Švédsko – Česko

12:2

konec (5:1, 3:0, 4:1)

01.11.2014, 09:00 • Elenia Areena, Hämeenlinna • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Je dobojováno. Česká reprezentace juniorů nestačila ve Finsku, ani na druhý severský tým a dnes zaslouženě podlehla Švédsku 2:12. (11:00:18)

60:00

59:53

Ještě je tu vyloučení na straně České republiky. Dvě minuty vyfasoval Aleš Hoffer.

59:15

Dnešní utkání sleduje 107 diváků.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48

Švédsko právě vstřelilo branku!
Dvanáctou branku domácích přidává ADAM HANSSON. Asistence: Marcus Karlsson.

55:47

Ostrou ránu jednoho z hostujících hráčů, dostal do obličeje Bjorkman. Vypadá to, že švédský hráč bude pokračovat v utkání.

54:39

Z pravé strany se dostal do zakončení Musil, jehož ránu vyrazil připravený Stolt.

53:56

Florbalisté ve žlutých dresech obléhali hostující branku, ale do zakončení se nedostali.

52:16

Akci švédského dua zbrzdila nepřesná přihrávka.

51:37

Výběr Švédska drží míček na svých čepelích a nikam nespěchá, také není kam spěchat.

50:01

Je před námi posledních deset minut. Dokáží čeští hráči vstřelit ještě nějaké branky?

49:20

Rána Henrikssona z větší vzdálenosti minula levou tyč. Zavadil se za míčkem pouze ohlédl.

48:36

Míček končí za mantinelem a oba celky jdou střídat.

BJORKMAN - 11:2

47:38

Od pravého mantinelu se krásně uvolnil FREDRIK BJORKMAN, který nedal střelou do pravého horního rohu šanci hostujícímu brankáři. Asistence: Philip Bringestedt.

PEŠAT - 10:2

45:53

Česko právě vstřelilo branku!
Je tu branka i na druhé straně. Zpoza branky přihrával Bílek, a před brankou nadvakrát překonal domácího gólmana LUKÁŠ PEŠAT. Asistence: Filip Bílek.

NASLUND - 10:1

44:45

Je tu desátá branka Švédska, o kterou se tentokrát postaral výstavní střelou DANNY ESTRELLA NASLUND. Asistence: Christoffer Andersson.

44:03

Filip Bílek před brankou promáchnul míček. To by byla slibná příležitost pro český tým.

43:06

Český výběr se drží před brankou Švédska, ale do vážnější šance se nemůže dostat.

42:23

Z levé strany vystřelil Petr Hofman, ale Stolt si s jeho pokusem poradil bez větších problémů.

41:16

Přízemní střela Jana Zavadila mířila vedle levé tyče domácí branky.

WIDUSS - 9:1

40:16

Ihned z kraje třetí třetiny je tu další branka v české síti. Nystedt dostal mnoho prostoru, podíval se a našel hůl GUSTAVA WIDUSSE, který se trefuje z levé strany do branky. Asistence: Viktor Nystedt.

40:01

Je za námi druhá třetina dnešního utkání. Švédsko je nadále lepším celkem a určuje tempo hry. Hráči v žlutomodrých dresech přidali ve druhé části tři branky a po dvou třetinách zaslouženě vedou 8:1.

40:00

39:33

Česká republika se ještě snaží s výsledkem do konce třetiny něco udělat. Ovšem přes dobře pracující obranu Švédska se nemůže dostat.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:19

Zavadil musí být opět ve střehu. Další švédský útok se valí na jeho branku.

36:54

Družina trenéra Holmgrena udává tempo utkání a české mladíky skoro nepouští k míčku.

KARLSSON - 8:1

35:47

Nádherná kombinace Švédska. Z pravé strany našel Claesson úplně volného MARCUSE KARLSSONA u levé tyče, pro kterého nebyl problém skórovat. Asistence: Tobias Claesson.

34:56

Česká republika půjde opět do čtyř. David Lukáš je potrestán dvěma minutami.

34:32

Pešat našel před brankou volného Kašovského, kterému střela nesedla a ze šance nebylo zhola nic.

33:46

Bringestedt drží míček na své hokejce a uklidňuje hru.

