Francouzský Ligový pohár

FC Nantes – FC Méty

4:2

po prodl. (0:0)

16.12.2014, 21:00 • Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau (Nantes) • Petr Frömel

Tipsport: 1.7 3.23 4.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a příště na shledanou. (23:30:35)
Nakonec velice krásný zápas, domácí se ve druhé půli dostali do velice těžké situace, když prohrávali už o dvě branky, ale dokázali se otřepat a poté už pálili do černého jen oni. Zvýšenou aktivitou i efektivitou postupně náskok soupeře stahovali, navíc od 82. minuty hráli přesilovou hru, čehož dokázali využít v prodloužení, ve kterém dvěma góly rozhodli o svém dnešním zaslouženém vítězství.

120

BANGOURA - 4:2

118

Nantes právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto. Domácí tým využil otevřené obrany soupeře a ISMAËL BANGOURA krásným obloučkem překonává hostující brankáře počtvrté.

116

Hosté se sice ještě snaží, ale proti přesile to mají velice těžké, soupeř velice dobře hlídá prostor před svojí bránou.

113

Domácí drží těsný náskok a míč daleko od své brány. Prodloužení se pomalu chýlí ke svému konci.

109

Riou musel skoro až k hranici pokutového území, aby míč včas schoval do náruče.

107

Málem se domácí dostali do další šance, ale Bangoura přihrávku na svého spoluhráče neprotlačil.

106

Začalo druhé prodloužení.

105

První poločas prodloužení skončil.

105

Riou vyrazil míč před sebe, poté se balón odrazil od jednoho z hráčů Nantes na bránu, ale tu jen o kousek minul. Teď měl domácí tým velké štěstí.

104

Gomis se provinil faulem a míč musí odevzdat soupeři.

102

Choplin v poslední chvíli změnil směr míče po přihrávce z pravé strany a zabránil tak velké šanci soupeře.

101

Bedoya mohl zvýšit náskok svého mužstva, zcela sám před bránou ale trestuhodně selhal, když míč poslal vedle bližší tyče. Za tohle pochvalu určitě nedostane.

97

Sám Malouda zkusil z 29 metrů přímou ránu, ale bránu minul.

96

Hlavní arbitr dlouho váhal, ale nakonec se rozhodl faul na Maloudu odpískat. Domácí se tak musí bránit.

94

Žlutou kartu dostává Deaux (FC Nantes).

AUDEL - 3:2

92

Domácí jdou hned v úvodu prodloužení do vedení. JOHAN AUDEL obdržel pěknou přihrávku z levé strany, míč si zpracoval a poté jej namířil ke vzdálenější tyči, kam neměl Mezui šanci dosáhnout.

91

Malouda prudký míč nezachytil, ten doputoval do zámezí a odkopávat bude Riou.

91

Začal první poločas prodloužení.

90+5

Druhý poločas skončil.

90+4

Už běží přesčas a domácí ještě budou rozehrávat jednu standardku.

90+2

Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Andrada, přichází Malouda.

90+2

Mezui drží míč v rukách a s rozehrávkou nepospíchá.

90+1

Gakpé se mohl stát hrdinou večera, po pěkné kombinaci dostal přihrávku na střed hrací plochy, míč ale trefil velice špatně a poslal jej vedle vzdálenější tyče. Tohle opravdu volalo po gólu.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Gakpé, přichází Bammou.

90

Lejeune rychlým obranným zákrokem zabránil jasné šanci soupeře.

89

Audel se dostal k odraženému balónu, místo přihrávky volil přímou ránu, ovšem prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil. Tohle šlo řešit určitě lépe.

87

Vion mohl vrátit vedení svému mužstvu zpátky, ale míč poslal z bezprostřední blízkosti vedle bližší tyče.

87

Nechybělo moc, aby domácí vyrazili do přečíslení, hosté ale stačili celou akci zastavit.

85

Žlutou kartu dostává Riou (FC Nantes). Domácí brankář vyběhl hodně daleko z brány a faulem zatáhl za záchrannou brzdu, neboť by se Vion hnal v podstatě sám na prázdnou bránu. Hostující kouč se právem rozčiluje, že není udělena karta červená.

84

Žlutou kartu dostává Vion (FC Metz).

GAKPÉ - 2:2

83

SERGE GAKPÉ zachoval chladnou hlavu a míč poslal ze svého pohledu na pravou stranu. Mezui neměl šanci reagovat.

82

Červenou kartu dostává Bussmann (FC Metz).

