1:1

konec (1:1)

01.11.2014, 14:00 • Na Lesní • Václav Petrů

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (15:52:21)
Spravedlivou remízou končí dnešní klání v Břeclavi. Domácí fotbalisté potvrzovali roli favorita jen zhruba prvních dvacet minut. Ve třicáté minutě vyrovnal Pavel Zagol, utkání bylo od té chvíli vyrovnané. Ve druhé půli plné nepřesností si obě mužstva dokázala vytvořit vyložené šance, ani jednu však nevyužila, a tak si oba týmy podělí body. Pro Opavu se jedná o vůbec první bod z venkovního zápasu v letošní sezoně.

90

90

Střídání v týmu SFC Opava B: ze hřiště odchází Kuzník, přichází Mezera.

89

Následné pokusy břeclavských fotbalistů o tlak jsou platonické, Godula sbírá míč a nyní jej rozehrává daleko od vlastní brány.

87

Teď stáli při Břeclavi všichni svatí! Hosté se dostali do brejku, Němcovu střelu zpoza šestnáctky vyrazil Zádrapa před sebe, dorážející Uvíra střílel zblízka jen pár čísel nad břevno.

87

Jurčíkův přízemní centr vyrazil Pavlíček.

86

Nyní střílel přes obranu Horváth, jeho pokus bez problému ukryl v náruči Godula.

85

Domácí se snaží útočit, hosté však pečlivě brání.

84

Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Hloch, přichází Jurčík.

83

Ten však úspěchem MSK neskončil, hostující obrana si centrovaný míč pohlídala.

83

Dobšíček trefil Maléře a domácí budou zahrávat rohový kop.

82

Gebauer měl prostor i čas k zakončení, jeho pokus z patnácti metrů však zamířil vysoko nad bránu.

81

Před dotírajícím Horváthem poslal míč nekompromisně do zámezí Martin Zagol.

80

Hlochův vynikající a přesný centr do vápna zpracoval Horváth, následnou střelu břeclavského útočníka vykryl Godula. Důležitý zákrok mladého brankáře Opavy.

79

Němec vzápětí hlavičkoval, jeho pokus však nebyl příliš razantní a Zádrapa si na něj bez problému počkal.

79

Němcův centr vyhlavičkoval pryč z šestnáctky Šenk.

78

Na rohový kop si dobře vyběhl Godula, který ve výskoku ukořistil míč a vzápětí rozehrál.

77

Horváth se rozhodl situaci řešit individuálně, postavil si hlavu a snažil se vniknout do šestnáctky sám, vybojoval alespoň rohový kop.

76

Kugler vyslal zpoza šestnáctky vysoký míč, který zaplachtil nad břevnem brány, kterou ve druhé půli střeží Godula.

75

Bezúčelná nakopávaná v podání domácích fotbalistů pokračuje, nyní dostal přespříliš dlouhý míč Kunc.

74

Hosté obléhali šestnáctku, když už se zdálo, že se Kuzník dostane do dobré šance, včasným obranným skluzem celou situaci zachránil Dvořák.

74

Ondřej Paděra přidržel ve středu hřiště Uvíru a rozhodčí neváhal vytáhnout žlutý kartónek.

72

Oba trenéři vidí, že obraz hry nesplňuje parametry třetiligového klání a snaží se něco změnit. Už provedli dvě změny.

70

Střídání v týmu SFC Opava B: ze hřiště odchází Galvas, přichází Němec.

69

Kugler si na sebe naložil příliš velké sousto, když se chtěl prosadit přes tři hráče Opavy. Ti mu bez problémů míč odebrali.

68

Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Lapeš, přichází Horváth.

68

Kunc nacentroval do šestnáctky, Lapeš si zpracoval míč na hrudi a vypálil mimo.

67

Na kopačky domácích fotbalistů se vkradla křeč. Pokusy o útočné akce tratí právě na na nepřesnosti.

65

Simandl podrazil Uvíru, rozhodčí odpískal faul.

65

Na Hlochův centr Lapeš nedoskočil.

64

Střídající Uvíra se pokusil proniknout do šestnáctky. To se mu však nepovedlo.

63

Druhý poločas je zatím festivalem nepřesností, příliš pohledného fotbalu jsme zatím neviděli.

62

Žlutou kartu dostává Pavel Galvas (SFC Opava B).

61

Střídání v týmu SFC Opava B: ze hřiště odchází Lavrovič, přichází Uvíra.

60

A další faul u středové čáry, tentokrát na Pavla Lapeše.

59

Kunc se následně dostal ke střele z hranice šestnáctky, ta mu však vůbec nesedla a Godula neměl těžkou práci.

