NHL

Pittsburgh Penguins – Tampa Bay Lightning

4:2

konec (1:1, 2:0, 1:1)

16.12.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Tipsport: 2.26 3.85 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou!

1. Steve Downie (PIT) 1+1
2. Bryan Rust (PIT) 1+0
3. Brian Dumoulin (PIT) 1+0

Československá stopa v utkání:

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střel, čas na ledě 17:19
Utkání je u konce! Pittsburgh vítězí nad Tampou 4:2. V první třetině byly k vidění dvě branky. Obě padly až v poslední minutě. Nejdříve se prosadil domácí Sutter a o 25 sekund později vyrovnal Drouin. V začátku druhé třetiny se ujali vedení hosté díky trefě Rusta. Tampa se tlačila za vyrovnáním, ale gól se jí vstřelit nepodařilo. A tak udeřili hosté, opět v poslední minutě se prosadil Downie. Ve třetí třetině zvýraznil vedení svým prvním gólem v NHL Dumoulin. Za hosty ještě zkorigoval výsledek Kučerov, ale víc už hosté nestihli.

60:00

59:48

Fleury zkoušel vstřelit branku, ale puk zachytil ve středním pásmu Hedman!

59:26

Stamkosova tvrdá střela proletěla mimo.

58:57

Rust minul o kousek prázdnou bránu hostů!

58:34

Oddechový čas pro hosty.

58:34

Penguins vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazování před Fleurym.

58:08

Hosté se teď sami připravili o pásmo a Hedman musí zapracovat ve středním pásmu.

57:56

Stamkosovo střela Feluryho nepřekvapila.

57:33

Tampa to zkouší s šesti hráči! Nabokov na střídačce.

Nikita KUČEROV - 4:2

56:56

Tampa právě vstřelila branku!
A hosté dávají kontaktní branku! Po chybě Comeaua se dostal k puku NIKITA KUČEROV, který hezkým blafákem překonal Fleuryho. Hosté ale stále prohrávají o dvě branky! Bez asistence.

55:55

Po dobrém založení útoku se dostal ke střele Brown, jeho střela mířila mimo.

55:11

Stamkos se prodral až do mezikruží a vypálil, obětavě ale jeho střelu zablokoval Dumoulin.

54:46

Hedman vyhodil puk na střídačku Penguins a bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:27

Brown je zpě na hrací ploše a hosté jsou v plném počtu.

53:39

Tampa vyhazuje a může vystřídat.

52:54

Střelu Martina Nabokov jen vyrazil a na brankovišti dorážel Sutter, ale i jeho dorážku Nabokov kryje!

52:32

Hned po buly střílel Letang od modré, Nabokov byl připraven.

52:27

Na trestnou lavici půjde J.T Brown po ostrém zákroku na Klinkhammera.

52:13

Brown neudržel pásmo a Tampa bude muset začínat ze středního pásma.

51:03

Hornqvist se dostal po chybě Garrisona k puku, střílel ale z ostrého úhlu a Nabokova nepřekvapil.

50:48

Puk vyslaný Hedmanem končí v lapačce Fleuryho.

50:24

Šustr posílal krásnou křížnou přihrávku na Drouina, ten ale nedokázal přesně zakončit.

49:42

Po dobré kombinaci druhého útoku Tampy se dostal ke střele Stralman, jeho střela ale mířila mimo.

49:23

Hedmanovu střelu obětavě zablokoval Spaling, který odjíždí na střídačku, neboť ránu zablokoval rukou.

48:49

Zákazané uvolnění Tampy.

Brian DUMOULIN - 4:1

47:47

Pittsburgh právě vstřelil branku!
4:1! Od modré natáhl ke střele BRIAN DUMOULIN a jeho střelu lehce tečoval Hedman a puk proletěl mezi nohama Nabokova až do branky! Asistence: Steve Downie, Nick Spaling.

47:37

Downie nahodil puk na Nabokova, ten vyrazil puk do rohu.

46:57

Hornqvist se obtočil kolem branky a poslal puk před Nabokova, kde stál Spaling, jenže i jeho střelu dokázal Nabokov vyrazit.

46:12

Malkin vystřelil z ostrého úhlu a k dorážce se sápal Rust, ale ani on nedokázal dostat puk do branky! Stralman puk odehrál do rohu.

45:12

Pens teď odevzdali puk hostům a ťi budou rozehrávat.

44:33

Před Carleho se dostal Downie, ale jeho přihrávka na Goce neprošla.

43:59

Letang na ničím nepřemýšlel, najel do pásma a vystřelil. Nabokov jeho střelu vyrazil vyrážečkou.

43:36

Honrqvist na chvíli ztratil pozornost a hned si na něj počkal Callahan.

