22.09.2014, 14:00 • Omsk Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.9 4.2 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! (16:23:28)
Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) 1+0
Tým Avangardu Omsk dnes navázal na úspěšný vstup do sezóny vítězstvím 4:2 nad Jaroslavlí. Aktivnější domácí si postupně vypracovali dvougólový náskok, ale Lokomotiv duel nezabalil a v závěru druhé třetiny dokázal brankami Koňkova a Gorochova srovnat na 2:2. Za domácí však jen o 14 sekund později odpověděl Paršin a jeho zásah byl i gólem vítězným. Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky totiž zvýšil na 4:2 Širokov a ve zbytku zápasu se již skóre nezměnilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:15, celkem – 34:27

60:00

59:52

Hra je ještě přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu Avangardu. O vítězi je již rozhodnuto.

59:23

Pěrežogin chytře vyhodil odražením kotouče o mantinel.

59:16

Zakázané uvolnění Omsku. Sean Simpson si bere oddechový čas.

59:04

Hosté již hrají bez brankáře.

59:00

Minuta do konce.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44

Popov dostal puk až do brankoviště a před Sanfordem vznikla doslova valná hromada. Nicméně hostující gólman má kotouč pod sebou.

57:29

Hosté se stále nemohou dostat do žádného závěrečného náporu, domácí hrají takticky velmi dobře.

56:46

Sanford zachytil nahození od modré čáry a okamžitě rozehrál puk na své spoluhráče.

56:07

Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2, které zakončoval střelou z pravé strany Popov. Sanford zakročil lapačkou.

55:42

Hostům odpískán ofsajd. Lokomotivu se krátí čas.

54:46

Střela Platta od levého mantinelu skončila nad brankou.

53:49

Domácí teď hezky zakombinovali v útočním pásmu, po střele z levé strany musel zasahovat Sanford.

52:59

Teď už mají hráči Avangardu puk a nahodili ho za branku soupeře. Sedm minut do konce třetí třetiny.

52:26

Domácí v plném počtu, ale stále se musejí bránit...

51:36

Domácí vyhazují a více než půlku oslabení mají za sebou.

50:25

Přesilovka pro Lokomotiv! Alexander Pěrežogin podrazil Kronwalla a dostávád vě minuty.

50:01

Posledních deset minut, Omsk stále vede o dva góly.

49:04

Následuje reklamní přestávka.

49:04

Višněvskij křížným pasem nabil Plattovi, ale Barulin se rychle přesunul a střelu hostujícího útočníka zastavil.

47:25

Těsně před návratem vyloučeného Ljamina ještě pálil Gorochov a jeho střela způsobila závar před Barulinem. Domácí brankář ale vše vyřešil.

47:16

Barulin přerušil hru a zdá se, že domácí oslabení ustojí.

46:38

Domácí vyhazují.

46:16

Platt si vyměnil kotouč s Kronwallem a od modré vystřelil. Barulin má puk někde v klíně.

45:26

Domácí Kirill Ljamin je vykázán na trestnou lavici a hosté mají příležitost ke snížení.

44:54

Kapustin to zkoušel z těžkého úhlu, Barulin byl natlačen u své tyče a kotouč neměl kudy proniknout za jeho záda.

44:29

Takový zahřívací zákrok si připisuje Barulin. Apalkov z levého kruhu mířil do hrudi domácího gólmana.

43:15

Domácí vstoupili do třetí třetiny velice aktivně a Jaroslavl se jen brání. Lokomotiv navíc musí opět dohánět dvougólové manko.

42:56

Z první to zkoušel Pěrežogin, Sanford má kotouč ve výstroji.

Sergej ŠIROKOV - 4:2

40:56

Avangard právě vstřelil branku!
Skvělý nástup Omsku do třetí třetiny! Vladimír Sobotka objel branku a přesnou přihrávkou oslovil SERGEJE ŠIROKOVA, který golfákem z osy kruhů propálil Sanforda. Asistence: Vladimír Sobotka.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 15:41.
Ve druhé třetině se děly zajímavé věci až v její druhé polovině, ale stálo to za to. Ve 33. minutě nejprve zvýšil na 2:0 Ivanov, ovšem hosté se nevzdali a zásahy Koňkova a Gorochova dokázali dvě minuty před koncem periody stav srovnat. Jen 14 sekund po vyrovnávacím zásahu však Denis Paršin svým druhým gólem v utkání vrátil Avangardu vedení.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:7, celkem – 27:12

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

Denis PARŠIN - 3:2

38:16

Domácí potřebovali jen 14 sekund k tomu, aby se opět ujali vedení! Po Sobotkově výjezdu zpoza branky vyrazil Sanford kotouč jen před sebe a DENIS PARŠIN ho bekhendem dorazil k levé tyčce z pohledu hostujícího gólmana. Asistence: Vladimír Sobotka.

Ilja GOROCHOV - 2:2

38:02

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté smazali dvougólové manko a nyní je vyrovnáno! Domácí ztratili kotouč ve středním pásmu a Jaroslavl jejich zaváhání potrestala! Jiří Novotný oslovil přesnou přihrávkou ILJU GOROCHOVA, který pálil do poloodkryté klece. Asistence: Jiri Novotny a Alexej Kručinin.

