To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (21:21:43)

Václav Nedorost (SBA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:25
Tomáš Rachůnek (SBA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:07
Michal Vondrka (SBA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:11

Jiří Novotný (JAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:25
Je dobojováno. Tři body si z ledu Slovanu odvážejí hosté z Jaroslavle. Domácí hráči naopak nezískali ani bod.

60:00

59:23

Utkání se už pouze a jen dohrává. Na hráčích Slovanu je vidět obrovské zklamání. Ale vsítit jednu branku v zápase opravdu nestačí.

Jegor AVERIN - 1:3

58:17

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Domácí se odhodlali ke hře bez brankáře. Nedorost sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale ihned poté se k puku dostal JEGOR AVERIN, který ho zavezl do opuštěné klece. Bez asistence.

58:09

Domácí to zkouší s šesti bruslaři. Backlund odjel na střídačku.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23

Hosté vyhazují puk ze svého pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:16

Hostům závěrečné minuty utíkají velmi pomalu, Slovanu však velmi rychle. Domácí v sobě nacházejí poslední zbytky sil a pokusí se o srovnání stavu.

55:04

Obrovská skrumáž před Sanfordem, kdy na něho nebezpečně střílel Vondrka. Brankář hostí však ve svém brankovišti doslova čaroval a vyrovnávací gól tak neinkasoval.

54:24

Nagy ani Nedorost nedokázali propasírovat puk za záda Sanforda. Domácí tak nenacházejí recept na ochránce svatyně hostí.

53:31

Z otočky pálil Surový, ale Sanford semaforem jeho šanci zlikvidoval. Hosté tak stále nedovolí Slovanu srovnat.

52:54

Pašnin skáče na led a hosté jsou tak v plném počtu.

52:18

Jaroslavl znovu posílá puk daleko od svého území.

51:54

Murley i Kronwall opustili trestnou lavici. Pokračuje se v klasické přesilové hře 5 na 4.

51:19

Hosté se osvobozují.

50:54

Faul na Tičara. Domácí budou hrát 4 na 3. Za podražení putuje na lavici hanby Pašnin.

50:37

Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách zatím lépe svědčí Slovanu, jenž má většinu času puk na svých hokejkách.

49:54

Murley atakoval hostujícího brankáře a dostává dvě minuty. Ve stejném čase byl vyloučen také hostující Kronwall za nedovolené bránění. Bude se hrát 4 na 4.

48:30

Hosté dobře brání už střední pásmo a zatím Slovan do větších šancí nepouštějí. Své těsné vedení tak velmi dobře začínají bránit.

47:57

Za brankou hostí byl poslán k zemi Mihálik, ale podle sudích bylo vše v pořádku.

46:57

Jakovlev přijal přihrávku od Galimova, ale prvně jmenovanému sjel puk z čepele a Backlund tak nemusel vůbec zasahovat.

46:10

Rachůnek to zkoušel v těsné blízkosti Sanforda, ale ten včas zasáhl. Následně se pak nepodařilo v dalších šancích překonat hostujícího brankáře ani Sigaletovi či Bartovičovi.

46:01

Slovan měl k dispozici takřka celé čtyři minuty v přesilové hře, ale ani jednu z nich nedokázal využít. Zatím tedy jsou na koni hosté. Nyní následuje komerční přestávka.

45:21

44:57

Znovu se k puku dostali hosté a bez větších problémů ho posílají až do domácího pásma. Vypadá to, že další oslabení hosté taktéž ubrání.

44:22

Až nyní vyhazuje kotouč do bezpečí Apalkov.

43:43

Nagy střílel z první, ale Sanford byl ve svém brankovišti připraven. Po něm se nepodařilo skórovat ani Murleymu. Hosté jsou však v oslabení ve velkém tlaku.

43:21

Další vyloučení Jaroslavle. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Galimov.

42:52

Hosté jsou už v plném počtu.

42:42

Další osvobození hostujícího celku.

41:52

Hosté se však okamžitě osvobozují a vyhazují puk až před Backlunda.

41:03

Tičar střílel na Sanforda a k odraženému puku se dostal Jeglič, ale ten poté nedokázal v tlaku propasírovat puk za záda Sanforda. Slovan ale zatím přesilovku hraje velmi dobře.

40:52

Plotnikov zbytečně oslabuje svůj tým a dostává dvě minuty za sekání.

