Česko – EC Red Bull Salzburg

5:2

konec (1:0, 2:0, 2:2)

14.10.2014, 16:00 • Horácký zimní stadion, vedlejší plocha • Petr Jindra

Je tu konec. Po divoké třetí třetině, která skončila 2:2, tak Češi udrželi svůj vybudovaný tříbrankový náskok a vítězí celkově 5:2. Byli prostě produktivní.

Já se s vámi loučím z jihlavského zimního stadionu a budu se těšit u další přenosů nejen z hokeje. (17:50:14)

60:00

59:39

Česko právě vstřelilo branku!
A Češi opět odskakují na rozdíl tří branek. Znovu se trefují do prázdné klece. Autorem branky je JAN SVOBODA. Asistence: Lukáš Matys.

59:21

Salzburg právě vstřelil branku!
VALENTIN BUSCH snižuje při power-play svého týmu na 2:4 z pohledu svého týmu. Asistence: Johannes Huss.

59:15

Glässl napálil jen spoluhráče.

58:57

Wappisova bomba do Wolfa.

58:35

Salzburg nemá co ztratit, zkouší power-play i nadále.

57:36

A teď už je hotovo. ADAM KALAJ trefuje odkrytou klec Salzburgu a pečetí výhru českého národního týmu do 16 let v dnešním utkání. Bez asistence.

57:31

Salzburg hraje bez brankáře.

56:48

Ne, dnes se asi využité přesilovky nedočkáme.

56:31

Svoboda jen do soupeře, od něj do plexi. A zpět do hry.

55:26

Hrabíkova střela vedle.

54:41

Nico Feldner podrazil soupeře a po zásluze si jde odpočinout na trestnou lavici. No spíš na dvě minuty vymrznout.

54:00

Jan Svoboda se zjevil před volnou bránou, puk naneštěstí pro český tým nedobruslil. Škoda. To by jinak byl gól.

52:50

Glässl švihem do Wolfa.

51:22

Winkler tečoval před Wolfem, celou situaci vyřešil český gólman pokrytím kotouče. Buly.

50:30

Po Kalusově střele zazvonila tyč, nikoli po zásahu pukem, ale hokejkou českého forvarda.

50:05

Kalaj se probíjel po pravém křídle, odzbrojil soupeře, k zakončení se ovšem neprocpal.

49:34

Jan Svoboda pálil od modré, gólman Salzburgu nemusel zasahovat.

48:21

Obraz hry se otáčí. Češi jsou teď opravdu lepším týmem. Připadá mi, že jsou Rakušané zaskočení, nebo jim dochází síly.

47:35

Svoboda v šanci, skvěle Wieser.

45:15

Nahození před rakouskou klec, beci hostí si s ním poradili. Ovšem s problémy.

44:20

Dvořák a opět skvěle Wieser, tentokrát vyrážel betonem. Čeští hráči přidali na pohybu a je to znát, hned jsou o třídu lepší jak v dosavadním průběhu.

43:26

Svoboda z "mezikruží", tentokrát se Wieser opravdu vytáhl.

41:07

Zasloužená branka rakouského týmu. MAXIMILLIAN GLÄSSL vystřelil od modré a překonal Wolfa. Asistence: Christof Körner.

40:40

Wachter hned v úvodu třetí třetiny prověřil Wolfa, ten nespí.

40:01

Po druhé třetině český tým vede už 3:0. Vzhledem k průběhu hry asi nezaslouženě, ale s přihlédnutím na produktivitu klobouk dolů.

Třetí třetina začne v 17:23.

40:00

39:05

Kalus z otočky, Wieser už se očividně rozchytal. Dlouho tu totiž jenom mrznul. Je tu nelidská zima.

38:17

Matys stínil před Wieserem a div že svou dorážkou nezvýšil na 4:0.

37:26

Tedy pokud budou v budoucnu tihle kluci stejně produktivní i v normálním životě, pak se mají jejich partnerky na co těšit. Taková potence se jen tak nevidí.

35:52

Neskutečné produktivita Čechů. Znovu situace 2-1 a tentokrát s pomocí rakouského obránce opět gólová. OSTAP SAFIN po pasu Hladoníka zvyšuje už na 3:0. Asistence: Jan Hladoník.

34:41

A následuje současné vyloučení. Z České republiky Matěj Vála, ze Salzburgu Daniel Wachter.

32:11

Vochozka z "mezikruží", Wieser dobře postavený.

31:43

I český tým se ubránil. Další nevyužitá přesilovka v zápase.

31:30

Tentokrát mají i Rakušané problém s vybojováním útočného pásma. Češi jsou aktivní a dobře zformovaní.

29:41

Český tým vystřídal brankáře. Skvělý Vomáčka zůstane nepřekonaný. Nahradil jej Adam Wolf.

29:41

Další vyloučení. Tentokrát vyloučen český hráč Jan Svoboda.

28:57

Wojnar zkoušel střílet zleva, Wieser vyrazil.

27:48

Kislinger důrazný před Vomáčkou, ten je však dnes snad nepřekonatelný.

25:57

JAKUB WOJNAR vyřešil společně se Svobodou situaci 2-1 na výbornou, z první větší šance českého týmu ve druhé periodě zvyšují na 2:0 pro domácí výběr. Asistence: Jan Svoboda.

25:44

Wachter sám před Vomáčkou, český gólman opět skvělý!

25:27

Glässlovo nahození nemohlo Vomáčku ohrozit.

24:40

Uběhlo pět minut druhé třetiny a naši hráči ještě nevystřelili. Tak silný je rakouský nápor.

23:28

Češi jsou teď ve velkém sevření. Vypadá to, jako by hráli v oslabení.

22:10

Postel se parádně uvolnil, bránu však z ideální pozice netrefil.

21:21

Huss od modré, český brankář do lapačky.

21:00

Winkler se proháčkoval mezi třemi soupeři, zakončil, Vomáčka chytá.

20:01

Hosté z Rakouska byli v první třetině aktivnější, více stříleli. Hokej se však hraje na góly. A na ty vedou čeští reprezentanti 1:0. Druhá třetina začne v 16:42.

20:00

19:45

Mazur chtěl vykoupat Vomáčku, ten se roztáhl jak pavouk a soupeře vychytal.

19:10

Cepon do Vomáčkova betonu.

18:10

Salzburg je lepší, o tom není sporu. Rozdíl však dělá brankář. Zatímco Wieser pustil laciný gól, Vomáčka drží.

17:38

Znovu tato dvojice, tentokrát byl rakouský hráč v o poznání nebezpečnější šanci. A znovu úspěšný český gólman.

17:05

Birnbaum nahodil, tohle snad nešlo považovat za střelu, Vomáčka kryje.

16:27

Český tým nevyužil další přesilovku, hosté jsou znovu v plném počtu.

15:35

Jirásek v obrovské šanci, skoro prázdnou bránu z křídla minul!

14:11

Vyloučen Neal Samanski za nedovolené bránění.

13:52

Körner z pravé strany, tentokrát ovšem Vomáčka nemusel zasahovat.

12:44

Cepon vypálil, Vomáčka na svém místě.

12:00

A znovu výborně český gólman.

11:30

Gaspar se parádně uvolnil, Vomáčka ještě lépe ramenem vyrazil ven.

10:51

Samanski zleva, Vomáčka pozorný.

10:20

Svoboda ujel po pravé straně, švihem tentokrát Wiesera nepřekonal. Vhazování.

10:00

Glässlův pokus zblokován. Pokud něco Čechům jde perfektně, pak to je blokování střel.

08:50

Český tým po delší době získal útočné pásmo, nahození Zelingera skončil na bruslích soupeře. A poté už je Salzburg v plném počtu.

07:40

Kalus prověřil švihem Wiesera, ten vyráží.

06:43

Wojnar se snažil proháčkovat mezi dvěma soupeři, byl nedovoleně zastaven a český tým bude hrát první přesilovou hru. Za hákování vyloučen Nussbaumer.

05:57

Rakušané se pokoušeli o rychlý kontr, Vomáčka pozorný. Vhazování v českém obranném pásmu.

05:10

KRYŠTOF HRABÍK ujel podél levého mantinelu a překvapil svou střelou Wiesera, ten ji značně podcenil a inkasoval. Asistence: Tomáš Vochozka.

04:25

Hladoník s Wachterem zakleslí do sebe, spadli na zem, hra ale pokračuje dál.

03:58

Svoboda výborně zaklekl a zblokoval střelu soupeře.

03:40

Tvrdý střet Jiráska s Mazurem u hrazení.

01:54

První zákrok měl ale paradoxně hostující brankář Wieser.

01:15

Aktivněji začínají mladíci ze Salzburgu, o rok starší ročník než český tým. Zatlačili české hokejisty do jejich obranného pásma.

00:01

Hráči obou týmů jsou na hrací ploše, na stadion se trousí i první diváci. Zápas za pár minut začne.
Na vedlejší ploše jihlavského zimního stadionu je pořádná zima. Rozdíl v teplotě venku a uvnitř je markantní. Hráči se budou muset pořádně zahřát,
Dobrý den,

vítám vás z jihlavského Horáckého zimního stadionu. Utkání mezi českou reprezentací do 16 let a Salzburgem bylo přesunuto z hlavní plochy na vedlejší stadion.
První zápas se na Horáckém zimním stadionu konal den zpět. Ve včerejším duelu si Česko poradilo se svým rakouským soupeřem poměrem 5:2.

ČR U16 – Salzburg 5:2.

Branky a nahrávky: 10. Zadina (Machala), 12. Slabý (Mikyska, Nečas), 25. Kern (Nečas, Kvasnička), 27. Toman (Frydrych), 52. Škvrně (Machala) – 19. Busch (Körner, Glässl), 42. Glässl (Postel).
Rozhodčí: Hribik – Blümel, Kis.
Vyloučení: 5:3.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 95.
Střely na branku: 26:62.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého přípravného zápasu hokejové reprezentace ČR do 16 let proti týmu EC Red Bull Salzburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

5:2

Branky a nahrávky: 6. Hrabík (Vochozka), 26. Wojnar (Svoboda), 36. Safin (Hladoník), 58. Kalaj, 60. Svoboda (Matys) – 42. Glässl (Körner), 60. Busch (Huss)

Česko: Vomáčka (30. Wolf) – Tesař, Zelingr, Šalda, Horský, Gaspar, Bukač, Jenáček, Vála, Svoboda, Hladoník, Safin, Kalaj, Hrabík, Vochozka, Wojnar, Svoboda, Matys, Kalus, Jirásek, Dvořák

EC Red Bull Salzburg: Wieser (Skec) – Birnbaum, Cepon, Glässl, Nussbaumer, Huss, Korecky, Riedl, Körner, Wachter, Wappis, Winkler, Busch, Ettwein, Feldner, Kislinger, Klöckl, Mazur, Postel, Samanski, Valach

Rozhodčí: Fraňo – Charvát, Ondráček