Pohár mistrů (muži)

Happee Jyväskylä – IBF Falun

0:12

konec (0:3, 0:1, 0:8)

05.10.2014, 15:00 • Saalsporthalle, Curych (Švýcarsko) • Tadeáš Mima (@arsenalfanda)

Švédští mistři si udělali vítěznou fotografii a potěžkali nad svými hlavami pohár pro vítěze turnaje. To je již z naši strany vše. Jsme rádi, že jste sledovali Pohár mistrů na onlajny.com a u florbalu někdy příště na shledanou. (17:20:38)

Finský tým opouští hrací plochu, nyní budou ocenění vítězní finalisté IBF Falun.

Začíná medailový ceremoniál. Stříbrné medaile dostávají kolem krku hráči Happee Jyväskylä.
HRÁČI ZÁPASU

Happee: Panu Kotilainen
Falun: Rasmus Enstrom
ZÁSAHY BRANKÁŘŮ – 3. TŘETINA (CELKEM)

T. Turunen (Happee): 10 (22)
J. Rehn (Falun): 6 (19)

Zápas končí drtivým vítězstvím švédského mistra! Pokud Happee 40 minut vzdorovalo, v poslední dvacetiminutovce nemělo naprosto žádný nárok. IBF Falun vítězí v mužské kategorii Poháru mistrů za rok 2014! Vítězství v Curychu je naprosto zasloužené.

60:00

59:55

Happee ještě dvakrát ohrozilo Rehna, jenže nebylo to nic platné. Brankář se svým postojem odrazil obě dotěrné střely.

58:40

Falun právě vstřelil branku!
Střelou přes bránícího hráče Happee se prezentoval JOHAN FALHSTROM. Asistence: Casper Backby.

58:02

Ke slovu se dostalo posledních 120 minut finálového klání.

57:30

Na polovině má míček Falun. Hráči si pohodlně přihrávají, popřípadě vozí míček podél mantinelu.

56:55

Zápas se už logicky pouze dohrává. Hráčí Happee se sice snaží bojovat, již je to však opravdu velká křeč ze strany finského celku.

54:55

Dnešní utkání sleduje 914 diváků.

53:12

Exhibice pokračuje dále. Druhou desítku vstřelených gólů načal brankou v oslabení EMIL JOHANSSON. Pro asistujícího Rasmuse Enstroma jde už o dnešní šestý bod. Asistence: Rasmus Enstrom.

51:53

Vyloučen byl na 2 minuty Adam Fernqvist (Falun). Jeho týmu to ale s největší pravděpodobností nijak zásadně neublíží.

51:22

Zde se ukazuje, že Švédsko je stále ta nedostižitelná florbalová velmoc. Už desátou branku ve finálovém utkání střílí za mužstvo Falunu ALEXANDER GALANTE-CARLSTROM. Míček prošel pěkně kolem tyčky. Asistence: Rasmus Enstrom.

51:06

Gól s pořadovým číslem 9 střílí díky důrazu před brankovištěm JOHANNES SKOG. Proti střele Alexandera Hallena zvládl sice Turunen zasáhnout, avšak pokus prvního jmenovaného byl již nad jeho síly. Asistence: Alexander Hallen.

50:07

Happe se v posledních minutách nedokáže dostat přes střed hřiště, Falun si své teritorium hlídá velice pozorně před svým nepřítelem.

49:09

Po nepřesnosti v práci s holí získal míček tým Falunu, během několika sekund byli všichni hráči v růžovém na útočné polovině.

0:12

Branky a nahrávky: 10. Galante-Carlstrom (Enstrom), 11. Adriansson (Rokka), 14. Skog (Hallen), 22. Enstrom (Adriansson), 42. Galante-Carlstrom (Enstrom), 43. Hallen (Skog), 44. Enstrom (Larsson), 48. Holmgren (Svahn), 52. Skog (Hallen), 52. Galante-Carlstrom (Enstrom), 54. Johansson (Enstrom), 59. Fahlstrom (Backby)

Happee Jyväskylä: Kosonen (43. Turunen) – Kunelius, Savinainen, Huisman, Lavonen, Tikka, Junkkarinen, Ukkonen – Kaasalainen, Kaariainen, Kauko, Kotilainen Pa., Heikkinen, Hynynen, Kuosmanen, Kotovaara, Kotilainen Pe., Hoikkanen, Manninen

IBF Falun: Rehn (Parsjo-Tegner) – Holmgren, Johansson, Larsson, Kvist, Fernqvist – Enstrom, Adriansson, Galante-Carlstrom, Fahlstrom, Skog, Backby, Svahn, Hallen, Rokka, Hajo H., Hajo C.

Rozhodčí: Niklaus Güpfert, Thomas Ziegler