Petra Kvitová (3) – Maria Šarapovová (4)

1:2 4:6, 6:2, 3:6

05.10.2014, 10:10 • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.9 1.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Obě tenistky si převzaly ocenění za jejich vystoupení na turnaji. To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám, abyste si co nejlépe užili zbytek neděle, třeba ve společnosti serveru onlajny.com. (12:52:20)
Ve třetím setu už Petře Kvitové odešla hra na podání. Češka v rozhodujících fázích zápasu dělala více chyb a Maria Šarapovová se tak raduje z vítězství 6:4, 2:6 a 6:3. Ruska se tedy na žebříčku WTA posouvá na druhé místo a na závěrečném Turnaji mistryň může útočit i na výsadní postavení Sereny Williamsové. Také Kvitová však zaslouží pochvalu. Poslední dva týdny se prezentovala výborným tenisem a i ona dnes přispěla k vysoké úrovni zápasu.

Konec zápasu

3:6

Šarapovová ukončuje zápas přímým bodem z podání a stává se vítězkou China Open!

0-40

Tři mečboly pro Marii Šarapovovou!

0-30

Kvitová nyní poslala forhend až za základní čáru. Šarapovová je dva míčky od vítězství.

0-15

Po returnu Kvitové byl zahlášen aut.

3:5

Tak přeci! Petra Kvitová se ještě udržela ve hře. Češka bojuje, byť zápas už je téměř ztracen.

A-40

Další výhoda Kvitové.

40-40

To je škoda! Kvitová měla velkou šanci na ukončení gemu, ale svůj forhend poslala za boční lajnu. Přitom měla otevřený kurt.

A-40

Další dlouhá výměna, do autu hrála Šarapovová. Teď je to velká přetahovaná.

40-40

Šarapovová si vynutila ve výměně velkou převahu. Kvitová zaslouží pochvalu za to, co dokázala doběhnout, ale nakonec už to Šarapovová měla u sítě lehké.

A-40

Výměnu od základní čáry zakončila Šarapovová úderem za základní čáru.

40-40

Teď to byla Kvitová, která zahrála balónek do pásky.

A-40

Do autu poslala míček ruská tenistka! Kvitová má rázem výhodu.

40-40

Šarapovová měla na raketě vítězství, ale chybuje! Shoda.

30-40

A je z toho dvojchyba. Mečbol Marie Šarapovové!

30-30

Těsný aut Kvitové. Petra musí na druhý servis.

30-30

Šarapovová však srovnává stav gemu a stále má možnost ukončit finále již nyní.

30-15

Petra nemá co ztratit a opět přešla na síť. Je z toho vítězný úder.

15-15

Kvitová si nyní došla na síť pro fiftýn.

0-15

Maria je tři míčky od vítězství v zápase.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Return Kvitové sice tečovala páska, ale Šarapovová stačila fantastickým způsobem zareagovat a je jediný gem od vítězství na turnaji!

40-A

Šarapovová se trefila přesně na lajnu a má výhodu!

40-40

Kvitová doběhla těžký míček, ale následně kazí. Shoda.

40-30

Kvitová se přesto propracovala k brejkbolu.

30-30

Po servisu Šarapovové byl zahlášen aut. Ruska si však vyžádala Jestřábí oko a ukázalo se, že míček lízl čáru. Eso.

30-15

Kvitová poslala na polovinu soupeřky nechytatelný úder.

15-15

Kvitová hrála do autu, což potvrdila i challenge.

15-0

Šarapovová se bránila, jak mohla, ale Petra ji tentokrát trpělivě zasypávala dobrými údery a získal fiftýn.

2:4

Maria Šarapovová napravuje zaváhání z přechozího gemu a je zase o brejk před soupeřkou.

15-40

Dva brejkboly pro Rusku, která poslala míček na jednu stranu, pak na druhou a to už byl vítězný úder.

15-30

Teď zase Šarapovová hrála do sítě. Na obě hráčky začíná doléhat fyzicky náročný program posledních týdnů.

0-30

Tentokrát Petra zahrála moc dlouhý úder a je v problémech.

0-15

Kvitová začala šestou dvojchybou...

2:3

2:3

2:3

Další úder Šarapovové, který zamířil až za základní čáru. Petra Kvitová je zpět!

40-30

Příliš dlouhý úder Šarapovové, Kvitová má brejkbol!

