5:1

konec (4:0, 0:1, 1:0)

01.10.2014, 19:00 • Slovnaft Arena, Bratislava • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.95 4.2 2.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dobojováno! Slovan Bratislava v domácím prostředí porazil Dinamo Riga a vzdálil se mu v tabulce Západní konference. Branky vstřelili Jeglič, Murley, Hudáček a dvakrát se prosadil český forvard Michal Vondrka. Za lotyšský celek dnes skóroval jen švédský legionář Linus Videll. Nejlepším hráčem utkání je po zásluze vyhlášen brankář vítězného celku Jaroslav Janus. Z naší strany je to pro dnešek vše, těšíme se u dalších onlajnů z KHL, nejprestižnější hokejové soutěže v Evropě! (21:17:28)

60:00

59:45

Zápas se už dohrává jen z povinnosti.

59:12

Tradiční potlesk vestoje ukončuje tento zápas. Slovan podal kvalitní výkon podpořený skvělou produktivitou, jen ve druhé třetině byla Riga diametrálně lepší, avšak na více než jeden gól se nezmohla.

58:49

Murley nepřesnou přihrávkou hledal Nagyho, puk má na holi Pujacs.

58:25

Do konce utkání zbývá méně než dvě minuty a o jeho osudu už je rozhodnuto.

56:32

Vyloučení na obou stranách. Martin Štajnoch (SBA) a Lauris Darzinš (RIG) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

Dnešní utkání sleduje 8611 diváků!

HUDÁČEK - 5:1

55:45

Slovan právě vstřelil branku!
Nádherná akce! Tento gól se určitě objeví ve výběru nejhezčích branek KHL týdne. Puk se po ose Žiga Jeglič – Rok Tičar – LIBOR HUDÁČEK dostal až do Masalskisovy sítě, poslední jmenovaný střelou z první využil chirurgicky přesný pas svého slovinského spoluhráče. Asistence: Rok Tičar, Žiga Jeglič

54:58

Surový našel zpoza branky Netíka, jeho pokus byl sražen mimo oblast, kde operuje Edgars Masalskis.

54:13

Vondrka hledal z druhé vlny dojíždějícího Štajnocha, ale jeho záměr přečetl Skvorcovs.

53:37

Stadionem obíhala mexická vlna, zatímco si hosté vytvořili obrovskou příležitost. Darzinš se ocitl tváří v tvář Janusovi a nechal vyniknout bravurního domácího gólmana!

53:06

Puk se ocitl na domácí střídačce, následuje buly ve středním pásmu.

52:21

Netík s Bartovičem jeli proti jedinému obránci hostí, ale prvně jmenovaný se dostal do klínu s protihráčem a než se vzpamatoval, už ležel v rohu kluziště.

51:40

Hossa hledal před Janusem nikoho. V útočném snažení ho žádný z jeho spoluhráčů nepodpořil.

50:52

Sotnieks nevěděl, co s pukem, tak jen jednoduše nahodil do pásma. To Slovanu nahrává do karet, Vondrka vybojoval pro domácí alespoň střední pásmo.

50:08

Puk je znovu v obranném pásmu Rižanů, Slovnaft Aréna aplauduje vestoje.

50:00

Přesně deset minut před koncem vyhodil Tičar jen za cenu zakázaného uvolnění.

49:23

Baranka už je na ledě, situace je už pro hosty kritická! Slovan má k vítězství už velmi blízko.

49:07

Hossa nastřelil puk přesně do Janusova nastaveného klínu.

48:24

Domácí se už ve čtyřech výborně brání, o další vyhození se postaral jako správný kapitán Milan Bartovič.

47:46

Sersen zahrozil v dvojnásobném oslabení, jeho střela končí mimo tři tyče.

47:23

Další vyloučení na domácí straně. Ivan Baranka (SBA) vyhodil kotouč do ochranné sítě, podle rozhodčích puk tečován nebyl, proto zadák Slovanu dostal dvě minuty za zdržování hry.

46:38

Polovina z Ölveckého trestu je tatam, než bys řekl švec. Hosté mají třináct minut na to, aby vstřelili tři branky.

46:11

Videll s výrazným přispěním Darzinšem udržel kotouč v útočném pásmu, avšak Slovan se následně vysvobodil.

45:39

Peter Ölvecký (SBA) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Třetí třetina je zatím jasně v režii Rigy, dočkají se hosté kýžené branky?

45:21

Pujacs odstavil Ölveckého a vyslal vpřed Darzinše, jenž si vybojoval faul na svou osobu.

44:13

44:05

Netík nasbíral další cenné vteřinky s pukem na holi, toto oslabení už domácí s největší pravděpodobností přečkají bez ztráty další kytičky, chcete-li inkasované branky.

43:44

Surový vyhazuje až k Masalskisovi.

42:51

Videll se snažil projít individuálně přes houštinu těl v modrých dresech, ale nepochodil.

42:13

Ján Brejčák (SBA) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

42:03

Domácí teď měli i pořádnou porci štěstí. Meija mohl doklepnout puk za ležícího Januse, ale Brejčák jej – i za cenu faulu – odstavil.

41:06

Sigalet vyslal na zteč Jegliče, jeho postup ale zastavil obránce Redlihs.

40:33

Trma, vrma ve středním pásmu, až nyní mají hosté klid na rozehrávku.

40:01

Ve druhé třetině převzali otěže utkání hokejisté hostujícího Dinama, avšak dlouho naráželi na skvěle chytajícího Januse. Nulu v kolonce vstřelených branek se Rize povedlo škrtnout až těsně před koncem prostřední periody, kdy se prosadil Linus Videll. Třetí třetina začne přibližně v 20:43.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

VIDELL - 4:1

39:42

Riga právě vstřelila branku!
Hosté snižují ještě před druhou sirénou! LINUS VIDELL si obešel dva protihráče a přízemní střelou upravil na 1:4. Pokud se Dinamu povede začátek třetí třetiny, tak bude závěr ještě hodně zajímavý. Asistence: Lauris Daržins, Krisjanis Redlihs.

39:15

Sotnieks střílel z mezikruží, hádejte, co se stalu. Správně, Janus a zákrok číslo 22.

38:44

Cipulis s Upitisem se postarali o další veletoč v obranném pásmu domácích, druhý jmenovaný vystřelil, Janus si připsal jednadvacátý zákrok.

38:27

Janus si proti střele z pravého kruhu připsal už svůj dvacátý úspěšný zákrok.

37:41

Janus chytá v obrovské pohodě. Bičevskisovu střelu bez problémů lapil a dovolil si i vyklepat kotouč z lapačky, čímž dal vzniknout dalšímu ofenzivnímu výpadu domácích.

36:50

Zahrál si i Masalskis. Lotyšský reprezentant pomohl založit další – neúspěšný – útok.

35:56

Puk poskakoval na brankovišti Slovanu, avšak nejrychleji se stihl zorientovat Baranka a situaci vyřešil bekhendovým odpalem do střední třetiny hrací plochy.

34:53

Upitis s Bukartsem v rohu obrali o touš Nagyho, avšak veškeré nebezpečí pro domácí uhasil další dlouhou žabičkou Sersen.

33:45

Hra ubíhá v kvapíkovém tempu, minuty plynou velmi svižně, což dvakrát nenahrává hostujícímu celku. Čas na vyrovnání, či alespoň kosmetickou úpravu výsledku, se Dinamu povážlivě krátí.

32:58

Darzinš zbytečnou kličkou vyhnal sebe a celý tým Rigy do středního pásma.

31:43

Bartovič vypíchl puk Redlihsovi, ale do brejku se vydat nemohl, před ním jako hladoví psi číhali oba beci Dinama.

30:58

Martins Cipulis, bývalý forvard pražského Lva, neměl přesně seřízená mířidla, jeho pokus končí až v ochranné síti, vhazovat se bude v útočném pásmu hostí.

