1:0

po s.n. (1:0) (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

20.11.2014, 18:30 • Arena Riga • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.25 3.8 2.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto zápasu vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:01:46)
Máme za sebou utkání, které dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodla jediná trefa celého klání. O rozuzlení se postaral Janus Videll a rozhodl tak o prémiovém bodu pro Dinamo Riga.

Janus VIDELL - 1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
Autorem vítězné branky je JANUS VIDELL.

3. série 1:0

Tičar musel dát, mířil nahoru, jenže trefil Sedláčkův postoj a od něj se puk odrazil mimo branku.

2. série 1:0

Videll si počkal a nekompromisně trefil prostor u tyčky. Backlund nestihl vyrážečkou zasáhnout.

2. série 0:0

Neuspěl ani Netík se svým forhendovým blafákem.

1. série 0:0

Darzinš si hezky odsunul gólmana, naznačil blafák, ale i on minul.

Růžička zkusil bekhendový blafák, Sedláček vyrazil.

Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, byť Slovan měl velkou šanci v podobě přesilovky. Čekají nás tak nájezdy a v nich už nějaký ten gól uvidíme.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:49

Přesilovka Rigy je rychle u konce, neboť ihned po buly byl faulován Surový a Kyle Wilson dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění.

64:46

Byl u toho ale faulován Michalem Vondrkou, ten už míří na trestnou lavici za hákování.

64:46

Obrovská šance Rigy. Indrašis přihrál před branku na Bukartse, ten zblízka trefil tyčku!

64:30

Surový srazil k zemi Indrašise, vylučovat se nebude.

63:42

Nagy dostal puk do jízdy, jeho střela tahem se zastavila o Jurčinu.

63:01

Slovan tlačí, jenže Sedláček si poradil i s Tičarovou střelou z mezikruží.

62:53

Riga se ubránila a hraje už opět ve čtyřech.

61:51

Poté vznikla před Sedláčkem mela a rozhodčí po ní poslal na trestnou lavici Václava Nedorosta s Charlesem Genowayem. Oba za hrubost.

61:50

Nedorost dobře clonil před brankovištěm, Růžička toho ale nedokázal využít – Sedláček jeho pokus chytil.

61:01

Riga vytlačila puk do středního pásma.

60:53

Trenér Slovanu si bere oddechový čas, cítí šanci na rozhodnutí.

60:53

Je tu přesilovka pro Slovan!Milan Jurčina nedovoleně atakoval Nedorosta a už sedí na trestné lavici za krosček.

60:21

Slovan trochu propadl v obraně a K. Redlihs se najednou objevil v levém kruhu a okamžitě vystřelil. Backlund vyrazil.

60:01

Šedesát minut je za námi a stále je to 0:0. Oba gólmani pokračovali ve svém skvostném představení a patrně se dnes rozhodli, že za svá záda nepustí ani jeden puk. Čeká nás tak prodloužení, případně nájezdy. Jeden z hrdinů tohoto utkání tak bude muset kapitulovat a přenechat prémiový bod soupeři.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:52

Poslední akce Rigy, ale už to Dinamo nestihne.

58:59

Růžička s Nedorostem dobře stínili domácímu gólmanovi, ten tak měl se Sersenovým nahozením docela problémy. Přesto si i s tímto pokusem poradil.

58:46

Rána Bartoviče zpoza modré čáry byla sražena do hlediště, vhazovat se bude po Sedláčkově levici.

58:05

M. Redlihs už napřahoval v mezikruží, jenže byl zblokován. Obrany vládnou.

57:00

Poslední tři minuty třetí třetiny, už to začíná vypadat, že se dočkáme prodloužení.

55:58

Tičar bekhendem nahodil za branku, Sedláček byl u puku dříve, než Vondrka. Riga může vyrazit kupředu.

55:07

Postavení mimo hru v podání Slovanu, Nagy se zlobí sám na sebe.

54:20

Utkání sleduje 3 480 diváků.

54:00

Hraje se teď hodně opatrně, což se tribunám samozřejmě moc nelíbí.

52:29

Po levé straně se do pásma dostal Hossa, napřahoval k ráně, v poslední okamžik mu ale nadzvedl hůl Nagy a znemožnil mu vystřelit.

51:27

Baranka za vlastní brankou čeká, až jeho spoluhráči dostřídají a Slovan rozjíždí postupný útok.

50:20

Vondrkův pokus o průnik byl zastaven Sotnieksem, u puku ale zůstávají hráči Slovanu.

49:01

Přesilová hra je pryč, Sedláček mohl zůstat po celé dvě minuty v klidu.

48:17

Puk je opět ve středním pásmu, Nagy nahazuje zpátky.

47:44

Slovanu to v přesilovce moc nejde, nyní se Jeglič pokouší o založení útoku.

47:01

Je tu přesilovka Slovanu, Charles Genoway obdržel dvouminutový trest za vysokou hůl.

46:46

Nagy obkroužil celé pásmo, našel si střeleckou pozici, Sedláček toho moc neviděl, zvládl však puk vyrazit.