30-30

O tenhle gem se ještě bude bojovat, Petra Kvitová mohla ukázat vítězné gesto.

15-30

Return Kvitové se do kurtu nevešel.

15-15

Kvitová si naběhla k síti a neskutečně jasný fiftýn zahodila. Napálila míček do sítě.

15-0

Kvitová bojuje a rozhodla výměnu pro sebe.

1:3

Šarapovová ve výhodné pozici chybuje a Kvitová tak získává svou první hru ve třetím setu.

A-40

Šarapovová zahrála míček do sítě, Kvitová má výhodu.

40-40

Dvojchyba v hodně nevhodný okamžik. Shoda.

40-30

Kvitová zaskočila soupeřku servisem ven z kurtu.

30-30

Při úderu chybovala Šarapovová, stav gemu je vyrovnán.

15-30

Dobrá hra Rusky ve výměně. Ta je nyní jasně na koni.

15-15

Kvitová si vypomohla servisem.

0-15

Šarapovová reklamovala aut Kvitové a měla pravdu.

0:3

Ke Kvitové o přestávce sešel kouč David Kotyza.

0:3

Výborný servis Šarapovové. Ta potvrzuje předchozí brejk a už můžeme říct, že rázně vykročila k turnajovému titulu.

30-40

Šarapovová měla na raketě vítězný úder, ale místo toho udělala nevynucenou chybu.

15-40

Šarapovová přešla k síti a její volej Kvitová nedostala zpět do kurtu.

15-30

Servis Šarapovové česká hráčka nevrátila přes síť.

15-15

Nyní měla po svém servisu převahu Ruska a výměnu zakončila úderem do protipohybu Kvitové.

15-0

Kvitová dostala Šarapovovou pod velký tlak a získala fiftýn.

0:2

Maria Šarapovová druhý brejkbol využívá a skvěle tak vstupuje do třetího setu!

30-40

Kvitová odvrací první brejkbol druhým podáním.

15-40

Dvojchyba Kvitové! Češka je v problémech.

15-30

Šarapovová měla díky dobrému returnu ve výměně převahu a má na servisu soupeřky šanci.

15-15

Petra zasypala soupeřku tvrdými údery a Šarapovová se nakonec neubránila.

0-15

Kvitová chtěla ukončit výměnu forhendem po lajně, ale zamířila do koridoru pro čtyřhru.

0:1

Šarapovová sice udělala dvě dvojchyby, ale gem získala.

30-40

Ruska i teď musela na druhé podání, z čehož byla dlouhá výměna. Kvitová zahrála do autu

30-30

To je neskutečné! Druhá dvojchyba Rusky v řadě.

0:0

Třetí set začíná, podávat jde Maria Šarapovová.

0:0

Čekáme na start rozhodující sady. Šarapovová zmizela do útrob areálu v Pekingu.

0:0

Přímý souboj o druhé místo na žebříčku WTA bude mít důstojné vyvrcholení v podobě třetího setu. Ve druhé sadě byla Petra Kvitová lepší hráčkou a vyhrála ji jasně 6:2.

6:2

Teď už Petra Kvitová neponechala nic náhodě a rozhodovat bude třetí set!

A-40

Je tu druhý setbol Kvitové.

40-40

Setbol je odvrácen. Šarapovová zahrála povedený return.

40-30

Kvitová si v dlouhé výměně doslova vydřela setbol!

30-30

Eso Kvitové! Původně byl sice zahlášen aut, ale Jestřábí oko dalo zapravdu Petře.

15-30

Nyní už Kvitová zabodovala, ukončila výměnu po returnu soupeřky.

0-30

Dvojchyba Kvitové, Češka si tak komplikuje situaci.

0-15

Šarapovová zahrála "prasátko".

5:2

Konec přestávky, Petra Kvitová bude podávat na vítězství ve druhém setu.

5:2

5:2

Maria Šarapovová tento gem darovala Kvitové sama! Zakončila ho dvojchybou.

40-30

Kvitová to zkusila znovu, ale tentokrát napálila balónek do sítě.

40-15

Fantastický return Kvitové, která má dva brejkboly!

30-15

Skvělý forhendový úder po lajně od Kvitové.

15-15

Úder Marie zastavila síť.

0-15

S novými míči začala lépe Šarapovová.

4:2

Maria Šarapovová v tomto gemu evidentně přidala na agresivitě a sklízí ovoce! Bere Kvitové servis a ještě dramatizuje druhý set.