42:59

Po skrumáži u mantinelu se dostal puk na modrou, kde stál Malkin a ten vyslal tvrdou střelu, jenže mířila mimo tyče.

42:33

Po přihrávce Callahana promáchl Filppula.

41:50

Drouin zachytil rozehrávku Letanga a z pravé strany vystřelil těsně mimo branku Pens!

41:09

Hedmanovu ostrou střelu vyráží Fleury do rohu kluziště.

40:39

Garrison má puk ve svém pásmu a kombinuje s Šustrem.

40:12

Hned ze začátku třetiny se hostům nepovedla rozehrávka a je odpískáno zakázané uvolnění.

40:01

Domácí se dostali již ze začátku do vedení. Po chybě Boyleho skóroval Rust. Hosté byli poté opět lepší a vytvořili si několik příležitostí. Viktor Hedman trefil dokonce tyč. V poslední minutě opět udeřili domácí. Přesilovku využil Downie! Tampa tedy ztrácí dvě branky a pokud chce pomýšlet na nějaký ten bod, bude muset ve třetí třetině ztrátu dohnat. Poslední perioda začne přibližně v 2:58.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Steve DOWNIE - 3:1

39:27

Penguins využívají přesilovku! Po přihrávce Malkina střílel z otočky Hornqvist a puk se odrazil od Carleho zad do brankoviště, kde puk pohotově dorazil STEVE DOWNIE! Asistence: Patrick Hornqvist, Jevgenij Malkin.

39:07

Sitter ztratil puk a Carle vyhazuje až k brance Fleuryho.

38:35

Pittsburgu bylo odpískáno postavení mimo hru.

38:17

Za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Ryan Callahan.

38:00

Hornqvist se dobře protáhl kolem Šustra a vystřelil, byl ale v moc velkém úhlu a Nabokov si jeho střelu pohlídal.

37:33

Odpískána přihrávka rukou Drouinovi.

36:27

Na druhé straně střílel po přihrávce Malkina Ehrhoff, který přestřelil branku Nabokova.

35:58

Drouin se protáhl obranným pásmem a přenechal puk Hedmanovi, který trefuje tyč!

34:39

Přihrávka Callahana na Fiulppulu neprošla přes domácí hráče.

34:00

Farnham byl rychlejší než Carle a dostal se s pukem do pásma, po jeho přirhávce pálil Despres mimo.

33:25

Šustr našel na modré Kučerova, který puk hned předal Johnsonovi, který tvrdou střelou Fleuryho nepřekvapil.

33:04

Po přihrávce Šustra pálil Garrison, jeho střela ale šla mimo.

32:52

32:24

Po střele Stralamana se puk odrazil k Callahanovi, který přihrávkou přes celé pásmo našel Filppulu, který rychle vystřelil. Fleury se ale stihl přesunout a puk lapil!

31:51

Tampa stále kombinuje v ptočném pásmu, ale k žádné vážnější střele se zatím nedostala.

31:00

Stamkosova křížná přihrávka na Stralmana neprošla a Pens vyhazují.

30:52

Comeau zasáhl Carleho vysokou holí a půjde na trestnou lavici.

30:23

Nahozený puk Drouina šel přímo na Fleuryho a ten raději přerušuje hru.

29:49

Šustr pokazil rozehrávku a "namazal" Sutterovi, který ale svou bekhendovou střelu minul branku Nabokova!

29:07

Connolly se elegantně vyhnul Martinovi a vystřelil. Jeho střela byla zablokovaná Letangem a puk je v ochranné síti.

28:33

Do Martinovi přihrávky vložil hůl Kučerov a puk míří do hlediště.

27:58

Střela Hedmana obětavě zablokována Downiem.

27:45

Farnham nebyl rychlejší než Hedman a je odpískáno zakázané uvolnění.

27:25

Garrison při své střele zlomil hůl a puk se doklouzal až k Fleurymu, který přerušil hru.

26:27

V útočném pásmu dobře zapracoval Adams a ke střele od modré se dostal Letang, který ale minul branku Nabokova.

25:59

Boyle byl tvrdě naražen u mantinelu Despese, ten může být rád, že za tento zákrok není vyloučen, neboť se jednalo o zákrok do oblasti hlavy a krku.

25:25

Do střely Goce lehl Boyle, který tak alespoň částečně odčinil chybu u druhého gólu.

25:04

Na Šustra nepříjemně dotíral Downie, český zadák ale situaci zvládl.

24:13

Do dobré pozice se dostal po přihrávce Suttera Spaling, který vypálil z prostoru mezi kruhy, ale výborný zákrok předvádí Nabokov.