82

Znovu z něj domácí těží a vypadá to, že se dočkají i vyrovnání. Bussmann zastavil míč v cestě do brány rukou a nemůže následovat nic jiného, než pokutový kop.

81

Domácí vytěžili z tlaku další rohový kop.

80

Posledních deset minut základní hrací doby, hosté drží míč na kopačkách, ale bude to ještě hodně zajímavé.

78

Příliš přetažený centr, míč dopadl do zámezí.

78

Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Bessat, přichází Audel.

77

Domácí tým a především jeho fanoušci cítí šanci, stanadardka 30 metrů od brány soupeře. Z podobného úhlu vstřelili hosté první gól zápasu.

76

Opět musel Mezui zasáhnout, nepříjemný míč se mu podařilo udržet před brankovou čárou.

75

Na druhé straně musel zasáhnout Riou, ovšem přízemní rána, navíc nijak silná, mu velké starosti nenadělala.

74

Už mohlo být vyrovnáno. Do centrovaného balónu z pravé strany se položil Choplin, poslal jej hlavou přímo do své brány, ale perfektní zákrok vytáhl Mezui, jenž dokázal míč vyrazit. Nyní mu mohou spoluhráči, hlavně Choplin, hodně děkovat.

72

Držení míče jasně v domácí režii, 65 % – 35 %.

72

Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Falcón, přichází Vion.

72

Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází N´Gbakoto, přichází Andrada.

VIZCARRONDO - 1:2

71

Domácí tým je zpátky v zápase. OSWALDO VIZCARRONDO zůstal u levé tyče osamocen, využil své výšky a hlavou poslal míč do volné části hostující brány. Drama je na světě.

70

Mezui si při svém vyběhnutí nebyl teď vůbec jistý, pomohl mu jeden ze spoluhráčů, který míč odhlavičkoval na roh.

69

Žlutou kartu dostává Sarr (FC Metz).

69

Dvakrát to domácí zkoušeli z rohového kopu, neuspěli ani jednou.

68

Rána stejného borce o chvíli později byla zblokována na rohový kop.

68

Gakpé se snažil dostat k centru, míče se možná dotkl, ale nezakončil.

66

Falcón si zle vyšlápl na Veigneaua, tomu se jeho zákrok vůbec nelíbil a vznikla menší roztržka, kterou ale ihned uhasil arbitr Rainville.

64

Domácí se snaží o odpověď, jejich útočná akce ovšem nyní skončila u protivníkova brankáře, který rychle vyběhl a míč lapil do rukavic.

DOUCOURÉ - 0:2

62

Metz právě vstřelilo branku!
Tak tohle je studená sprcha pro domácí jako hrom. N'Gbakoto získal v pokutovém území míč, naběhl na pravou stranu k lajně, zachoval chladnou hlavu, počkal, až přiběhne CHEICK DOUCOURÉ, kterému ihned adresoval balón a zmiňovaný střelec poslal míč krásně k pravé tyči, míč se od ní odrazil a zamířil do sítě.

61

Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Shechter, přichází Bangoura.

FALCóN - 0:1

60

A právě JUAN FALCÓN posílá svůj tým do vedení a nutno říct, že nejspíš i zaslouženého. Hostující fotbalista tečoval centrovaný balón, hlavou jej poslal k levé tyči domácí svatyně. Riou se jen ohlédl.

59

Falcon zpět ve hře na může se zapojit do akce při standardní situaci svého týmu 31 metrů od brány.

58

Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet hráč Metz, jmenovitě Falcon.

57

Veigneau se snažil co to šlo, ale míč se mu před postranní čárou doběhnout už nepodařilo. Mezui bude rozehrávat od brány.

55

Znovu ofsajdová past sklapla a v ní hráč Metz.

54

Bedoya zůstal nehlídaný před bránou soupeře, centrovaného míče se sice dotkl, ale hlavou jej spíš jen lízl. Kdyby jej zasáhl lépe, určitě by hostující svatyni ohrozil více.

53

Dva hostující borci se zapomněli v ofsajdové pasti.

53

Gomis střelou z dálky brankáře Metz neohrozil.

52

Nakopnutý míč končí u gólmana Nantes.

50

Hráči Metz nic nevymysleli, míč končí u středové čáry.

49

Teď mají hosté po faulu šanci rozehrát zajímavou standardku.

48

Druhá půle začala velkou přetahovanou o míč, hra se přelévá ze strany na stranu, ale týmy si balón mezi sebou spíš jen vyměňují.

