24.10.2014, 12:30 • ČEZ Stadion Kladno - 2. plocha • Roman Pošta

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
Autorem vítězné branky je PETR PATYK.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze neurčilo. V pěti nastavených minutách sice měli puk více na svých hokejkách Letci, ale ani na jedné straně jsme neviděli žádnou vážnější šanci. O vítězi tedy rozhodnou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:32

Patykova teč si cestu do branky nenašla.

64:05

Kladno rozehrává útok.

63:25

Letci drží Rytíře v pásmu, ale bez jediné střely.

62:34

Veber střelou od modré přestřelil.

61:47

Hrabíkova přízemní střela brankou neskončila.

61:11

Urbanův pokus vypadl Stahlovi z lapačky, ale naštěstí ho stihl včas přikrýt.

60:40

Čermák trefil pouze rameno Nahodila.

60:11

Po zásahu kladenské střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu.

60:01

Třetí třetina byla velice zajímavá, nedříve se Rytíři dostali do vedení o dvě branky a jasně kontrolovali zápas. V obraně ale začali hrát velice pasivně a toho také Letci využili. Stav je po 60 minutách vyrovnaný a čeká nás prodloužení.

60:00

59:20

Obrovská šance Patyka, který tváří v tvář Nahodilovi trefil tyč.

58:59

Kladno se snaží převrátit misku vah na svou stranu, ale proti je obrana hostí.

57:34

Letňany právě vstřelily branku!
A je vyrovnáno. Řepík vybojoval puk před kladenskou brankou, kde ho přenechal volnému LUKÁŠI PROCHÁZKOVI, který výstavním bekhendem srovnává stav zápasu. Asistence: Dominik Řepík.

57:09

Další pohotový zásah lapačkou předvedl Stahl, tentokráte proti střele Průžka.

56:43

Satranovu střelu schoval Stahl do své lapačky.

56:23

Urbanův pokus vyráží Stahl za branku.

56:09

Letňanští pouze vyhazuj kotouč přes všechny čáry.

55:17

Hostům se přesilovka vůbec nevydařila a u puku je Kladno.

52:58

Za faul loktem odchází kladenský Veber. Přesilovka pro hosty.

52:26

Za sekání odchází domácí Malý a hostující Řepík.

51:46

A najednou je tu zápletka. Pasivity v kladenské obraně využil Burda, který našel skvěle postaveného MATĚJE CHALUPU a ten přesnou střelou k tyči snižuje náskok. Asistence: Václav Burda.

51:25

Rytíři kontolují hru a s pukem nikam nepospíchají.

50:10

Satranův pokus vyrazil Stahl betonem.

49:35

Keszi a po něm Chládek měli stoprocentní šance, ale ani jeden z nich Nahodila nepřekonal.

49:21

48:54

Kdepak. Domácí nepustili hosty ani ke střele.

47:44

Kladno perfektně brání a vyhazuje puk přes všechny čáry.

47:21

Za nedovolené bránění odchází domácí Havelka.

45:08

Kladno právě vstřelilo branku!
A je to již o dvě branky. Keszi s Patykem bojovali před Nahodilem. Patyk nejdříve střílel a odražený kotouč poslal VINCENT KESZI nechytatelnou střelou do levého horního růžku. Asistence: Petr Patyk, Dominik Havelka.

44:42

Patyk se dostal ke střele přes beka, ale minul cíl.

43:39

Nepovedená rozehrávka Rytířů končí icingem.

42:51

Postavení mimo hru Letců.

41:36

A Kladno vede. Vincent Keszi se se štěstím dostal přes obranu Letců, ale jeho střela minula branku. Puk se ovšem odrazil před zcela volného PETRA PATYKA, který ho jen doklepl do sítě. Asistence: Vincent Keszi.

41:17

Další nebezpečí před brankou s klidem řeší Nahodil.

41:02

Bláhův pokus byl zblokován mim led.

40:10

Průžek svoji střelou minul branku.

40:01

Ve druhé periodě se hrálo o dost vyrovnaněji. Nejdříve celý stadion zaskočila branka hostů v oslabení, která Letňanům nasadila křídla. O 2 minuty později ale Hrabík po nádherném gólu vyrovnal. Od té doby jsme místo hokeje viděli spíše bitvu o puk a menší potyčky mezi hráči.
Další třetina začne přibližně v 14:27.

