Grasshopper Club Zürich – 1. SC TEMPISH Vítkovice

6:0

konec (2:0, 0:0, 4:0)

03.10.2014, 19:30 • Saalsporthalle, Zürich

Ode mne je to pro dnešek vše a já se na Vás těším na zítřek, tentokrát při sledování z domácí AutoCont extraligy při zápase Bohemians – Brno. Přeji Vám hezký zbytek dnešního večera a užijte si nadcházející víkend. (21:24:42)
Nejlepšími hráči zápasu jsou Lukáš Řezanina za Vítkovice a Christoph Meier (0+2) na straně Curychu.
Hodně nešťastně se tedy loučí český mistr 1. SC Vítkovice Oxdog s Pohárem Mistrů. Nepopulární "kanár" na závěr určitě nejlepší upomínkou na tento zápas při zpáteční cestě do České republiky. Semifinálové brány jsou tedy zavřené poté, co do do nich postoupil Curych, který ukázal svou dominanci v zápase zejména v poslední části utkání.

60:00

59:55

Ani poslední střelecký pokus Vítkovic v zápase v brance soupeře neskončil.

59:43

Curyšští šli 3 na 1, ale zakončení trestuhodně neskončilo v brance. Rozehrávat budou Vítkovice.

59:22

V závěru zápasu je potrestán Parli 2 minutami za sekání. Poslední vteřiny se tak odehrají ve stejném počtu na obou stranách.

58:59

Střela Curychu jde mimo a Vítkovice se mohou alespoň na chvíli uklidnit.

58:31

Aby toho nebylo málo, tak Matejčík dostává 2 minuty za nedovolené bránění, ač se diví, tak zcela po právu.

57:01

Poslední 3 minuty dnešního zápasu

56:57

Krásná kombinace Vítkovic a ke gólu už stačilo pouze málo.Obrana Curychu ale dokázala zakročit včas.

56:00

Švýcarský tým se snaží dohrávat zápas s míčkem na svých holích.

54:20

Grasshopper právě vstřelil branku! Český mistr si musí vypít kalich hořkosti až do dna. Střelu Ladnera z dálky dorazil bez problémů za bezmocného Součka MICHAEL ZURCHER. Asistence: Valentin Ladner.

53:31

Matůš zabojoval a získal míček pro svůj tým v rohu hřiště.

52:29

Helfenstein se dostal ke střele. Po zemi ale nemohl překonat Součka.

51:38

7 gólů za posledních 8 minut hry je už i na florbal moc a Vítkovice se tak snaží dohrát turnaj alespoň se ctí a vstřelit alespoň čestný gól do branky soupeře.

50:29

Grasshopper právě vstřelil branku! Tak tohle je už definitivní a pomalu pohasíná i pomyslná jiskřička naděje pro Vítkovice. Meier zachytil rozehrávku českého mistra a poslal přihrávku před bránu volnému LINARDU PARLIMU, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Assitence: Christoph Meier.

49:40

Zurcher dostal až moc prostoru. Svůj projektyl namířil ale do připravené hrudi Součka.

49:05

Ruegger z úhlu mířil na Součka. Vítkovický gólman jej však zhypnotizoval a zneškodnil jeho pokus.

47:57

Poku Heczka zablokován do zámezí.

47:09

Cuyrch je kompletní.

46:31

Povedlo se to až nyní, ale Buchler chytá a navíc vyhazuje.

46:17

Vítkovičtí však zatím neohrožují Buchlera.

45:09

Trenér Deus cítí zřejmě poslední možnost, jak se zápasem něco udělat a bere si oddechový čas.

45:09

Parli dostává 2 minuty za sekání.

44:48

Vítkovický brankář musel předvést další skvělý zákrok proti Nilssonovi.

44:30

Rychlé 2 góly jsou drsným K.O. pro Vítkovice, které teď musí vstřelit 6 gólů, pokud chtějí pomýšlet na postup.

44:05

Grasshopper právě vstřelil branku! Curych přidává vzápětí další branku. K volnému balónu se dostal JOEL RUEGGER a nekompromisně zavěsil do levého horního rohu Součkovy brány. Asistence: Roberto Vizzini.

42:44

Grasshopper právě vstřelil branku! Jenomže v protiútoku dostal až moc prostor Zurcher, který i naběhl až na velké brankoviště a poté přidal exkluzivní přihrávku LUKASI WITTWEROVI, který poslal míček do odkryté klece. Asistence: Michael Zurcher.

42:33

Vítkovičtí se na dlouho usadili v útočné třetině, ale nic nevytěžily.

40:15

Vítkovice hrají v plném počtu.

40:01

I po 40 minutách svítí na tabuli skóre 2:0 pro Curych, což by v tomto případě posílalo do semifinále právě curyšský tým. Pro Vítkovice hovoří jediné. V závěrečné části musí dát o 4 branky více než soupeř a to bude hodně těžký úkol, i když ve florbale je vše možné. 3. třetina začne ve 20:46.

