6:5

konec (2:3, 2:1, 2:1)

25.11.2014, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Radoslava Harvánková sk

Tipsport: 1.38 4.8 5.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončil sa zápas medzi Banskou Bystricou a Žilinou, v ktorom po takmer celý čas viedli hostia, ale domáci ukázali bojovnosť a víťazstvo v záverečných sekundách zvrhli na svoju stranu.
Ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších stretnutiach. (19:36:42)

60:00

59:40

Oddychový čas hostí.

HUDÁČEK - 6:5

59:40

Banská Bystrica dala gól!
Hostia pár sekúnd pred koncom pridávajú zrejme víťazný gól. LIBOR HUDÁČEK sa najlepšie zorientoval pred odkrytou bránou a pretlačil puk až do siete
Asistencie: Michal Hudec

59:26

Vo veľkej šanci opäť Kadura, ale štvrtým gólom jeho snaha zatiaľ nekončí.

58:26

Prebiehajú posledné dve miánúty tretej tretiny.

57:49

Domáci opäť na čas usadení v útočnej tretine, ale ďalší gól sa im pridať nedarí.

56:45

Bito nezachytil puk na modrej čiare a domáci sa tak sami pripravili o útočné pásmo.

55:36

Zakázané uvoľnenie hostí a hra sa presúva opäť pred Križana.

55:22

Ofsajd hostí a buly v strednom pásme.

54:00

Handlovský mohol poslať svoj tím do vedenia, ale sám pred Križanom neuspel.

KADURA - 5:5

52:07

Domácim sa však v priebehu niekoľkých sekúnd darí vyrovnať, keď sa strelou spomedzi kruhov presadil po tretíkrát DOMIIK KADURA.
Asistencie: Tomáš Zigo, Mário Róth

KRISTEK - 4:5

51:44

Žilina dala gól!
JAROSLAV KRISTEK premieňa svoje trestné stiureľanie. keď opäť prekonáva Košarišťana gólom pod hornú žŕdku a dostáva tak svoj tím do vedenia.
Bez asistencie.

51:44

Kristek bol v šanci faulovaný, uvidíme trestné strieľanie.

51:34

Domáci sa spod tlaku oslobodzujú vyhodením puku, tentokrát sa však zakázané uvoľnenie pískať nebude.

51:17

Okamžite z buly vystrelil Kubiš, ale Košarišťan predviedol pekný zákrok lapačkou.

50:48

Po prihrávke rukou sa bude vhadzovať v strednom pásme.

50:33

Tentokrát bol Hudáčkov pokus zblokovaný obrancom až do rohu klziska.

49:16

Róth dotiahol puk až do útočnej tretiny, kde prihrával na voľného Bira, ale ten tesne minul bránku hostí.

48:02

White šikovne oklamal obrancov hostí, ale jeho strela trafil Križana priamo do hrude.

47:13

Strela Drábeka spomedzi kruhov iba tesne minula pravú žŕdku domácej brány.

46:38

Nie príliš nebezpečný puk podržal Križan radšej v lapačke.

45:20

Barani s pukom na hokejkách, ale spoza vlastného brankára sa im nedarí rozohrať.

44:28

Domáci si síce vypracovali niekoľko príležitostí, ale opäť sa píska ich zakázané uvoľnenie.

43:51

Dlho sa nehralo a Bystrica sa dopúšťa ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

43:42

Ďalšie zakázané uvoľnenie, tentokrát domácich hráčov.

42:28

Po zakázanom uvoľnení sa hra opäť vracia do obranného pásma hostí.

42:20

Po hre so zdvihnutou hokejkou sa vhadzuje napravo od Križana.
Dnešné stretnutie sleduje 1 260 divákov.

41:40

Píska sa ofsajd Žiliny.

41:03

Šanca domácich, spoza brány prihrával White Hudáčkovi, ale ten sa zblízka nedostal ku zakončeniu.