58

Faul poblíž středového kruhu na Zezulu.

57

Kugler hlavičkoval po centru Hlocha mimo bránu.

55

Po Dobšíčkově centru se míč odrazil na volného Lapeše v šestnáctce, jenž svou stoprocentní šanci spálil střelou těsně nad břevno.

53

Domácí jsou na úvod druhé půle aktivnější, zatím se však minimálně dostávají k nějakému střeleckému pokusu, nyní Hloch až příliš dlouho přemýšlet, co udělat. Záhy poté ztratil míč.

52

Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Carvalho de Serra, přichází Kugler.

51

Kunc se ocitl v ofsajdu.

48

Pavel Galvas z dobrých dvaceti metrů nádherně vystřelil a jeho pokus skončil na břevně. Brankář Jan Zádrapa byl pouze divákem této vyvedené střely.

47

Následný centr do šestnáctky poslal trefil ve vzduchu kopačkou Carvalho, jeho pokus zamířil nad břevno.

47

Kunc v dobré pozici promáchl míč a připravil se o dobrou šanci.

46

Jakub Kuzník zakončoval první útočnou akci Opavy hodně vysoko nad bránou.

46

Po první půli je tedy stav zápasu nerozhodný. Ve 13. minutě otevřel skóre utkání po pěkné břeclavské kombinaci Pavel Lapeš. Domácí fotbalisté poté svému soupeři zdatně zatápěli, ale druhou branku nevstřelili, a tak přišel trest. Ve 30. minutě první vážnější šanci hostů přetavil ve vyrovnávací branku Pavel Zagol. Od té chvíle byl k vidění vyrovnaný fotbal. To je dobrá zpráva především pro mladý tým rezervy Opavy. Jen pro představu, nejstaršímu hráči v základní sestavě slezského celku, kapitánovi Michalu Hozovi je 22 let.
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.

45

44

Hosté mohli uštědřit gól do šatny, Gebauer uvolnil Maléře, jenž poslal přízemní přihrávku na Pavla Zagola, jenž z blízka nedokázal překonat Zádrapu.

42

Domácí obléhali soupeřovo pokutové území, Lukáš Godula však nemusel ani jednou zasahovat, i když centry létaly z jedné i druhé strany.

41

Simandl vyslal do šance Carvalha, který se však v tísni nedokázal prosadit a neohrozil bránu hostí.

39

Z následného rohového kopu hlavičkoval hodně mimo Tadeáš Zezula.

39

Hloch, který se v mezičase posunul na levou stranu přihrál Dobšíčkovi, jenž nacentroval prudký míč do šestnáctky, Godula ovšem stačil vyběhnout a poslat míč do zázemí.

38

Michal Hoza přidržel za dres ve středu hřiště Kunce.

37

Hra je nyní pod vlivem nepřesností na obou stranách.

36

Hosté kombinovali na půli soupeře, do zakončení se jim nepodařilo dostat vinou nepřesností.

35

Kuzník fauloval ve středu hřiště domácího kapitána Pavla Simandla.

33

Hosté jsou povzbuzeni vyrovnávací brankou, Tomáš Gebauer vystřelil zpoza šestnáctky, jeho nepříjemnou střelu vychytal reflexivním zásahem Jan Zádrapa.

30

Opava právě vstřelila branku!
Hosté vyrovnávají stav zápasu. Jakub Kuzník nacentroval míč do vápna, tam jej sice nezpracoval Pavel Galvas, ke střele se ovšem dostal nabíhající PAVEL ZAGOL, jenž přesnou střelou k pravé tyči překonal Zádrapu.

28

Následnou břeclavskou akci zhatil praporek pomezního rozhodčího – ofsajd. Snad první v zápase.

28

Hloch trefil při snaze centrovat míč pouze obránce Lukáše Pavlíčka.

27

Hosté byli v posledních chvílích hry aktivnější, stále se však nemůžou dostat do zakončení.

26

Šenkův střílený centr do šestnáctky ukryl v náruči Godula.

26

Kuzník přepadl přes Hlocha způsobem, který je k vidění spíše v NHL. Chvíli zřejmě nemohl popadnout dech a proto rozhodčí přerušil hru.

24

Kunc uvolnil kolmou přihrávkou Hlocha, jenž nacentroval míč do šestnáctky. Na druhé straně ovšem stál jeden z nejmenších hráčů Břeclavi Carvalho De Serra, který míč zasáhl temenem, a neohrozil tak hostující bránu.

23

Po jednom ze soubojů se jen těžko z trávníku zvedal Jan Hloch, jenž zřejmě inkasoval nepříjemný úder do ramene. Rozhodčí na chvíli přerušil hru.