32:25

Hosté podnikli ofenzivní výpad, z kterého se museli rychle vracet, jelikož Švédsko hru rychle obrátilo a šlo do rychlého protiútoku.

31:11

Z větší dálky vystřelil Pešat, který ovšem branku Švédska minul.

30:20

Česká republika má míček na svých hokejkách. Hráči v červených dresech jsou ovšem u branky Zavadila.

CLAESSON - 7:1

29:22

Nádherným dlouhým pasem našel Birgersson volného TOBIASE CLAESSONA, který nedal kličkou do forhendu šanci českému brankáři. Asistence: Anton Birgersson.

28:53

David Lukáš byl poslán k zemi a hosté tak zůstávají u míčku.

27:51

Švédské mužstvo se dostalo před branku, ale Václava Zavadila nikdo ve žlutém neohrozil.

26:15

Jan Zavadil se dostal na pravé straně do zakončení, ale jeho pokus vyrazil ramenem Martin Stolt.

25:27

Domácí hrají v plném počtu.

24:40

Domácí jsou sice ve čtyřech, ale hrají před brankou Zavadila. České republice se přesilová hra příliš nedaří.

BIRGERSSON - 6:1

23:44

Ovšem v oslabení se prosazují hráči Švédska. Tentokrát mířil přesně ANTON BIRGERSSON. Asistence: Martin Stolt.

23:27

Česká republika si zahraje také v početní výhodě. Vyloučen je Henriksson.

23:26

Musilova rána mířila nad brankou Švédska. Čeští hráči začali druhou periodu sympaticky.

22:33

Vilímovu ránu chytil do rukou Stolt.

21:55

Hosté se skvěle bránili a Částek je zpět ve hře. Česká republika hraje v plném počtu.

21:05

Hráči v modrožlutých dresech operují před brankou Zavadila, který zatím nemusel zasahovat.

20:01

Je za námi první dvacetiminutovka, ve které se dostala Česká republika zásluhou Prunera do vedení. To ovšem nevydrželo dlouho a záhy bylo vyrovnáno. Švédsko si vytvářelo stále šance, které proměňovalo v branky. Po první třetině tak prohrává Česká republika se Švédskem 1:5.

Faul Daniela Částky

20:00

19:55

Daniel Částek je vyloučen a Švédsko si zkusí hru v početní výhodě.

19:34

Švédští hráči hrají zodpovědně zezadu a to dělá českým mladíkům problémy.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:33

Pešatova rána neprošla ke Stoltovi přes hradbu těl.

18:03

Matěj Pruner uklouzl po čepeli jednoho z domácích hráčů. Ti jdou ihned do protiútoku.

17:10

Zavadil vyrazil míček, který na něj vyslal Widuss.

16:29

Jakub Renčín udělal menší rozruch před brankou Švédska. Ovšem jeho snaha nikam nevedla.

15:54

S míčkem operuje na půlce Nyander, který hledá, komu by přihrál.

14:50

Zpoza branky vracel míček před branku Ohlsson, ale tam byli pouze obránci v červených dresech.

13:45

Pozorná obrana severského celku ubránila ofenzivní výpad českého výběru.

13:11

Zavadil musel zasahovat proti střele Nystedta z levé strany.

SUNDGREN - 5:1

12:03

Je tu další branka. Z levé strany přihrával vzduchem Bringstedt na volného OSCARA SUNDGRENA, který byl volný u pravé tyče a posílá Švédsko do čtyřbrankového vedení. Asistence: Philip Bringstedt.

11:33

Bringstedt zklidňuje hru a drží míček na své vlastní polovině.

10:35

Dva švédští florbalisté si nerozuměli a sami se připravili o dobrou střeleckou pozici.

09:34

Na druhé straně se dostal do slibné pozice Kašovský, ale k němu nakonec míček nedoputoval.

08:02

Hráči v modrožlutém se opět hrnou před branku Zavadila, kde kombinují.

Christoffer ANDERSSON - 4:1

07:25

Po zpětné přihrávce Naslunda se trefuje přesně do levé části branky CHRISTOFFER ANDERSSON. Asistence: Danny Estrella Naslund.

06:37

Do šance se dostal domácí Gattnar, jehož pokus minul domácí branku.