40-A

Výměnu ukončil další aut Kvitové, druhý brejkbol Šarapovové v tomto gemu.

40-40

Ale zase shoda, Kvitová zahrála do autu.

A-40

V pravý čas si Petra pomohla také servisem.

40-40

Kvitová se však dostává do shody.

30-40

Nyní má Šarapovová brejkbol na 4:2.

30-30

Forhendy Kvitové jdou, připisuje si další vítězný úder.

15-30

Ruska se ještě snaží. Rozběhala Kvitovou a poslala winner do odkryté části kurtu.

15-15

Nyní Šarapovová přidala na agresivitě a výměnu rozhodla ve svůj prospěch.

15-0

A Kvitová pokračuje v dominanci.

4:1

4:1

4:1

Šarapovová zahrála do autu, což potvrdilo i Jestřábí oko! Petra Kvitová bere Rusce servis čistou hrou a má nakročeno k vyrovnání stavu zápasu!

40-0

Když se daří, tak se daří! S Kvitovou zahrála i páska, která Šarapovové zkomplikovala situaci. Tři brejkboly na 4:1!

30-0

Už sedmá dvojchyba Šarapovové!

15-0

Petra se dostává do ráže! Nechytatelný forhend z její rakety.

3:1

Kvitová se však nenechala rozhodit, soupeřku zatlačila a výměnu zakončila náběhovým volejem na síti! Potvrzený brejk.

40-30

A pozor, Ruska zahrála vítězný forhend po lajně!

40-15

Tak ne, Kvitová poslala míček do těsného autu.

40-0

Kvitová trefila přesně roh kurtu a má nakročeno k čisté hře.

30-0

Kvitová vykročila za potvrzením brejku velmi dobře.

15-0

Hezký moment. Kraťas Kvitové Šarapovová ještě doběhla, ale následně Kvitová zakončovala do odkryté části kurtu.

2:1

2:1

2:1

Petra Kvitová to zvládla a také ve druhém setu je první hráčkou, která sebrala soupeřce servis!

A-40

Kvitová si vynutila další brejkbol výborným křížným úderem.

40-40

Kvitová nedokázala vrátit pomalé druhé podání soupeřky. Shoda.

40-30

Už druhá dvojchyba Rusky v tomto gemu! Brekjbol pro Petru.

30-30

Return Kvitové skončil za základní čarou.

30-15

Šarapovová nahrála soupeřce dvojchybou.

15-15

Hezkou výměnu od základní čáry zvládla lépe Kvitová. Šarapovová poslala míček do sítě.

0-15

Čtvrté eso Šarapovové.

1:1

Šarapovové zahlášen aut a také Petra Kvitová tak začala ve druhém setu na servisu úspěšně.

40-15

Další dobrý první servis, Kvitová má dva gemboly.

30-15

Kvitová se prosazuje po prvním servisu.

15-15

Kvitová má na kontě více vítězných úderů, ale také nevynucených chyb. Teď byl na řadě druhý případ.

15-0

Míček získává Kvitová.

0:1

Maria se rozservírovala! Ani teď nedala Kvitové šanci k returnu a jde ve druhém setu do vedení.

40-A

Teď se zase Šarapovová do podání trefila a Kvitová nedokázala returnovat.

40-40

Dvojchyba Rusky znamená shodu.

30-40

Vzápětí dokonce eso.

30-30

Tvrdé první podání Šarapovové, Kvitová vrátila jen do sítě.

30-15

Kvitová otáčí stav gemu, Šarapovová se trefila jen do sítě.

15-15

Vítězný úder Kvitové, který česká hráčka poslala do protipohybu soupeřky.

0-15

Do druhé sady vykročila úspěšně Šarapovová.

0:0

První set dopadl lépe pro Šarapovovovou, která ho získává poměrem 4:6. Kvitová přitom odstartovala zápas lépe, hned na úvod sebrala soupeřce servis a ujala se vedení 3:1. Stále se lepšící Ruska si však vzala ztracené podání zpět a poté už sadu dotáhla do vítězného konce.

4:6

Maria Šarapovová setbol využívá a po 48 minutách získává první sadu!

30-40

Kvitová musí na druhý servis...

30-40

Nejdelší výměna zápasu, která vynesla Šarapovové setbol!

30-30

Druhá dvojchyba Petry v utkání.

