KHL

Lokomotiv Jaroslavl – Severstal Čerepovec

5:3

konec (1:0, 2:1, 2:2)

14.10.2014, 17:00 • Arena 2000 (kapacita 9.070 diváků) • Jaroslav Přib (@JaroslavPrib)

Tipsport: 1.75 4.2 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Máme za sebou velmi pohledné utkání, ve kterém jsme měli možnost vidět celkem osm branek. Utkání bylo vyrovnané, ale domácí celek byl efektivnější a tak dokázal zvítězit 5:3.

Marek Kvapil (CER) – 0 bodů (0+0), čas na ledě 15:56
Jakub Štěpánek (CER) – 15 zákroků, 3 obdrž. branky (ve 31. minutě střídal)

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek dne a u onlajnů zase někdy na počtenou. (19:19:44)

60:00

59:50

Zápas se již pouze dohrává ve středním pásmu.

MONS - 5:3

59:21

Čerepovec právě vstřelil branku!
Přeči jen je tu ještě jedna branka hostujícího celku! Po střele Černova se puk odrazil na pravou stranu k volnému JEVGENIJOVI MONSOVI, který již neměl problém trefit odkrytou svatyni domácích – 5:3. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Pavel Černov.

59:13

59:06

Fantastický Sanford, ten nyní výborným způsobem vychytal Nikonceva, který již zakončoval do prázdné branky!

58:38

Nepřehlednou situaci před brankou domácích řeší Sanford dalším pohotovým zákrokem.

58:22

Sanford si poradil s několikátým pokusem Bučneviče, který vypálil z mezikruží.

58:01

Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny a zároveň celého utkání.

57:38

Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

57:13

Vitalij Višněvskij (JAR) zahákoval Trubačjova a za katrem si tak odsedí 2 minuty.

56:29

Hosté se snaží usadit v útočném pásmu, ale pevná obrana domácích jim hodně znepříjemňuje život.

55:23

Martynov to zkoušel individuálně, ale proti pozorné hostující obraně neuspěl.

54:26

Sanford pohotově kryje střelu Kvapila.

AVERIN - 5:2

53:39

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Domácí celek tuto přesilovou hru rychle využívá! Kronwall našel před brankou JEGORA AVERINA, který efektním a hlavně efektivním backhandem překonal Smirjagina – 5:2. Asistence: Staffan Kronwall a Jegor Jakovlev.

53:25

Plotnikov střelou z mezikruží mířil vysoko nad branku hostů.

53:12

Po delší době si zahrají přesilovou hru domácí. Ilja Několenko (CER) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

51:20

Ve 100% šanci se ocitl Martynov, který obdržel výbornou přihrávku od Apalkova, ale domácí obránce trestuhodně netrefil prázdnou branku!

50:36

Novotný drží puk za svou brankou a s rozehrávkou nijak nespěchá.

49:25

Zakázané uvolnění domácích.

48:48

Kartajev se dostal zcela osamocený před brankou k odraženému puku, ale na hostujícího gólmana nevyzrál!

APALKOV - 4:2

47:40

Domácí nepřipouštějí zádné komplikace a berou si zpět své dvoubrankové vedení! Averin našel pěknou přihrávkou mezi kruhy najíždějícího DANIILA APALKOVA, který překonal bezmocného Smirjagina – 4:2. Asistence: Jegor Averin.

47:30

Platt střelou z pravého kruhu pro vhazování nechal vyniknout gólmana hostů.

47:25

Sanford si na druhé straně poradil s backhandovým pokusem Bučneviče.
Komerční přestávka.

47:12

Ve velké šanci se na levé straně ocitl Plotnikov, který však ztroskotal na výborném zákroku Smirjagina!

ČERNOV - 3:2

46:16

Hosté ještě dramatizují toto utkání! Mons našel před brankou zcela volného PAVLA ČERNOVA, který měl lehkou pozici ke skórování – 3:2. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Jevgenij Mons.

45:50

Konkov se snažil prosadit individuálně, ale o puk ho připravila hostující obrana.

45:16

Kapustinův pokus skončil v lapačce Smirjagina.

44:50

Kvapil se snažil dorážet před Sanfordem, ale netrefil skákavý puk.

44:23

44:11

Domácí znovu vyhazují puk přes všechny čáry.

43:40

Rána Bučneviče z pravého kruhu letěla těsně nad brankou.

43:16

Další osvobození domácího celku, který se zatím brání velmi dobře.

42:40

Domácí vyhazují puk až za branku Smirjagina.

42:23

Další přesilovka pro hosty. Jevgenij Gračjov (JAR) podrazil Několenka a dvouminutový trest ho nemine.

41:40

Domácí drží puk za svou brankou, odkud také začíná jejich další útočné snažení.

41:10

Plotnikov hledal před brankou Averina, ale tuto přihrávku zachytil Lukin.

40:10

Úvodní vhazování třetí periody vyhráli domácí.

40:01

Ve druhé třetině byli jasně aktivnější domácí hokejisté, kteří také dokázali vsítit dvě branky, necelých pět minut před koncem třetiny dokázali hosté snížit a stav po 40 minutách je tedy 3:1 z pohledu domácích.

STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ
Střely na branku: 21:20
Vyloučení: 2:2
Vyhrané buly: 21:16

Třetí třetina začne přibližně v 18:39.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

39:50

Mons se na pravé straně dostal k odraženému puku, ale toho znovu vychytal výborný Sanford!

39:22

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:32

Almqvist střelou od modré trefil pouze vyrážečku Sanforda.

37:59

Domácí hráli v šesti a tak je dvouminutový trest nemine.

37:52

Novotný skrytou střelou z pravého kruhu mířil těsně nad branku Smirjagina.

37:22

Sanford si nyní poradil s pokusy Bučneviče a Stoljarova.

36:32

Hosté po vstřelené brance ožili a znovu se zlačí před branku Sanforda.

ČERNOV - 3:1

35:04

Prosazují se i hosté, kteří dokázali přetavit svou aktivitu v jejich úvodní branku! Sanford vyrazil Kagarlického střelu z pravého kruhu pouze před sebe, kde neměl problém PAVEL ČERNOV dorazit puk za záda domácího gólmana – 3:1. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Jevgenij Mons.

34:36

Takový propagační pokus Šefera od modré čáry nemohl nadělat domácímu gólmanovi problémy.

34:03

Sanford si poradil s dalším pokusem, tentokrát to zkoušel Kazakovcev z levého kruhu.

33:38

Icing domácího celku.

33:15

Plotnikov se z trestné lavice ihned ujal puku, objel branku hostů a pěknou střelou do levého rohu branky nechal vyniknout Smirjaginovu lapačku!

32:51

32:35

Dělovka Kagarlického z levého kruhu skončila v lapačce Sanforda, který tak stále drží čisté konto.

32:25

Šeferův pokus z pravého kruhu zblokovala domácí obrana.

32:05

Hosté se stále drží v útočném pásmu, kde zatím pouze kombinují.

31:25

Kvapilova střela skončila na hrudi pozorného Sanforda.

30:51

První přesilová hra pro hostující celek. Sergej Plotnikov (JAR) dostává dvouminutový trest za sekání.

30:51

Štěpánek se poroučel o komerční přestávce na střídačku hostů a nahradil ho Smirjagin.

30:22

Sanford nyní podržel svůj tým, když si poradil s nebezpečnou střelou Šefera a i s následnou dorážkou Trubačjova!

29:28

Avšak vůbec se jim nedaří přihrávky a sami se svými chybami připravují o útočné pásmo.

28:36

Hosté se snaží odpovědět na dvě rychlé branky domácího celku a nyní kombinují před Sanfordem.

THÖRNBERG - 3:0

27:41

O pár sekund později je tu třetí branka domácího celku! Střelu Novotného z levého kruhu tečoval znovu MARTIN THÖRNBERG, který tak vsítit svou druhou branku v dnešním utkání – 3:0. Asistence: Geoff Platt a Jiří Novotný.

AVERIN - 2:0

27:00

Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Plotnikov našel výbornou přihrávkou před brankou JEGORA AVERINA, který překonal bezmocného Štěpánka – 2:0. Asistence: Sergej Plotnikov.

26:40

Plotnikov mířil svou střelou z levého kruhu nepřesně.

26:25

Domácí jsou v úvodu druhé třetiny jednoznačně aktivnějším celkem a znovu se usadili v útočném pásmu.

25:32

Kartajev se řítil sám na Štěpánka, ale Několenko mu v poslední chvíli vypíchl puk z hole!

24:55

Zakázané uvolnění Čerepovce.

24:37

24:18

Hosté znovu vyhazují puk až za branku Sanforda.

23:58

Před Štěpánkem se strhla obrovská mela a český gólman se musel položit na led a pokrýt několik dorážek Plotnikova a Averina!

23:46

Domácí kombinují v útočném pásmu.

23:26

A další osvobození hostů.

22:50

Hostům se však ihned p ovyhraném buly podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

22:37

Domácí si zahrají druhou přesilovou hru. Za držení je na 2 minuty vyloučen Pavel Černov (CER).

