2:7

konec (0:6, 0:0, 2:1)

31.10.2014, 10:45 • Radek Barkman, Milan Ouředník

Nejlepší hráčky zápasu: Lucie Pilíková – Oona Kauppi. (12:36:59)
Zápas je u konce. Finsko vítězí díky perfektní první třetině v pohodě 7:2. Za malý okamžik se tady na Podvinném mlýně odehraje zápas devatenáctek Švédska a Švýcarska.

60:00

59:48

Frantíkovou faulovala Sallströmová.

59:40

Domácí tým dohraje utkání s míčkem na holi.

59:05

Poslední minuta zápasu začala bekhendovým pokusem Kauppinenové. Ten však o hůl jedné z bránících Češek skončil vysoko nad brankou.

58:23

Česko právě vstřelilo branku!
Český tým rozehrával standardní situaci z výborné pozice a naložil s ní skvěle. Vrbová se jemně dotkla míčku, Finky po něm nevystartovaly a KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ ho nechytatelně poslala pod břevno. Asistence: Johana Vrbová.

58:13

Po nahození Pláškové dorážela na brankovišti opět Frantíková, ale Tahikainenová si dokázala poradit i s její dorážkou.

57:45

Frantíková je ve třetí třetině hodně aktivní, teď se snažila o střela z ostrého úhlu, ale bezúspěšně.

57:00

Běží poslední tři minuty třetí třetiny, Finky drží míček ve své moci.

56:14

Po hezké akci střílela z levého křídla Kailaová, ale Tomšová ji vychytala.

55:12

Češky mohly do přečíslení dvě na jednu, ale Plášková neadresovala Frantíkové přesnou přihrávku.

54:49

Finky drží míček a kombinují na útočné polovině.

54:20

Zápas se dohrává, o jeho osudu je ztřejmě rozhodnuto.

52:53

Finsko právě vstřelilo branku!
Rychlá odpověď Finska je tady. O tyčku poslala svou střelu do branky SARA PIISPAOVÁ. Asistence: Sanna Salonenová.

52:21

Tak se český tým přece jenom dočkal. Po spletité situaci před Tarkiainenovou, se ujala míčku LUCIE PILÍKOVÁ a bekhendovou kličkou zařídila snížení stavu. Asistence: Adéla Pantělejevová.

51:45

Finsko v držení míčku, Češky se brání srdnatě.

51:01

Salonenová nabíhala na českou branku z pravé strany, Nová jí však do střely vložila hůl a míček se odrazila nad branku.

49:37

Huotariovou tlačila Havlíková. Je z toho český faul.

48:31

Tohle byla velká šance českého týmu! Míček se trochu náhodně odrazil na pravé křídlo k Frantíkové, ta ho ovšem poslala nad branku.

47:41

Pilíková hledala zadovkou Pekárkovou, míček se k ní ale nedostal.

46:32

Nordlundová se zhostila míčku ve středu hřiště, obešla dvě soupeřky a vystřelila. Pouze však do připravené Tomšové.

45:44

Frantíková u mantinelu příkladně zabojovala o míček a připravila střeleckou pozici pro Jirákovou, ta však svůj skákavý pokus poslala vedle.

45:17

Sundströmové střela z nějakých pěti metrů nesedla, míček jí poskočil na čepeli a skončil vysoko nad brankou.

45:02

Čas plyne, hraje se hodně bez přerušení, nicméně šancí na obou stranách ubylo.

43:55

Nebezpečnou průnikovou přihrávku Holmbergové skvěle zastavila Loudová.

43:01

O míček na útočné polovině bojovaly Pantělejovová s Pilíkovou, neuspěla ani jedna.

41:32

Každopádně Finky začaly poslední třetinu ve velké pohodě.

40:57

Se svým pokusem záhy neuspěla ani Valleniusová.

40:36

Sražená střela Vanhanenové šla těsně mimo.

40:01

Střely po druhé třetině: ČR 7 – Finsko 7.

40:00

39:44

Střela Piisdaové k Tomšové neprošla a třetina končí.

39:20

Na druhé straně promáchla před téměř prázdnou brankou Valleniusová.

39:02

Po dobré práci Polívkové se natahovala po zakončení Frantíková, gól z toho bohužel není.

38:50

Domácí hráčky nyní operovaly na soupeřovině polovině, nic převratného ale nevymyslely.

