Klasické lyžování

SP v běhu na lyžích žen Kuusamo - 10 km klasicky

1. Therese Johaugová (NOR)

30.11.2014, 10:15 • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že první individuální závod sezony v běhu žen na 10 km klasickou technikou ovládla Therese Johaugová se s Vámi loučí a pěknou něděli přeje Tomáš Lysý. (11:42:51)
Dnešní závod končí, vyhrála jej naprosto suverénním způsobem Therese Johaugová z Norska, která od prvního mezičasu zvyšovala svůj náskok a nakonec nadělila svým soupeřkám téměř tři čtvrtě minuty. Druhá skončila její kolegyně z reprezentace Marit Björgenová, která si to na férovku rozdala o druhé místo s Charlotte Kallaovou. Švédka nakonec dojela třetí. České barvy může těšit, že pět bodů za šestacvacáté místo bere Petra Nováková a bodík pak uzmila Eva Vrabcová-Nývltová.
Konečné pořadí v cíli:
1. Therese JOHAUGOVÁ (NOR) 25:47,2 min.
2. Marit BJÖRGENOVÁ (NOR) +42,2.
3. Charlotte KALLAOVÁ (ŠVÉ) +44,1.
4. Justyna KOWALCZYKOVÁ (POL) +1:03,4.
5. Ingvild Flugstad ÖSTBERGOVÁ (NOR) +1:08,5.
63. Karolina GROHOVÁ (ČR) +3:43,9.

Závod skončil, vyhrála jej Therese Johaugová z Norska, a to naprosto suverénním způsobem.

Cíl

Marit Björgenová je nakonec o 1,9 vteřiny lepší než Kallaová a končí na druhém místě. Charlotte Kallaová je třetí.

Cíl

To bude o vteřiny. Björgenová, najíždí do cílového prostoru.

Cíl

Jak to bude se soubjoem o druhé místo? Kallaová nebo Björgenová?

Cíl

Therese Johaugová vítězí dnešní závod s časem 25:47,2 minuty.

Cíl

V cíli je Charlotte Kallaová lepří než Justyna Kowalczyková, ale do finiše již míří dnešní suverénka Therese Johaugová.

8,1

Marit Björgenová má na mezičase 8,1 ztrátu 45,9 vteřiny na Johaugovou, o desetinu za ní je Charlotte Kallaová. Björgenová si to právě s Kallaovou rozdá o druhé místo, první je jasně Johaugová. Na tomto mezičase figuruje na 22. pozici Petra Nováková a na 29. místě Eva Nývltová-Vrabcová.

Cíl

Kowalczyková to nakonec stihla a jde do vedení o 5 vteřin před Östbergovou.

Cíl

V cíli je stále první Ingvild Flugstad Östbergová, a to i po dojezdu Kristy Parmakoskiové. Domácí závodnice jde na třetí pozici před Čekalevovou.

8,1

Jenže co to je proti Therese Johaugové. To je neskutečná forma a energetický projev Norky bych Vám přál vidět. Čas Kallaové je 22:03 minuty, Johaugová je o 46 vteřin lepší. To je rozdíl třídy!

8,1

Kowalczykové se to povedlo a jde do vedení, ovšem na tento mezičas již dotírá Kallaová a nyní se posunuje o 6,4 vteřiny na první pozici.

8,1

Na mezičase 8,1 kilometrů, tedy devatenáctset metrů před cílem, byla na vedoucí pozici Ingvild Flugstad Östbergová. Uvidíme, zda se povede Kowalczykové jí z trůnu na posledním mezičase před cílem sesadit.

6,4

Tak nakonec ztrátí Björgenová 35,4 vteřiny, ale i tak jí to stačí na druhé místo za suverénní Johaugovou.

6,4

Marit Björgenová se teprve nyní blíží k 6,4 km a tipuji, že její ztráta bude kolem dvaceti vteřin.

6,4

Jenže to by na trati nesměla být Therese Johaugová, která si jede své vlastní mistrovství. Čas Kallaové na 6,4 km je 17:13 minuty, Johaugová vedeo 39,7 vteřiny! To je neskutečné vážení lyžařští přátelé. Fantastický projev Norky!

6,4

Ale nyní už Kowalczyková své vedení na tomto mezičase neudržela a jde o desetinu na druhou pozici. Střídá jí Charlotte Kallaová. To bude závěr jako hrom, rozestupy nejsou velké!