5:0

konec (3:0, 2:0, 0:0)

26.09.2014, 17:30 • Tipsport arena • Tomáš Lichnovský

Tipsport: 1.4 4.8 5.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Spartá vyhrává utkání proti Olomouci poměrem 5:0. Díky třem rychlým brankám v první třetině si domácí vybudovali potřebný náskok, který v průběhu zápasu ještě navýšili. Olomouc se sice proti aktuálnímu lídrovi tabulky snažila, ale dnes to nestačilo ani na bod. Děkujeme, že jste sledovali zápas s námi, příště na shledanou. (19:26:26)

60:00

59:13

Olomouc kombinuje v útočném pásmu, ale chybí střelba.

57:48

Bude se vylučovat, na trestnou lavici odchází za sekání domácí obránce Vokurka. Šance Olomouce na kosmetickou úpravu skóre. A pozor, sparťanský obránce dostává 2+10 za protesty!

57:19

Olomoucká střídačka teď reklamuje u rozhodčího situaci, při které jeden z hráčů Olomouce přišel o ochranné plexi u helmy.

56:09

Lojka střílí tahem z levého kruhu na Urbische, ten si kotouč drží do zapískání.

55:57

Zakázané uvolnění hostů. Zápas se už jen dohrává.

53:21

Březina nastřeluje kotouč od modré čáry před branku, kde ale nikdo netečuje.

52:41

Zakázané uvolnění Olomouce po vyhození Štefky.

51:31

Hosté nestíhají a asi jim i chybí motivace.

50:29

Brejcha vyháčkoval kotouč a pálí na bránu, mimo.

48:25

Sparta tlačí, Olomouc je v jednom ohni.

47:07

Olomoucký Hes hákoval Literu před brankářem Urbishem a odchází pykat na trestnou lavici.

46:35

Přečíslení tři na dva z pohledu Olomouce končí ofsajdem.

44:46

Urbish vytáhl skvělý zákrok lapačkou proti střele Pulkraba!

41:44

Soumelidis dostal krásný pas do jízdy a uháněl sám na Urbische. Ten jeho naznačení dobře přečetl, vybruslil sparťanského útočníka, takže domácí 22ka ani nezakončila.

41:32

Po žabičce Vokurky na najíždějícího útočníka Sparty odpískán ofsajd.

40:34

Augustin se probíjí přes modrou čáru a jede si za nahozeným pukem.

40:01

Ve druhé třetině přidali domácí další dvě branky zásluhou Lukáše Lojky a nejlepšího dosavadního střelce ligy a kapitána Sparty Václava Krudence. Olomouc zatím nevypadá, že by se se zápasem ještě snažila něco udělat. Brzdí ji především nepřesnosti a neklid na hokejkách, zatímco Sparta hraje jako po celý začátek ve velké pohodě a mnohem agresivněji než její dnešní soupeř. Třetí třetina začne přibližně v 19:00

40:00

39:52

Kotouč mimo hrací plochu po pokusu o vyhození o mantinel od olomouckého obránce.

39:23

Další icing Olomouce, tentokrát z nepřesnosti.

38:59

Zakázané uvolnění Olomouce, která potřebuje chvíli oddychu po sparťanském tlaku.

37:15

Schwamberger efektně s otočkou obehrál protihráče a dostal se za modrou čáru, ale tam mu puk vypíchl obránce.

34:43

Nesvatba prověřil Langera projektilem od modré čáry, ten vyráží lapačkou.

33:49

Langer vyráží vyrážečkou střelu Štefky za bránu.

32:37

Urbish vyráží střelu od levého mantinelu.

30:21

Štefka sebral kotouč sparťanskému obránci a málem využil této příležitosti! Jeho dobrá ztečovaná střela z pravého kruhu skončila v ochranné síti.

28:33

Šimon Beták odchází na trestnou lavici za sekání.

