KHL

Ak Bars Kazaň – Jokerit Helsinky

1:2

konec (0:2, 0:0, 1:0)

11.12.2014, 17:30 • TatNeft Arena (kapacita 9300 míst) • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Tipsport: 1.9 4.0 3.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše a přeji hezký zbytek dnešního večera. (19:45:37)
Česká stopa v utkání
Petr Koukal (Jokerit) – 1 bod (0+1).
Zásahy brankářů:
Anders Nilsson – 19.
Riku Helenisu – 27.
Jokerit uhájil nejtěsnější vedení a odváží si z Kazaně cenné dva body za vítězství 2:1. Dvě třetiny byli Fini jasně lepším týmem a mohli vést o více jak dvě branky o které se postarali Kapanen a Moses, ale do třetí třetiny vlétli domácí jako uragán a přehrávali svého soupeře, výsledkem bylo snížení zásluhou rány Ilja Nikulina v přesilové hře. Více si ze svého tlaku domácí nevytěžili.

60:00

59:50

Střelu Nikulina skvěle vyrazil Helenius,následující dorážku Möllera taky. Hektický závěr už si Jokerit nejspíš pohlídá.

59:29

Jokerit vyhazuje přes všechny čáry mimo prázdnou branku a je z toho icing.

59:00

Střela Möllera sražená a kotouč je ve středním pásmu.

58:48

Domácí v šesti.

58:48

Time-out Kazaně. Vhazovat se poté bude před brankou Heleniuse (JOK) po zakázaném uvolnění.

58:00

Poslední dvě minuty třetí části.

57:41

Kazani už moc času nezbývá, Petrov zavezl kotouč do útočného pásma.

57:00

Jokerit se vymanil na chvíli z tlaku a po sražené ráně Vaananena se bude vhazovat po pravici Nilssona.

56:27

Kotouč mimo hrací plochu po vyhození Jokeritu, ale s tečí, takže z toho dvě minuty nebudou.

55:25

Varnakov (KZN) obkroužil branku Heleniuse a zkoušel kotouč zasunout, ale brankář Jokeritu byl v čas u své levé tyče.

53:40

Oscar Möller (KZN) dostal znovu nabito na kruh a krásnou ranou jen těsně minul břevno branky Heleniuse. Tlak Kazaně pokračuje.

52:30

Azevedo nedosáhl na přihrávku do prázdné branky.

51:45

Koukal a Omark se řítili na jediného obránce, ale ten včasným zalehnutím přihrávku nedopustil.

51:25

Přihrávka rukou v podání hostů. Vhazování ve středním pásmu.

1:2

Branky a nahrávky: 47. Nikulin (Azevedo, Möller) – 7. Kapanen (Aaltonen, Gunderson), 8. Moses (Koukal)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Kornějev, Nikulin, Medvěděv, Brookbank, Musin, Děnisov – Varnakov, Azevedo, Gluchov – Petrov, Burmistrov, Möller – Pesonen, Tkačjov, Mirnov – Archipov, Malychin, Lukojanov – Obuchov. Trenér: Biljaletdinov.

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Vaananen, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa, Gunderson, Saari, Peltola – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Huhtala, Wirtanen, Harju – Moses, Koukal, Omark – Salinen, Hahl, Ben-Amor. Trenér: Westerlund.

Rozhodčí: Bulanov, Olenin – Tarasov, Strelcov