1. Frederik ANDERSEN (ANA) 32 zák., 2 góly, 94,1%
Jiří HUDLER (CGY) 1+0 3 střely, čas na ledě 21:16
Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0 2 střely, čas na ledě 12:53

Calgary Flames: 34

3. třetina:

Anaheim Ducks: 8

Calgary Flames: 8
Anaheim nakonec uhájil své vedení až do konce, nakonec ještě vteřinu po konečném hvizdu dokázal Getzlaf dopravit puk do prázdné branky, ale gól neplatil. Hosté doslova promrhali čtyřicet minut a znovu předvedli, že ve třetí třetině jsou letos nejlepším týmem celé NHL, ovšem na zvrat to již nestačilo a z Anaheimu tak odjíždějí s prázdnou.

60:00

59:42

Velmi důležité buly ve středovém kruhu vyhráli domácí.

Oddechový čas pro domácí.

Jiří HUDLER - 3:2

59:35

Calgary právě vstřelilo branku!
Nakonec se přece jenom hosté prosazují, střelu Giordana z pravé strany, od modré, před brankou Anaheimu lehce tečuje JIŘÍ HUDLER a puk končí v síti. Asistence: Mark Giordano a T.J. Brodie.

59:10

Probíhá již poslední minuta třetí třetiny, střelu Giordana Andersen vyráží.

Oddechový čas pro hosty.

58:57

Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

58:50

Hudler odvedl skvělou v práci v rohu třetinu Ducks, kde vybojoval puk.

58:28

Střela Giordana z levé strany zblokována, puk poté opouští třetinu Ducks.

58:04

Beleskey netrefil ze středního pásma prázdnou branku, hosté tak stále mají šanci.

57:47

A v tuto chvíli hrají hosté opět v šesti, branka Calgary prázdná.

57:19

Domácí zahrozili, Hiller vyráží střelu z levé strany.

Neuznaný gól hostů.

56:49

Johnny Gaudreau sice dokázal na brankovišti dopravit puk do branky, ale bylo tam kopnutí nohou a rozhodčí tak správně, po komunikaci s videocentrem, gól neuznali.

56:30

Hiller míří na střídačku, hosté to zkouší v šesti!

56:18

Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Anaheimu, hra se tak stěhuje před Andersena.

56:06

Ofsajd Flames na útočné modré.

55:20

55:15

Andersen nyní i v sedě dokázal zabránit ve skórování Monahanovi.

54:48

Střelu Ferlanda z pravé strany Andersen chytá, z toho nic nebude, vhazování po levici domácího gólmana.

54:35

Možná nyní, Calgary v útočném pásmu.

54:16

Minuta z přesilové hry uběhla a hosté ještě neohrozili branku Ducks.

53:20

A opět se vylučuje, tentokrát pouze na domácí straně, Patrick Maroon dostává dvouminutový trest za sekání.

52:56

Hra se přestěhuje před Andersena, zakázané uvolnění Ducks.

52:37

Oba týmy v plném počtu, ofsajd hostů na útočné modré čáře, vhazování ve středním pásmu.

52:15

A Giordano to nyní zkouší z mezikruží, Andersen vyráží.

T.J. BRODIE - 3:1

51:02

A Flames potvrzují svou vedoucí pozici nejlépe skórujícího týmu třetích třetiny, T.J. BRODIE se prosazuje střelou od modré a hosté prohrávají již "pouze" o dva góly. Asistence: Sean Monahan a Curtis Glencross.

50:37

Opět se vylučuje na obou stranách, na té domácí Perry, za hosty pak Baertschi.

50:18

Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny a zdá se, že Calgary přebírá aktivitu.

49:35

Oba týmy již hrají v plném počtu, hosté v útočném pásmu.

48:28

Russell si poradil na levé straně s bránícím Perrym, kterého elegantně obešel, ale to zakončení již tak povedené nebylo.

48:08

Hosté zkouší něco vymyslet, jsou v útočném pásmu.

47:21

Ano, také Silfverberg zamířil na trestnou lavici a bude se tedy hrát ve čtyřech na obou stranách.