NASLUND - 3:1

05:38

Je tu další rána pro výběr Luďka Beneše. Zavadil musí znovu vytahovat míček ze sítě, po střele DANNY ESTRELLA NASLUNDA. Asistence: Tim Nyander.

CLAESSON - 2:1

04:38

Z tlaku Švédska je tu další branka, kterou vstřelil TOBIAS CLAESSON. Asistence: Martin Stolt.

03:29

Švédský výběr je zatím aktivnější a hráčům České republiky ho příliš nepůjčuje.

WIDUSS - 1:1

02:52

Radost na české straně dlouho nevydrželo, jelikož Švédsku se podařilo vyrovnat, když se trefil GUSTAV WIDUSS. Asistence: Marcus Karlsson.

01:24

Skvělý začátek pro české florbalisty, kteří se dostávají velmi brzy do vedení zásluhou MATĚJE PRUNERA. Asistence: Filip Bílek.

00:01

Švédsko: Stolt (Jernsand) – Birgersson, Nystedt, Rasmus Andersson, Hansson, Henriksson, Malmgren – Karlsson, Widuss, Claesson – Bringestedt, Bjorkman, Sundgren – Christoffer Andersson, Nyander, Naslund – Ohlsson, Benckert, Birging

Česko: Zavadil (Fibiger) – Řezáč, Mrowiec, Hoffer, Gattnar, Vaculčiak, Lukáš, Částek – Renčín, Zavadil, Mandík – Bílek, Kordoš, Pruner – Kašovský, Pešat, Musil – Hofman, Vilím

Rozhodčí: Tero Fordell, Lasse Vuola.
Švédsko

Švédský juniorský výběr změřil na začátek turnaje síly se Švýcarskem, které se dostalo ve dvanácté minutě do vedení. Viktor Nystedt stihl ještě do přestávky vyrovnat. Druhou třetinu zvládli lépe hráči s křížem na prsou. Díky dvěma rychlým brankám se dostali do vedení a třetinu zakončili s dvoubrankovým náskokem – 4:2. Christoffer Andersson dal naději švédskému celku, když snižoval v osmačtyřicáté minutě. To bylo ovšem ze strany Švédska vše. Do konce utkání navíc ještě dvakrát inkasovali a odešli poraženi v poměru 3:6.
Česká republika

Domácí reprezentace začala turnaj EFT proti stejně starým Finům, kteří potvrdili roli favorita a bezpečně zvítězili vysoko 17:1. Již v první třetině bylo jasné, kdo vzejde jako vítěz. Úvodní dějství vyhrál severský tým 7:0. Ve stejném znamení skončila i druhá třetina. Finsko postupně zvyšovalo náskok až na hrozivých 16:0. Čestnou branku domácích vstřelil v poslední minutě Vít Gattnar. Hosté stihli přidat ještě jednu branku a utkání skončila nakonec vysokou porážkou českého výběru v poměru 17:1.
Tabulka

Finsko – 1 výhra, skóre 17:1
Švýcarsko – 1 výhra, skóre 6:3
Švédsko – 1 prohra, skóre 3:6
Česká republika – 1 prohra, skóre 1:17
Krásné, dobré ráno. Vítám Vás u sledování dalšího utkání EFT z finské Hämeenlinny, kde dnes změří síly juniorské celky Švédska a České republiky. Utkání začíná v 9:00, tak u toho buďte s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 9:00.

12:2

Branky a nahrávky: 3. Widuss (Karlsson), 5. Claesson (Stolt), 6. Naslund (Nyander), 8. Christoffer Andersson (Naslund), 13. Sundgren (Bringstedt), 24. Birgersson (Stolt), 30. Claesson (Birgersson), 36. Karlsson (Claesson), 41. Widuss (Nystedt), 45. Naslund (Christoffer Andersson), 48. Bjorkman (Bringestedt), 59. Hansson (Karlsson) – 2. Pruner (Bílek), 46. Pešat (Bílek)

Česko: Václav Zavadil (Fibiger) – Řezáč, Mrowiec, Hoffer, Gattnar, Vaculčiak, Lukáš, Částek – Renčín, Jan Zavadil, Mandík – Bílek, Kordoš, Pruner – Kašovský, Pešat, Musil – Hofman, Vilím

Rozhodčí: Tero Fordell, Lasse Vuola