14.10.2014, 14:00 • Omsk Arena • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Tipsport: 1.5 4.8 4.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Vladimír Sobotka (Omsk) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 20:24, 2 tresné minuty

Miroslav Blaťák (Omsk) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:03, 2 trestné minuty (16:57:08)
Je dobojováno. Třetí třetina byla nejdivočejší v celém utkání. Nejprve zachytil chybnou rozehrávku Hersley a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Domácím se podařilo zásluhou Sobotky snížit na 1:2. To nebylo vše, hosté vstřelili třetí branku zásluhou Bobrova, ačkoliv tuto branku muselo posvětit video. I přes power play a velké šance se Omsku nepodařilo skórovat a utkání tak skončilo vítězstvím Novosibirsku 3:1.

60:00

59:38

Při útočném snažení fauloval Paršin a oslabuje tak svůj tým. Barulin je zpět ve své brance.

59:38

Neuvěřitelné věci se dějí před Bespalovem, který hokejkovou vyrazil stoprocentní šanci Kalinina do prázdné branky.

59:16

Hosté se rychle zbavili kotouče, který končí opět na zakázaném uvolnění.

59:10

Oddechový čas pro hosty.

59:10

Sibir se provinil zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravé straně Bespalova.

58:31

Domácí to zkouší v šesti.

BOBROV - 1:3

57:30

Sibir právě vstřelil branku!
Rozhodčí branku uznávají. Zpoza branky se vytočil jeden z hostujících hráčů, který dával kotouč naslepo před Barulina. Tam se puk odrazil od bruslí VIKTORA BOBROVA, který zvyšuje na 3:1. Bez asistence.

57:30

Hosté dostali kotouč do branky domácích, ale rozhodčí budou vše konzultovat s videem, protože jeden z hostujících hráčů dopravil kotouč do branky bruslí.

57:03

Novosibirsk se dostal do přešíslení dvou na jednoho, ale hráče hostujícího celku zastavil ofsajd.

56:17

Do vyložené šance se dostal Paršin, ale střelou z kruhů neprostřelil hostujícího gólmana.

56:11

Dnešní utkání sleduje 8590 diváků.

55:24

Hráči Omsku stupňují svůj tlak. Obrana Sibiru nevěděla kam dřív skočit. Nicméně k bezprostřednímu ohrožení Bespalovovy branky nedošlo.

54:46

Do dobré šance se dostal hostující Sannikov, který ani nadvakrát nepřekonal klečícího Barulina.

54:24

Obě mužstva hrají v plném počtu.

54:02

Ivanov vybojoval kotouč za brankou hostů.

53:35

Domácí jsou při chuti a kombinují v útočném pásmu.

SOBOTKA - 1:2

52:59

Avangard právě vstřelil branku!
Za brankou se dostal ke kotouči Paršin, který ho okamžitě poslal před branku, kde si sjížděl VLADIMÍR SOBOTKA a český rodák přesnou ranou pod břevno snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Denis Paršin.

52:24

Koskiranta je vyloučen za nedovolené bránění. Na druhé straně si jde odpočinout za hákování Berdnikov. Hrát se bude ve čyřech na obou stranách.

52:06

Na branku nahazoval jeden z hostujících hráčů a tečovaný puk končí v ochranné síti.

51:46

Pěrežogin vystřelil z otočky, ale jeho pokus byl nepřesný a mířil mimo tři tyče hostující branky.

50:45

Sibir se osvobozuje vyhozením kotouče před branku Konstantina Barulina.

50:01

Omsk má posledních deset minut na to, aby s výsledkem něco udělal, pokud domácí pomýšlí na bodový zisk.

49:31

Domácí se tlačí před branku Bespalova, ale k ohrožení jeho branky se nemohou dostat.

48:08

Sibir se dostal do obranného pásma Omsku, ale dlouho tam nepobyl.