47:21

A bude se vylučovat, TJ Brodie dostává za sekání dvouminutový trest. Trest však svítí i domácích, konkrétně u Silfverberga.

47:10

Hosté nyní opět čelili náporu domácích, Silfverberg donutil povedenou střelou z pravé strany k zákroku Hillera, ten vyráží.

45:33

Defenziva Flames opět nechává dost prostoru soupeři na zakončení, nyní to zkouší Patrick Maroon bekhendem z mezikruží, Hiller chytá.

44:56

Calgary Flames jsou nejlépe skórujícím týmem z celé NHL ve třetí třetině, na svém kontě mají již třicet gólů, vylepší si dnes tuto statistiku?

44:37

Puk na střídačce Anaheimu, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

43:55

Až nyní se hosté dostávají do útočného pásma, ale je to pouze o soubojích u mantinelu, odkud se těžko dávají góly.

43:36

Ale elitní formace Anaheimu nenechává soupeře přejít přes střední pásmo.

43:15

Russell čeká na dostřídání za vlastní brankou.

42:09

Ducks stále v útočném pásmu, střelu Beleskeyho Hiller vytěsnil nad branku.

41:29

Třetí třetina začíná tak, jako skončila ta druhá, tedy náporem Anaheimu.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:59 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 12

Calgary Flames: 14
Ve druhé třetině ještě navýšili domácí své vedení a jen dokazují, že dnes mají na ledě převahu. Hosté jim to navíc sami svými neuvěřitelnými chybami umožňují, hlavně v defenzivě působí hráči Calgary hodně rozpačitě a možná je ještě příznivé, že Flames prohrávají "jen" o tři góly...

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Kyle PALMIERI - 3:0

39:44

Anaheim právě vstřelil branku!
Engelland absolutně nezvládl souboj s KYLE PALMIERIM za brankou Flames, odkud se domácí útočník dokázal dostat před branku a bekhendem "procedil" puk do branky. Asistence: Rene Bourque a Devante Smith-Pelly.

39:13

Střelu Jiřího Hudlera z pravé strany Andersen vyráží do rohu, hrají domácí.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:31

Nicméně hosté ani nevystřelili, puk ve středním pásmu.

38:08

Pas na Boumu, který dokázal ustát souboj u mantinelu a získal útočné pásmo pro Calgary.

37:47

Před Baertschim zasahuje Andersen, domácí jsou dnes v defenzivě výteční.

36:39

Střela Widemana, z pravé strany, od modré, žádný problém pro Andersena.

36:15

Počet střel na branku: 20 : 24.

35:44

Icing Anaheimu, vhazování po levici Andersena.

35:15

Ducks se dostávají s pukem z vlastní třetiny, Palmieri zaváží do útočného pásma.

34:39

Ofsajd Anaheimu na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

34:07

Hosté těžko přechází přes střední pásmo a pokud se již dostanou za modrou čáru, v podstatě jen odevzdávají puky.

33:13

Silfverberg spěchá za pukem do útočného pásma, ale hrají hosté.

31:52

Perry doráží na Hillera z pravé strany, ale gólman Flames má puk kdesi pod sebou.

31:32

Vhazování po levici Andersena vyhrávají hosté, ale ti se musí následně bleskově vracet do vlastní třetiny.

30:30

Ofsajd Calgary na útočné modré, hra přerušena.

30:08

30:03

A pět vteřin před koncem přesilové hry zasahuje Andersen proti střele Widemana, hra přerušena.

29:50

Opět míří puk ze třetiny Ducks.

29:24

Getzlaf padl do přihrávky, zachytil puk a následně i vyhodil ze třetiny, unavená bránící čtveřice Anaheimu tak může prostřídat.

28:57

Flames zůstávají v útočném pásmu.

28:40

Glencross s Hudlerem se zkouší prosadit z pravé strany, ale tam si Andersen svou tyčku pohlídal.

28:08

Josh Manson za hraní vysokou holí dostává dvouminutový trest a je tu další přesilová hra Flames.

27:48

Šmíd nachází na levé straně Gaudreaua, který se z levé strany dostává do zakončení, ale Andersen vyráží.