23

Na druhé straně zahrávali hosté standardku z dobrých třiceti metrů, Pavel Galvas hledal na vzdálenější tyči nacházejícího se Hozu, jenž však míč nezpracoval.

21

Simandlův centr směrem dopředu vyšuměl do ztracena, protože neměl ani potřebnou přesnost, ani výšku.

19

Po levé straně se hnal do šestnáctky Carvalho de Serra, přes obránce se však nedostal.

19

Kunc neměl nárok na zpracování prudké přihrávky Simandla za obranu.

17

Centrovaný míč do šestnáctky odpálil mimo nebezpečí z voleje Ivan Dvořák.

16

Domácí první gól povzbudil a nyní mají jasně více ze hry.

15

Simandl přihrával za obranu Carvalhovi, proti němuž včas vyběhl Godula a na poslední chvíli sebral rychlému brazilskému útočníkovi v dresu Břeclavi tutovou šanci.

13

Břeclav právě vstřelila branku!
Pohledná kombinace Břeclavi vyústila v úvodní gól zápasu. Carvalho přihrál na hranici šestnáctky Simandlovi, který nacentroval míč přímo na hlavu PAVLA LAPEŠE, jenž následně překonal Godulu.

12

Carvalhův lob do šestnáctky vystihl Martin Zagol.

10

Maléř vyslal do šestnáctky vysoký centr, s nímž měl Zádrapa problémy, míč mu vypadl z ruky. Naštěstí pro Břeclav stačil své zaváhání brzy napravit a skokem míč dostat do své moci.

10

Simandlův roh vyhlavičkoval mimo nebezpečí Hoza.

9

Lapeš vnikl do šestnáctky a i když se mu nepovedlo přímo ohrozit hostující bránu, získal alespoň první rohový kop pro Břeclav.

9

Tam však dlouho nepobyli. Míče se chopili domácí fotbalisté.

8

Lapešovu přihrávku včas zachytil Hoza, a hosté opět vyrazili do útoku.

7

Pavel Zagol pálil přes několik bránících hráčů z dobrých dvaceti metrů. Branku Jana Zádrapy překopl.

6

Kuncova kolmá přihrávka nenašla Lapeše, jako první se míče chopil Martin Zagol.

6

Dobšíčkův vysoký a dlouhý centr zpracoval Hloch, následně se snažil dostat přes Pavlíčka, v tísni však vyslal do šestnáctky velmi pomalou přihrávku, kterou zpracoval bránící hráč.

5

Hloch neviděl vepředu nikoho, komu by mohl přihrát, a tak míč jen odevzdal soupeři.

4

Exekuce se ujal Pavel Galvas a svůj pokus poslal jen těsně nad břevno domácí brány.

3

Faul těsně před šestnáctkou Břeclavi, zajímavá standardní situace pro hosty.

3

Dvořák zhatil i jinou slibně vypadající kombinaci Opavy, když vystihl Macíčkovu přihrávku.

2

Pavel Galvas centroval míč, včas jej odhlavičkoval Ivan Dvořák.

2

Šenk přidržel za dres Pavla Zagola, rozhodčí odpískal první faul zápasu.

1

První akce Břeclavi, Hloch běžel po pravé straně a nacentroval míč do šestnáctky. Míč odhlavičkoval pryč z vlastní šestnáctky jeden z obránců Opavy.

1

MSK Břeclav: Zádrapa – Kunc, Dobšíček, Hloch, Simandl (C), Paděra, Lapeš, De Carvalho Serra, Zezula, Šenk, Dvořák
Náhradníci: Prokop – Kugler, Tetur, Tcybrov, Jurčík, Horváth

SFC Opava B: Godula – Pavlíček, Kuzník, Gebauer, Galvas, M. Zagol, Hoza (C), Macíček, P. Zagol, Maléř, Lavrovič
Náhradníci: Štencel, Němec, Továrek, Mezera, Uvíra

Rozhodčí: Zdeněk Kneisl – Ivan Vostrejž, Leoš Kneisl.
Břeclavští fotbalisté nasbírali v úvodních 13 zápasech 13 bodů. Naposledy remizovali na hřišti Kroměříže 2:2. To rezerva Opavy hraje letos třetí ligu poprvé a zatím je pouze do počtu. Fotbalisté slezského klubu poprvé bodovali po dvanácti prohraných utkáních v řadě až právě ve svém posledním dosud odehraném utkání, když zdolali v poměru 3:2 Hulín.
Dnešní zápas má tedy jasného favorita.
Hezké sobotní odpoledne při sledování zápasu 13. kola MSFL, v němž poměří síly dvanácté MSK Břeclav s beznadějně posledním týmem soutěže Opavou B.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.