21:55

Galimovova střela z mezikruží letěla vedle branky hostů.

21:22

Nádherná akce domácích, na jejiž konci stál Kronwall, který svou střelou z levého kruhu trefil pozorného Štěpánka!

20:35

Nepřesná rozehrávka domácích však znamená zakázané uvolnění.

20:10

Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli hokejisté Jaroslavle.

20:01

V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej, ve kterém se však díky využité přesilové hře dostali do vedení domácí hokejisté, když Thörnberg tečoval střelu od modré v podání Holose. Skóre po 20 minutách je tak 1:0.

19:35

Plotnikov zpoza branky hledal před Štěpánkem své spoluhráče, ale ani jeden nedokázal jeho prudký pas zpracovat.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:41

Dělovka Plotnikova z pravého kruhu proletěla těsně vedle pravé tyče Štěpánkovy svatyně.

18:12

Musatov hledal před brankou Kapustina, na kterého však přihrávka neprošla.

17:38

Nyní se píská i ofsajd domácího celku.

17:13

Ofsajd hostů.

16:58

Až nyní si musel poradit český gólman s dvěma dorážkami Platta.

16:36

Domácí se usadili před Štěpánkem, na kterého však zatím nevyslali žádnou střelu.

15:52

Domácí gólman se již postavil na led a ve hře bude pokračovat.

15:11

Bučnevič svou střelou z pravé strany trefil Sanforda zřejmě do krku a toho nyní ošetřují domácí lékaři.

14:35

Musatov výborně vybojoval puk, dostal se až před Štěpánka, ale ten si s jeho dvěma pokusy poradil.

THÖRNBERG - 1:0

13:47

A domácí také svou první přesilovou hru využívají! MARTIN THÖRNBERG výborně tečoval Holosovu střelu od modré čáry a otevírá tak skóre dnešního utkání – 1:0. Asistence: Jonas Holos a Sergej Konkov.

13:30

Domácí se usadili po vyhraném buly v útočném pásmu.

13:09

První vyloučení dnešního utkání má na svědomí Jurij Trubačjov (CER), který si na trestné lavici odsedí 2 minuty za hákování.

12:49

Plotnikov obdržel výbornou přihrávku za obranu, ale svou tvrdou střelou nedokázal propálit Štěpánka!

12:27

Musatov hledal mezi kruhy Gračjova, tuto přihrávku však zastavila hostující obrana.

11:23

Domácí pouze odevzdávají puk za branku Štěpánka a odcházejí střídat.

10:36

Hra se nyní odehrává ve středním pásmu, kde oba celky svádějí boj o puk.

09:20

Bučnevič se dostal společně se Stoljarovem do brejku dva na jednoho, Bučnevič přihrál svému spoluhráči, který měl před sebou prázdnou branku, ale fantastický zákrok Sanforda mu překazil radost!

08:42

Hostující obrana drží puk za svou brankou a uklidňuje tak hru a zároveň střídá.

08:11

Galimov svou střelou z levého kruhu nedokázal trefit branku hostů.

07:45

Kapustin dorážel před Štěpánkem, ale český gólman byl znovu pozorný.

07:13

Almqvistova nepříjemná rána skončila po zákroku Sanforda za brankou domácích.

06:42

Trubačjov zavezl puk do útočného pásma, ale tam nedokázal nic vymyslet a kotouče se znovu zmocnili domácí.

06:11

Kronwall si pěkně sjel až k levému kruhu, odkud vyslal nikým nehlídaný nebezpečnou střelu na Štěpánka, který musel předvést první důležitý zákrok!

05:39

Ofsajd Čerepovce.

05:23

Střela Šinina od modré čáry byla zblokovaná Musatovem.

04:52

Ljubuškinova střela od modré čáry nenadělala Štěpánkovi problémy.

04:38

Thörnberg příliš rychle přejel útočnou modrou čáru a píská se tak ofsajd domácích.

04:23

Bučnevič zavezl puk do středního pásma a jeho celek tak může konečně vystřídat.

03:48

Martynov vypálil z mezikruží pouze do připraveného Štěpánka.

03:29

Následně se však píská další zakázané uvolnění hostů, kteří již nemají moc sil.

03:16

Po vyhraném buly se dnes poprvé v útočném pásmu usadili domácí.

02:46

02:13

Puk skončil v hledišti a vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.

01:36

Hosté jsou znovu nastěhováni před Sanfordem.

00:49

Pokus Šinina od modré čáry si domácí gólman pohlídal.