45:58

Darzinš se zničehonic objevil sám před Backlundem, gólman ale drží svou neprůstřelnost!

44:52

Cipulis už naznačoval střelu, nakonec se rozhodl potáhnout za branku, kde byl obehrán Brejčákem.

43:52

Bartovič pouze nahodil do pásma na Sedláčka a šel střídat.

43:21

Vondrka přihrál do jízdy Surovému, ten ovšem neprošel kolem mantinelu a o puk přišel.

42:33

Tičar podklouzl, nezvládl zpracovat přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.

41:33

Riga se zvládla ubránit a hraje v plném počtu.

40:35

Prudká přihrávka napříč pásmem hledala Nagyho, tomu ale odskočila od hole.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:08.
I po druhé třetině panuje bezbrankový stav, neboť jak Sedláček v brance Rigy, tak Backlund za Slovan předvádí vynikající výkony s efektními zákroky a kazí náladu útočníkům. Slovan nastoupí do třetí třetiny v početní výhodě, bude zajímavé sledovat, zda to povede k protržení gólového půstu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56

Pěkná akce hostů, Vondrka dostal nabito na osu hřiště, ale Sedláček jeho bombu zvládl chytit!

39:33

Gints Mejja se provinil podražením a už sedí na trestné lavici. Slovan má přesilovku.

39:24

Slovak to ještě zkouší, rána Bartoviče šla ale mimo.

37:51

Další rána zpoza obránce, nyní to zkoušel Bukarts, Backlund zvládl vytěsnit nad svou branku.

36:18

Oba vyloučení se už vrátili do zápasu, hraje se v plném počtu.

36:01

Zpoza obránce střílel Mejja, jeho pokus šel nad branku, ale jak vidno, hra ve čtyřech svědčí oběma týmům, začalo se víc útočit.

35:05

Bartovičova rána od modré byla sražena do rohu, domácí vyváží puk do středního pásma.

34:18

Vylučuje se na obou stranách, za hosty odešel na trestnou lavici Štefan Růžička, který se provinil vysokou holí, za Rigu zase pyká Milan Jurčina za krosček.

32:15

Backlund je doslova přilepený na své tyčce a drží nulu.

31:11

Sedláček efektně máchl lapačkou a schoval v ní puk po Růžičkově příklepu z levého kruhu pro vhazování.

30:39

Z modré si sjel do lepšího úhlu Růžička, Sedláček však dokázal vyrazit. Gólman Rigy si pak poradil i s dorážkami Nedorosta a Netíka.

29:41

A je tu opět boj o každou píď ledu. Obě modré jsou bráněny jako pevnosti.

28:02

Velké šance i na druhé straně, Backlund ale odolal jak výpadu Hossy, tak i bekhendu Mejji.

27:07

Velmi těsné! Od modré přilétl puk před branku, kde si sjel Netík a jeho teč skončila jen několik decimetrů mimo Sedláčkovu branku!

26:00

Riga oslabení přečkala, hraje se v pěti na obou stranách.

25:52

Z pravého kruhu pro vhazování pálil Nagy, jeho pokus byl obránci sražen mimo ledovou plochu.

25:09

Sersenova tvrdá rána od modré skončila mimo branku, domácí následně vyhodili.

24:20

Džerinš vyvezl puk z pásma, Slovanu tak utíká čas přesilové hry.

24:00

Přesilová hra tentokrát pro hostující Slovan. Dvě minuty za sekání dostal Aleksandrs Jerofejevs.

23:16

Baranka přihrával Rachůnkovi, ten se ale nedokázal vymotat z rohu, kde jej těsně bránil K. Redlihs.

22:13

Domácí mohli jít do rychlého brejku tři na dva, jenže vše bylo zpomaleno a rána z ostrého úhlu nemohla Backlunda ohrozit.

21:12

Jak to tak vypadá, i ve druhé třetině nás čeká urputná bitva o každý metr ledu.

20:30

Z levé strany pálil domácí Videll, Backlund si připsal první zákrok druhé třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:21.
Máme za sebou první třetinu, ve které byli domácí o něco aktivnější a nebezpečnější, na Backlunda byli ovšem všichni hráči Rigy krátcí. I hosté však dokázali zahrozit, u nich to bylo převážně z brejků. Ani jeden z týmů skórovat nedokázal, na góly si tak musíme počkat minimálně do druhé třetiny.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16

Indrašisovo nahození zpoza obránce skončilo u gólmana, ten holí vytěsnil do rohu.

19:00

Je tu poslední minuta první třetiny.

18:11

Tohle bylo velmi povedené. Darzinš našel mezi kruhy zcela volného M. Redlihse, Backlund ale jeho pohotovou ránu dokázal pokrýt a stále tak panuje stav 0:0.

16:43

Nagy si najížděl do pásma, přejímal od Sersena přihrávku, jenže byla trochu na paty.

16:14

Oba týmy střídají během hry, hosté zakládají postupný útok.