40:00

39:46

39:46

Šimon dostal tvrdý hit a hodně těžce se zvedá z ledu.

39:22

Domácí brání velice dobře.

38:33

Babčukovu střelu vyráží Stahl vyrážečkou.

38:14

Další vyhození Kladna.

37:58

Kladno vyhazuje.

37:46

Letci si tedy zahrají přesilovku 5 na 4.

37:46

Jeden dvouminutový trest odsedí za Borkovce Řepka.

37:46

Na dvě minuty za hrubost odchází letňanský Urban a 2 minuty za hrubost + 2 minuty za hákování kladenský Borkovec.

37:00

Opět šance Burdy, ale tentokrát jeho střela neměla gólové parametry.

36:46

Keszi trefil pouze střed branky Nahodila.

36:33

Oba týmy v plném počtu.

36:05

Kolenatý svým nahozením vylekal brankáře Kladna.

35:03

Dvě velké šance Burdy, ale proti oběma pokusům skvěle zasáhl Stahl.

34:37

Nahození Babčuka končí v rukavici Stahla.

34:33

A máme tu pěstní potyčku před brankou Stahla. Za hosty odchází na trestnou lavici Chalupa a za domácí Havelka.

33:49

Další neuznaný gól Kladna. Nahodil vyrazil puk pouze před Čermáka, který doklepl kotouč do prázdné brány. Sudí ovšem mezitím pískal. Velké pochybení rozhodčího.

33:44

33:23

Zelingr dvakrát nabízel spoluhráčům puk střílenou přihrávkou, ale ani v jednom případě se přihrávka neujala.

32:33

Projektil Malého končí vysoko nad brankou.

31:44

Za držení odchází na 2 minuty hostující Katriňák.

31:33

Střelu Okegawy vyráží obrana hostí mimo led.

31:11

Další skrumáž před brankovištěm opět řeší Nahodil.

30:49

Keszi od modré překonal Nahodila, ale pro hru vysokou holí v brankovišti není branka uznána.

30:30

Průžkův pokus o kličku končí neúspěchem.

29:28

Kladnio drží Letňany v šachu, ale pořád tomu chybí vážnější šance.

28:19

Kladno si bere oddechový čas.

28:07

Zelingrovo nahození od modré Nahodil vyráží.

27:22

Chalupa se se štěstím probil obranou Kladna a jeho pokus zasáhl vestu Stahla.

26:43

Ofsajd Letců.

26:32

Čermákův příklep končí pouze v lapačce Nahodila.

25:49

A Kladno je po vyrovnání opět při chuti.

24:51

A je vyrovnáno. KRYŠTOF HRABÍK se zmocnil puku ve středním pásmu odkud předvedl fantastické sólo přes celou obranu hostů a krásnou střelou o tyč vyrovnává stav zápasu. Asistence: Daniel Malý.

24:08

Bláha pálil, ale jeho přízemní střela brankou neskončila.

23:34

Kladenští jsou inkasovaným gólem velice zaskočeni.

22:55

22:25

A je tu branka v oslabení. Katriňák využil velké hrubky v obraně Kladna a předložil puk MATĚJI CHALUPOVI, který pohotovou ranou otevírá skóre. Asistence: Jan Katriňák.

22:07

Průžek se dostal v oslabení ke střele, ale jen vyprášil betony Stahla.

21:27

Hosté se osvobozují.

20:55

Za hakování odchází hostující Satran.

20:20

Havelkův pokus o útok byl velice nepovedený.

20:01

V první třetině mělo o něco více ze hry Kladno. Hosty dostaly do hry tři přesilové hry. Ošem při hře 5 na 5 má převahu Kladno, ale chybí tomu střelba. Domácím se zatím nedaří hrát svoji hru a přizpůsobují se hře Letňan.

18:43

Za podražení odchází na trestnou lavici kladenský Smrž.

18:15

Janeček krásnou přihrávkou našel Hrabíka, který se ale šance trochu zalekl a Nahodila jemnou tečí nepřekonal.

17:03

Katriňák pálil zpoza obránce, ale Stahl si na jeho pokus počíhal.

16:04

Letňany vyhazují jen na zakázané uvolnění.

