konec (0:0)

07.09.2014, 18:00 • Groupama Aréna, Budapešť, Maďarsko • Martin Dvořák

Tipsport: 1.47 4.45 6.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:53:10)
Fantastický a hodně nečekaný start Severního Irska do kvalifikace o postup na EURO 2016! Jasným favoritem tohoto utkání byli totiž domácí, kteří si i v této kvalifikaci dělají zálusk na postup mezi evropskou elitu, ale dobře takticky hrající hosté jim dnes vzali doslova vítr z plachet! Maďarsko se sice v 75. minutě ujalo vedení a vypadalo to, že si domácí pohlídají vedení až do konce, nicméně pak přišel, z pohledu domácích, šok v podobě dvou gólů Severního Irska, které cenné vítězství v dramatickém závěru již uhlídalo!

90+4

Zákroky brankáře Severního Irska Carrolla – 3.
Zákroky brankáře Maďarska Gulácsiho – 2.

90+4

V poslední minutě nastaveného času se ještě Lafferty pokouší o protiútok, ale v souboji s vracejícím se Lovrencsicsem ztrácí míč.

90+3

Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře.

90+2

Maďaři to zkouší středem, ale celá útočná akce končí nepřesnou přihrávkou Lovrencsicse na Kovácse.

90+1

Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty, šance domácích alespoň na vyrovnání tak stále žije.

90

A toto je již pro domácího favorita hodně nepříjemné. Patnáct minut před koncem zápasu vstřelit vedoucí gól a poté v rozmezí sedmi minut dvakrát inkasovat a najednou tak prohrávat 1:2... hodně nepříjemné!

Kyle LAFFERTY - 1:2

88

Severní Irsko právě vstřelilo branku!
A další zaváhání defenzivy Maďarska! Znovu je to přihrávka za obranu, tentokrát ale z pravé strany z kopačky McGinna, na zadní tyči si naběhl KYLE LAFFERTY, který, ač těsně bráněn, dokázal míč s trochou štěstí doklepnout nadvakrát do branky – 1:2.

87

Vanczák odehrál míč na své polovině raději do autu, hosté vhazují z levé strany.

86

Nákop domácích na pravé křídlo, kde si míč zpracovává Lovrencsics, ale nic z toho nebude, hrají totiž hosté.

84

Lipták při tomto skluzu utrpěl nějaké zranění a signalizuje směrem k lavičce, že bude muset střídat, ale domácí již vyčerpali všechny možnosti střídání.

83

A pozor, další rychlý brejk hostů! Skvěle zasáhl bránící Lipták, který dokázal před nabíhajícím McGinnem odehrát do autu.

82

A hlediště píská, domácí opět pouze remizují, což je, na domácím hřišti, málo!

Niall MCGINN - 1:1

81

To je ledová sprcha pro Maďarsko! Snad z první opravdové šance ve druhé půli se hosté prosazují, parádní přihrávka Laffertyho z levé strany, za obranu domácích a NIALL MCGINN zakončuje z malého vápna do odkryté branky – 1:1!

80

Poslední desetiminutovka dnešního utkání, Priskin se opět snažil zakončit, tentokrát z hranice pokutového území soupeře, ale bránící hráči Severního Irska mu dokázali odebrat míč.

79

Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází Billy McKay.

78

Po fauluj Bairda, v blízkosti půlící čáry, získávají míč domácí.

77

Hosté to zkoušejí po pravé straně, kde sice McLaughlin obešel jednoho protihráče, na tom druhém ale již ztroskotal.

76

A nyní je, pochopitelně, řada na Severním Irsku, pokud nechce odjíždět z Budapešti s prázdnou, musí dát alespoň jednu branku.

Tamás PRISKIN - 1:0

75

Maďarsko právě vstřelilo branku!
Balázs Dzsudzsák rozehrál rohový kop z pravé strany, na bližší tyči si nejlépe dokázal naskočit TAMÁS PRISKIN, který hlavou usměrňuje míč do branky, po němž se Carroll jen marně natahuje, první gól zápasu, Maďarsko vede 1:0!

74

Lovrencsics vybojoval rohový kop z pravé strany.

74

Defenziva Severního Irska odvrací centr soupeře alespoň do autu, domácí vhazují z pravé strany.

72

Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Gareth McAuley, přichází Craig Cathcart.

72

Lovrencsicse nepustil do zakončení dobře bránící Brunt, odkop od branky Severního Irska, které ale střídá.

71

Irové rozestaveni na půlící čáře, odkud v klidu sledují rozehrávající Maďary.

70

Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Gergely Rudolf, přichází István Kovács.

69

A právě faulovaný Lovrencsics se odhodlal ke střele zpoza vápna, z pravé strany, ale trefil přímo dobře postaveného Carrolla.

68

Brunt nastavil bok pronikajícímu Lovrencsicsovi, volný kop Maďarska.

67

Lafferty bojuje o míč u rohového praporku, na polovině soupeře, ale v souboji s dvěma obránci Maďarska neměl šanci.

