07.12.2014, 12:30 • FC Zwolle Stadion • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 1.72 3.7 4.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (14:21:36)

Dnešní utkání sledovalo 11 700 diváků.
Je dobojováno. Ve druhém poločase jsme byli svědky krásného fotbalu a tří branek. O první se postaral Jesper Drost, o další pak Tomáš Necid (pro něj to byla druhá branka v zápase). V závěru ještě snížil Michiel Kramer, ale ani to nic nezměnilo na tom, že domácím zůstávají všechny body za plnou výhru.

90+3

90+3

Hosté se ještě snaží něco vykouzlit u brány domácích, nicméně fanoušci již oslavují další vítězství.

90+2

O přímák se postaral van Hintum, míč ale lapil do svých rukavic Hansen.

90+2

Domácí ještě budou kopat volný přímý kop.

90+1

A další žlutá karta, tentokrát pro Meijerse.

90

Kramerova hlavička nestihla ani doputovat do klece domácích a už ji měli na kopačkách domácí hráči. Nastavovat se budou ještě tři minuty. Jak je vidno, hráči by si přáli méně.

89

Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Necid, přichází Nijland.

88

Dion Malone vidí žlutý kartón za shození protihráče.

88

Necid našel úchvatnou přihrávkou Drosta, ten ale šanci nevyužil nejlépe a ztrácí míč.

86

Hansen nyní manévruje s míčem od brány jako Manuel Neuer z Bayernu Mnichov. Hosté nemají už žádnou motivaci a oba týmy čekají na závěrečný hvizd.

85

Hansen zcela mimo bránu přihrál do vápna, kde stál připravený Derijck. Utkání se již spíše dohrává.

85

Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Saymak, přichází Brama.

84

Lukoki zpoza vápna neprostřelil Hansena.

83

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Wormgoor, přichází Derijck.

82

Wormgoor zůstává ležet na zemi.

81

Drost si skvěle nabíhal z levé strany trávníku, nicméně místo přihrávky vzal vše na sebe a zkoušel vystřelit. Hansen jeho pokus vykryl nohou.

80

Necid si nějakou dobu hrál s míčem u vápna hostí, nakonec jej ale poslal dozadu, odkud se po určité odmlce dostal míč na van Polena. Jeho střela prosvištěla okolo branky Hansena.

79

Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Sainsbury, přichází Lam.

78

Wormgoorův pokus se odrazil na rohový kop. Odtamtud jej Kanon poslal na Kramera, který minul branku o milimetry.

77

Necid měl na noze rozhodnutí, nicméně Hansen byl rychlejší a sebral mu míč. Hosté tak ještě stále mají šanci na vítězství.

76

Hosté se snaží zvrátit zápas na svojí stranu, Zwolle je ale nepouští.

Michiel KRAMER - 3:1

74

Den Haag právě vstřelil branku!
A je sníženo. Volný přímý kop se po střele od Houtkoopa dostal k MICHIELOVI KRAMEROVI, kterej jej usměrnil za záda Hahna.

Tomáš NECID - 3:0

71

Zwolle právě vstřelilo branku!
Van Hintum si nabíhal po straně, vyslal míč do vápna, kde se jej zmocnil TOMÁŠ NECID a skluzem míč poslal za záda Hansena.

70

Van Polen nepřesně zpracoval míč a hosté mají aut v blízkosti vápna domácích. Vzejde z toho něco? Nakonec nevzešlo, dopředu jdou hráči Zwolle.

69

Hahn má díky svým spoluhráčům víc zážitků s míčem na nohou, než někteří hráči Haagu. I tak ale hosté zkoušejí nyní něco vymyslet a prosadit se.

67

Ebuehiho pokus z dálky bezpečně zlikvidoval Hahn.

66

Van Hintumův centr zaplul přímo do náruče Hansena. Hosté nyní rozehrávají útok.

66

Drostova přihrávka minula nohy Lukokiho a doputovala až k Meijersovi, který ji odkopl.

65

Domácí nyní kombinují ve vlastním vápně již se těší na konec hry.

64

Hosté se ale nevzdávají a snaží se zápas zvrátit na svou stranu. Nicméně Zwolle je nehodlá pustit a svůj náskok si drží velmi pevně.

63

Saymakova rána z úctyhodné dálky letí mimo klec.

61

Ani další následný Necidův pokus neskončil gólem a domácí mají další rohový kop.

60

Domácí fandové jsou ve varu. Nyní Tomáš Necid z rohového kopu těsně minul branku hostů.

Jesper DROST - 2:0

58

Tomáš Necid vybojoval míč na hranici pokutového vápna, chvíli si počkal a poslal jej přímo na JESPERA DROSTA, který střelou k tyči zvyšuje náskok domácího celku.