46

Navíc se hrálo jen pár vteřin, viděli jsme poločas, kde se střídalo hluché období s velice svižnou a pohlednou hrou. Hosté sice jsou v zápase za outsidery, ovšem klidně mohli po prvních 45 minutách vést i o dva góly, ovšem to by musel N'Gbakoto mířit přesněji. Domácí zatím bránu soupeře ohrozili vážněji pouze v jednom případě. Dočkáme se gólu ve druhé půli?

45+1

45

Doukoure se dokázal sám dostat s míčem hodně daleko, svou ránu ale namířil pouze nad bránu.

44

Shechter čekal na přihrávku před bránou a dočkal se jí, ke smůle své a svého týmu však poté mířil hodně špatně.

43

Bessat zkoušel ohrozit bránu přímou střelou, ale ránu ztlumila zeď, poté se k dorážce ještě dostal Bedoya, ovšem míč namířil vedle levé tyče.

43

Rozhodčí ještě uklidňuje situaci před bránou Metz.

42

Teď měli hosté štěstí, nechybělo moc a čelili pokutovému kopu, takto bude soupeř rozehrávat jen z hranice šestnáctky, navíc z ostrého úhlu.

41

Gakpé se dral do zakončení, v poslední chvíli mu v zakončení zabránil Falcon.

40

Hra ubrala na intenzitě, jakoby si už hráči přáli pauzu, ta ovšem přijde až za pět minut.

38

Domácí si v posledních minutách přihrávají mezi sebou, ale do šance se ne a ne dostat.

36

Balón drží v rukách Riou a nakonec rozehrává na krátko.

34

Teď se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku u hranice pokutového území, ale hlavní arbitr nařizuje pouze autové vhazování.

33

Žádnou šanci nevymysleli, u míče soupeř.

33

Domácí si zkusí rohový kop.

31

N´Gbakoto to zkusil z dálky, ale prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil.

31

Saar ujel míč od kopačky a skončil v zámezí. Domácí budou vhazovat aut.

28

Riou musel hodně rychle ven z brány, aby byl u míče dřív než
N´Gbakoto.

27

Dnes snaž už čtvrtý nebo pátý ofsajd ukončuje akci Nantes.

26

Bessat nedokázal zpracovat prudký centr z pravé strany. Hosté budou vhazovat aut.

25

Ofsajd zastavil další snahu domácího mužstva.

24

Teď se nám opravdu s gólovými šancemi roztrhl pytel, na druhé straně se tlačil sám před brankáře Shechter, udělal otočku a poté chtěl střílet do volného prostoru, ale Mezui jeho záměr vystihl a míč stačil vyrazit.

23

N'Gbakoto se dostával do další šance, ale tentokrát tísněn střílel asi dva metry vedle pravé tyče.

N´Gbakoto v další šanci

22

Neuvěřitelné, během chvíle další tutovka a znovu nevyužita. Opět to byl N'Gbakoto, který předběhl bránícího protihráče, podruhé zkoušel přehodit vyběhnutého gólmana obloučkem a tentokrát trefil břevno. Tohle může hostující mančaft hodně mrzet.

První tutovka N´Gbakta

20

Po dvaceti minutách jsme se dočkali první obrovské šance. Domácí propadli v obraně, navíc přišla veliká hrubka při malé domů, k míči se dostal N'Gbakoto, byl sám před brankářem, kterého chtěl obloučkem přehodit, Riou se nacházel daleko od své svatyně, ale míč končí v zámezí.

19

Po rozehrávce na krátko pálil z velké dálky jeden z fotbalistů Metz, ovšem míč ke strážci domácí svatyně ani nedoputoval.

18

Zajímavá standardka pro hostující mužstvo.

17

Další ofsajd utnul útok žlutého celku.

16

Hosté nakopávají balón přímo do náruče gólmana Nantes.

15

Hodně špatná souhra žlutého týmu, přesněji Deauxe, jen poslal Bessatovi až příliš prudkou přihrávku, kterou jeho spoluhráč nemohl dostihnout. Balón končí za postranní lajnou a o odkop se postará Mezui.

13

Domácí si přihrávají na své straně a přemýšlí, kudy vést další útok. Za chvíli skončí první čtvrthodina utkání a na první velkou šanci stále čekáme.

11

Bussmann rohový kop nevybojoval, musí se stáhnout se spoluhráči na svou polovinu.

10

Mezui musel být ve střehu a včas schovat míč letící z pravé strany do náruče.

9

Velice nepřesný pas hostujícího hráče končí u brankáře Nantes.

8

Bessat byl v útočné snaze zastaven ofsajdem.

8

Znovu v akci domácí gólman, tentokrát dlouhý odkop vystřídala přihrávka na spoluhráče, jenž se nacházel na levé straně.