27:15

Silfverberg udržel puk za brankou Calgary do té doby, než mu spoluhráči dostřídali.

26:42

Anaheim v útočném pásmu, střela Keslera od modré míří na branku, Hiller vyráží.

25:54

Icing Calgary, vhazování po pravici Hillera.

Corey PERRY - 2:0

25:04

Neskutečná ledabylost obránců Flames, kteří nedokázali odehrát vyražený puk před vlastní brankou, do něhož tak pohotově "píchl" COREY PERRY a poslal ho do branky, Hiller se již nestihl přemístit a zasáhnout. Asistence: Matt Beleskey a Francois Beauchemin.

24:39

24:30

Devět vteřin před koncem přesilové hry Flames je hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

24:10

Calgary v útočném pásmu, ale po nepřesném pasu Russella dokázali domácí odehrát puk ze třetiny.

23:25

Tak alespoň střela Brodieho od modré, kterou Andersen lapil.

23:15

Zatím velmi dobrá hra Ducks nedovoluje Calgary dostat se do útočného pásma.

22:48

Puk míří ze třetiny Anaheimu, po vyhraném vhazování.

22:39

Mat Clark vyloučen za podražení Granlunda, přesilová hra Flames.

21:50

Flames v útočném pásmu, Monahan zkouší vyzrát na Andersena z levé strany, ale gólman Ducks si s jeho střelou dokázal poradit.

21:34

Andersen chytá střelu Brodieho z levé strany a raději přerušuje hru.

21:16

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:03 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim Ducks: 9

Calgary Flames: 12
První třetina končí vítězstvím Anaheimu, který skóroval v 5. minutě zásluhou Beleskeyho. Od té doby branka již nepadla, domácí měli v úvodu zápasu zřetelnou převahu, ale z ní nevytěžili více, než jeden gól.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36

Jiří Hudler se dostává ke střele z pravé strany, ale Andersen vyráží.

19:14

Devante Smith-Pelly fauluje a za bránění ve hře půjde na dvě minuty na trestnou lavici, první přesilová hra v zápase pro Flames.

19:00

Poslední minuta první třetiny, hosté mají puk na svých hokejkách.

18:10

Nahozený puk za branku Calgary, oba týmy ale střídají.

17:22

Šmíd nahazuje puk před branku, ke střele se poté z mezikruží dostává pohotový Baertschi, puk však končí v lapačce Andersena.

16:46

Andersen svírá puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

16:30

Smith-Pelly výtečný při obranné práci, dokázal v obležení hráčů Flames rozehrát.

15:48

Hudler spěchá za nahozeným pukem do útočného pásma, ale je přidržen u mantinelu.

15:00

Poslední pětiminutovka první třetiny, která zatím svou úrovní zaostává za kvalitou obou týmů a možné úrovně předváděné hry.

14:28

Ryan Kesler (ANA) a Kris Russell (CGY) se nyní postarali o boxerskou vložku, diváci si zabouřili.

14:19

Střelu Kesslera z pravé strany Hiller vyráží.

13:49

Vhazování po levici Hillera, úspěšnější domácí, kteří tak získávají útočné pásmo, ale jen na okamžik.

13:36

Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí, oba týmy bruslí ze strany na stranu, bez ohrožení jedné či druhé branky.

12:25

Na druhé straně musí zasahovat Andersen, Johnny Gaudreau si sjel z levého křídla před branku a dokázal zakončit.

11:27

Střela Getzlafa byla zblokována, Hiller nemusel zasahovat.

11:01

Puk se ocitá na střídačce Flames, hra přerušena, komerční přestávka.

10:42

Flames opět pouze vyhazují puk ze své třetiny, tlak domácích je patrný.

09:50

Hra přerušena, vhazování ve třetině Flames, po pravici Hillera.

08:42

A znovu musí Andersen zasahovat, tentokrát před dotírajícím Granlundem.

08:29

Na druhé straně pálí Ladislav Šmíd od modré, Andersen vyráží.

Beleskey trefuje tyč!