40:15

V úvodu třetí třetiny mají puk na svých hokejkách hosté a znovu to zkoušeli před Backlundem. Jenže ten i nyní svůj tým podržel.

Hity: 0-2
I druhé dějství je za námi. V něm byli lepší hokejisté Jaroslavle a zásluhou SERGEJE KOŇKOVA a EMILA GALIMOVA dokázali otočit vývoj utkání na svoji stranu. Před třetí třetinou tak mají rozhodně lepší pozici než domácí Slovan. Podaří se domácím srovnat nepříznivý stav skóre nebo dokonce otočit? To se dozvíme v dalším průběhu hry. Třetí třetina začne přibližně ve 20:45.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Štajnoch ještě zahrozil před brankou hostí, ale Sanford si dokázal poradit.

39:17

Domácí jsou v plném počtu.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:37

Hosté ale znovu v pásmu domácích roztáčí přesilovkový kolotoč, ale zachycený puk vyhodil Sersen do bezpečí.

38:09

Novotný obešel Sersena, ale k žádné střele se poté nedostal. Koňkov ale ano, jenže Backlund včas zasáhl svojí lapačkou.

37:53

Slovan se ale zatím dobře brání a vyhazuje kotouč až před Sanforda.

37:17

Šťastný obdržel menší trest za sekání. Hosté tak mají výhodu přesilové hry v závěru druhé třetiny.

35:45

Až nyní byl k vidění náznak akce Slovanu, ale jeho útočnou snahu zmařilo postavení mimo hru, do kterého se dostal Jeglič.

35:00

Rachůnek zavezl kotouč do útočného pásma, ale přechod do něj byl pomalý a hostující obrana se stačila vrátit zpět a nedovolila domácím žádnou akci.

34:01

Slovan se snaží o vyrovnání, ale zatím se mu to vůbec nedaří. Naopak hosté nyní hrají v absolutní pohodě a nikam se příliš neženou.

Emil GALIMOV - 1:2

32:26

A z protiútoku poté udeřili hosté. EMIL GALIMOV si nabruslil do prostoru mezi kruhy a z levé strany poté vystřelil. Zklamaný Backlund tak musí lovit podruhé v utkání puk ze své sítě. Hosté jdou poprvé v utkání do vedení a strhávají skóre na svou stranu. Asistence: Daniil Apalkov, Vitalij Višněvskij.

31:28

Vypadá to, že Slovan znovu ožil. Nyní znovu zahrozil nebezpečně před Sanfordem Štajnoch, ale jeho střela neměla patřičnou razanci. Brankář hostí si s ní bez problémů poradil.

30:25

Na druhé straně pak byly k vidění dvě šance hostí, ale ani Jakovlev a po něm Averin nebyli úspěšní. Do protiútoku tak zamíří domácí borci.

29:34

Puk poskakoval osamocený v brankovišti hostí, ale na poslední chvíli ho poslal pryč Jakovlev. Hosté si tak mohli pořádně oddychnout.

28:49

Jeglič střílel zpoza obránce hostí, ale Sanford vyrazil puk jenom před sebe. Poradil si poté i s dorážkou Jegliče.

28:13

To, co zdobilo Slovan v první třetině, se rozplynulo a nyní jsou na koni a lepším celkem hosté z Jaroslavle.

27:40

Nyní musel před brankou pomoci Štajnoch, jenž zachytil puk po střele jednoho z hráčů hostí.

26:40

Hosté ožili a nyní znovu zaměstnali Backlunda. Ten se v posledních chvílích ve svém brankovišti rozhodně nenudí.

Sergej KOŇKOV - 1:1

25:06

SERGEJ KOŇKOV se dostal k odražené střele podobně jako při prvním gólu Slovanu Nedorost a poté svou střelou z levé strany dokázal poslat puk za jinak vynikajícího Backlunda. Hosté tak dostáli kýženého vyrovnání v přesilové hře a začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Martin Thörnberg.

24:14

Averin obkroužil mezibrankový prostor před Backlundem a poté se snažil zasunout puk za jeho záda. Ale brankách Slovanu znovu čaroval.

23:53

Brejčák dvě minuty za zdržování hry.

23:12

O chvíli později střílel na hostující branku Šťastný, ale po jeho projektilu zazvonila tyč Sanfordovy klece!