40:00

39:22

Střela Scalvinoniho sražena do zámezí.

38:15

Šebesta (VIT) oslabuje svůj tým na 2 minuty a to je hodně nepříjemné pro českého mistra.

37:50

Hájek trefuje tyč!

37:18

Zmatky v curyšské rozehrávce. Potíže však vyřešil včasným zákrokem Buhler.

36:00

Švýcarský tým si ihned bere míček zpět pod kontrolu.

34:53

Curych je kompletní. Nevyužitá přesilovka může být klíčovým momentem celého zápasu.

33:58

Z otočky to zkoušel znovu Pavel Brus, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

33:22

Perfektně to sehrály Vítkovičtí, ale proti Brusově střele se Buhler dokázal přemístit včas.

32:53

Staub (GRA) obdržel menší trest za sekání.

32:37

Naštěstí pro Vítkovice byl Parlimu na ose hřiště odpískán útočný faul.

31:25

Žydelův pokus z dálky míří těsně mimo.

30:42

Matejčík je jako jeden z mála Vítkovických dnes vidět, ale zatím se nemůže prosadit o něco blíž k Buhlerovi.

29:41

Na konci elitní formace Curychu stál Nilsson, ale Součka nepřekonal.

28:58

Musel ale zasahovat Souček po ráně Stauba od mantinelu.

28:20

Vítkovice v trochu klidnější pasáži zápasu začínají útok.

27:08

Žák si perfektně naběhl a bekhendem vyzkoušel správnost Buhlerovi masky.

25:59

Matejčík s Gálem se pokoušeli něco vymyslet v rohu. Nakonec jim ale vzal míček Hostettler.

25:02

Švýcarský celek ale jinak i nadále kontroluje hru.

23:49

Stejně dopadl i nyní Brus.

23:14

Matejčík měl 2 příležitosti k zakončení, ale pokaždé trefil pouze bránícího hráče před sebou.

22:22

Valentin byl tvrdě atakován vítkovickými hráči u mantinelu a bude mít k dispozici rozehrávku z půlky.

21:31

Úvod prostřední části ve znamení držení míčku hráčů Curychu.

20:01

Vítkovice ztrácejí po 21. třetině na postup minimálně 4 góly. Curych vede po 20 minutách 2:0 zásluhou tref Parliho a Scalvinoniho. Český mistr musí zabrat a minimálně stáhnout manko. 2. třetina začne přibližně ve 20:08.

20:00

19:01

Poslední minuta 1. třetiny.

18:49

na druhé straně musel opět zasahovat Souček, tentokrát proti Zurcherovi.

18:20

A Butler musel předvést prvotřídní zákrok, aby ránu Bruse vyrazil.

18:13

Vítkovice budou mít k dispozici standardní situaci ze slibné vzdálenosti.

16:30

Grasshopper právě vstřelil branku! Ihned se ale dostali zpět k míčku. Nilsson našel parádně volného NICA SCALVINONIHO, jenž poslal míček nechytatelně pod víko. Asistence: Kim Nilsson.

16:08

Dlouho kombinovali Curyšští hráči, až nakonec míček ztratili.

14:13

Vítkovice nyní zatlačily soupeře před branku a srovnávají tak alespoň částečně hru.

13:30

Hájek se dostal nečekaně do zakončení, ale prostor mezi tyčemi Butlera netrefil.

12:12

Curych uklidňuje hru a vyčkává na chybu v obranném systému Vítkovic.

10:28

Gál se pokoušel najít Delonga. Toho ale spíš skákavá přihrávka překvapila a nedokázal razantně zakončit.

9:35

Wittwer se pokoušel překvapit Součka. Vítkovický gólman ale jeho skákavý pokus chytá.

8:38

Švýcarskému celku dodal vstřelený gól chuť a hraje opět na polovině Vítkovic.

7:15

Grasshopper právě vstřelil branku! Prakticky z protiútoku se však Curych dostává do vedení. Parádní přihrávkou našel Meier LINARDA PARLIHO a ten si sám před Součkem dokázal poradit. Asistence: Christoph Meier.

6:48

Matejčík rychle rozehrál z rohu, ale Veltšmíd nedokázal jeho prudkou přihrávku zpracovat a z ideální pozice tak nevystřelil.

6:17

Curych zvyšuje tlak na soupeře a nutí ho hrát až za vlastní brankou.

5:08

Gál z úhlu nemohl překvapit Buhlera.

4:10

O míček se ale připravili samy a do slibné příležitosti se dostal Parli. Souček však zmenšil parádně úhel a útočník Curychu tak našel pouze jeho připravenou hruď.

3:55

Vítkovice uklidňují hru a kombinují na vlastní polovině.