30:44

Ofsajd Rigy.

29:51

Sersen vyhodil touš ke Kristapsovi Sotnieksovi, jenž zakládá další útok hostí.

28:41

Domácí v plném počtu, Riga nedokázala využít ani tuto přesilovou hru.

28:23

Ani Videllova teč nekončí gólem, Janus vypíchl puk z brankové čáry špičkou hokejky!

28:07

Už se zdálo, že je po akci, ale Indrašiš trefil z nevýhodného úhlu tyč Janusovy svatyně!

27:28

Bratislavští se osvobodili a mohou vystřídat.

26:41

Ve stejném čase je vyloučen jeden z hráčů Slovanu, jedná se o Matta Murleyho (SBA), který dostal dvě minuty za hákování.

26:41

Komerční přestávka.

26:17

Nagyho střela švihem se o Jurčinovy chrániče došourala až k zadnímu hrazení.

25:45

Štajnoch vyhodil až k Masalskisovi tak šikovně, aby z toho nebyl icing.

24:44

Jeglič, Hudáček, Tičar. A pak už nikdo. Pas posledního jmenovaného skončil v moci jednoho z beků Rigy, zřejmě se jednalo o Genowaye.

24:15

Janus si připisuje další zákrok po střele Pujacse.

23:46

Redlihs odjel na střídačku po svých, Masalskis už musí být v permanenci. Netík hledal před brankou Surového, jenž těsně minul branku.

23:30

Mikelis Redlihs zůstal na ledě ležet bez helmy po tvrdém hitu Martina Štajnocha. Vylučovat se nebude, zákrok urostlého zadáka na Redlihse ale vypadal strašidelně.

22:58

Zákrok pro diváky. Janus si s chutí ze vzduchu stáhl Redlihsovu střelu z první.

22:44

To samé, jen na opačné straně kluziště. Masalskis ukryl puk ve své výstroji před napadajícími hráči Slovanu.

22:12

Janus radši přikryl puk do lapačky před dotírajícím Indrašisem. Následuje buly po jeho levé ruce.

21:57

Nyní se to povedlo efektním a zároveň efektivním obranným zákrokem Brejčákovi.

21:42

Domácí nemohou dostat kotouč z vlastního obranného pásma.

20:57

Netík našel na modré Starostu, jenž posunul na vyčerpaného Surového. Domácí třiačtyřicítka zákonitě ztratila kotouč.

20:23

Michal Vondrka se zřejmě pokouší o hattrick, v prostřední dvacetiminutovce už dvakrát prověřil Masalskisovu koncentraci.

20:01

Hosté po první třetině vystřídali brankáře, Michala Sedláčka nahradil Edgars Masalskis.
V Bratislavě skončila úvodní dvacetiminutovka, v níž měli jasně navrch domácí. Na koně se dostali díky dvěma slepeným brankám Jegliče a Vondrky ve 4. minutě, na 3:0 zvyšoval v 16. minutě svou druhou dnešní brankou Michal Vondrka. Necelé dvě minuty před prvním klaksonem se prosadil i Matt Murley, a to dokonce ve vlastním oslabení, čímž stanovil zatím aktuální stav 4:0. Druhá třetina začne přibližně v 19:53.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50

V závěrečných sekundách první třetiny se už nic důležitého nestane.

18:57

MURLEY - 4:0

18:10

Bratislavští se prosazují i ve vlastním oslabení! Ladislav Nagy předložil puk křížným pasem MATTU MURLEYMU, který nikterak razantní střelou rozvlnil síť za Sedláčkem počtvrté. Asistence: Ladislav Nagy.

17:22

Cibulskis nevěděl, co má s pukem na holi vymyslet, tak to vyřešil nejjednodušeji – střelou, avšak nepřesnou. Puk skončil mimo.

16:57

Andrej Šťastný (SBA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

16:42

Ölvecký hledal před brankou Luntera, ale kotouč mu přeskočil hůl.