7

Riou musel vyběhnout z brankové lajny a pomoci svým spoluhráčům, podařilo se mu uklidnit hru a míč následně odkopl co nejdál to šlo.

6

To neplatí nyní, stejný hráč o chvíli později naběhl s míčem po levé straně před bránu, z bezprostřední blízkosti ji ale vysoko přestřelil.

5

Falcon využil chyby v rozehrávce Nantes, ale ke střele se ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů už poté nedostal.

4

Na míč si poprvé sáhl i Riou, nikam daleko jej ale neodkopl, poslal jej k nejbližšímu spoluhráči.

2

Dlouhý nákop k bráně Metz končí přímo v náruči gólmana.

1

Bessat se až moc ochotně skácel k zemi u pokutového území soupeře, hlavní arbitr dává míč hostujícímu týmu.

1

FC Nantes: Riou – Alhadhur, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau "C" – Gomis, Deaux – Gakpe, Bedoya, Bessat – Shechter.
Náhradníci: Dupe – Audel, Bammou, Bangoura, Cissokho, N´Koudou, Rongier.

FC Metz: Mezui – Rivierez, Choplin, Palomino, Bussmann – N´Gbakoto, Doukoure, Kashi, Sarr – Falcon, Lejeune "C".
Náhradníci: Oberhauser – Andrada, Krivets, Malouda, Marchal, Metanire, Vion.

Rozhodčí: N. Rainville – C. Saint-Cricq Lompre, M. Grosbost.
Posledních pět vzájemných zápasů

Metz – Nantes 1:1
Nantes – Metz 0:0
Metz – Nantes 1:3
Hráčům Metz se naopak mimo svůj stadion vůbec nedaří. Pokud budeme počítat i zmíněné pohárové vítězství, vyhráli z jedenácti venkovních utkání pouze dvakrát, v lize jen jednou 24. září v Guingampu 1:0. Nyní drží čtyřzápasovou sérii proher za sebou. Už z toho důvodu jsou v tomto střetnutí jasnými outsidery. O pozici nejlepšího střelce týmu se dělí J. Falcon a M. Maïga, oba vstřelili čtyři góly.
Nantes si v posledním ligovém utkání před svými fanoušky po třech duelech konečně zase připsalo výhru, když porazilo Bordeaux 2:1. Předtím se radovalo z výhry v už zmiňovaném pohárovém klání s Laval. Celkově se ale domácímu mužstvu na svém trávníku docela daří, z jedenácti zápasů prohrálo jen dvakrát, vždy o jeden gól, 0:1 s Monacem a 1:2 s Toulouse. Nejlepším střelcem je šestigólový J. Veretout.
Oba dva dnešní soupeři byli v Poháru nasazeni až do třetího kola, Nantes v něm porazilo Laval jednoznačně 4:0, hráči Metz měli svou cestu do osmifinále o poznání složitější. Na hřišti Nice sice po sedmnácti minutách vedli už 3:0, ale domácí tým dokázal ještě v první půli snížit na rozdíl jediné branky a dvě minuty před koncem z penalty vyrovnat. Právě penalty nakonec určily postupujícího, zatímco fotbalisté Nice neproměnili hned tři, hosté se mýlili pouze jednou a připsali si celkové vítězství 4:3.
Dobrý den. Francouzský Ligový pohár má dnes na pořadu dva osmifinálové duely, v prvním případě se od 18:00 střetnou mužstva Bastie a Caen, v tom druhém od 21:00 celky Nantes a Metz a právě druhé zmíněné klání bude náplní tohoto komentovaného on-line přenosu. Favoritem je domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

4:2

Branky: 71. Vizcarrondo, 83. Gakpé (pen.), 92. Audel, 118. Bangoura – 60. Falcón, 62. Doucouré

Karty:   85. Riou (NAT), 94. Deaux (NAT), 101. Gomis (NAT) – 69. Sarr (MTZ), 84. Vion (MTZ), 101. Choplin (MTZ)   82. Bussmann (MTZ)

FC Nantes: Riou – Alhadhur, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau "C" – Gomis, Deaux – Gakpe (90. Bammou), Bedoya, Bessat (78. Audel) – Shechter (61. Bangoura).

FC Méty: Mezui – Rivierez, Choplin, Palomino, Bussmann – N´Gbakoto (72. Andrada) (90+2. Malouda), Doukoure, Kashi, Sarr – Falcon (72. Vion), Lejeune "C".

Rozhodčí: N. Rainville – C. Saint-Cricq Lompre, M. Grosbost