3:01

Gál byl zatlačen až do rohu a pod tlakem stejně jako v minulém případě Matejčík děravý míček ztratil.

2:04

Žydel se dostal k míčku a od mantinelu se pokoušel najít krosem někoho před brankou. Nikdo v bílem ale na míček nedosáhl.

1:11

Nyní se podařilo dostat k bráně soupeře i Vítkovicím, ale Matejčík ztratil v rohu míček.

0:15

Curych vyhrál buly a začíná kombinovat jako první.

00:01

Grasshopper Club Zürich: Buhler (Wittwer J.) – Wittwer L., Ladner, Kaiser, Holfenstein, Honold, Hostettler, Zbinden – Nilsson, Zurcher, Scalvinoni – Meier, Parli, Gruter – Ruegger, Vizzini, Staub – Fischer, Maffioleti. Trenéři: Misini Luan, Pons Patrick, Bachmann Patrick.

1. SC Vítkovice Oxdog: Souček (Ciompa) – Žydel, Brus, Hubálek, Heczko, Zbořil, Jankulár – Bräuer, Žák, Hrubý – Matejšík, Matúš, Veltšmíd – Hájek, Šebesta, Řezanina – Jousi, Gál, Delong. Trenér: Michal Deus.

Rozhodčí: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki.

Postupová matematika

Ohledně postupu je vše jasné. Pokud chtějí Vítkovice po dnešku slavit postup do semifinále, tak musí svého soupeře porazit a to nejméně o 2 góly. Jakákoliv výhra o 1 branku, či remíza znamená pro českého mistra konečnou. Jestliže by nastala situace, že by Vítkovice vyhrály opravdu o 2 branky, tak z kola ven půjde Curych.Do třetice, jestliže utkání skončí po 60 minutách nerozhodně, tak z 1. místa by ze skupiny postupoval Curych, kterého by následovala Jyväskylä.
Je tedy jasné, že nás dnes čeká utkání kdo s koho.
Vítkovice by si měly dát v zápase pozor zejména na trojici Michael Zurcher (0+2), Kim Nilsson (2+0), ale hlavně na Nica Scalvinoniho, jenž se podílel celkem na 4 brankách a dohromady si připsal 2+2.
Českého mistra, který bude hrát s nožem na krku čeká nyní švýcarský vícemistr Grasshoper Club Zürich, který se do turnaje dostal díky pořádání domácí švýcarské federace. Hráči Curychu si naopak s Finy poradil a to těsným rozdílem 6:5, kdy o svém vítězství rozhodl zejména v 1. a 2. třetině. Tam přišel obrat ze stavu 0:1 na 4:1 a Finové ač dělali, co mohli v závěrečném dějství, tak čtyřgólové manko za posledních 10 minut hracího času se jim smazat nepodařilo.
1. SV Vítkovice Oxdog loni doslova vstaly z mrtvých a po nepříliš povedené sezoně zabrali v té druhé a dostaly se do play off, kde dokráčely až do superfinále, kde vzaly sen o mistrovském titulu Tatranu. Do Poháru mistrů vstoupil ale český mistr nešťastnou porážkou s finským mistrem Happee Jyväskylä. Do poloviny zápasu držely Vítkovce krok a hráli vyrovnanou partii, ale za stavu 3:3 čtyřminutová pasáž, ve které třikrát inkasoval a závěrečný nápor přinesl Vítkovicím pouze snížení na konečných 5:7 z jejich pohledu.
Vítejte při sledování jedné ze dvou nejdůležitějších akcí letošní mužské florbalové sezony. Po Mistrovství světa, které se uskuteční letos v prosinci v kolébce tohoto sportu, ve Švédsku, se oči všech florbalových příznivců ze všech koutů světa upínají právě na Pohár Mistrů, což je taková menší obdoba fotbalové či hokejové Ligy Mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

6:0

Branky a nahrávky: 8. Parli (Meier), 17. Scalvinoni (Nilsson), 43. Wittwer (Zurcher), 45. Ruegger (Vizzini), 51. Parli (Meier), 55. Zurcher (Ladner)

Grasshopper Club Zürich: Bühler (Wittwer J.) – Wittwer L., Ladner, Kaiser, Holfenstein, Honold, Hostettler, Zbinden – Nilsson, Zurcher, Scalvinoni – Meier, Parli, Gruter – Ruegger, Vizzini, Staub – Fischer, Maffioleti. Trenéři: Misini Luan, Pons Patrick, Bachmann Patrick.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Ciompa) – Žydel, Brus, Hubálek, Heczko, Zbořil, Jankulár – Bräuer, Žák, Hrubý – Matejšík, Matúš, Veltšmíd – Hájek, Šebesta, Řezanina – Jousi, Gál, Delong. Trenér: Michal Deus.

Rozhodčí: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki