2:5

konec (0:2, 0:2, 2:1)

24.10.2014, 16:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Filip Ardon (@FifArdon)

Tipsport: 2.84 4.3 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hosté si dnes z kladenského ČEZ stadionu odvážejí zasloužené tři body. Domácí měli spoustu přesilových her, ale ani v těch nedokázali zahrozit a nakonec dokázali jen ve třetí periodě snížit na rozdíl tří branek. (18:12:37)

60:00

60:00

Křepelka (KLA) je vyloučen za podražení.

59:41

Křepelka ještě získal alespoň vhazování v útočném pásmu.

59:17

Po Špačkově střele teď ani Langer nevěděl, kde je kotouč. Nakonec ho však našel ve své výstroji.

58:52

Kladno právě vstřelilo branku!
PETR JANEČEK nahodil kotouč a ten se od brusle bránícího Bláhy odrazil za záda Langera. Asistence: Filip Doležal.

58:38

Janeček vybojoval kotouč pro domácí, ale s přechodem do útočného pásma už to bylo horší.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:50

Větrovec u mantinelu zastavil bodyčekem Lojku.

55:54

Brejchu dokázal dobře a hlavně čistě ubránit před kladenskou svatyní Potěchin.

55:20

54:45

Další Křepelkův pokus byl nepřesný.

54:22

Nyní už hostující brankář svírá střelu z Větrovcovy hole ve své lapačce.

54:03

Janečkova střela se zastavila v chumlu hráčů před Langerem.

53:25

Hosté se ovšem rychle osvobozují a vyhazují kotouč.

53:20

Slavíček (SPA) je vyloučen za hru vysokou holí.

52:46

Po delší době musel zasahovat i Švihálek. S Literovou střelou si však věděl rady.

52:27

Křepelka se snažil tečovat kotouč těsně před Langerem, ale byl neúspěšný.

52:13

51:59

Další ohromná šance Kladna! Po závaru v brankovišti nastřelil Zajíc tyčku!

51:36

Křepelka nyní vyzkoušel nádherné zakončení s holí mezi nohami a nadělal Langerovi veliké problémy!

50:36

Miura se dostal k puku u Langerovy pravé tyčky jako slepý k houslím, ale dokázal jej nastřelit pouze do tyčky, odkud už kus gumy vyletěl do brankoviště, kde si ho brankář hostí uzmul do své moci.

50:13

Polesný (SPA) je vyloučen za držení protihráče.

50:03

Slavíček si nyní i sám dojel svojí střelu, ale dorazit nedokázal.

48:25

Švihálek nyní příliš neviděl Györiho střelu, ale v poslední chvíli zareagoval a poradil si.

47:33

Po Slánského střele vypadl Langerovi kotouč přímo před dojíždějícího Miuru, který ale nedokázal zasunout kotouč do volného místa u tyčky.

46:39

Slánský byl pokárán hlavním rozhodčím za přílišnou aktivitu na brankovišti.Ta nenechala klidnými ani obránce Sparty, kteří mu uštědřili několik úderů.

46:14

Hajný si připsal dobrý obranný zákrok proti pronikajícímu Arnoštovi.

45:48

KREŠIMÍR SCHILDHABEL se prodral do samostatného úniku a v něm už nezaváhal. Nejprve naznačil střelu a poté bekhendovým blafákem nedal Langerovi šanci. Asistence: Daniel Kružík.

45:05

Schwamberger přihrál střílenou přihrávku před kladenskou klec na Brejchu. Švihálek si ale s jeho tečí dokázal poradit.

43:59

Machačova formace aktivně napadá rozehrávku hostí, ale k puku se jí nedaří se dostat.

42:53

Kuzďas dostal přihrávku na střed od Hajného, nahodil na Langera a dokázal se prodrat i k dorážce. Langer sice skončil bez hole, ale poradil si.

41:01

Sparta právě vstřelila branku!
MAREK BŘEZINA od modré čáry propálil vše, co před ním stálo včetně brankáře Švihálka. Asistence: Vojtěch Augustin a Jaroslav Vacek.

40:44

Machač hodně obětavě bojoval o kotouč, ale nakonec byl neúspěšný.

40:08

Hosté rozehrávají třetí periodu přesilovou hrou, kterou si přinesli ze závěru druhé třetiny.

40:01

Sparta i ve druhé třetině pokračovala v nastaveném tempu z první periody a podařilo se jí přidat další dvě branky. Domácí se poté tlačili za vyrovnáním, ale hosté výborně bránili a do žádné veliké šance je nepustili. Třetí třetina začne přibližně v 17:40.