37:31

Hosté opravdu přidali. Kronwall vyzkoušel pozornost Barulina bekhendovým pokusem, domácí gólman má puk v lapačce.

37:01

Ke kotouči se v útočném pásmu dostal Platt, ale neprostřelil nohy bránícího soupeře.

36:16

Vstřelený gól by mohl hosty nabudit a zápas by zase mohl být o něco zajímavější.

35:54

Ljaminovu pohotovou střelu nadvakrát zastavil Sanford.

Sergej KOňKOV - 2:1

34:06

Je sníženo! Po přihrávce Galimova se dostal až před branku SERGEJ KOŇKOV a Barulin na jeho střelu zápěstím nedosáhl. Asistence: Emil Galimov.

Andrej IVANOV - 2:0

32:27

Nedáš – dostaneš! Kručinin využil chyby domácího obránce a jel sám na Barulina, který však jeho kličku betonem pokryl. Domácí tak vyrazili do rychlého protiútoku, Popov zavezl kotouč až do útočného pásma, kde ho přiťukl ANDREJI IVANOVOVI, který z mezikruží překonal přesouvajícího se Sanforda – 2:0. Asistence: Alexander Popov a Erik Gustafsson.

30:57

Obrovský závar před hostující brankou. Širokov ani na dva pokusy nedostal kotouč za záda již ležícího Sanforda.

30:17

Domácí v plném počtu. Barulin nyní přikryl nastřelený puk a vhazovat se tak bude před jeho brankou.

29:49

To je hodně nepovedená přesilovka, Lokomotiv branku soupeře téměř neohrozil.

29:19

Ale nyní domácí vyhodili až za Sanfordovu klec.

29:02

Hosté konečně dostali kotouč do pásma.

28:05

Na trestnou lavici usedl domácí Denis Paršin – střelec zatím jediného gólu utkání.

28:05

Plattova přihrávka byla sražena mimo hrací plochu, bude se však vylučovat.

26:55

Čas na reklamní přestávku.

25:24

Nyní se hraje hlavně ve středním pásmu. Na další zajímavější momenty tak čekáme.

24:10

Do útočného pásma se dostal Novotný, který se snažil procpat puk na najíždějícího Thörnberga. Spolupráci bývalých pražských Lvů překazila domácí obrana.

22:35

Také hosté předvedli střídání, během kterého dokázali Barulina zaměstnat.

21:41

Zakázané uvolnění Jaroslavle.

21:31

Od modré vypálil Vasiljev, Sanford puk vyrazil do ochranné sítě.

20:03

Pervušin naskočil z trestné lavice na led, hraje se 5 na 5.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:48.
První třetina herně jasně patřila domácímu Omsku, který soupeře většinu času přehrával, ale ze svého náporu vytěžil jediný gól. V 8. minutě využil přesilovou hru Paršin. Hokejisté Avangardu pak měli k dispozici dokonce pětiminutovou početní převahu poté, co Plotnikov sestřelil Mozera. Všechny šance domácích však pochytal Sanford, kterému mohou jeho spoluhráči vděčit za pro ně stále hratelné skóre.

Střely na branku v 1. třetině – 18:5

20:00

19:58

Ještě jedna střela Platta, kterou pokryl Barulin. Následně se před domácí brankou strhla mela, ale vylučovat se ani na jedné straně nebude.

19:44

Barulin svým zákrokem přerušil hru, do konce třetiny zbývá 16 sekund.

19:38

Z voleje pálil Platt, branku ale netrefil.

19:00

Poslední minuta první třetiny, hosté se usadili v útočném pásmu.

18:02

Hosté si zahrají vůbec první přesilovku v zápase. Potrestaným hráčem je Pervušin.

18:00

Z nahození Jakovleva asi Barulin moc neviděl a může být rád, že kotouč prolétl mimo jeho bránu.

17:06

Domácí se dostali do postavení mimo hru.

16:26

Další příležitost měl Pervušin, který si vyjel až na pravý kruh. Sanforda nepřekonal.

15:44

Hosté dlouhé oslabení se štěstím ustáli. Už jsou v plném počtu.

14:56

Další série šancí domácích. Popov ani Širokov však nedokázali překonat gólmana Lokomotivu.

13:45

Hosté vyhazují, teď už není nápor domácích tak velký, jako v úvodu přesilové hry.

13:05

Před Sanforda se dostal Wandell a hostující gólman musel vytáhnout další dobrý zákrok.

12:47

Hosté se konečně osvobodili, tlak Avangardu byl opravdu velký.

12:33

Za Sanfordem zazvonila tyčka!

11:48

Sanford se má co ohánět, nyní likvidoval ránu Širokova.

11:22

Domácí přesilovku režíruje Vladimír Sobotka, hraje se v obranném pásmu Lokomotivu.

Faul na pět minut plus do konce utkání, pro hostujícího Plotnikova.

