BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov

1:4

konec (0:1, 0:2, 1:1)

22.09.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Josef Zdobinský (@JZdobinsky)

Piráti Chomutov si z dnešního podprůměrného utkání odnášejí tři body. Je to vítězství zcela zasloužené. Boleslav hrála bídně a minimálně po dvě třetiny tahala za kratší konec. S tímto se s Vámi z Mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény loučím a přeji hezký zbytek pondělního večera. (19:48:58)

60:00

60:00

V poslední vteřině si ještě Štáva (MBL) vysloužil dvouminutový trest za sekání.

59:22

Piráti právě vstřelili gól. Poslední hřebíček do rakve přidává osmatřicet vteřin před samotným závěrem MILAN JANÁK do prázdné brány. Asistence: Václav Cestr.

59:02

Bruslaři mají ke dvěma gólům už jen necelou minutu. Nevím, nevím, jestli to Boleslav dnes uhraje alespoň do prodloužení.

58:42

Oddechový čas pro hosty.

58:28

Domácí v šesti bez brankáře.

58:03

Veselého střela mířila hodně, hodně daleko od domácí svatyně.

57:50

Podsedníček po desetiminutové přestávce opět na ledě.

57:06

Motloch měl teď jedinečnou příležitost ke snížení stavu. Z dobré pozice ale střílel hodně nepřesně.

56:28

Černého střelu z modré lapil Růžička přímo do své lapačky.

55:41

Piráti zatím nejsou schopni pořádně vystřelit na Růžičku.

55:00

Bruslařům se podařilo vyhodit puk mimo ohrožení Růžičkovy brány.

54:27

Pätoprstý (MBL) – 2 minuty, hákování.

53:22

Bruslaři ve třetí třetině trochu zlepšili své nasazení, ale jinak je to z jejich strany stále bída.

53:03

Kotala si sjel ke kruhům a chystal se ke střele. V rozhodující moment ale podklouzl.

52:18

Bruslaři teď hráli delší dobu v útočném pásmu. Hosté na to zareagovali poměrně velkou agresivitou.

51:13

Bruslařům už se čas na vyrovnání poměrně krátí.

50:58

Kurka pálil dělovku zpod modré. Dubeň srazil jeho střelu mimo hrací plochu.

50:09

Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Bruslaři využívají poměrně dlouhou přesilovku pěti proti třem. LUKÁŠ VOLF je autorem první domácí branky. Asistence: Roman Čermák.

49:40

Ringler (CHM) – 2 minuty, zdržování hry.

49:22

Szathmáry (CHM) – 2 minuty, zdržování hry.

49:10

Dubeň pálil velmi nebezpečně těsně vedle pravé tyče Růžičkovy brány.

49:09

Pätoprstý na ledě.

48:35

Nicolas Hlava trefil ve velké šanci pouze konstrukci Růžičkovy brány.

47:38

47:09

Dvě minuty si jde za Němce odsedět Pätoprstý.

47:09

Němec (MBL) – 2 + 10 minuty, zásah hlava krk.

47:01

Podsedníček (MBL) – 10 minut, nesportovní chování.

46:58

Průšek nahrál přímo před bránu Borovcovi, ten ale ve vyložené šanci netrefil správně puk.

45:38

Szathmáry (CHM) – 2 minuty, hákování.

45:25

Motloch se teď tlačil k zakončení, ale byl přímo před bránou sražen k ledu.

45:05

Havlova ránu chytá Růžička bez větších problémů do lapačky.

44:31

43:13

Bruslařům zatím přesilovka moc nejde. K přímému ohrožení Lukeše se zatím nedostali.

42:31

Szathmáry (CHM) – 2 minuty, držení protihráče.

42:09

Ringlerovo nahození puku Růžička raději chytá do lapačky a přerušuje hru.

41:19

Do závěrečné třetiny vstoupila obě družstva vcelku aktivně.

40:01

Ve druhé třetině dnešního, řekl bych až podprůměrného utkání, byl lepším družstvem Chomutov. Povedlo se mu vsítit další dvě branky a zaslouženě vede. Z domácí strany je to zatím trápení a trápení...