40:00

40:00

Kružík (KLA) je ještě v závěru vyloučen za hru vysokou holí.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:48

Špaček svým tělem výborně zastavil rozjetého Slavíčka na modré čáře.

37:36

Nyní se nepřesnostmi vyhnali hosté sami z pásma a připravili se tak o slibný tlak.

36:54

Györi dostal přihrávku za obranu a ujížděl už sám na Švihálka. Ten se tentokrát ale vyznamenal a nepustil kotouč za sebe.

36:24

Kadeřávek výborně zblokoval Miurovu střelu z levé strany.

35:53

Domácí fanoušci se nyní hodně rozčilují, protože čárový odpískal Kladnu těsný ofsajd.

35:40

Dělovka od Hulcra neprošla až k Langerovi.

35:23

Oba týmy v plném počtu.

33:54

Slavíčkova střela neprošla na Švihálka. Jeden z bránících Rytířů ji zblokoval.

33:23

Schildhabel (KLA) je vyloučen za hákování a Kolář (SPA) je vyloučen za držení protihráče.

33:16

Kružík získal alespoň vhazování před soupeřovou bránou.

32:19

Machač s Janečkem ujížděli dva na jednoho a druhý jmenovaný dokonce dokázal procpat puk za Langera. Jeden z bránících hráčů však dokázal kotouč těsně před brankovou čarou odehrát pryč!

31:28

Augustin svojí bekhendovou střelou vybojoval vhazování po Švihálkově pravé ruce.

30:24

Křepelkovu dělovku od modré už svírá Langer ve své lapačce.

29:44

Domácí nedokázali využít další přesilovou hru a musejí přijít s další akcí až od svojí brány.

29:28

28:45

Machač dostal před bránou nabídku na teč, ale nedokázal usměrnit puk do sítě.

28:04

DANIEL SCHWAMBERGER se rozjel sebevědomě a poté z bezprostřední blízkosti zasunul kotouč mezi Švihálkovy betony.

28:04

Bylo nařízeno trestné střílení! Schwamberger byl faulován v úniku a nyní pojede trestné střílení.

27:44

Zajícovu střelu vyrazil Langer maskou!

27:28

Krudenc (SPA) je vyloučen za sekání.

27:03

Doležalovi střela vůbec nesedla a prosvištěla pouze kolem Langerovy brány.

26:16

Se Slavíčkovým pokusem měl Švihálek problémy a musel hodně rychle z brány! Nakonec si s pomocí svých obránců poradil.

26:00

Kružík pouze protečoval kotouč do středního pásma, kde si jej sebrali hosté.

24:54

Domácí mají obrovské problémy s přechodem středního pásma. Sparťané výborně brání.

24:19

Slánský přichází s další útočnou akcí svého týmu.

23:30

Po dalším Švihálkově důležitém zákroku se bude vhazovat před kladenskou bránou.

23:25

Další prudkou střelou se prezentoval Augustin, ale netrefil branku.

22:37

Se střelami domácích zatím neměl Langer žádné větší problémy.

21:30

Poprvé ve druhé třetině se usadili na chvíli v pásmu i domácí. K zakončení se ale nedostali.

21:08

Tentokrát už je Švihálek úspěšný a drží kotouč.

20:16

Hodně rychle proměněná akce hostů! Pulkrab přihrál na střed na VOJTĚCHA AUGUSTINA, který už dokázal prostřelit kladenského gólmana. Asistence: Marek Pulkrab

20:01

Vstup do úvodu utkání vyšel lépe hostům, kteří hned od prvních minut byli aktivnější a odměnou jim za to byly dvě branky. Domácí od poloviny utkání dokázali se soupeřem držet krok, ale vůbec jim nevycházeli přesilové hry a do kabin se tak odchází za stavu 0:2. Druhá třetina začne přibližně v 16:54.

20:00

19:06

Kuzďas zpoza brány posílal kotouč na Slánského, ale ten byl těsně bráněn sparťanskou obranou.

18:59

18:23

Domácí zastavují svojí kombinaci vlastní nepřesností.

17:32

Macháček posílal křižnou přihrávku na Kuzďase, ale Langer se přesunul rychle.

16:59

Svoboda (SPA) je vyloučen za vražení na hrazení.

16:44

Schilhabel dobře napadal rozehrávku hostí a vybojoval tak útočné pásmo pro svůj tým.

15:11

Po velikém závaru před Langerem se vytáčel před bránu Macháček, ale nepřekonal brankáře Sparty!