15:10

Letcům přesilovka opět nevyšla podle jejich představ.

14:57

14:30

Katriňákovu střelu vyráží Stahl do rohu hřiště.

13:40

Chalupovu střelu skvěle vychytal Stahl.

12:57

Za další vysokou hůl odchází opět domácí Čečetka.

12:42

Krásný průnik Okegawy, kdy projel mezi dvěma obránci, ale trefil jen masku Nahodila.

12:01

11:30

Dokonce i Stahlovi se povedlo vyhodit puk.

11:04

Patyk nahodil na Nahodila. Bude se vhazovat po jeho pravici.

10:32

Ovšem Kladno skvěle brání.

10:01

Za vysokou hůl odchází na dvě minuty domácí Janeček.

09:39

Po vylétnutí puku ze hřiště se bude vhazovat ve středním pásmu.

09:08

Havelka udělal na modré velkou hrubku, ale letňanští ji nedokázali využít.

08:30

Bláha střílel z nulového úhlu a trochu vylekal Nahodila.

07:20

Chalupa byl v dobré pozici mezi kruhy, ale byl včas odzbrojen.

06:27

Kladno se snaží rozehrát akci, ale vysoko postavení Letci jim pěkně zatápějí.

05:25

Kesziho střela pouze zaduněla na zadním mantinelu.

04:55

Sólo Chalupy s přehledem zastavila obrana Rytířů.

04:05

Okegawa byl sám před bránou, kde se dostal k odraženému puku, ale střela mu sjela z hole.

03:08

Řepka se pěkně uvolnil mezi kruhy, ale jeho střela mířila pouze do středu branky.

02:30

Patyk hledal přihrávkou zpoza branky volné spoluhráče, ale akci výborně přečetla obrana Letců.

02:10

Zelingr nahazoval, ale akci zastavil ofsajd.

01:29

Kladno velice aktivně forčekuje a hosté mají velké problémy s rozehrávkou.

00:25

Borkovec pálil, ale jen do připraveného Nahodila.

00:01

Stále čekáme na příchod mužů v pruhovaných dresech.
Oba týmy se ještě rozbruslují.
Zatím čekáme na příchod hostujícího týmu.

Rytíři Kladno: Stahl (Roll) – Havelka, Malý, Veber, Zelingr, Chládek, Kiml, Smrž – Řepka, Patyk, Okegawa, Kalaj, Keszi, Čermák, Janeček, Hrabík, Borkovec, Bláha, Čečetka

HC Letci Letňany: Nahodil (Hamalčík) – Hůla, Pařík, Brabec, Kolenatý, Chvála, Babčuk, Šimon, Katriňák – Satran, Burda, Procházka, Chalupa, Urban, Průžek, Řepík, Horák, Mařík, Kučera.
Tyto týmy se letos utkaly již ve dvou zápasech. První zápas skončil 3:1 pro Kladno, stejně jako druhý zápas, který se hrál v Letňanech.
Letňany se v tabulce nacházejí na 7. místě. V minulém kole letňanští prohráli na půdě pražské Slavie 4:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zatím Matěj Chalupa, který má na svém kontě 17 kanadských bodů. O pár bodů zpět se drží další útočník Jiří Průžek. Letci se budou moci spolehnout na brankáře Jana Hamalčíka, který je podle procentuální úspěšnosti nejlepší v soutěži.
Kladno se zatím v tabulce drží na 4. místě. V posledním zápase zvítězili kladenští v předehrávce 19. kola na ledě Litvínova 2:0. V ofenzivě se Kladno může spolehnout na Petra Patyka, nejproduktivnějšího hráče soutěže. Ten doposud posbíral 22 kanadských bodů. Dobré výkony zatím podávají i útočníci Keszi, Čečetka nebo Okegawa.
V 15. kole RAKO Extraligy staršího dorostu se proti sobě postaví týmy kladenských Rytířů a Letců Letňany. Utkání se odehraje na druhé ploše kladenského ČEZ Stadionu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

4:3

Branky a nahrávky: 25. Hrabík (Malý), 42. Patyk (Keszi), 46. Keszi (Patyk, Havelka), rozh. náj. Patyk – 23. Chalupa (Katriňák), 52. Chalupa (Burda), 58. Procházka (Řepík)