40:20

Zakázané uvoľnenie hostí.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina, po ktorej je stav zápasu vyrovnaný 4:4.
Tretia tretina sa začne o 19:03.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:06

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

KADURA - 4:4

38:37

Baranom sa v zápase darí vyrovnať skóre. Strelu Gachulinca od modrej čiary pretlačil za Križanov chrbát DOMINIK KADURA.
Asistencia: Dominik Gachulinec

37:10

Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

37:00

Birovu strelu spoza ľavého kruhu Križan iba vyrazil pred seba.

36:15

Hostia sa opäť dostávali b oslabení do šance, ale tentokrát dobre zasiahol Preisinger a nedovolil im zakončiť.

35:33

Domáci stále držia útočné pásmo, ale hrá sa prevažne popri mantineli.

35:10

Ján Dresler dostáva dve minúty za krosček a Bystrica má šancu v presilovej hre vyrovnať stav zápasu.

35:10

Hra je pre posunutú bránu hostí prerušená.

34:22

Bystrica v ďalších šanciach, ktoré ale Križan úspešne likviduje.

KADURA - 3:4

33:20

Domáci opäť strieľajú kontaktný gól! Pop peknej akcii Ziga s DOMINIKOM KADUROM sa práve druhému menovanému darí prestreliť z pravej strany Križana.
Asistencie: Tomáš Zigo

33:10

Strela hostí končí po teči Košarišťana na ochrannej sieti.

32:43

Z uhla bol na pravej strane v šanci domáci obranca Biro, ale jeho zakončenie minulo bránu hostí.

31:48

Žilinčania si napriek dvojgólovému vedeniu sympaticky vytvárajú ďalšie šance, Košarišťan si s nimi však zatiaľ vie poradiť.

30:55

Hostia pridávajú opäť z nenápadnej situácii už štvrý gól. ADRIÁN LIPOVSKÝ vystrelil tesne od modrej čiary a puk Košarišťanovi nešťastne prepadol až siete.
Asistencie: Petr Haluza

30:14

Opätovná šanca domácich, ale opäť brankár hostí vytiahol spoľahlivý zákrok.

29:22

V šanci spomedzi kruhov White, ale jeho strela končí na hrudi Križana.

28:03

Teraz sa domáci pri rozohrávke dopúšťajú ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

27:56

Barani sa snažia vyrovnať stav zápasu, ale nedarí si im dostať cez dobre pokryté stredné pásmo až pred Križana.

27:10

Ďurkechova šanca od modrej čiary končí na Košarišťanovom ľavom betóne.

27:10

26:13

Lamper sa skúsil natlačiť až pred bránu hostí, čo sa mu aj podarilo, ale jeho zakončenie už bolo nepresné.

25:20

Opäť sa prerušuje pre zakázané uvoľnenie. tentokrát hostí.

25:03

Bambúch skúsil strelu spoza obrancu, o jeho pokus Križan iba vyrazil.

23:40

Bystrici sa podarilo usadiť v útočnom pásme, ale dobrá obranná hra hostí ich nepustila až do zakončenia.

22:45

Znovu sa prešuje, tentokrát pre zakázané uvoľnenie baranov.

22:45

22:39

Šanca Drábeka stečovaná na ochrannú sieť, buly opäť pred Košarisťanom.

22:06

Puk opäť mimo ľadovej plochy, buly pred Košarišťanom.

21:36

Bystrica opäť v niekoľkých šanciach, ale Križan chytá spoľahlivo.

20:46

V úvode druhej tretiny domáci s jasnou chuťou vyrovnať stav zápasu.

20:11

Zakázané uvoľnenie žilinských hokejistov.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina dnešného zápasu, po ktorej pod Urpínom vyhrávajú hostia tesne 2:3.
Prostredná časť sa začne o 18:15.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

HUDÁČEK - 2:3

19:26

V záverečných sekundách prvej tretiny sa domácim darí streliť kontaktný gól, keď sa zblízka pred Križanom presadil LIBOR HUDÁČEK.
Asistencie: Patrik Lamper

18:49

Puk sa ocitá mimo ľadovej plochy, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Bystrice.