23:59

Tampa je evidentně zakočená obdrženou branku a v útočném pásmu se ji kombinace vůbec nedaří.

Bryan RUST - 2:1

22:55

No a první dotek s pukem Nabokova nedopadl dobře, nahrávku Boyel nezpracoval a puk se dostal za branku, kde stál Ebbet, který ho poslal před branku na BRYANA RUSTA, který dává na 2:1! Asistence: Andrew Ebbet

22:38

Filppula nahodil puk vzduchem do pásma a oba stáli v ofsajdovém postavení.

22:05

Callahan byl nedočkavý na modré čáře a je odpískáno postavení mimo hru.

21:19

Opět Killorn se zmocnil puku za brankou Pens a dával před branku na Kučerova, ten promáchl ale příjíždějící Paqutte už vystřelil. Fleury puk vyrazil ramenem.

20:29

Kučerov krásné vysunul Killorna, který jel sám na Fleuryho, ten ale jeho bekhendový blafák přečetl a vyráží!

20:01

Začátek zápasu více sednul Tampě, která ještě v dvanácté minutě vedla na střely 5-0. Výborné zákroky předváděl Fleury v brance Pens, který chytil minimálně dvě jasné gólové příležitosti. Ke konci třetiny ale ujel Brandon Sutter který poslal Penguins do vedení. O 25 vteřin později bleskově vyrovnal Drouin. Oba týmy tedy odcházejí do kabin za nerozhodného stavu. Druhá třetina začně přibližně v 2:03.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

Jonathan DROUIN - 1:1

19:34

Tampa bleskově vyrovnává! Ke střele z pravé strany se dostal Johnson, Fleury jen vyrazil a na brankovišti doráží do prázdné branky JONATHAN DROUIN! Asistence: Tyler Johnson, Nikita Kučerov.

Brandon SUTTER - 1:0

19:09

Gól v oslabení pro Pens! BRANDON SUTTER se zmocnil puku ve vlastní třetině, efektivně si obhodil Hedmana a prostřelil i Bishopa! Asistence: Rob Scuderi

18:45

Na trestnou lavici míří Downie (PIT)

18:26

Bishop nejdříve vyrazil střelu Despese a poté i dorážku Goce!

17:58

Carle puk vyhazuje za branku Pens.

17:22

Hornqvist posílal přihrávku brankovištěm na Suttera, ten ale nedokázal prudkou přihrávku zpracovat.

16:44

A bude se vylučovat znovu na straně Tampy! Na trestnou lavici míří Andrej Šustr za hákování.

15:24

Na druhé straně ujel Kučerov, který efektivní přihrávkou z otočky dostal puk k Killornovi, který udělal bekhendovou kličku Fleurymu, ten ale předvedl další pžasný zákrok!

15:01

Garrison obětavě zablokoval střelu Ehrhoffa.

14:21

Tvrdou střelu Klinkhammera z levé strany vyráží Bishop pravým betonem!

13:42

Z pravé strany pouze nahodil puk Letang, Bishop raději přerušil hru.

13:17

Brown dobře napadal Martina a tomu unikl puk až ke Fleurymu, který přerušil hru.

13:07

Drouin je zpět a hosté hrají v plném počtu.

12:39

Střela Martina zablokována Hedmanem.

12:29

Přesilovka se domacím zatím příliš nedaří, hráči Tampy zatím již 2x vyhodili.

12:07

Na trestné lavici Morrow a navíc dostal dvou minutový trest i Drouin. Na druhé straně sedí na trestné lavici jen Farnham a domácí tak budou hrát přesilovou hru!

12:07

Drouin tvrdě narazil Farnhama na mantinel a poté se hráč Pens vrhl na Morrowa. Ten se ale nedal a povalil Farnhama na zem. Rozhodčí bude vylučovat.

11:01

První zákrok Bishopa, po přihrávce od Malkina pálil Comeau, Bishop střelu na přední tyč vyrazil!

10:35

Hedmanova střela sražená a Stralmanova střela letěla mimo.

09:45

Po chybě Šustra se dostal k puku Ehrhoff, ale špatnou přihrávkou odevzdal puk zpět Šustrovi.

09:01

Drouin si opět najel do pásma a tentokrát vystřelil lépe, Fleury puk chytil a přerušuje hru.

08:31

Drouin si najel do pásma a zkusil pozornost Fleuryho z mezikruží, ten puk vyráží.

08:09

Druhá formace domácích se nachvíli usadila v pásmu, ale jejich kostrbatá kombinace neměla dlouhého trvání.

07:27

Stamkos si najel do pásma po levé straně a střílel na bližší tyč, jenže o kousek branku minul.

Střely na branku 0-5!

07:09

Střelu Callahana z otočky vyráží Fleury.