10:43

Mozer zamířil v doprovodu lékařů do šaten. Sergej Plotnikov dostává trest na 5 + do konce utkání!

10:43

Na ledě zůstává ležet Jevgenij Mozer, na kterého si počkal Plotnikov. S Mozerem to nevypadá nejlépe.

10:22

Celek Omsku začal zápas lépe a zatím soupeře přehrává.

09:37

Pohotovou tečí z předbrankového prostoru se prezentoval Kurjanov. Kotouč končí na betonech Sanforda.

Denis PARŠIN - 1:0

07:25

Skóre utkání otevírá po pěkné individuální akci DENIS PARŠIN, který se od pravého mantinelu prokličkoval až do prostoru mezi kruhy a prudkou střelou zápěstím překonal bezmocného Sanforda. Asistence: Sergej Širokov a Erik Gustafsson.

06:45

Hosté vyhazují až k Barulinovi.

06:20

Vyloučeným hráčem je Janis Sprutks.

06:20

Vasiljev z modré čáry pronikl až před branku, kde mu hosté na poslední chvíli kotouč vypíchli. Dorážet mohl Sobotka, ale ten byl podražen a bude se tedy vylučovat.

04:32

Protiútok Jaroslavle. Averin zavezl kotouč do pásma a předložil ho mezi kruhy Apalkovovi, který však trefil pouze obránce.

03:45

Sanford musel zasahovat proti střele, která mířila na jeho bližší tyč. Zvládl to a kotouč vyrazil.

03:26

03:01

Z levého kruhu vypálil Sobotka, ale střela mu nesedla a kotouč dokonce opustil hrací plochu.

02:52

Lokomotivu se podařilo vyhodit.

02:01

Hosté se osvobodili a dostali se až do útočného pásma.

01:35

Od modré vypálil Kuljaš, Sanford drží kotouč.

01:24

Prvním vyloučeným hráčem je Alexej Kručinin, který fauloval Sobotku.

01:09

Na modré se dostal ke kotouči Ljamin, ale jeho střela neprošla až k Sanfordovi.

00:33

První přerušení hry. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01

Dozněla ruská hymna a za chvíli bude zahájeno samotné utkání.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Ljamin, Gustaffson, V. Vasiljev, Kulik, Blaťák, Dervuk – Pěrežogin, Kalinin, Mozer – Širokov, Sobotka, Paršin – Berdnikov, Pervušin, Popov – Kurjanov, Wandell, Ivanov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Holos, Jakovlev, Kronwall, Gorochov, Višněvskij, Ljubuškin, A. Vasiljev, Gavrikov – Thörnberg, Novotný, Kručinin – Kapustin, Sprukts, Platt – Koňkov, Galimov, Kartajev.

Rozhodčí: Bulanov, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk:
Celek Omsku loni vůbec nepostoupil do play-off a letos se již nesmí podobný propadák opakovat. Hokejisté Avangardu také začali nový ročník velmi dobře a se 17 body se usadili na druhé příčce tabulky Východní konference. Omsk vyšel bodově naprázdno pouze v úvodním zápase sezóny proti Novokuzněcku, který prohrál 0:1. Z dalších sedmi utkání si hráči Avangardu připsali pět výher, porážku v prodloužení a další prohru až v nájezdech.

Lokomotiv Jaroslavl:
Motory Lokomotivu se v úvodu sezóny rozjíždějí pomaleji a tento celek, který si dělá velké ambice, se zatím nachází až na jedenáctém místě tabulky Západní konference. Hokejisty z Jaroslavle však trochu omlouvá i těžký los, jelikož se již utkali s kvalitními týmy jako jsou Jokerit, Magnitogorst nebo Kazaň. Naposledy Lokomotiv přehrál na svém ledě Jekatěrinburg 2:0 a všichni v klubu doufají, že teď už půjdou tabulkou jen nahoru.

Posledních pět zápasů Lokomotivu:
Jokerit – Jaroslavl 3:2
Riga – Jaroslavl 2:5
Jaroslavl – Magnitogorsk 1:4
Jaroslavl – Kazaň – 2:3 po sn.
Jaroslavl – Jekatěrinburg 2:0
Vítám tu všechny fanoušky sportu a hokeje především. V pondělí se hraje jediný zápas Kontinentální hokejové ligy, kterým je souboj mezi Avangardem Omsk a Lokomotivem Jaroslavl. Ambicióznímu Omsku vyšel start do sezóny velmi dobře a v tabulce Východní konference jsou lepší pouze obhájci Gagarinova poháru z Magnitogorsku. To Lokomotiv se rozjíždí pomaleji a zatím se nachází mimo příčky, které by zajišťovaly postup do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

4:2

Branky a nahrávky: 8. Paršin (Širokov, Gustafsson), 33. Ivanov (Popov, Gustafsson), 39. Paršin (Sobotka), 41. Širokov (Sobotka) – 35. Koňkov (Galimov), 39. Gorochov (Novotný, Kručinin)

Rozhodčí: Bulanov, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 10178