37:39

Šlopková sváděla u mantinelu tvrdý souboj s Kulmalaovou. Je vidět, jak také ženský florbal bolí.

36:54

Češky ustály oslabení výborně.

36:22

Finský zámek pokračuje, tentokrát ale bez střelby.

35:18

Nájezd před branku v podání Veery Kauppiové zlikvidovala Tomšová.

34:54

Finsko si zahraje přesilovku, Vachušková dostává dvojku.

34:51

Hra se přece jenom vyrovnala, také domácí hráčky umí zahrozit.

34:15

Pilíková se zkoušela dostat ke střelbě středem palubovky, ale finské obránkyně její snahu znegovaly.

33:33

Jedovatá střela Paloncyové donutila finskou brankářku k dobrému zákroku, na druhé straně zakončovala Holbergová rychlý brejk střelou vedle.

32:53

Český tým je pod tlakem, Finky se snadno dostávají do střeleckých pozic.

32:01

V čisté šanci Valleniusová, ale vystřelila jen doprostřed branky, kde již byla připravená Tomšová.

31:34

Na druhé straně prolétla těsně vedle střela Nordlundové.

30:37

Střela Pláškové z levého křídla prolétla těsně kolem finské branky.

29:57

Oona Kauppiová operovala za brankou, pozorná Jiráková ji uzmula míček.

28:41

Zápas pokračuje v rychlém tempu, šance se střídají na obou stranách.

26:30

Problémy s internetem odstraněny zápas pokračuje za stavu 0:6 pro Finsko.

24:19

Finky začínají lépe také druhou třetinu, OONA KAUPPI využila dobré přihrávky své sestřičky Veery a je to o šest branek. Asistence: Veera Kauppi.

20:01

20:00

18:10

Vyloučena Daniela Westerlundová (FIN) po vražení do domácí hráčky, která skončila až na hostující střídačce.

16:14

Finky si dělají z první třetiny exhibici. Po další souhře Kauppiových tu máme pátou branku, kterou vstřelila Oona Kauppiová. Asistence: Veera Kauppiová.

13:59

O čtvrtý finský zásah v české síti se postarala Ella Sundströmová, pro kterou je to zároveň druhý dnešní gól. Asistence: Ellinoora Huotariová.

09:30

Neuběhla ani půlka třetiny a rozdíly ve skóre je již tříbrankový. Oona Kauppiová stála v pravý čas na správném místě. Svým pasem přes celé brankoviště si ji totiž našla jmenovkyně Veera a pro hostující hráčku již nebyl problém skórovat. Asistence: Veera Kauppiová.

03:32

Netrvá to dlouho a hosté navyšují své vedení. V závaru během tlaku Finska se nejlépe zorientovala Ella Sundströmová a střelou ze střední vzdálenosti překonává českou brankářku. Asistence: Ellinoora Huotariová.

00:38

Finky si hned zkraje vytvořili tlak, který proměňují v brzké vedení v zápase. Střelu Westerlundové z dálky ještě Tomšová vyrazila, ale na následnou pohotovou dorážku Milly Nordlundové již nedosáhla. Asistence: Daniela Westerlundová.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:45.

2:7

Branky a nahrávky: 53. Pilíková (Pantělejevová), 59. Vachušková (Vrbová) – 1. Nordlundová (Westerlundová), 4. Sundströmová (Huotariová), 10. Kauppiová O. (Kauppiová V.), 14. Sundströmová (Huotariová), 17. Kauppiová O. (Kauppiová V.), 25. Kauppi (Kauppi), 53. Piispaová (Salonenová)

Česko: Tomšová (Drbalová) – Pantělejevová, Pekárková, Plášková, Polívková, Vachušková, Šlopková – Syslová, Pilíková, Kotzurová – Nová, Palonycová, Jiráková – Vrbová, Frantíková, Loudová – Reindlová, Matušková.

Finsko: Tahikainenová (Lehikoinenová) – V. Kauppiová, O. Kauppiová, Saariová, Nordlundová, Huotariová, Sundströmová, Ruokostenpohjaová, Holmbergová – Piisdaová, Salonenová, Korhonenová – Vanhanenová, Kauppinenová, Westerlundová – Kulmalaová, Valleniusová, Sällströmová – Kailaová.