30-15

Ve výměně byla trpělivější Kvitová. Šarapovová se ji snažila ukončit a poslala míček do autu.

15-15

Se Šarapovovou zahrála páska, která zkrátila hru tak, že Kvitová míček nemohla doběhnout.

15-0

Parádní forhend Kvitové k boční lajně. Tady soupeřka nemohla dělat vůbec nic.

4:5

Konec přestávky, Petra Kvitová jde podávat na udržení se v první sadě.

4:5

4:5

Vzápětí však Šarapovová zabodovala i ze druhého servisu.

15-40

A nyní dvojchyba.

0-40

Eso ruské tenistky, ta nyní kráčí za čistou hrou.

0-30

Kvitová hrála do autu.

0-15

Šarapovová si vytáhla Kvitovou ven z kurtu a u sítě výměnu pohodlně zakončila.

4:4

Šarapovová ve dlouhé výměně nakonec kazí a Petra Kvitová tak uhrála velmi důležitý osmý gem první sady. Je vyrovnáno.

A-40

Nyní už má Kvitová gembol. Útočná hra slavila úspěch.

40-40

Kvitové zafungoval servis ven z kurtu. Shoda.

30-40

Tak brejkbol. Kvitová nedokázala vrátit míček, který odskočil na základní čáře.

30-30

Z prvotních problémů se však Kvitová dostává. Přijde gembol nebo brejkbol?

15-30

Kvitová se nedokázala vyrovnat s returnem soupeřky. Šarapovová pomalu ale jistě začíná vládnout na kurtu.

15-15

Křížný bekhendový winner Kvitové. Hezký moment.

0-15

Chyba Kvitové z forhendu.

3:4

3:4

3:4

Teď už si to Ruska pohlídala a přímým bodem z podání získává tento gem. Poprvé v utkání se tak ujímá vedení.

40-A

Kvitová neměla výměnu špatně rozehranou, jenže poslala míček až za boční lajnu. Výhoda Šarapovová.

40-40

Kvitové pomohla páska, která zastavila úder Rusky a je tu shoda!

30-40

Po dobrém servisu následuje naopak druhá dvojchyba Marie.

15-40

Přímý bod z podání Šarapovové.

15-30

Páska zastavila úder Petry Kvitové.

15-15

Kvitová na returnu zariskovala a poslala míček mimo dvorec.

15-0

Pouze do sítě teď zahrála Šarapovová.

3:3

Pátý brejkbol už Maria Šarapovová využívá a srovnává na 3:3!

30-40

První Petra odvrátila.

15-40

Šarapovová zahrála míček tak, že ten dopadl přesně na základní čáru a Kvitová balónek poslala do autu. Dva brejkboly ruské tenistky.

15-30

Kvitová po returnu Rusky chybovala a zase bude muset na svém podání otáčet nepříznivý stav.

15-15

Nyní byl Kvitové zahlášen aut.

15-0

Výborný servis a následně vítězný forhend Petry Kvitové.

3:2

3:2

3:2

Kvitová u sítě nedokázala vrátit míček na polovinu soupeřky. Šarapovová tak snižuje stav prvního setu.

30-40

Výměna od základní čáry a Kvitová nakonec zahrála do autu.

30-30

Kvitová ve výměně přešla do protiútoku a její bekhend už Ruska nedokázala vrátit.

15-30

Nyní zahrála do autu Kvitová.

15-15

Ruská hráčka si servisem připravila téměř volný kurt, ale nedokázala se do vymezeného území trefit!

0-15

Šarapovová si vytvořila tlak a Kvitová hrála z těžké pozice do autu.

3:1

Kvitová otočila průběh tohoto gemu a nakonec svůj servis získává. Šarapoová zahodila míček do autu.

A-40

Šarapovová nedokázala returnovat druhé podání Češky.

40-40

Tohle je přetahovaná, Kvitová se vrací zpět na shodu.

40-A

Další brejkbol. Kvitová nyní forhend pokazila.

40-40

To však české hráčce nevadí a i druhý brejkbol je vymazán.

30-40

Kvitová musí na druhý servis, ten první byl v těsném autu.

30-40

První Kvitová agresivním tenisem odvrací. Prohnala Rusku sem a tam a vše zakončila forhendem k čáře.

15-40

Ovšem Kvitová teď darovala soupeřce dva brejkboly, udělala dvojchybu!

15-30

Petra ukončila výměnu parádním forhendovým winnerem, který dopadl na boční lajnu.