47:25

Před branku dostal od Sobotky přihrávku Denis Paršin, který kvůli obětavé práci Dmitrije Monjy, přišel o možnost zakončit kolem betonu Bespalova.

46:45

Hra je nyní plná nepřesností, což nepřidává na kvalitě dnešního utkání.

45:42

Po pravé straně zavezl kotouč do pásma Kopejkin, ale vzhledem k tomu, že mu ostatní spoluhráči odešli vystřídat, tak o kotouč brzy přišel.

44:59

Jevgenij Mozer vystihl rozehrávku na druhé straně. S kotoučem popojel dva metry a tahem vystřelil, ovšem Bespalov byl připraven a rána končí v jeho výstroji.

44:25

Alexejev prodloužil kotouč na druhého obránce a hosté vyváží kotouč z obranného pásma.

43:26

Hráčům Avangardu se dnes příliš nedaří dostat do výraznějších šancí a střely z dálky nejsou pro Bespalova žádný problém.

42:52

Domácí hráči byli příliš aktivní a je jim odpískán ofsajd.

HERSLEY - 0:2

42:09

Domácí se dopustili chyby v rozehrávce. Kotouče se zmocnil PATRIK HERSLEY, který jel sám na Barulina a hostující hráč našel přesně mezeru mezi jeho betony. Bez asistence.

41:08

Andreas Thuresson bojoval v útočném pásmu o kotouč, který nakonec vybojovali domácí obránci.

40:21

Třetí třetina začala stejně tak, jako skončila. Tedy tlakem Omsku. Od modré čáry pálil Gustafsson, ale Bespalov vyrazil mimo branku.

40:01

Skončila druhá perioda dnešního utkání, ve které jsme branku neviděli. Prostřední část nám nenabídla příliš pohledného hokeje a gólových šancí. Největší šanci měl ke konci třetiny hostující Thuressen, který nevyzrál na Barulina.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53

Vypadá to, že se již nic nestane ve druhé části.

39:27

Hráči v černých dresech stále tlačí svého soupeře. Omsk chce evidentně vyrovnat do konce druhé části.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:27

Hosté se osvobozují z tlaku domácích vyhozením k brance, kterou střeží Bespalov.

37:49

Sibir jel v přečíslení tři na dva. Thuresson si vyměnil dvakrát kotouč s Kugryševem a prvně jmenovaný pálil pouze do připraveného Barulina.

37:30

Ljamin má kotouč na své hokejce a hledá, komu by přihrál.

36:15

Před Barulinem bylo horko, ovšem domácí šli ihned do rychlého protiútoku, kde musel zasahovat Bespalov po šanci Berdnikova. To byly veliké šance na obou stranách.

35:44

Bespalov nastavil svou lapačku, do které ukryl pokus Ivanova.

34:16

Sobotka operoval za brankou Sibiru, kde si následně vyjel a vypálil na hostujícího strážce svatyně. Ten ho vychytal a kotouč mají na holích hosté.

33:19

Blaťá je zpět na ledě a domácí hrají v pěti.

32:53

Domácí se osvobozují a dostávají kotouč ven z pásma.

32:12

Novosibirsk je už znovu usazen v pásmu a snaží se prokombinovat do gólové šance.

31:33

Hosté se dostali sami z útočného pásma a musí začínat od Bespalova.

31:19

O první vyloučení ve druhé periodě se postaral Miroslav Blaťák za držení.

30:53

Omsk dostal Sibir pod tlak, ten se osvobodil vyhozením kotouče do středního pásma.

30:01

Je za námi polovina utkání a viděli jsme zatím stále jednu branku, kterou vstřelil v první minutě Bobrov.

29:16

Na druhé straně musel být pozorný i Barulin, který musel zasahovat po pokusu jednoho z domácích.

28:20

Sobotka si sjížděl k levé tyči, ale přihrávku tam nedostal. Nicméně domácí jsou stále v útočném pásmu, kde se snaží dostat do lepších střeleckých pozic.

