byl Machálek, který poslal kolmici před branku, ale ta svého adresáta nenašla.

28:12

27:49

Obrovská šance české hvězdy! Tomáš Plekanec prokličkoval až do bezprostřední blízkosti Lehnera a bekhendovou střelou škrtl boční tyčku.

Brendan GALLAGHER - 2:1

27:30

Canadiens otáčejí průběh zápasu na svoji stranu. BRENDAN GALLAGHER dostal krásnou kolmici k levé tyči a přesnou střelou nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Alex Galchenyuk a Max Pacioretty.

27:15

Teď je to zase Ottawa, která kombinuje na druhé straně. Nyní, ale kotouč vybojoval Brendan Gallagher, který se žene do útočného pásma.

26:29

Manny Malhotra nyní zavezl kotouč do útočného pásma a domácí kombinují.

24:15

Mike Hoffman dnes hodně nebezpečný. Nyní zkusil vyslat nenápadnou bekhendovou střelu. Price si s ní nakonec poradil a rozehrál.

23:18

Ottawa si bere oddechový čas.

23:18

Obrovský tlak nyní vyvíjeli hráči domácích. Ten přerušili hosté vyhozením puku na zakázané uvolnění.

22:47

Alexej Jemelin ještě stačil zachytil puk před modrou, a tak může Montreal i nadále kombinovat.

21:54

Gilbert si předal kotouč s Beauliem, který nakonec vypálil z levého kruhu, ale branku minul.

21:09

Plekanec držel za brankou hostů puk u mantinelu, ale nakonec o něj přišel dopředu se opět žene Ottawa.

20:33

Mike Hoffman prokličkoval po vyhraném vhazování do útočného pásma a ihned po přejetí modré čáry prověřil Price, ten úspěšně chytá.

20:01

Je za námi úvodní dějství, které nám nabídlo dvě branky, a to na každé straně jednu. Nejprve skóre otevřel ve třetí minutě v oslabení Condra, ale netrvalo to dlouho a bylo vyrovnáno. V sedmé minutě se přesně trefil Prust. Sledujeme velice vyrovnané utkání.
Další třetina začne přibližně v 2:13.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40

Hra se odehrává spíše ve středním pásmu.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:40

Plekanec vyhrál vhazování na Prusta, který okamžitě vypálil, ale Lehner úspěšně chytá.

17:39

Montreal mám nyní problémy dostat se vůbec přes polovinu hřiště. Hosté hrají v posledních minutách velmi dobře.

16:19

Hosté se pokoušejí o rozjetí útočné akce od vlastní branky, ale Cecimu se to zatím nedaří.

15:05

Sergej Gončar obral Hoffmana o kotouč a může založit útočnou akci. Nakonec, ale puk do útočného pásma pouze nahodil a odjel střídat.

14:16

Následuje další komerční pauza.

14:16

Domácí chtěli otočit hru, ale na při přechodu do útočné třetiny si nerozuměli a a je z toho ofsajd.

13:39

Kyle Turris si na modré převzal kotouč a z levého kruhu vyslal nebezpečnou střelu, ale Price si připsal úspěšný zákrok.

11:58

11:48

11:08

Až teď dokázali hosté vybojovat kotouč a vyhodit ho přes všechny čáry.

10:34

Montreal si vyvíjí obrovský tlak svojí kombinací, ale ani jeden z domácích hráčů ještě žádnou střelu nevyslal.

09:48

Gilbert (MTL) dostává dvě minuty za hákování. Uvidíme i první početní výhodu hostů.

08:58

Plekanec se hnal po pravé straně až za branku, kde přenechal kotouč jednomu ze svých spoluhráčů, ale ten ho ztratil k puku se tak dostávají hosté.

07:50

Montreal je po vstřelené brance hodně aktivní. Teď to byl Eller, který si objel branku a pokoušel se zakončovat, ale neúspěšně.