40:00

39:19

Takřka z protiútoku se do příležitosti dostali domácí. Zdálo se mi, že sudí teď prominuli hostům hodně krutý faul na jednoho z domácích hráčů...

39:15

Havel si s pukem najel až před Růžičkovu bránu, ale postrčit kotouč za záda domácího gólmana se mu nepovedlo.

38:57

Pätoprstý s Janákem opět na ledě.

37:50

Šťovíček si s pukem najel k pravému kruhu. V mezikruží si o něj žádal Veselý, který ale trochu komicky podklouzl, a Šťovíček mu tak puk raději neposlal.

37:11

Utkání se nám teď začalo trochu kouskovat. Na domácích je hodně vidět frustrace ze stavu utkání.

35:42

Huňady si najel s pukem až za levý kruh. Následně si řekl o puk Lukáš Dubeň, který jej k modré také dostal. Jeho střela ale více neohrozila Růžičkovu bránu.

33:40

Ďuračovi se povedlo vypíchnout puk přímo z čepele jednomu z obránců hostí, a pořádně i prohnat beky Chomutova. To bylo ale tak vše. Puk nakonec stejně skončil na hokejkách hostů.

32:48

Radek Veselý si prošel přes tři hráče domácích, jakoby se nechumelilo, a pokoušel se zakončit. Tak, jak si to představoval se mu to ale nepovedlo.

32:06

Bruslaři se teď delší dobu nemohli dostat z obranného pásma. Nakonec se jim to ale povedlo.

30:44

Radek Havel se teď po nepříjemném zásahu pukem horko těžko zvedal z ledu.

30:34

Ne, ne, Bruslařům to dnes prostě nejde...

28:46

Oddechový čas pro domácí.

28:01

Aleš Macháček dnes hýří velkou aktivitou. Zatím byl u všech tří gólů klubu ze severu Čech.

27:57

Piráti právě vstřelili branku! Tak toto byl přátelé hodně kuriózní gól. Piráti uzamkli domácí hráče v jejich obranném pásmu. Puk se dostal až k ALEŠI MACHÁČKOVI, který obloučkem poslal puk potřetí za Růžičkova záda. Asistence: Lukáš Dubeň, Milan Janák.

27:22

Hlava se pěkně prosmýkl kolem jednoho z domácích hráčů, ale další postup na bránu mu svým dobrým obranným zákrokem překazil Žalud.

26:13

Piráti jsou ve druhé třetině aktivnějším celkem. Lépe bruslí a i více napadají.Touto aktivitou by ale vzhledem ke stavu utkání měli hýřit spíše domácí junioři.

24:28

Piráti velmi dobře brání. Teď se jim podařilo i velmi nebezpečně vyhodit puk, který dojížděl Jirušek. Růžička ale vyjel včas z brány a "uhasil" možné ohrožení své svatyně.

24:01

Bruslařům ale zatím přesilovka moc nejde. Zatím ještě na Lukeše v bráně nevyslali jedinou střelu!

22:53

Wágner (CHM) – 2 minuty, příliš mnoho hráčů na ledě.

21:47

Piráti právě vstřelili branku! Chomutov vstoupil do druhé třetiny s velkou aktivitou a vyplatilo se mu to. Aleš Macháček si připisuje v dnešním utkání již druhou asistenci, poté, co v protiútoku nahrál MIROSLAVU JIRUŠKOVI a ten zvýšil vedení hostí.

21:17

A opět střílel Havel. I s jeho druhou ránou si ale Růžička poradil.

20:21

Janák pěkně nahrál Havlovi, který šel s pukem až ke kruhům. Odsaď vystřelil na bližší tyč Růžičkovy brány. Ten v pohodě chytá.

20:01

V první třetině jsme viděli jednu branku. Ta padla do sítě domácí Boleslavi. Jinak obě družstva předváděla spíše nemastný neslaný hokej. S přibývajícími minutami se sice úroveň utkání zvedla, ale přeci jen by to obě "juniorky" mohly ještě zlepšit. Další třetina začne přibližně v 18:14.

20:00

19:37

Szathmáry střílel těsně mimo Růžičkovu bránu! To byla velmi jedovatá rána chomutovského obránce.