0-30

Kvitová opět zahrála jen do sítě. Šarapovová má na jejím servisu šanci.

0-15

Dlouhá výměna, kterou ukončila nedotaženým kraťasem Kvitová. Míček zastavila síť.

2:1

2:1

2:1

Maria Šarapovová zahrála servis na střed a je z toho první eso zápasu.

15-40

Přepálený return Kvitové, míček skončil za základní čarou.

15-30

Šarapovová zabodovala i ze druhého podání.

15-15

Kvitová se dobře bránila, ale poté poslala míček do autu.

15-0

Vítězný forhend Kvitové. Ruska se jen dívala.

2:0

Kvitová nakonec potvrzuje brejk a jde do vedení 2:0.

A-40

Servis ven z kurtu a Petra má výhodu.

40-40

Míček získává Šarapovová.

40-30

Šarapovová nedokázala vrátit bekhend Kvitové zpět do kurtu. Ještě zkoušela challenge, ale úder Kvitové šel na lajnu.

30-30

Maria Šarapovová zahrála až za základní čáru.

15-30

Také Kvitová je na svém servisu v problémech.

15-15

0-15

Kvitová zahrála po returnu Šarapovové moc dlouhý úder.

1:0

Kvitová dokázala vrátit velmi dobrý servis Šarapovové, následně ukázala dobrou obranu a hned na úvod tak soupeřku brejkla!

40-15

Hned na úvod dva brekjboly pro českou tenistku!

30-15

Přichází dvojchyba Šarapovové.

15-15

Nyní Kvitová vrátila podání úspěšně a získává bod.

0-15

První fiftýn jde za Ruskou, return Kvitové byl moc dlouhý.

0:0

Podávat bude Maria Šarapovová.

0:0

Obě tenistky právě přicházejí na kurt. Následovat bude los a poté krátká rozehrávka.
Vzájemné zápasy:
Bilance vzájemných zápasů hovoří pro Marii Šarapovovou v poměru 2:5. Kvitová ruskou soupeřku porazila ve finále Wilbledonu v roce 2011 a získala tak svůj první grandslamový titul, ovšem poslední čtyři zápasy patřily Šarapovové. Naposledy se obě hráčky utkaly letos v březnu. Ve čtvrtfinále turnaje v Miami Šarapovová vyhrála 7:5, 6:1.
Petra Kvitová:
Nejlepší česká tenistka si prožila životní sezónu v roce 2011 a také na letošní rok rozhodně nezapomene. Vždyť podruhé v kariéře vyhrála Wimbledon a k tomu přidala další dva turnajové triumfy na tvrdých površích. V Pekingu bude útočit už na druhý titul v řadě, před týdnem totiž opanovala podnik ve Wuhanu.

V Pekingu Kvitová poměrně snadno přešla až do semifinále, osmifinálový zápas proti Venus Williamsové dokonce ani nemusela absolvovat, protože Američanka k němu kvůli nemoci nenastoupila. Nejvypjatějšími chvílemi si tak Petra prošla až v semifinále, se zkušenou Australankou Samanthou Stosurovou musela jít až do třetího setu, což nakonec zvládla a celé utkání vyhrála 6:3, 5:7, 6:2.

Letošní zápasová bilance – 43:13
Maria Šarapovová:
Slavná Ruska se v aktuálním vydání žebříčku WTA nachází na čtvrtém místě. Vítězka pěti grandslamových turnajů letos zářila především v antukové části sezóny, kdy z dvaceti zápasů prohrála jediný a především si připsala druhý triumf kariéry na French Open. Kromě toho Šarapovová vyhrála i další dva antukové turnaje ve Stuttgartu a Madridu.

Na turnaji v Pekingu Ruska v pěti zápasech neztratila jediný set. V sobotním semifinále si snadno poradila se srbkou Ivanovićovou, kde ji v první sadě nadělila dokonce kanára – 6:0, 6:4.

Letošní zápasová blance – 47:11
Přeji hezké nedělní ráno všem tenisovým příznivcům! Čeští tenisté si podmanili čínský Peking a finálové zápasy svých turnajů si zahrají jak Tomáš Berdych, tak Petra Kvitová. Nejprve přijde na řadu rodačka z Bílovce, která bude usilovat už o druhý turnajový titul v řadě. V cestě ji však bude sát velmi silná soupeřka – Ruska Maria Šarapovová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.