66

Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jamie Ward, přichází Niall McGinn.

65

Po krátkém ošetření jednoho z hostujících hráčů hra pokračuje. Varga nyní fauluje ve středu hřiště Norwooda, míč pro Severní Irsko.

63

Z pravé strany rozehrává kdo jiný, než Dzsudzsák, ale nic z toho není, pískot z hlediště nabývá na intenzitě, Maďarsko zatím nepotvrzuje roli favorita tohoto utkání.

62

Carroll nyní vychytal Lovrencsicse a míč končí mimo branku, rohový kop pro Maďarsko.

60

Ani po hodině hry se skóre nemění a zůstává bezbrankové, mírnou převahu mají domácí, ovšem ti si zároveň musí dát pozor na rychlé brejky soupeře.

58

Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Gyurcsó, přichází Gergő Lovrencsics.

58

Irové hrají na brejky, Evans zkusil jeden takový "rozjet", ale neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů.

57

Ani ve druhém poločase to zatím nevypadá na to, že by se mělo měnit skóre.

56

Balogh vhazuje z levé strany, na vlastní polovině, ale sudí píská, vhazovat tak budou fotbalisté Severního Irska.

55

Rudolf fauluje na polovině Severního Irska, míč pro soupeře.

54

Nákop na Laffertyho, ten ale stojí v ofsajdu.

53

Norwood fauluje na polovině soupeře, Irové zatím ve druhé půli neohrozili branku Maďarska.

52

Brunt dokázal ubránit pronikajícího Rudolfa, míč se dostal do autu, Maďaři vhazují z levé strany.

51

Irští fotbalisté kombinují ve středu hřiště, ale ztrácí míč a útočit tak může soupeř.

49

Lipták se dostal k hlavičce na hranici malého vápna, ale poslal míč pouze nad branku, odkop Carrolla.

48

Rychlý výpad Maďarů po levé straně, centr z levé strany zablokován na roh, Dzsudzsák rozehraje z levé strany.

47

Tözsér rozehrál volný kop z velké dálky, zkusil to přímo na branku Severního Irska, ale Carroll nemusel zasahovat, míč zamířil pouze vedle branky.

46

46

Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Nemanja Nikolić, přichází Tamás Priskin.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hodin.
Po prvním poločase je stav nerozhodný 0:0 a vzhledem k průběhu je to zatím stav, který odpovídá předváděné hře. Oba týmy se soustředí hlavně na pozornou defenzivu, byť jsme sledovali nějaké šance, z nichž tu největší mělo Severní Irsko ve 45. minutě, kterou ale Evans nedokázal zužitkovat ve vedoucí gól. Fotbal se v Groupama Aréně hraje pohledný, tak doufejme, že tomu bude i v dalším průběhu.

45+1

45+1

V prvním poločase se nastavuje jedna minuta.

Šance Severního Irska

45

A v samém závěru poločasu největší šance dosavadního průběhu, Irové podnikli rychlý protiútok, Evans se ocitl sám před Gulácsim, kterého ale nedokázal prostřelit, fantastický zákrok maďarského gólmana!

45

Dzsudzsák to z nějakých pětatřiceti metrů zkusil přímo na branku, ale střela byla ztečována a míč získává soupeř.

44

Faulující Norwood navíc za tento zákrok dostává žlutou kartu.

43

Norwood fauluje Nikoliće a je z toho volný kop pro Maďarsko, na polovině soupeře.

42

Míč ve středu hřiště, Irové nikam nespěchají, hlavně neudělat chybu.

40

Poslední pětiminutovka prvního poločasu, stále čekáme na první gól, dočkáme se do poločasové přestávky?

39

Míč končí u Carrolla, který vykopává. Z ochozů Groupama Arény se ozývá nesmělý pískot.

38

To měla být zřejmě nějaká nacvičená akce, kdy letí centr na levou stranu, kde hlavičkuje McAuley, který ale při tom fauluje Juhásze.

37

Juhász fauluje Laffertyho v hlavičkovém souboji, volný kop pro Severní Irsko.

35

Žlutou kartu dostává Vilmos Vanczák (Maďarsko) za faul na Laffertyho.

34

Carroll odvrací centr Dzsudzsáka z pravé strany, přitom ale bolestivě před vlastní brankou zasáhl Vanczáka, který se těžce zvedá z trávníku.

33

Dzsudzsák rozehrál, Maďaři se drží s míčem na noze u pokutového území Severního Irska.

32

Norwood fauluje Vanczáka na vlastní polovině, volný kop Maďarska.

31

Je za námi první půl hodina hry, stav je zatím stále nerozhodný, sledujeme vyrovnaný fotbal.

29

Rozhodčí opět píská, tentokrát kvůli tomu, že se míč dostává mimo hrací plochu, Maďarsko má autové vhazování.

28

Nicméně Maďarsko zůstává u míče, na polovině soupeře, kde bude po faulu bránícího Norwooda rozehrávat volný kop.

27

Vzápětí další roh Maďarska, Dzsudzsák nyní volí rozehrávku "na krátko", tento způsob rozehrání ale nevede k ohrožení branky soupeře.