00:10

Úvodní buly vyhráli hosté a hned se usadili před Sanfordem.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Trenér: Dave King (KAN)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Smirjagin) – Šefer (C), Lukin, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin (A), Nekolenko, Arzamascev – Trubačjov, Stoljarov (A), Bučnevič – Ullstrom, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Mons, Černov – Kupcov, Kazakovcev, Dědunov
Trenér: Nikolaj Solovjov (RUS)

Rozhodčí: Bukin, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin.
Československá stopa v utkání

V dresu Jaroslavle:
Jiří Novotný (Ú) – 14 bodů (2+9), 14 zápasů

V dresu Čerepovce:
Marek Kvapil (Ú) – 8 bodů (4+4), 17 zápasů
Jakub Štěpánek (B) – 16 zápasů, 483 střel, 42 obdrž. branek, 441 zákroků, úsp. zákr. 91,3%, průměr 2,60 branek na zápas
Vzájemné zápasy
Tyto dva celky proti sobě odehrály několik vzájemných utkání, ve kterých mají vyrovnanou bilanci.

Poslední tři vzájemná utkání:
23. 08. 2014 – Jaroslavl – Čerepovec 7:3
21. 08. 2014 – Čerepovec – Jaroslavl 3:0
27. 11. 2013 – Čerepovec – Jaroslavl 1:2
Severstal Čerepovec
Hosté minulou sezónu patřili k podprůměrným celkům. V tabulce Západní konference skončili o jedno místo před Slovanem Bratislava, tedy na jedenáctém místě s celkovým ziskem 77 bodů. V letošní sezóně zatím podávají průměrně výsledky, aktuálně je najdeme na sedmé pozici konference, když si dokázali ze 17 zápasů připsat 22 bodů.

Lokomotiv Jaroslavl
Hokejisté Jaroslavle minulou sezónu po tragické nehodě letadla bojovali překvapivě o poslední místo v play-off. To se jim také podařilo a z osmého místa Západní konference dokázali postoupit do vyřazovacích bojů, kde narazili první kolo na nejlepší tým základní části – Dinamo Moskva, který dokázali překvapivě porazit 4:3 na zápasy. Další velké překvapení se konalo i v dalším kole, kdy dokázali přehrát celek Petrohradu 4:2 na zápasy. V semifinále však již nestačili na český celek HC Lev Praha, kterému podlehli 1:4 na zápasy. V letošní sezóně zatím nepodávají příliš přesvědčující výkony, protože je po 14 odehraných zápasech najdeme až na jedenácté pozici Západní konference s celkovým ziskem 16 bodů.

Nejproduktivnější hráči Jaroslavle:
obrázek Geoff Platt (Ú) – 9 bodů (6+3), 14 zápasů
Jegor Averin (Ú) – 9 bodů (6+3), 14 zápasů

Poslední tři utkání Jaroslavle:
12. 10. 2014 – Jaroslavl – Novgorod 3:4 po s. n.
07. 10. 2014 – Dinamo Moskva – Jaroslavl 2:0
05. 10. 2014 – Čechov – Jaroslavl 3:2
Sportu zdar a hokeji zvlášt! Vítám všechny hokejové příznivce u sledování nového ročníku KHL. Právě se odehrávají první zápasy sezóny 2014/2015 a my se dnes zaměříme na zápas mezi Lokomotiv Jaroslavl a Severstal Čerepovec, ve kterém se dá očekávat vyrovnaný boj. Zápas budete mít možnost sledovat od 17:00 na onlajny.com.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

5:3

Branky a nahrávky: 14. Thörnberg (Holos, Konkov), 27. Averin (Plotnikov), 28. Thörnberg (Platt, Novotný), 48. Apalkov (Averin), 54. Averin (Kronwall, Jakovlev) – 36. Černov (Kagarlickij, Mons), 47. Černov (Kagarlickij, Mons), 60. Mons (Kagarlickij, Černov)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Višněvskij (C), Ljubuškin, Martynov – Plotnikov (A), Averin, Apalkov – Platt, Novotný, Thörnberg – Konkov (A), Galimov, Kartajev – Musatov, Kapustin, Gračjov, Korškov Trenér: Dave King (KAN)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (od 31. Smirjagin) – Šefer (C), Lukin, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin (A), Několenko, Arzamascev – Trubačjov, Stoljarov (A), Bučnevič – Ullstrom, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Mons, Černov – Kupcov, Kazakovcev, Dědunov Trenér: Nikolaj Solovjov (RUS)

Rozhodčí: Bukin, Kiseljov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 9.000