19:03

Ďurač (MBL) – 2 minuty, hákování.

18:17

Lukáš Motloch střílel z levého kruhu. Jeho střela ale trefila jen zadní mantinel.

17:42

17:27

Svou příležitost ale docela slušně promrhali. Piráti ve čtyřech.

16:38

Bruslaři teď mají více jak půl minuty možnost hrát v pěti proti třem.

16:37

15:42

Vyrovnaný počet hráčů nám na ledě vyšel jen pár sekund a je tu další vyloučení. Dvě minuty si na trestné lavici posedí i Robert Černý z Chomutova za nedovolené bránění.

15:27

Huňady (CHM) – 2 minuty, sekání.

14:37

Tůma (MBL) – 2 minuty, napadení.

14:37

Dubeň se chystal ke střele, ale Dominik Tůma ho nešťastně srazil k zemi. Boleslavský obránce si za to půjde odpočinout na trestnou lavici.

13:49

Chomutov se nám pěkně rozjel...

12:34

Piráti právě vstřelili branku! Piráti se na chvilku dostali do útočného pásma a hned je z toho branka. Aleš Macháček uzmul puk domácím juniorům a poslal jej přímo na NICOLASE HLAVU, který zakončil přímo za Růžičkova záda. Asistence: Aleš Macháček.

11:44

Brzákovi se povedlo projít přes dva hráče Chomutova. Ten třetí mu na hranici útočného a středního pásma ale vystavil stopku.

10:34

Sedmík nahrál spíše fotbalově nežli hokejově Němcovi. Ten ale puk v útočném pásmu nedokázal zkrotit a přenechal jej tak hostům.

08:37

Šťáva se po vhazování v obranném pásmu domácích ujmul puku a šel do útoku na opačnou stranu. No, nic naplat, ale mohl s tím černým placatým nesmyslem naložit lépe než jej jen bídně nahodit na mantinel.

07:23

Borovec se snažil najít svou přihrávkou ve středním pásmu Čermáka. Ten byl ale o čepel své hole u puku později než jeden z beků Pirátů.

05:53

Wágner si najel až ke kruhům a chystal se vystřelit. Ve finální chvíli ale podklouzl, div, že o sebe nezlomil hokejku.

04:37

Šťáva zachytil hodně nepovedenou rozehrávku hostů. Svou střelou ale ohrozil spíše zadní mantinel za brankou nežli hostujícího brankáře.

03:09

Jirušek nahrával ve středním pásmu Šťovíčkovi. Domácí Volf ale ukradl Šťovíčkovi kotouč přímo z čepele a chtěl jít do protiútoku. Také on ale neuspěl.

02:33

Němec se pokoušel projít přes několik hráčů hostí. Neprošel...
Piráti začali s velkou chutí. Lukáš Dubeň z modré pálil velice tvrdě, ale také, ke štěstí domácích, velice mimo.

00:01

Úvodní vhazování pro domácí hráče.

00:01

Mladá Boleslav v posledním zápase udolala Kladno a Piráti prohráli s Pardubicemi. Boleslav je jinak v tabulce na pěkném osmém místě. Chomutov až na čtrnáctém. Bruslaři by tedy měli být dnes papírovými favority. To tu ale už několikrát bylo. Inu, nechme se překvapit.
Dobrý den, vítám vás u on-line přenosu dohrávky prvního kola extraligy juniorů. Bruslaři dnes na svém ledě přivítají Piráty z Chomutova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:4

Branky a nahrávky: 51. Volf (Čermák) – 13. Hlava (Macháček), 22. Jirušek (Macháček), 28. Macháček (Dubeň, Janák), 60. Janák (Cestr)

BK Mladá Boleslav: Růžička (Pechek) – Tůma, Čermák, Kurka, Žalud, Bernad (C), Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Volf, Ďurač, Sonnek, Motloch, Sedmík. Trenér: Jan Křivohlávek

Piráti Chomutov: Lukeš (Dvořák) – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Havel – Wágner, Šťovíček (C), Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Veselý, Janák, Huňady, Hlava, Strunz. Trenér: Karel Soudek.

Rozhodčí: Jílek – Špringl, Beránek