Vladimir Ignatik – Jiří Veselý (3)

1:2 6:4, 3:6, 6:7 (3)

02.10.2014, 11:12 • Central Court • Josef Cestr (@Hyddaw)

6:7

Tam už být Ignatik nemohl! Veselý dvakrát zaútočil do Bělorusovy forhendové strany a ten jen s velkým štěstím vrátil míček přes síť. Veselému tedy stačilo dostat míček do protilehlého rohu, což se mu nakonec podařilo a v dnešním zápase si připisuje výhru ve třech setech 4:6, 6:3 a 7:6 (3).

6:6

Veselý dokázal na stopbal zareagovat kontrastopbalem ve velkém stylu a zíkat tak čistou hrou dvanáctý gem třetího setu. K vidění bude tie-break.

6:5

Hned ten první z nich využívá a získává tak jedenáctý gem třetího setu.

5:5

Return Bělorusa dopadá za základní čáru. To znamená, že Jiří Veselý získává desátý gem třetího setu.

5:4

Ignatik zakončuje gem esem. Bělorus získal devátý gem třetí sady.

4:4

Veselý ukončuje osmý gem třetího setu jedenáctým esem v zápase.

4:3

Sedmý gem je u konce po returnu Veselého do sítě. Vladimir Ignatik získává sedmý gem třetího setu, i když měl několikrát namále.

3:3

Return nedokázal Ignatik ukočírovat, míček následně končí v síti. Veselý získává šestý gem třetího setu.

3:2

Bělorus zakončuje tento gem desátým esem v zápase. Stav utkání ve třetím setu je 3:2 pro Vladimira Ignatika.

2:2

Úplně stejná chyba přišla z rakety Ignatika, který od základní čáry odchází zklamaný.

2:1

Veselý posílá míček z returnu pouze do sítě. Třetí gem třetího setu získává Vladimir Ignatik.

1:1

Celou výměnu zastavuje síť, která zachytila úder Ignatika. Jiří Veselý získává druhý gem třetího setu.

1:0

První gem třetího setu ukončuje Vladimir Ignatik esem.

3:6

Veselého přinutil Ignatik doběhnout na síť, odtud poslal Veselý lob za záda Bělorusa, který nahrál českému tenistovi přesně na raketu. Snadný zisk gemu a následně i druhého setu, ve kterém vítězí český reprezentant 6:3.

3:5

Třetí eso ve druhém setu si připisuje do statistik i Bělorus, který tak získává osmý gem druhého setu. Jiří Veselý se bude pokoušet doservírovat do vítězného konce druhého setu.

2:5

Český reprezentant zaznamenává třetí eso ve druhém setu a zároveň získává sedmý gem druhého setu. Veselý je jeden gem od zisku druhého setu.

2:4

Šestý gem zakončuje Vladimir Ignatik pátým esem v zápase. Zároveň získává šestý gem druhého setu.

1:4

Veselý zmátl svého soupeře tělem a poté poslal míček do odkryté části kurtu, což zaručuje českému tenistovi zisk pátého gemu v druhém setu.

1:3

Ignatik si nebral s českým reprezentantem servítky. Poslal míček přesně do rohu kurtu a získal tak čtvrtý gem druhého setu čistou hrou..

0:3

Eso z rakety Jiřího Veselého ukončuje třetí gem druhé sady a český tenista tak potvrzuje brejk z předchozího gemu.

0:2

Ignatik neudržel nervy na uzdě a poslal míček pouze do sítě. Na běloruském tenistovi byla vidět nervozita. Jiří Veselý tedy získává druhý gem druhého setu a brejkuje svého soupeře. Nyní jde český reprezentant podávat na potvrzení brejku.

0:1

Když k tomu přidává Veselý druhé eso v tomto gemu, znamená to zisk gemu pro Jiřího Veselého.

6:4

Ignatikův stopbal od sítě nedokázal Jiří Veselý doběhnout. První set tedy získává Vladimir Ignatik v poměru 6:4.

5:4

Ignatik kazí jeden z úderů, po kterém se míček třepotá v síti. Jiří Veselý získává devátý gem prvního setu.

5:3

Vladimir Ignatik bez větších obtížích a hodně rychle potvrzuje získaný brejk z předchozího gemu. Return Veselého neměl potřebné parametry.

4:3

Veselého pokus o stopbal nevyšel. Bělorus brejkuje svého soupeře v sedmém gemuu prvního setu a sám Ignatik půjde servírovat na potvrzení brejku.

3:3

Míček se ocitá v síti po úderu Veselého. Vladimir Ignatik získává šestý gem prvního setu.

2:3

Veselý doservíroval velmi jasně, hodně rychlým servisem nedal soupeři šanci, což značí třetí eso v řadě a zisk čtvrtého gemu čistou hrou.

2:2

Velmi pěkná výměna od obou tenistů, ve které nechyběli stopbaly, loby ani údery od základních čar. Úspěšnějším byl nakonec Ignatik, který zakončoval celou výměnu úderem z kříže do bekhendu Veselého.

1:2

Bělorus trefil míček rámem rakety a míček následně zaletěl mimo vymezený kurt. Jiří Veselý tedy získává třetí gem prvního setu ve svůj prospěch.

1:1

Veselý měl na raketě fiftýn, jenže míček vyletěl za základní čáru, což znamená zisk druhého gemu prvního setu pro Vladimira Ignatika.

0:1

I tentokrát zastavuje celou výměnu síť. Jiří Veselý získává i přes komplikace první gem zápasu.