22:01

Souhra Tičara a Jegliče málem přinesla ovoce pro Slovan. Jenomže prvně jmenovaného přihrávka na svého krajana byla zachycena obranou hostí a Jeglič tak před odkrytou brankou hostí se ke střele nedostal.

21:24

Na druhé straně střílel Koňkov z dálky, ale znovu narazil jen do tvrdé hráze v podobě Backlunda.

20:10

Plotnikov se hned v úvodu druhého dějství prezentoval pěknou střelou před Backlundem, ale domácí brankář byl znovu připraven.

Hity: 0-2
První perioda je již minulostí. Slovan začal velmi aktivně, což zužitkoval také v sedmé minutě střelou VÁCLAVA NEDOROSTA, jenž využil přesilovou hru. Hosté ale postupně začali nabírat na obrátkách a i oni se dostávali do tlaku. K dispozici měli dvě přesilové hry, ale především zásluhou Backlunda v brance domácích je využít nedokázali. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně v 19:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:04

Nagy ještě zahrozil před Sanfordem, který si po delší době připisuje další povedený zákrok.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:16

Puk mají na svých hokejkách hosté a snaží se o jednu z posledních akcí první třetiny. Zatím to ale vypadá, že se už nic nestane.

16:58

Oba hříšníci jsou už na ledové ploše.

16:45

Platt střílel ze střední vzdálenosti, ale znovu jen do připraveného Backlunda.

15:19

Hra se trošku uklidnila, nyní oba celky hrají opatrně a k vidění byla hra převážně ve středním pásmu.

14:58

Vyloučení na obou stranách. Na hostující Plotnikov, na domácí Štajnoch. Oba dostali trest za krosček.

14:41

Korškov se řítil úplně sám na Backlunda, ten musel vytasit další přesný zákrok, aby neinkasoval. Hosté se za každou cenu snaží vyrovnat ještě v první třetině.

13:49

Vondrka nahrál Tičarovi a poslal ho do šance, jenže tomu puk nesedl a rázem bylo po akci. Sanford si tak mohl oddychnout.

13:22

I další oslabení Slovan zvládl a Štajnoch je tak na ledě.

12:53

A znovu domácí vyhazují puk do bezpečí.

12:14

Slovan se osvobozuje vyhozením kotouče až před Sanforda. Hosté tak musí začínat akci z hloubi svého obranného pásma.

11:22

Štajnoch dostává dvě minuty za hákování a znovu bude hrát přesilovou hru Lokomotiv.

11:02

Korškov se snažil projít do blízkosti Backlunda, ale Sigalet byl proti a svým dobrým obranným zákrokem mu puk sebral.

09:19

Slovan se ubránil a už je v plném počtu.

08:38

Averin svou střelou orazítkoval tyč domácí branky. To byla největší šance hostí v tomto utkání.

08:08

A Backlund musel znovu zasahovat, tentokráte po střele Apalkova. I hosté jsou ve své přesilové hře velmi aktivní.

07:48

Novotný našel přesnou přihrávkou Koňkova, který poprvé v dnešním duelu vyzkoušel pozornost Backlunda. Ten si připisuje svůj první zákrok, který byl úspěšný.

07:19

Přesilovka pro hosty. Bartovič oslabuje svůj tým na dvě minuty za hákování.

Václav NEDOROST - 1:0

06:38

Slovan právě vstřelil branku!
K odraženému puku se před hostující brankou dostal VÁCLAV NEDOROST a pro českého útočníka tak nebyl vůbec žádný problém dostat kotouč do takřka odkryté Sanfordovy branky. Slovan tak využívá přesilovou hru a jde do vedení. Asistence: Matt Murley, Ladislav Nagy.

06:28

Další vyloučení hostí. Korškov odsedí dvě minuty za zdržování hry.

06:06

Murley atakoval znovu hostující branku, když se snažil tečovat v blízkosti Sanforda střelu Nagyho. Ale i tato situace brankou nekončí.

05:07

Slovan se uhnízdil v pásmu Jaroslavle, kde roztáčí přesilovkový kolotoč. Nagy střílel od pravého kruhu, ale jen do připraveného Sanforda.

04:31

Jeglič byl faulován a uvidíme první přesilovku v tomto utkání. Hostující Kapustin dostává dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku a k tomu ještě navíc desetiminutový osobní trest.

04:05

Zpoza hostujícího obránce střílel nyní Václav Nedorost a i tak se mu podařilo Sanforda ohrozit. Ten musel krýt další nebezpečnou střelu domácích a svým zákrokem raději přerušuje hru.

03:05

Ani nyní se hráči hostí nezdrželi v útočném pásmu příliš dlouho. Slovan se znovu dostal k puku a míří pryč z obranného pásma.

02:15

O to samé se o chvíli později snažil Ölvecký, ale také on si vylámal zuby na Sanfordovi. Slovan je zatím lepším týmem od úvodního vhazování.

01:27

Vondrka pálil na Sanforda, jeho střelu ještě tečoval Tičar, ale i tentokrát byl brankář Jaroslavle pozorný.

00:56

Jenomže pokus o útok byl zastaven už ve středním pásmu a domácí tak znovu mohli zahrozit před Sanfordem.

00:25

Po vhazování v blízkosti Sanforda se k puku dostal právě hostující brankář, který okamžitě rozehrál kotouč mezi své spoluhráče, kteří tak mohou projít do útoku.

00:15

Do první střelecké pozice se dostal Milan Bartovič, jenž to zkoušel od pravého mantinelu. Sanford si ale s jeho projektilem poradil.

00:01

Ještě se bude držet minuta ticha za zesnulého Viktora Tichonova, jenž zemřel včera ve svých 84 letech.
A nyní už halou v Bratislavě zní slovenská hymna.
K utkání je vše připraveno, zbývají už jenom hymny obou zemí. Nejprve si vyslechneme hymnu ruské federace.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sersen, Mihálik, Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža – Jeglič, Tičar, Vondrka – Nagy, Nedorost, Růžička – Rachůnek, Surový, Bartovič – Šťastný, Murley, Ölvecký

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Holos, Gorochov, Pašnin, Višněvskij, Ljubuškin – Averin, Apalkov, Plotnikov – Koňkov, Novotný, Thörnberg – Kapustin, Platt, Galimov – Musatov, Gračjov, Korškov

Rozhodčí: Kulakov, Rogačjov – Morozov, Sazonov.

Slovan Bratislava:
Slovenský celek v posledních týdnech trochu vypadl z role a propadl se až na desátou příčku tabulky Západní konference. Na svého úterního soupeře Slovanisté ztrácí už pět bodů. Z posledních devíti zápasů Belasí uhráli pouze dvě vítězství a v posledních šesti duelech navíc jen jednou vstřelili alespoň dva góly. Naposledy dokonce vyšli střelecky zcela naprázdno, když prohráli 0:1 po nájezdech v Rize. Pokud chtějí hráči Slovanu pomýšlet na play-off, musí svou gólovou potenci hodně vylepšit.

Nejproduktivnější hráč:
Ladislav Nagy – 24b (14+10)

Brankáři:
Johan Backlund – 19z, průměr 2,37, úspěšnost 90,2%
Jaroslav Janus – 13z, průměr 2,41, úspěšnost 90,9%
Lokomotiv Jaroslavl:
Hráči Lokomotivu drží v aktuální tabulce Západní konference osmé místo, tedy poslední, které zajišťuje postup do play-off. Jaroslavl v letošním ročníku KHL odehrála rovných 30 zápasů a nasbírala v nich 43 bodů. Z posledních pěti duelů celek Lokomotivu zvítězil pouze jednou a k tomu ještě přidal dva body za remízy po normální hrací době. V sobotu hokejisté Jaroslavle podlehli na svém ledě 2:4 Ladě Togliatti.

Jiří Novotný – 20b (6+14)

Brankář:
Curtis Sanford – 27z, průměr 2,33, úspěšnost 92,3%
V úterý se hrají pouze dva zápasy KHL a já Vám přiblížím duel mezi Slovanem Bratislava a Lokomotivem Jaroslavl. Půjde o velice důležité utkání, Lokomotiv se totiž nachází na osmé příčce tabulky Západní konference a desátý Slovan na něj má pětibodovou ztrátu. Belasí se tak budou snažit toto manko na soupeře v boji o elitní osmičku co nejvíce stáhnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

1:3

Branky a nahrávky: 7. Nedorost (Murley, Nagy) – 26. Koňkov (Thörnberg), 33. Galimov (Višněvskij, Apalkov), 59. Averin

Rozhodčí: Kulakov, Rogačjov – Morozov, Sazonov