3:1

konec (2:0)

15.12.2014, 21:00 • Goodison Park, Liverpool • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.4 5.0 8.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Everton poráží v dohrávce 16. kola Premier League Queens Park Rangers 3:1 a v tabulce soutěže se posunul na desáté místo před svého městského rivala Liverpool FC. Hops po další venkovní prohře zůstávají na sestupové osmnácté příčce. Karamelky položily základ vítězství v závěrečné čtvrthodině první půle, kdy šly po gólech Barkleyho a Mirallase do dvoubrankového vedení. Krátce po přestávce pak zvýšil už na 3:0 Naismith a hosté se dostali ke slovu až v 80. minutě, jejich čestný zásah zaznamenal střídající Bobby Zamora. (22:59:24)

90+5

90+5

Tak přeci jen ještě vzrušení! Přízemní rána Samuela Eto'a orazítkovala levou tyč!

90+4

Střely Pienaara i Bešiće skončily pouze na bránících hráčích. O moc více nám už tento zápas asi nenabídne.

90+4

Domácí se už snaží dohrát zápas s míčem na kopačkách.

90+2

Ross Barkley zahrával trestný kop, ovšem prostor mezi tyčemi nedokázal trefit.

90+1

Zápas bude prodloužen o čtyři minuty.

90+1

Tak Kevin Mirallas opouští trávník na nosítkách. Nahrazuje ho Arouna Koné.

90

Kevin Mirallas je ošetřován a stále se tak nehraje. Těžko říci, zda to belgického reprezentanta opravdu tak bolí, nebo jen natahuje čas.

89

Jordon Mutch zajel do nohou Mirallase a dostává za to žlutou kartu.

88

Střelou z 25 metrů se prezentoval Niko Kranjčar. Tomuto pokusu scházela větší razance a Howard byl na zemi včas.

87

Žlutou kartu dostává Leighton Baines (Everton FC).

86

Baines ztratil balón a těžit z toho mohl Isla. Jeho centr srazil na roh Bešić.

85

Viděli jsme několik tvrdých soubojů ve středu hřiště a míč nakonec získali hráči Evertonu.

84

Distin si v šestnáctce elegantně poradil v souboji s Islou a vysloužil si potlesk domácích fanoušků.

83

Do protiútoku se dostal Coleman, jehož ránu z pravého rohu šestnáctky vyboxoval zpět do pole Robert Green!

82

Uvidíme, jestli se ještě hosté pokusí více zdramatizovat závěr. Kombinace, na jejímž konci byl Zamora, tentokrát k úspěchu nevedla.

Bobby ZAMORA - 3:1

3:1

konec (2:0)

Branky: 33. Barkley (R. Lukaku), 43. Mirallas, 53. Naismith (McGeady) – 80. Zamora

Karty:   87. Baines (EVE) – 89. Mutch (QPR)

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:9.

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Baines – Bešić, Barkley – McGeady (73. Pienaar), Naismith, Mirallas (90+1. Koné) – R. Lukaku (77. Eto'o).
Náhradníci: Robles – Eto'o, Koné, Pienaar, Stones, Garbutt, Alcaraz.

Queens Park Rangers: Green – Isla, Onuoha, Dunne, Jun Sok-jong – Phillips (59. Zamora), Mutch, Barton (C), Fer (77. Kranjčar), Hoilett – Vargas.
Náhradníci: McCarthy – Ferdinand, Hill, Wright-Phillips, Kranjčar, Henry, Zamora.

Rozhodčí: N. Swarbrick – G. Beswick, M. Perry