18:16

Do konca druhej tretiny zostávajú necelé dve minúty.

17:49

Bendíkov pokus spomedzi kruhov bol tečovaný až na ochrannú sieť, preto sa opäť prerušuje.

17:14

Zakázané uvoľnenie Žiliny a buly naľavo od Križana.

16:05

Po čase sme videli v zákroku Košarišťana, ten však puk z lapačky rýchlo rozohral, aby sa neprerušovalo.

14:43

Momentálne sa hra trochu upokojila, hrá sa bez prerušení, ale takisto aj bez streleckých príležitostí.

13:46

Strelu Andreja Kudrnu spoza modrej čiary Križan podržal v lapačke.

13:40

Žilina hrá v pätici.

12:45

Domáci pokračujú v presilovej hre, ale viac sa musia brániť ako útočiť.

12:05

V bráne domácich vystrieda Wiikmana mladý ANdrej Košarišťan.

KRISTEK - 1:3

12:05

Po chybe obrany sa opäť darí dostať hosťom až pred Wiikmana, ktorého už po druhýkrát v oslabení prekonáva JAROSLAV KRISTEK.
Asistencia: Jozef Jindra.

11:40

Znovu vylúčenie hostí – Kubiš dve minúty za držanie.

10:34

Opäť čiarový rozhodca píska ofsajd Banskej Bystrice.

09:44

Odpískaný ofsajd domácich.

09:05

Žilina na ľade už v plnom počte.

08:40

Puk majú na svojich hokejkách domáci, no nedarí im dostať cez stredné pásmo až pred Križana.

KANKO - 1:2

08:04

Hosťom sa darí skórovať vo vlastnom oslabení! PETR KANKO získal puk na obrannej modrej, prekorčuľoval až pred Wiikmana, ktorého oklamal a strelou pod hornú žŕdku dostáva svoj tím opäť do vedenia.

07:30

Hostia sa bránia zatiaľ výborne, Bystricu zatiaľ nepustili ani ku jednej strele.

07:02

Vylúčenie hostí – Dresler dostáva dve minúty za hákovanie.

06:54

Tentokrát niekoľko strieľ domácich, ale ani jedna sa nedostala až za bránkovú čiaru.

KAFKA - 1:1

06:13

Baranom sa darí vyrovnať skóre. Po získaní puku v obrannej tretine sa do šance dostal PETR KAFKA, ktorý si Križana položil na ľad a efektne zakončil pod hornú žŕdku.
Asistencie:Daniel Gachulinec.

06:00

Hostia i naďalej v tlaku, Wiikman ale následne šance úspešne likviduje.

VALÁŠEK - 0:1

05:03

Hostia sa dostávajú do vedenia, úvodný gól sa z nenápadnej šance darí streliť MATEJOVI VALÁŠKOVI.
Asistencie: Dávid Bajaník, Milan Drevenák.

04:10

Po pravej strane sa natlačil pred Križana Zigo, ale brankár hostí si postrážil bližšiu žŕdku a puk končí v pravom rohu.

03:30

Domáci na ľade v plnom počte.

03:12

Hostia musia opäť po puk korčuľovať až za vlastnú bránu, zdá sa že táto presilová hra zostane nevyužitá.

02:36

Prvá vážnejšia šanca hostí, Wiikman puk schoval lapačke.

02:19

Barani sa teraz oslobodzujú a zdržiavajú hru čo najďalej od Wiikmana.

01:58

Žilina usadená v útočnej tretine, ale bez strely na domáceho gólmana.

01:29

Vylúčenie na domácej strane – za podrazenie dostáva dve minúty Bambúch.

01:13

Kankova strela spoza ľavého kruhu a Wiikman iba vyrazil do rohu klziska.