27:07

Andrej Ivanov se prodral skrze obránce a z levé strany zkusil blafákem překonat Bespalova. Domácímu forwardovi v poslední možnou chvíli sjel kotouč z hokejky a bylo po šanci.

27:01

Pozorný Barulin si poradil se střelou Kopejkina z pravé strany.

26:27

Paršin přihrával na volného Wandella, který byl při zakončení faulován, ale hra pokračuje dál.

25:26

Nahození Miroslava Blaťáka od modré nadělalo veliké zmatky v hostujícím brankovišti.

25:03

Hosté se následně osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

24:45

Druhá formace Omsku se dostala do postavení mimo hru.

24:08

Na druhé straně zkusil štěstí ránou z velké dálky Alexejev, ale ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

23:13

Od modré čáry nahazoval kotouč Patrk Hersley, ale jeho pokus skončil v rohu kluziště po teči jednoho z domácích obránců.

22:18

Na začátku druhé třetiny je k vidění opatrná hra. Ani jeden z týmů se do ničeho nehrne.

21:43

Hosté hrají v plném počtu.

21:13

Z dobré pozice minul branku Jevgenij Mozer.

20:59

Hra je přerušena a vhazovat se bude po levici Barulina.

20:24

Sibir se brní ve čtyřech ve svém obranném pásmu.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka. Snový začátek utkání zažili hráči Novosibirsku, když se po dvaatřceti vteřinách radovali z vedoucí branky, kterou vstřelil Viktor Bobrov. Nadále se hrála vyrovnaná partie, ale branku jsme již neviděli. Do kabin tak odchází spokojenější hostující tým.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:43

Za nedovolené bránění si jde odpočinout jediný střelec dnešního utkání, Viktor Bobrov. Domácí budou hrát v početní výhodě.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:56

Domácí byli natlačeni v útočném pásmu, ale Hersleyovi se podařilo dostat kotouč do středního pásma.

17:43

Novosibirsk začíná další útok za svou vlastní bránou.

16:45

Z pravé strany se natlačil před branku Kalinin, ale jeho střelu i následné dorážky vyrazil výborný Bespalov.

15:38

Vasiljev vyvezl kotouč do středního pásma, odkud ho nahodil do obranné třetiny Sibiru. Hosté se tam ovšem kotouče zmocnili a poslali ho daleko od branky.

14:53

Kotouč přihrával před branku Popov, kde se chtěl do puku opřít Vladimír Sobotka, ale černý nesmysl netrefil.

14:09

Po pokusu Andreje Ivanova končí tečovaný kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude v útočném pásmu Omsku.

13:33

Bělv je zpět na ledě a to znamená, že hosté hrají opět s pěti hráči na ledě.

13:09

Sannikov zachytil rozehrávku domácích, ujel a v tísni zakončoval bekhendem, který si pohlídal Konstantin Barulin.

12:41

Kotouč je ovšem zpět u Barulina.

12:27

Omsk je zpět v pásmu a kombinuje.

11:57

Novosibirsku se podařilo vyodit kotouč ven z pásma.

11:33

Domácí budou hrát v početn výhodě. Dvě minuty za sekání dostává hostující Bělov.

11:02

Z levé strany vystřelil Andreas Thuresson, ale na jeho nepřesný pokus nemusel Barulin reagovat.

10:00

Konstantin Barulin raději přerušil hru před dotírajícím protihráčem. Vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

09:33

Zpoza branky se vytočil Tom Wandell a vyzkoušel pozornost Bezpalova. Ten si počínal velmi zkušeně a kotouč schoval v lapačce.

08:51

Hosté se dostali do útočného pásma, kde se dostal ke střele Koskiranta, ale jeho pokus nebyl úspěšný.

07:49

Ljamin zakládá další z domácích útoků.