15:30

Rána Baranky skončila u Sedláčka, ten měl výborný výhled a se zákrokem neměl žádný problém.

15:08

Nedorost se s pukem dostal do rohu kluziště, kde byl o něj obrán Mejjou.

14:44

Slovan vyhodil přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění. Hra se tak vrací do pásma hostů, vhazuje se po Backlundově levici.

13:21

Hosté se ihned dostali do brejku dvou na jednoho, Bartovič vzal vše na sebe, jenže jeho bomba skončila v Sedláčkově lapačce.

13:13

Slovan je v plném počtu, přečkal i třetí vyloučení.

12:20

Na druhé straně ujel Surový, mířil na vzdálenější tyčku – Sedláček vytěsnil vyrážečkou.

11:57

Výborný Backlund. Na M. Redlihse už zívala odkrytá branka, ale gólman Slovanu se zvládl přemístit a skokem puk vyrazit!

11:43

Dlouhá ponechaná výhoda domácího týmu je u konce. Přichází třetí přesilovka Rigy, na trestné lavici už za držení sedí Mário Lunter.

10:49

Tohle bylo těsné a to dokonce dvakrát. Mejja trefil boční konstrukci branky, Wilson o kousek minul.

10:11

Surový dobře clonil Sedláčkovi, přesto si domácí gólman s tvrdou ranou Sersena poradil.

09:40

Střela Jerofejevse byla zblokovaná, Slovan může dopředu.

09:15

Riga začíná přidávat na tempu, je stále častěji na puku, střel ale není mnoho.

08:04

Slovan hraje v plném počtu.

08:00

Slovan vyhazuje přes všechny čáry, tohle oslabení už zvládne.

07:13

Před Backlundem vznikl závar, kterého se snažil využít Mejja, jeho střela zblízka jen těsně minula tyčku!

06:11

Štajnoch je už na ledě, Slovan hraje ve čtyřech.

06:10

Bukarts pálil hned z první, Backlund ránu od modré kryl.

06:04

Slovan jde do tří. Jan Brejčák zahákoval unikajícího Genowaye a už sedí na trestné lavici.

05:27

Nagy výborně vjel do útočného pásma a od levého kruhu vyslal na Sedláčka nepříjemnou ránu. Ten lapačkou vytěsnil puk na břevno!

04:46

Domácím se rozehrávka nevydařila, Netík dokonce zavezl puk do útočného pásma, kde sice proti přesile neuspěl, ušetřil ale několik cenných vteřin.

04:11

Na trestnou lavici míří za vysokou hůl Martin Štajnoch.

04:00

Rozhodčí signalizuje vyloučení, Riga si zahraje přesilovku.

03:46

Riga v útočném pásmu, na Backlunda letěla první vážnější rána.

02:16

Přihrávka zpoza Backlundovy branky pouze prolétla pásmem, domácí se sami zbavili útočného pásma.

01:20

Na druhé straně musel čelit tvrdé ráně Sedláček, s bombou Nedorosta si ale poradil a vyrazil před sebe.

01:01

Za odraženým pukem se vydal Wilson, u puku byl ale rychleji gólman Backlund.

00:34

První střela na domácího gólmana, Sedláček zasahoval proti ráně Nagyho.

00:01

Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnijeks, Jerofejevs, Augstkalns – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Wilson, Hossa, Mejja – Džerinš, Indrašis, Burakts – Skvorcovs, Cipulis, Bičevskis.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sersen, Mihálik, Baranka, Brejčák, Štajnoch, Sigalet, Luža – Nagy, Surový, Bartovič – Růžička, Nedorost, Netík – Jeglič, Tičar, Vondrka – Lunter, Rachůnek, Bližňák.

Rozhodčí: Bělov, Vasiljev – Aljošin, Morozov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Areně Riga začíná v příjemných 18:30, takže si k večeři nalaďte náš přenos a buďte u toho s námi. Jste zváni.
Poslední vzájemný zápas

01.10.2014 Slovan – Dinamo Riga 5:1
HC Slovan Bratislava

Hosté jsou zatím také mimo postupové pozice, v současné době jim patří 10. příčka se 37 body, což znamená tři body ztrátu na osmou pozici. I Slovan půjde do dnešního duelu s vítěznou náladou, neboť do Rigy přijíždí s výhrou na Atlantu v zádech.

Dinamo Riga

Domácímu týmu se letos moc nedaří. Po 29 odehraných zápasech mu patří až 13. příčka, předposlední v Západní konferenci. Tým má na kontě 32 bodů a už nyní ztrácí na postupovou osmičku osm bodů. Je tu ale naděje na lepší zítřky, neboť Dinamo v posledních dvou utkáních vyhrálo nad Minskem 4:1 a nad moskevským Dinamem 3:1.

Viťaz – Riga 4:2
Novosibirsk – Riga 3:0
Novokuzněck – Riga 6:3
Riga – Minsk 4:1
Riga – DInamo Moskva 3:1
Dobrý podvečer u dalšího dne s KHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Dinamo Riga a HC Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.