26

Ten z levé strany rozehrál Dzsudzsák, míč míří do vápna soupeře, kde ale odhlavičkovává bránící Lafferty.

25

Rudolf centruje z pravé strany, to nebyl vůbec špatný centr, je z toho nakonec rohový kop pro Maďarsko.

24

Odkop Gulácsiho postrádal více přesnosti a hlavně kvality, míč nakonec končí mimo hrací plochu.

23

Dzsudzsák rozehrál rohový kop z pravé strany, ale celou akci přerušuje hvizd rozhodčího, Balogh fauluje.

22

Rudolf svým důrazem dokázal vybojovat rohový kop pro svůj tým.

21

Míč končí ve středu hřiště, na kopačkách maďarských fotbalistů.

20

Po odkopu Carrolla se k míči dostal soupeř, který navíc po faulu bránícího McLaughlina, bude mít k dispozici volný kop na polovině Severního Irska.

19

Útočným faulem Laffertyho končí snaha Severního Irska na polovině Maďarů.

17

Norwood rozehrál z levé strany, míč mířil na vzdálenější tyč, kde odehrál bránící hráč soupeře do bezpečí.

16

V krátké době po sobě další roh, tentokrát ho rozehrají Irové.

15

Varga se snažil zakončit na hranici malého vápna, ale byl tam v sevření tří obránců Severního Irska, míč tak pouze lehce usměrnil do gólmana soupeře.

14

Rohový kop rozehrál Dzsudzsák, ke střele se dostal Juhász, jeho pokus však byl tečován nad branku, další roh.

14

Maďarsko získává možnost zahrávat rohový kop, a to z pravé strany.

13

Brunt rozehrál volný kop z levé strany, nasměroval míč do vápna soupeře, kde se ale dokázal prosadit zasahující gólman Gulácsi, který rukou vytěsnil míč do bezpečí.

12

Další faul píská sudí Aytekin, tentokrát ale proti Maďarsku, faulován byl Lafferty.

11

Tam si nedovoleně počíná v hlavičkovém souboji Lafferty, který udeřil Vargu do hlavy.

10

Odkop od branky Severního Irska. Carroll posílá míč až na polovinu soupeře.

9

Rudolf fauluje Warda na útočné polovině.

7

Míč ve středu hřiště, opatrný úvod zápasu.

5

Ale Maďaři se dostali do protiútoku, střela Dzsudzsáka končí pouze vedle branky Severního Irska.

4

Baird rozehrává volný kop na polovině soupeře.

2

Nákop na Laffertyho nepřesný, bránící Lipták kontroloval cestu míče mimo hrací plochu.

1

Maďarsko: Gulácsi – Vanczák, Lipták, Juhász – Gyurcsó, J. Varga, Tőzsér, Balogh – Rudolf, Nikolić, Dzsudzsák (C).
Náhradníci: Bogdán, Dibusz – Korcsmár, Korhut, Lang, Zsidai, Kovács, Heffler, Kalmár, Priskin, R. Varga, Lovrencsics.

Severní Irsko: R. Carroll – C. McLaughlin, McAuley, Hughes, Brunt – Evans, Davis (C), J. Ward, Norwood, Baird – Lafferty.
Náhradníci: McGovern, Mannus – Lafferty, Cathcart, Ferguson, McCullough, Paton, Little, Magennis, B. McKay, Grigg, McGinn.

Rozhodčí: Aytekin – Kleve, Achmüller (vš. GER).
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání kvalifikační skupiny F o postup na EURO 2016, v němž domácí MAĎARSKO přivítá v Groupama Aréně v Budapešti SEVERNÍ IRSKO. Utkáním provede trojice německých rozhodčích, jako hlavní Deniz Aytekin, kterému budou na čarách asistovat Guido Kleve a Marco Achmüller. Jako čtvrtý rozhodčí je nominován jejich krajan Christoph Bomhorst.
MAĎARSKO
Maďaři vstupují do dnešního utkání v jasné pozici favoritů. Opravňují je k tomu výsledky z posledních kvalifikací, kdy v boji o EURO 2012 obsadili třetí místo, s pětibodovou ztrátou na druhé postupové místo Švédska. Ještě lepší výsledek, byť se stejným postavením, zaznamenalo Maďarsko v boji o postup na MS 2014, kdy na druhé místo Rumunska ztratilo pouze dva body, o které mu tak unikla baráž o postup na závěrečný turnaj. V této kvalifikaci budou Maďaři patřit k favoritům vedle Řecka a znovu právě Rumunska.
SEVERNÍ IRSKO
Severoirští fotbalisté by rádi v právě začínající kvalifikaci napravili své výsledky z posledních kvalifikací na EURO 2012 a MS 2014, kdy pokaždé skončili až předposlední... Ani v této kvalifikaci na EURO 2016 nebude Severní Irsko patřit k favoritům, ovšem může řádně zamíchat postupovými kartami, hlavně v domácím prostředí!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.