07:20

Ale to by se muselo Caglary vymanit z vlastní třetiny, Beleskey střlí z mezikruží a trefuje brankovou konstrukci!

06:53

Vhazování ve střední třetině, úspěšnější hosté, kteří tak mohou zaútočit.

06:08

Nyní směřuje puk za branku Flames, hosté bleskově rozehráli.

05:12

Hosté v útočném pásmu, vůbec poprvé v tomto utkání.

Matt BELESKEY - 1:0

04:37

Mat Clark přihrává z levého rohu před branku, kde si puk bruslí sráží bránící Russell do branky, gól připsán MATTU BELESKEYMU. Asistence: Mat Clark.

03:59

Anaheim má zřetelnou převahu v úvodu zápasu, hosté se nyní osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

03:23

A nyní musí zasahovat proti střele z mezikruží, hra přerušena.

03:15

Jonas Hiller se zapojil do rozehrávky za vlastní brankou.

02:52

Hrozil brejk Baertschiho, který nakonec neuspěl proti dvojici bránících hráčů Anaheimu.

01:30

Vhazování po levici Hillera, úspěšnější domácí.

00:29

Engelland se probíjel do zakončení a z levé strany se mu také povedlo, ovšem branku Anaheim netrefuje.

00:01

Anaheim Ducks: Andersen (LaBarbera) – Vatanen, Beauchemin, Fowler, Manson, Lindholm, Clark – Beleskey, Getzlaf, Perry – Maroon, Kesler, Palmieri – Silfverberg, Thompson, Cogliano – Bourque, Rakell, Smith-Pelly

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Engelland – Glencross, Monahan, Bouma – Gaudreau, Granlund, Hudler – Ferland, Jooris, Byron – Bollig, Knight, Baertschi.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Calgary Flames.
                        ANAHEIM DUCKS
________________________________________

Anaheim vládne Západní konferenci, kde má na prvním místě dvoubodový náskok před St. Louis, které má ale o zápas méně. V pořadí celé ligy jsou Kačeři druzí za vedoucím Montrealem, ale právě třeba "až" deváté Calgary ztrácí pouze tři body! Anaheim se snaží o restart, kdy po výtečném úvodu přišla krize začátkem listopadu a šest porážek ze sedmi zápasů! Na takovou bilanci nejsou příznivci Ducks zvyklí a hráči tak mají co napravovat!

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral devatenáct bodů za šest gólů a čtrnáct přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Sami VATANEN, který má na svém kontě osmnáct bodů za pět gólů a třináct asistencí, aktuálně mu patří osmatřicáté místo v bodování NHL.
                        CALGARY FLAMES

Pro Calgary je dnešní souboj prvním venkovním zápasem po pětizápasové domácí sérii, kterou Flames zvládli na výbornou, když čtyřikrát vyhráli a pouze jednou, navíc těsně, prohráli – s Chicagem 3:4! v řadě a předchozí tři dokázaly Plameny vyhrát! Z jedenácti posledních zápasů tak hned osm vyhráli a i díky této skvělé bilanci se ze spodních pater Západní konference dokázali probojovat až na aktuálně páté místo! V Pacifické divizi jsou za nimi i obhájci titulu z Los Angeles nebo San Jose. Na vedoucí tým nejen Pacifické divize, ale i celé Západní konference, a právě dnešního soupeře Anaheim, ztrácí Calgary tři body.

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Mark GIORDANO, který nasbíral třiadvacet bodů za šest gólů a sedmnáct přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená jedenácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Calgary je Jiří HUDLER, který má na svém kontě sedmnáct bodů za sedm gólů a deset přihrávek, aktuálně mu patří osmačtyřicáté místo v bodování NHL.

V Anaheimu nepůsobí žádný český hráč.

Útočník Jiří HUDLER a obránce Ladislav ŠMÍD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Beleskey (Clark), 26. Perry (Beleskey, Beauchemin), 40. Palmieri (Bourque, Smith-Pelly) – 52. Brodie (Monahan, Glencross), 60. Hudler (Giordano, Brodie)

Rozhodčí: Leggo, Kozari – Amell, Sericolo

Diváci: 17 174