27:47

Sparta právě vstřelila branku!
Nahozený kotouč od VÁCLAVA KRUDENCE propadl klubkem těl až do olomoucké klece. Trochu smolný gól pro Olomouc, ale Sparta je v útoku mnohem dravější, což se projevuje na narůstajícím účtu hostů. Asistence: Marek Pulkrab a Marek Březina.

26:59

Vhazuje se po levici Langera.

25:41

Vyloučen Aleš Jeklič za podražení, počet hráčů na ledě se srovná.

25:10

Vyloučen domácí Lukáš Bláha za sekání.

24:59

Domácí se v plném počtu dostali do přečíslení a nejdříve střílel Schwamberger, načež jeho vyražený pokus dorazil do odkryté klece LUKÁŠ LOJKA. Asistence: Daniel Schwamberger a Daniel Arnošt.

24:29

Začíná krátká přesilová hra Sparty.

23:51

Hraje se čtyři na čtyři.

22:51

Bude se pokračovat 3 na 4, Šimon Beták si odchází odpočinou na 2 minuty za hákování.

22:29

A je tu dvojnásobná přesilovka pro hosty. Dalším provinilcem z řad Sparty je Lukáš Bláha, který odchází na trestnou za držení.

21:51

Olomouc si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici odchází za podražení Daniel Schwamberger.

21:14

Brejcha se dostal až před olomouckého brankáře, ten chytá.

20:01

V první třetině jasně dominovala domácí Sparta, která v rychlém sledu po osmé minutě nastřílela Kohoutům tři branky. V závěru třetiny si domácí dokonce zahráli přesilovku, ale z jejich tlaku nic nebylo. Olomouc jistě bude chtít ve druhé dvacetiminutovce ukázat, že do pražských Holešovic nepřijela jen na bezbrankovou návštěvu. Šance by zatím byly, ale efektivita jim schází.

20:00

19:43

Olomouc zakládá pravděpodobně poslední útok první třetiny.

18:45

Arnošt se dostal až do prostoru mezi kruhy, jeho pokus vytěsnil Urbisch betonem, pěkný zákrok.

18:17

Po dlouhé době si na kotouč šáhl také brankář domácích Langer. Vhazuje se po jeho pravici.

16:56

Vacek nezpracoval prudkou přihrávku od Krudence na modrou a musí z pukem pryč z pásma.

15:58

Vyloučen Lukáš Kočiřík z Olomouce, který hákoval domácího Svobodu.

15:10

Sparta se ve snaze o rychlý přesun do útočného pásma provinila zakázaným uvolněním.

14:05

A Olomouc je opět v klinči, protože Urbisch si po jedné ze střel ponechal kotouč v lapačce.

13:38

Sparta zamkla Olomouc v obranném pásmu a ještě během toho stíhá vystřídat.

12:17

Olomouc nahazuje kotouč do útočného pásma a snaží se opět dostat do tempa. Smutného Slezáka střídá Jakub Urbisch.

09:45

Hosté zažívají studenou sprchu. Po přihrávce od Brejchy rychle vypálil od levého mantinelu DANIEL SCHWAMBERGER a jeho svižná střela propadla nešťastnému Slezákovi mezi betony těsně za čáru. Asistence: Tomáš Brejcha a Euvstathio Soumelidis.

08:53

Další povedená akce, která končí gólem. Dvoubrankové vedení Spartě zajistil její kapitán a nejlepší střelec VÁCLAV KRUDENC. Asistence: Marek Pulkrab.

08:43

A domácí jdou do vedení! MARTIN SVOBODA si vybruslil zpoza brány a rychlým nahození překvapil brankáře Olomouce. Puk mu propadl někde mezi betony. Bez asistence.

08:13

Domácí Havel ujel po pravém křídle a prověřil Slezáka střelou tahem do plastronu.

06:45

Březina to zkoušel znovu od modré, Slezák vytyčil svůj levý beton.

06:09

Domácí obránce Bláha si jako by nic nakráčel až do útočného pásma a vystřelil, ale tečovaný puk končí na zadním mantinelu.

05:14

Langer předvedl další jistý zákrok lapačkou, tentokrát proti střele Brandýse z pravého křídla.

04:37

Kadeřávek pálí od modré, brankář Olomouce nemusel zasahovat, protože střelu ztečoval někdo z obránců.

03:52

Konečný se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, ale příležitost vyřešil jen nepovedenou střelou po ledě, kterou si Langer pohlídal.

03:04

Pěkný zákrok lapačkou předvádí také domácí brankář, vhazovat se bude po jeho pravici.

02:44

První ostrý zákrok Slezáka proti nahození Vacka.

02:25

A ofsajd odpískán také hráčům Olomouce.

01:39

Do šance se středem dral olomoucký Bauer, od modré čáry zakončil mimo bránu.

00:59

A je tu první přerušení hry, Spartě je odpískán ofsajd.

00:41

Kotouč zaváží do třetiny domácí kapitán Krudenc.

00:15

Kotouče se ujímá Olomouc.

00:01

Dobrý den, vítejte u našeho onlajn přenosu. Hráči se právě pozdravili na ledové ploše poklepáním hokejek a přesunují se kolem svých brankovišť, kde vykonávají tradiční pokřik.

Trenér: Darek Stránský

HC Olomouc: Slezák (Urbish) – Nesvadba, Kraigher, Štefka, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský (C), Kočiřík, , Bauer (A), Ministr, Beták (A), Kropáč, Konečný, Vrána, Melichárek
Trenér: Kamil Přecechtěl

Rozhodčí: Miroslav Petružálek – Jiří Rozlílek, Radek Šulo.
V pátek se v rámci 12. kola Extraligy juniorů střetnou na ledě pražské Tipsport areny týmy domácí Sparty a Olomouce.

Pražané mají na svém kontě již 28 bodů za 10 výher a jedinou prohru, čímž jim právem patří 1. příčka tabulky. V posledním zápase, který se odehrál na ledě Českých Budějovic, vyhráli poměrem 2:1. Dva body (1+1) si v něm připsal sparťanský kapitán Václav Krudenc, jenž zatím s 9 vstřelenými góly v jedenácti utkáních vede extraligovou tabulku střelců.

Olomouci načíná s 16 dosaženými body druhou polovinu tabulky. Naposledy její hráči podlehli doma Třinci 0:3. Zajímavostí je, že Olomouc od 6. kola střídá pravidelně výhry s prohrami, takže na dnešní zápas se Spartou jí vychází minimálně dvoubodový zisk. Nejproduktivnějším hráčem hostů je se 17 body Aleš Jergl (7+10).

Rozjetá Sparta hraje doma, ve velké pohodě a proti papírově slabšímu soupeři, nicméně Olomouc nemá co ztratit a kdo je pověrčivý, jistě bude zvědav, zdali se i dnes potvrdí zajímavé schema výher a proher hostů.

Čeká nás zajímavý zápas!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:0

Branky a nahrávky: 9. Svoboda, 9. Krudenc (Pulkrab), 10. Schwamberger (Brejcha, Soumelidis), 25. Lojka (Schwamberger, Arnošt), 28. Krudenc (Pulkrab, Březina)

HC Sparta Praha: Langer (Slyusarchuk) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina – Augustin, Arnošt (A), Litera, Schwamberger, Svoboda, Havel, Klindera, Györi, Pulkrab, Soumelidis, Lojka, Krudenc (C) , Brejcha (A) Trenér: Darek Stránský

HC Olomouc: Slezák (21. Urbish) – Nesvadba, Kraigher, Štefka, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský (C), Kočiřík, , Bauer (A), Ministr, Beták (A), Kropáč, Konečný, Vrána, Melichárek Trenér: Kamil Přecechtěl

Rozhodčí: Miroslav Petružálek – Jiří Rozlílek, Radek Šulo