14:48

Kladno bylo v těsném ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

14:24

Kadeřávek nedokázal udržet puk a znovu tak začínají akci ze svého pásma hosté.

13:16

Svoboda dokázal ještě udržet pásmo a hosté můžou vytvářet tlak.

11:51

Kotouč se prokoulel sparťanským brankovištěm, ve kterém ale nebyl žádný z domácích hráčů.

11:21

Langer neudržel Machačovu střelu v lapačce a musel rychle vyskočit z brány. Se štěstím si celou situaci pohlídal.

10:29

Hosté posílají kotouč pouze na zakázané uvolnění.

09:56

09:48

Domácí v závěru přesilovky vybojovali vhazování před Langerem.

07:56

Brejcha (SPA) je vyloučen za zdržování hry.

07:35

Sparťané se dostávají do dvoubrankového vedení. VÁCLAV KRUDENC dostal ideální přihrávku před branku, kde bez problémů zakončil za bezmocného Švihálka. Asistence: Vojtěch Augustin.

07:09

Miura dostal přihrávku do rohu kluziště, ale jeho střela z ostrého úhlu ukryl do své lapačky Langer.

06:27

Pulkrab se pokoušel zakončovat v před brankovém prostoru, ale domácí brankář svůj tým podržel.

05:49

Kružík nahrával před branku Sparty, ale nikdo z domácích ten puk nedokázal dostat za záda Langera.

05:01

Svoboda unikl kladenské obraně, ale na Švihálka střelou pod horní tyč nevyzrál.

04:07

Hostům přesilová hra moc nevydržela. Vokurka (SPA) vyloučen na dvě minuty za sekání.

03:08

Machač (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

02:56

Další akce v podání Sparty. Domácí se vůbec nemohou dostat z obranného pásma.

01:19

A máme tady úvodní branku utkání! Skvělá akce v podání hostů. Autorem branky je TOMÁŠ BREJCHA, který dostal přihrávku k pravé tyči a bez problémů zakončil do odkryté branky. Asistence: Martin Svoboda a Daniel Schwamberger.

00:39

Machač v útočném pásmu přihrával na Šilhavého, ale ten byl sražen k ledu. U puku Sparta.

00:15

Úvodní vhazování vyhráli hosté a nyní se ženou do útočného pásma.

00:01

Rytíři Kladno: Švihálek (Zázvorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Machač, Šilhavý "C", Křepelka, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík

HC Sparta Praha: Langer (Slyusarchuk) – Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Kolář, Březina, Slavíček – Klindera, Augustin, Arnošt, Litera, Schwamberger, Svoboda, Krudenc "C", Györi, Pulkrab, Polesný, Lojka, Brejcha.
Oba celky se v letošním ročníku již jednou setkali a to konkrétně v pátém kole na ledě Sparty. Domácí tehdy byli úspěšnější a porazili kladenské Rytíře poměrem 4:1.
Sparta Praha může být spokojená, protože po 19 kolech vévodí celé DHL extralize juniorů. Hráči pražského celku nasbírali již 41 bodů za 12 výher, 2 výhry v prodloužení a 1 prohru v prodloužení. Celek z hlavního města se může opřít o brankáře s největší úspěšností zákroků, kterým je Lukáš Langer – 94.13%.

Poslední tři utkání
Sparta – Třinec 2:1
Sparta – Vítkovice 1:3
Pardubice – Sparta 4:0
Po 19. odehraných zápasech Rytíři Kladno otevírají druhou polovinu tabulky, nacházejí se totiž na 9. příčce. V dosavadním průběhu letošního ročníku zatím nasbírali 30 bodů za 8 výher a 3 výhry v prodloužení. Kladno se může pochlubit druhým nejlepším střelcem soutěže, kterým je Vojtěch Šilhavý, jenž se trefil již patnáctkrát.

Olomouc – Kladno 1:4
Zlín – Kladno 4:3
Kladno – Třinec 5:7
Dobrý den. V rámci 20. kola DHL extraligy juniorů budeme dnes sledovat na kladenském ČEZ Stadionu středočeské derby, ve kterém se proti sobě postaví Rytíři Kladno a Sparta Praha. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:5

Branky a nahrávky: 46. Schildhabel (Kružík), 59. Janeček (Doležal) – 2. Brejcha (Svoboda, Schwamberger), 8. Krudenc (Augustin), 21. Augustin (Pulkrab), 29. Schwamberger (TS), 42. Březina (Augustin, Vacek)