06:52

Kotouč mají na hokejkách převážně hráči v černých dresech. Ovšem díky dobré práci hostujících obránců, se nemohou dostat do vážnější šance.

05:56

Denis Paršin se objevil sám před Bezpalovem, kterého ovšem tahem nepřekonal.

05:46

Oba celky hrají v plném počtu hráčů na ledě.

05:16

Domácí jsou v útočném pásmu, ale ke střele se nemohou dostat.

04:19

Kuljaš se snažil dostat kotouč před Bespalova, což se mu díky dobré obranné práci hostů nepovedlo.

03:46

Sobotka u mantinelu důrazně dohrál protihráče, kterého přišel ihned bránit Sergej Gimajev. Český hráč je vyloučen na dvě minuty za faul loktem. Na straně Novosibirsku je vyloučen za hrubost právě Gimajev.

03:13

Omsk se provinil zakázaným uvolněním.

02:42

Jarno Koskiranta se dral po levé straně do pásma, ale nestihl zakončit a s kotoučem skončil za domácí brankou.

01:41

Ivanov bojoval v rohu kluziště o koutouč, který mají nakonec na holích hráči Sibiru.

01:09

Domácí zakládají útok z vlastní obranné třetiny.

BOBROV - 0:1

00:32

Tak to je tedy začátek. Zpoza branky přihrával Enlund na zcela volného VIKTORA BOBROVA, který posílá po dvaatřiceti vteřinách hry hostující do vedení. Asistence: Jonas Enlund.

00:12

Hosté byli na úvodní buly úspěšnější.

00:01

Obě užstva jsou již na ledové ploše. Po následných ceremoniích budeme svědky úvodní buly dnešního utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Ljamin, Vasiljev, Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Kulik, Pivcakin – Berdnikov, Sobotka, Pervušin, Popov, Paršin, Pěrežogin, Kalinin, Mozer, Wandell, Fisčenko, Neprjajev, Ivanov, Semjonov

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Koskinen) – Hersley, Alexejev, Bělov, Ignatovič, Konev, Gimajev, Ožiganov – Monja, Bobrov, Thuresson, Okulov, Kugryšev, Gubin, Jefimenko, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Vorošilo, Butuzov

Rozhodčí: Vasiljev, Dejev – Menšich, Novikov.

Vladimír Sobotka (Omsk)

Miroslav Blaťák (Omsk)
HK Sibir Novosibirsk

Sibir je na sedmé pozici ve východní konferenci, když dokázal ze třinácti odehraných utkání vytěžit devatenác bodů, za pět výher, dvě výhry v prodloužení a šest proher v řádné hrací době.

Avangard Omsk

Domácí Avangard má odehráno v letošním ročníku KHL již šestnáct utkání s bilancí deseti výher, jedné prohry po prodložužení i samostatných nájezdech a čtyř proher. S celkovým počtem dvaatřiceti bodů se Omsk nachází na druhé příčce východní konference.

12.10.2014 Avangard Omsk – Amur Chabarovsk 4:1
10.10.2014 Avangard Omsk – Metallurg Novokuzněck 0:2
06.10.2014 Lada Togliatti – Avangard Omsk 3:1

Denis Paršin 21 (9+12)
Sergej Širokov 21 (14+7)
Vladimír Sobotka 14 (3+11)
Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Avangard Omsk, který přivítá na svém ledě HK Sibir Novosibirsk. Úvodní vhazování je naplánováno na 14:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

1:3

Branky a nahrávky: 53. Sobotka (Paršin) – 1. Bobrov (Enlund), 43. Hersley, 58. Bobrov

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Koskinen) – Hersley, Alexejev, Bělov, Ignatovič, Konev, Gimajev, Ožiganov – Monja, Bobrov, Thuresson, Okulov, Kugryšev, Gubin, Jefimenko, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Vorošilo, Butuzov

Rozhodčí: Vasiljev, Dejev – Menšich, Novikov