Brandon PRUST - 1:1

06:38

Rozhodčí si ještě musel poradit s video rozhodčím a branku uznává. BRANDON PRUST se štěstím prostřelil hostujícího brankáře a vyrovnává stav dnešního zápasu. Asistence: Tom Gilbert a Jiří Sekáč.

06:27

Sekáč udělal mezi kruhy lišáckou kličku a následně bekhendem vypálil, ale puk letěl těsně mimo.

06:16

05:40

Plekanec zavezl kotouč do útočného pásma, ale hosté si v rohu kluziště vybojovali puk a vyhodili ho na zakázané uvolnění.

04:10

Montrealu se přesilová hra příliš nepodařila, ale i nadále se snaží držet v útočném pásmu.

Erik CONDRA - 0:1

02:50

Ottawa právě vstřelila branku!
A máme tady branku ve vlastním oslabení. Legwand zachytil přihrávku domácích a ihned z modré nahrál na najíždějícího ERIKA CONDRA, který střelou od modré vyzkoušel pozornost Price. Domácímu brankáři smolně vypadl kotouč a dokutálel se až za brankovou čáru. Asistence: David Legwand.

01:48

Kasrlsson (OTT) dostává dvě minuty za hákování. Uvidíme první početní výhodu domácích.

00:50

Domácí si vykoledovali faul a nyní hrají v šesti.

00:24

Úvodní vhazování vyhráli domácí a ihned se ženou do útočného pásma, kde následně kombinují.

00:01

Zimním stadionem zní národní hymna Kanady,
Domácí hráči nyní naskakují na ledovou plochu.
Jak již bývá u NHL zvykem, utkání se o několik málo minut zpozdí.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Montreal Canadiens: Price (MacDonald) – Markov, Subban, Gončar, Jemelin, Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher – Andrighetto, Plekanec, Sekáč – Desharnais, Eller, Parenteau – Prust, Malhotra, Weise,

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Phillips, Karlsson, Cowen, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Greening, Legwand, Michálek – Condra, Pageau, Chiasson

Rozhodčí: Sutherland, St. Laurent – MacPherson, Nansen.

Montreal Canadiens

Domácí jsou na tom o dost lépe. Po třiceti třech odehraných zápasech se drží v celkové tabulce na deváté pozici s čtyřiceti dvěma body a celkovým skórem 88:82. Co se týče posledního zápasu, tak ten se Montrealu nepodařil, neboť na domácím ledě podlehl Anaheimu 1:2.

Pět nejproduktivnějších hráčů

1. Max Pacioretty (MTL) 33 zápasů (13+12)
2. Tomáš Plekanec (MTL) 33 zápasů (9+13)
3. P.K. Subban (MTL) 33 zápasů (8+14)
4. Alex Galchenyuk (MTL) 33 zápasů (9+13)
5. David Desharnais (MTL) 33 zápasů (4+15)
Ottawa Senators

Hosté na tom nejsou moc dobře. Po třiceti dvou odehraných zápasech se drží v celkové tabulce na na dvacáté první pozici s třiceti čtyřmi body a celkovým skórem 88:88. Co se týče posledního zápasu, tak ten se Ottawě vydařil na výbornou, když na domácím ledě porazila Anaheim Ducks 6:2.

3. Bobby Ryan (OTT) 29 zápasů (7+14)
4. Clarke MacArthur (OTT) 31 zápasů (9+8)
5. Mika Zibanejad (OTT) 30 zápasů (9+8)
Hezký hokejový večer! Zámořská NHL má dnes na programu další zápasy a my se společně zaměříme na utkání Montreal Canadiens proti Ottawa Senators. Začátek zápasu je naplánován na 01:10 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Adam Soukup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:1

Branky a nahrávky: 7. Prust (Gilbert, Sekáč), 28. Gallagher (Galchenyuk, Pacioretty), 57. Plekanec (Parenteau, Markov), 58. Galchenyuk (Jemelin, Pacioretty) – 3. Condra (Legwand)

Rozhodčí: Sutherland, St. Laurent – MacPherson, Nansen