16:03

Riga se sympaticky snaží o něco, co vzdáleně připomíná ofenzívní smršť. Domácí hráči hrají ve velké pohodě a do větších šancí své hosty nepouštějí.

VONDRKA - 3:0

15:19

Krásná přesilovková kombinace, Slovan Bratislava vede už 3:0! K odraženému puku po střele Sersena se dostal Nagy a posunul kotouč na MICHALA VONDRKU, který se trefil stejně jako při brance na 2:0 přesně pod horní tyč. Asistence: Ladislav Nagy, Michal Sersen.

14:38

Ladislav Nagy zkusil vystřelit, Sedláček byl připraven.

13:51

Vondrka kombinuje s Jegličem v rohu za Sedláčkovou brankou.

13:25

Hra ubíhá ve velmi rychlém tempu. Přerušuje se po několika minutách, a to po relativně nešetrném zákroku Milana Jurčiny (RIG), jenž si u hrazení počkal na Šťastného a tvrdě ho poslal k ledu. Jurčina si odpyká dvouminutový trest za hrubost.

11:49

Tomáš Netík předvedl své individuální schopnosti a zpoza kruhů vystřelil na Sedláčka, který měl při řešení situace více štěstí než rozumu.

11:14

Mikelis Redlihs protancoval mezi dvěma beky Slovanu a nabídl puk na střelu z druhé vlny dojíždějícímu Genowayovi. Janus jeho pokus vyráží.

10:39

Pjotr Ščastlivij v rohu vybojoval puk pro Hossu, posléze se kotouč ocitl až v ochranné síti nad Janusovou pokladnicí.

09:52

Čtvrtá formace se postarala o závar před Sedláčkem, Šťastného střelecký pokus ale nebyl z kategorie nejvydařenějších.

09:11

Štajnoch nezpracoval skákavý pas od Hudáčka, ale nebezpečí uhasil čerstvě naskočivší Sigalet.

08:05

Po Hossově nevyužité šanci se do útoku znovu hrnou domácí. Na led jde Tičarova formace.

07:22

Jurčinova dělovka od modré zaduněla o Janusův pravý beton, puk je v rohu kluziště.

06:58

Po delší odmlce je u kotouče Dinamo, jmenovitě Darzinš.

06:33

05:59

Domácí jsou všude o krok dříve než soupeř, v ochozech panuje skvělá atmosféra.

VONDRKA - 2:0

03:57

Neuvěřitelné, hned po buly ve středovém kruhu se puku ujal MICHAL VONDRKA, z hostujících beků si udělal tréninkové kuželky a ač byl faulován, dokázal zakončit přesně pod víko! Asistence: Matt Murley, Michal Sersen.

JEGLIČ - 1:0

03:48

Akce až do kuchyně a domácí se ujímají vedení! Rok Tičar naservíroval puk před prázdnou branku ŽIGU JEGLIČOVI, který se nemýlil – 1:0. Asistence: Rok Tičar, Libor Hudáček.

03:13

Domácí v plném počtu, Starosta je na ledě.

02:44

Riga se málem ujala vedení! Marcel Hossa našel parádním pasem Pujacse, který měl před sebou odkrytou klec, ale celou šanci prováhal – Janus se stihl přemístit!

01:42

Nagy se snažil o odvážný průnik ve vlastním oslabení, ale neprošel přes rižskou defenzívu.

01:13

Tomáš Starosta (SBA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

01:05

Janus si připisuje první zákrok po střele jeho krajana Marcela Hossy.

00:28

Baranka zakládá první útok Slovanu.

00:01

Hráči obou mužstev právě vstupují na ledovou plochu Slovnaft Arény, za chvilku už to vypukne!

HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Baranka, Sersen, Sigalet, Štajnoch, Brejčák, Starosta, Mihálik – Murley, Nagy, Vondrka – Surový, Bartovič, Netík – Jeglič, Tičar, Hudáček – Lunter, Šťastný, Ölvecký. Trenér: Petri Matikainen (FIN)

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Pujacs, Sotnieks, Jurčina, Augstkalns – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Skvorcovs, Ščastlivij, Hossa – Indrašis, Meija, Bičevskis – Cipulis, Bukarts, Upitis. Trenér: Artis Abols (LAT)

Rozhodčí: Komarov, Safijulov – Parfyjonov, Sisujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy v loňské sezóně KHL

HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 3:4
Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 1:3
Dinamo Riga

Jediný lotyšský zástupce v KHL by letos chtěl zopakovat úspěch z minulé sezóny – postup do play-off. Rižané to ale budou mít těžké, klub totiž postihly finanční trable, tým v létě opustilo 14 hráčů a dlouho nebylo jisté, zdali se Dinamo vůbec účastní letošního ročníku. Zatím ale Lotyši bojují statečně: Zuby nehty se drží na osmém, posledním postupovém, místě Západní konference. Na úvod sezóny porazilo Minsk, prohrálo s Jaroslavlí a podlehlo také nováčkovi ze Soči, udolalo Nižněkamsk, až po prodloužení padlo s Togliatti a Čeljabinskem, všechny body nechali Rižané také v Chanty-Mansijsku. Poté přišla domácí výhra nad Mytišči, těsná porážka s Podolskem a vítězství nad Vladivostokem. V posledním utkání prohrála Riga 2:3 na ledě Hartwall Areny, domácího stánku Jokeritu Helsinki. Nejlepším střelcem je se čtyřmi brankami slovenský legionář Marcel Hossa, lídrem produktivity Miks Indrašis (2+7). O porci minut v brankovišti se dělí Jakub Štěpánek a Edgars Masalskis, více příležitostí dostává zatím český gólman a pravděpodobně bude chytat i v Bratislavě.
HC Slovan Bratislava

Celek z hlavního města našich východních sousedů začal letošní sezónu skvěle. Vyhrál třikrát v řadě a připsal si i skalpl mistra z Magnitogorsku. Pak se ale mašina jménem Slovan zadrhla. Belasí prohráli pětkrát v řadě, po domácí porážce s Čerepovcem došla klubovému managementu trpělivost a s dosavadním českým trenérem Rostislavem Čadou se GM Maroš Krajči dohodl na ukončení spolupráce. Proti slavnému moskevskému CSKA vedl tým z pozice hlavního trenéra asistent Vladimír Országh, přesně před týdnem bylo oznámeno jméno nového lodivoda: Stal se jím Fin Petri Matikainen. Při jeho debutu na střídačce Slovanu podlehli Matikainenovi svěřenci Záhřebu, o pár dní později si ale tři body vzali zpět výhrou v hlavním městě Chorvatska. V posledním zápase porazili Belasí Dinamo Minsk 3:2 po nájezdech. Klubovým statistikám vévodí veterán Ladislav Nagy, jenž už desetkrát rozvlnil síť soupeře a přidal dvě asistence.
Přeji hezký den všem hokejovým příznivcům. Nadnárodní KHL dnes pokračuje třemi duely, zde se budeme podrobně věnovat zápasu, v němž HC Slovan Bratislava přivítá Dinamo Riga. Úvodní buly je naplánováno na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

5:1

Branky a nahrávky: 4. Jeglič (Tičar, Hudáček), 4. Vondrka (Murley, Sersen), 16. Vondrka (Murley, Sersen), 19. Murley (Nagy), 56. Hudáček (Tičar, Jeglič) – 40. Videll (Darzinš, Redlihs)

Dinamo Riga: Sedláček (21. Masalskis) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Pujacs, Sotnieks, Jurčina, Augstkalns – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Skvorcovs, Ščastlivij, Hossa – Indrašis, Meija, Bičevskis – Cipulis, Bukarts, Upitis. Trenér: Artis Abols (LAT)

Rozhodčí: Komarov, Safijulov – Parfyjonov, Sisujev