57

Domácí fandové nyní ženou hlasitými pokřiky své miláčky kupředu. Ti kombinují na půli hřiště a posílají si míč z nohy na nohu.

56

Van Duime jej pouze poslal do náruče Hahna. Následně sváděl s Kanonem sprintovací souboj Tomáš Necid. Kanon míč raději poslal na gólmana, jelikož Necid by ho jistě předběhl a skóroval.

55

Hosté rozehrají rohový kop.

Necidova šance

54

Van Polen nacentroval přímo na nabíhajícího Necida, který hlavičkou míč usměrnil těsně nad!

53

Womrgoor to z volného přímého kopu našil pouze do zdi. Následný pokus Kramera letí opravdu hodně nad klec Hahna.

51

Další pokus od Ebuehiho skončil na noze van Hintuma.

51

Sainsbury skvěle obral o míč nabíhajícího Houtkoopa.

50

Reinstrova dělovka z dálky končí na hrudi Hansena.

49

Necid obtěžoval Hansena s míčem a ten ho tak raději kopl na své spoluhráče.

48

Rohový kop letěl přímo do náruče Hansena, který ačkoliv s tím měl problémy, tak vše zvládl s pomocí Kanona.

47

Z ničeho nic se ocitl v pěkné příležitosti van Polen. Míč ale končí na rohovém kopu.

47

Domácí pokračují v tom, co nestihli dodělat v prvním poločase a to kombinování na vlastní půli hřiště.

46

Druhý poločas nám začíná tím, že domácí chytili centrovaný míč od Kanona.

46

Hráči se vracejí zpět na trávník. Za malou chvíli se bude pokračovat.
První poločas je za námi. Viděli jsme velmi pěkný fotbal který v sedmnácté minutě okořenil gólem Tomáš Necid. Zhruba ve 13:30 se těšte na druhý poločas.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

Poločas se již spíše dohrává, nikdo se nikam nežene, tedy až na van Duinena, který běhá mezi hráči Zwollenu za míčem jak zběsilý.

45

Alberg to napálil přímo do obličeje van Polena. Posléze hlavičkoval Kramer přímo do rukou Hahna.

44

Van Hintum přihrál až skoro na vlastní půli obránci. Domácí fandové nechápou. Následně Zwolle ztratilo míč.

43

Drost našel přihrávkou Lukokiho, který ale stál až moc blízko Hansenovi. Míč se odrazil na rohový kop.

43

Zwolle nyní kombinuje u vápna hostů.

42

Lukoki z pravé hranice vápna centroval až moc silně. Míč se odkutálel pryč.

40

Kramer dostal úcty hodný pas, nestihl jej ale zpracovat a míč putuje do autu. Následně jej Meijers poslal do vápna, kde si ale sebral van der Werff a hosté tak přišli o slibnou šanci na vyrovnání.

39

Drost ukázkově získal míč, načež o něj ale přišel velmi nepřesnou přihrávkou.

37

Lukokimu byl opět sporně odebrán míč. Následně se po centru Reinstra ocitl Necid v ofsajdu. V hledišti můžeme vidět i lidi převlečené za Santu. Dnešní adventní utkání v poledních hodinách tak jistě přilákalo do ochozů spoustu rodin s natěšenými dětmi.

36

Kramer získal míč u vápna domácích a vypadalo to na slibnou šanci. Nicméně karty se obrátili a nyní útočí domácí.

35

Po faulu končí na zemi Ebuehi. Nicméně žádnou kartu nevidíme.

34

Lukokiho centr si místo do sítě našel cestu do autu.

33

Nyní pro změnu kombinují hosté. Po sérii přihrávek mezi Kanonem a Wormgoorem se hosté vydávají dopředu. Jediný Alberg se zmohl na střelu, tu ale svým tělem vykryl Saymak.

32

Tempo se opět velmi zpomalilo. Domácí kombinují na vlastní půli.

30

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Kristensen, přichází Houtkoop.

30

Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Gehrt, přichází Ebuehi.

29

Albergův pokus minul branku Hahna. Ten si zatím pořádně na míč nesáhl.

28

Thomas úchvatným pasem našel Lukokiho, který ale místo do sítě napálil míč do Kanona. Následná dorážka z dálky od Rienstra neměla šanci a končí na tribunách.

27

Meijers sporným skluzem připravil Lukokiho o míč. Domácí se tak vrací zpět na vlastní půli.

26

Další žlutá karta. Za faul ji vidí Michiel Kramer.

25

Centr Kanona zachytil nohou van der Werff.

25

Hra se přesunula na půli Haagu, ale k ohrožení branky Hansena zatím žádný pokus nedospěl.

23

Tempo se celkem zpomalilo. Domácí si posílají míč z nohy na nohu a nevynechávají ani brankáře. Také vedou v držení míče poměrem 70% – 30%.

22

A další žlutá karta. Jansen u autové čáry tvrdě skolil Lukokiho a je potrestán žlutou kartou.

21

Domácí obrana přímák v klidu vyhlavičkovala pryč.

21

A další faul, ale bez karty. Exekutor přímého kopu bude Alberg.

20

Zwolle je stále u míče a hledá kudy projít skrze obranu Haagu.

19

Domácí fandové jsou ve varu. Domácí hráči zatím skvěle kombinují.

Tomáš NECID - 1:0

17

Penalta byla proměněna. TOMÁŠ NECID chladnokrevně proměnil střelou pod břevno. Bez asistence

16

Kristensen fauloval ve vápně a po právu vidí žlutou kartu.

16

Byla nařízena penalta.

16

Lukokiho přihrávka dorazila až k Necidovi, který ale z bezprostřední blízkosti nestihl přízemní střelou prostřelit Hansena.

15

Necid se ocitl v ofsajdu. Hansen uvede míč zpět do hry výkopem.

13

A vidíme první žlutou barvu. Za faul si žlutou kartu připsal Bram van Polen.

12

Dnes skvěle hrající Lukoki střelil pouze do Kanona. Následovat bude roh.

Šance Thomase

11

Lukoki našel výtečným centrem zcela volného Thomase, ten ale trefil pouze skákajícího Hansena!

10

Kramer nepříjemně skosil Lukokiho, nicméně žádná karta z toho nebude.

9

Nyní jsou po delší době u balonu hosté. Konkrétně Gehrt zakládá útok.

8

Thomasův přízemní pokus s přehledem kryje Hansen.

7

Van Hintumova rána se od gólmana odrazila přímo na Thomase, který ale míč do sítě uklidit nestihl. Následně se ve velké příležitosti ocitl Drost, ale ani jeho přihrávka nenašla nikoho jiného, než žlutozeleného soupeře.

6

Domácí se po pravé straně hřiště pomalu vrhají do útoku. Nyní konkrétně Drost centruje do vápna.

5

Rohový kop od van Polena Hansen vyrazil do vzduchu a následně pryč na další roh.

4

Utkání zdobí výtečná atmosféra od domácích fanoušků. Nyní je u míče Lukoki.

4

Domácí zatím kombinují na půli hřiště a hledají skulinku v obraně Haagu.

4

Kristensen sebral domácím míč a hosté se hrnou do útoku.

3

Sainsburyho dlouhý centr našel pouze náruč Hansena.

3

Sainsbury rozehrává útok domácích.

2

Alberg to napálil přímo do hlavy domácího obránce. Ani následná dorážka nebyla úspěšná.

1

Kramer se ze začátku dostal do pěkné šance, ale místo střely raději přihrál na Alberga. Ten byl před vápnem faulován a hosté mají volný přímý kop.

1

Začal první poločas. Domácí nastoupí v modro bílé kombinaci dresů, hosté v žlutozelené.

1

-1

Hráči jsou již na trávníku, za malý moment začne utkání.

PEC Zwolle: Hahn – van Polen, Sainsbury, van der Werff, van Hintum – Saymak, Rienstra – Lukoki, Thomas, Drost – Necid
Náhradníci: Begois – Nijland, Dekker, Moro, Brama, Ehizibue, Lam

HFC ADO Den Haag: Hansen – Malone, Wormgoor, Kanon, Meijers – Kristensen, Jansen, Alberg, Gehrt – van Duinen, Kramer
Náhradníci: Zwinkels – Derijck, de Vlugt, Houtkoop, Ebuehi, Owobowale, Hevel

Rozhodčí: Kevin Blom – Patrick Langkamp, Bas van Dongen, Erwin Blank.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Poslední zápas:

Zwolle: Zwolle svůj poslední zápas vyhrálo na půdě Excelsioru 5:0 (30.11.2014).

Haag: Haag svůj poslední zápas remizoval s Ajaxem Amsterdam 1:1 (30.11.2014).
Poslední vzájemný zápas se sehrál 30.3.2014 a skončil remízou 1:1. Předposlední vzájemný zápas ale skončil skončil deklasováním Haagu 6:1 (20.10.2013).
HFC ADO Den Haag
Tým z velkého Haagu na tom není úplně nejlíp, je až na patnáctém místě celé tabulky. Michiel Kramer, tohoto chlapíka se dnes vyplatí sledovat. Na svém kontě má již 10 gólů a dnes bude chtít jistě přidat další.
PEC Zwolle
Tým z městečka Zwolle se nachází na šestém místě celé tabulky, což jistě není nejhorší. Jejich nejlepším střelcem je Stefan Nijland se šesti góly. Pěti góly se může pyšnit Tomáš Necid.
Zdravím všechny příznivce fotbalu. Na půdu PEC Zwolle přijede HFC ADO Den Haag. Utkáním vás bude provázet Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.