00:25

00:15

Tečovaná strela Whitea končí iba hornej žŕdke Križanovej brány.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Lamper – Bendík, Zigo, Kadura – Rosandič, Nicastro – Bambúch, Jaborník – Biro, Gachulinec – Čížek, Róth

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Kubiš, Demel, Novotný – Kanko, Kristek, Prochádzka – Valášek, Rusnák, Drevenák – Kokavec, Drábek, Haluza – Jindra, Dresler – Martinka, Hudec – Ďurkech, Bajaník – Krčula, Lipovský.
Milí fanúšikovia, slovenská najvyššia hokejová súťaž pokračuje svojím dvadsiatym siedmym kolom. Na zimnom štadióne pod Urpínom sa dnes odohrá zápas medzi domácim HC´05 Banská Bystrica a hosťujúcou MsHK DOXXbet Žilinou.

Domáci hokejisti sa so ziskom päťdesiatjeden bodov nachádzajú na štvrtej priečke tabuľky. Za treťou Nitrou, respektíve druhým Popradom zaostávajú o šesť bodov a nad piatym Zvolenom majú náskok lepšieho skóre. V predchádzajúcom kole sa Bystričania predstavili na ľade Popradu. V zápase vyhrávali hostia až do päťdesiatej deviatej minúty o jeden gól 1:2, ale v záverečnej power-play domácich nevyužili šancu potvrdiť víťazstvo presným zásahom do prázdnej brány. Práve naopak, štyri sekundy pred koncom tretej tretiny sa Popradu podarilo vyrovnať a o víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy. V tých bol jediným úspešným strelcom Petr Kafka, a tak barani nakoniec zvíťazili 2:3.

Žilina zatiaľ v uplynulej časti sezóny nazbierala dvadsaťšesť bodov a v tabuľke jej patrí deviate miesto. Na ôsme Piešťany strácajú žilinskí hokejisti štyri body a nad poslednou Skalicou vedú rovnako o štyri body. V uplynulom zápase hostili Žilinčania na domácom ľade majstrovské Košice. Prvý gól videli diváci až v päťdesiatej prvej minúte, keď sa presadil Novotný. Ďalší, a zároveň posledný, presný zásah pridal takisto do siete Košíc Kanko, Žilina tak dokázala poraziť ťažkého súpera 2:0.

Vo vzájomných zápasoch tejto sezóny si to súperi rozdelili spravodlivo. V prvom stretnutí hranom pod Urpínom zvíťazili domáci 5:3. No a v druhom zápase, tentokrát v Žiline, uspeli takisto domáci, keď Bystricu zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch.

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 29 bodov (17 gólov + 12 asistencií)
MsHK Žilina: Jaroslav KRISTEK – 21 bodov (6 gólov + 15 asistencií)

Uvidíme, či sa aj v dnešnom zápase podarí uspieť domácemu tímu, keďže Bystrici sa na vlastnom ľade darí zbierať body a Žilina aj v minulom kole ukázala, že vie prekvapiť. Prajem Vám príjemný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

6:5

Branky a nahrávky: 7. Kafka (Gachulinec), 20. Hudáček (Lamper), 34. Kadura (Zigo), 39. Kadura (Gachulinec), 53. Kadura (Zigo, Róth), 60. Hudáček (Hudec) – 6. Valášek (Bajaník, Drevenák), 9. Kanko, 13. Kristek (Jindra), 31. Lipovský (Haluza), 52. Kristek (TS)

HC´ 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Lamper – Bendík, Zigo, Kadura – Rosandič, Nicastro – Bambúch, Jaborník – Biro, Gachulinec – Čížek, Róth

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Kubiš, Demel, Novotný – Kanko, Kristek, Prochádzka – Valášek, Rusnák, Drevenák – Kokavec, Drábek, Haluza – Jindra, Dresler – Martinka, Hudec – Ďurkech, Bajaník – Krčula, Lipovský

Rozhodčí: Stano – Bogdaň, Korba

Diváci: 1 260