06:37

Bishop měl puk za branku, ale velmi rychle byl napadán Sutterem, gólman Lightning ale situaci zvládl.

06:03

Rozehrávka domácích přesná nebyla a je odpískáno zakázané uvolnění.

05:47

Letang je zpět a Pens hrají v plném počtu!

05:11

Střelu Hedmana ještě Fleury vyrazil, ale k dorážce se dostal Killorn a na brankové čáře fantasticky zachránil Fleury!

04:49

Hráči Tampy zatím stále kombinují v útočném pásmu a nepouštějí Pens k puku.

04:21

Střela Killorna byla zablokována domácími hráči.

03:47

První vyloučení! Za hru vysokou holí jde na trestnou lavici Letang.

03:43

Střelu Barberia tečoval Killorn a Fleury měl co dělat, aby puk vyrazil!

03:07

Na pravé straně byl volný Comeau, ale hodně rychle k němu přistoupil Hedman a v dalšímu postupu mu zabránil.

02:15

Filppulova střela jako první mířila na branku a Fleury si připisuje první úspěšný zákrok.

01:41

Ehrhoff uklidňuje hru a má puk za svou brankou.

01:19

Střela Connollyho z mezikruží minula branku Fleuryho.

00:24

Střela Stralmana od modré mířila mimo a následná dorážka Kučerova byla zablokována Martinem.

00:02

Úvodní vhazování pro Johnsona. Tampa rozehrává ze svého pásma.

00:01

Do dnešního utkání bohužel nezasáhne Ondřej Palát ani Rako Gudas. Palát má nespecifikovatelné potíže v dolní části těla a uvidíme, jak dlouho ještě bude Lightning chybět. Gudas onemocněl a dnešní utkání také vynechá, jeho absence by ale měla být jen krátkodobá. Jediným českých hráčem tedy bude Andrej Šustr, který nastoupí v druhé obranné dvojici společně s Jasonem Garrisonem.

Penguins bude dnes chybět největší hvězda Sidney Crosby, neboť i on v posledních dnech onemocněl a také dnešní utkání vynechá. Domácí už delší dobu chybí Chris Kunitz, který laboruje se zlomeninou nohy.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Dumoulin, Scuderi (A), Despres – Malkin (A), Sutter (C), Hornqvist – Comeau, Goc, Downie – Spaling, Adams, Farnham – Klinkhammer, Ebbett, Rust

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Hedman, Stralman, Garrison, Šustr, Carle, Barberio – Filppula, Stamkos (C), Callahan (A) – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Drouin – Morrow (A), Boyle, Connolly.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning

Mladý tým z Floridy dozrál a v letošním ročníku je považován za jednoho z favoritů v bojích o Stanley Cup. Tuto roli zatím potvrzuje, ve Východní konferenci Lightning patří druhé místo se ziskem 41 bodů. Na první Pittsburgh ztrácí pouhý bod. Forma Tampy ale není nijak oslnivá. Domácí porážka s posledním Columbusem 1:3, poté velmi těsná výhra nad Carolinou 2:1 a v neděli prohrála Tampa na ledě Washingtonu 2:4. Nejproduktivnější hráčem Lightining je zatím Steven Stamkos, který posbíral už 34 bodů (17+17). Za Tampu v této sezóně nastupují Andrej Šustr, Radko Gudas a také Ondřej Palát.
Pittsburgh Penguins

Penguins se zatím v této sezóně daří výborně. Momentálně se nachází na první pozici ve Východní konferenci se ziskem 42 bodů. V závěsu je Tampa a Detroit, kteří ztrácí pouhý bod. V posledním utkání ale Penguins zaváhali, na ledě Columbusu prohráli po nájezdech 3:4. Hlavní útočnou silou je Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, oba nastřádali 35 bodů a jsou na předních pozicích bodování celé NHL! Právě na tyto dva borce bude upřena nějvětší pozornost v dnešním utkání.
Hezký hokejový večer! Zámořská NHL má dnes na programu další zápasy a my se společně zaměříme na zápas Pittsburgh Penguins proti Tampa Bay Lightings. Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:2

Branky a nahrávky: 20. Sutter (Scuderi), 23. Rust (Ebbet), 40. Downie (Hornqvist, Malkin), 48. Dumoulin (Downie, Spaling) – 20. Drouin (Johnson, Kučerov), 57. Kučerov

Tampa Bay Lightning: Bishop (od 20. Nabokov) – Hedman, Stralman, Garrison, Šustr, Carle, Barberio – Filppula, Stamkos (C), Callahan (A) – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Drouin – Morrow (A), Boyle, Connolly

Rozhodčí: Sutherland, Lee – Devorski, Cormier