Další

Hokejová Liga mistrů

Hokejová Liga mistrů – 6. hrací den

05.09.2014, 12:00 • Daniel Polách (@DanielPolach), Vojtěch Raiman (@vojtarai)

To je ze třetího hracího dne vše, děkujeme za pozornost. Nezapomeňte sdílet své dojmy a postřehy na twitteru s hashtagem #CHL. Dobrou noc a u dalšího hracího dne Hokejové ligy mistrů opět na shledanou. (22:49:10)
Konečný výsledek: Djugarden – Eisbären 3:2

Vypjatý zápas je u konce a šťastnější jsou nakonec domácí, tři body zůstávají ve Stockholmu. Pro Eisbären to znamená komplikaci, Fribourg a Zlín mají ve skupině po šesti bodech, Djugarden pět, Berlín zůstává poslední s jedním bodem.
Komplikace pro Eisbären, když je Andre Rankel vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a následně inkasuje trest do konce zápasu za nesportovní chování. Berlín prohrává o gól, do konce zbývají dvě minuty a dvacet jedna sekund.
Zbývá nám psolední utkání, kde pět minut před koncem vede Djugarden nad Eisbären Berlín 3:2. Před malou chvílí mohl rozhodnout domácí Eriksson, trefil ale jen tyč!
Djugarden – Eisbären 3:2

Velké drama probíhá ještě ve Stockholmu, kde v čase 50:24 srovnal na 2:2 Mark BELL, 42 sekund nato si ale domácí Djugarden bere vedení zpět zásluhou Markuse LJUNGHA.
Konečný výsledek: HC Bolzano – TPS Turku 4:2

Velké překvapení na severu Itálie, odkud si Turku odváží nakonec porážku 4:2. Čtyřicet sekund před koncem pečetil výhru domácích do prázdné branky Ziga PANCE.
Bolzano – Turku 3:2

Tak to, co zpočátku vypadalo jako jasný zápas pro papírového favorita, se mění v překvapení. Bolzano, které je zatím bez jediného bodu, otočilo zápas s TPS Turku a v 54. minutě vede 3:2! Marco INSAM dostal přihrávku na pravý kruh, kde okamžitě vystřelil a gólman Lassila musel lovit puk ze své sítě potřetí v dnešním utkání
Luleå – Hamburk 6:0

Nejvyšší výsledek dne se ale rodí ve Švédsku. Luleå vede nad Hamburg Freezers už 6:0! Krátce po sobě se trefují Jonathan GRANSTRÖM a Daniel ZAAR.

Konečný výsledek: Kloten Flyers – HV71 Jönköping 0:5

Večerní zápasy nám přinášejí samé vysoké výhry. Domácí Kloten si dnešní utkání zkomplikoval hlavně častými vyloučeními na své straně. Hráči HV71 dokázali výborně trestat právě v přesilových hrách a odměnou je jim za to vysoká výhra 5:0. Jönköping hodně držel hlavně ke konci zápasu, brankář Wesslau, za odměnu si připisuje čisté konto. Rozhodně největší hvězdou dnešního utkání je ale Marcus Nilson, který zaznamenal hattrick
Luleå – Hamburk 4:0

K debaklu se schyluje i ve Švédsku. Luleå vede po zásahu Lucase WALLMARKA z úvodu třetí třetiny už o čtyři branky.

Konečný výsledek: Red Bull Salzburg – JYP Jyväskylä 4:0

JYP odvolal v čase 57:32 brankáře, domácí ale nastřelili jen tyč opuštěné branky. Čisté konto si připisuje gólman Luka GRACNAR s 35 zásahy. Salcburk se se šesti body dotáhl na JYP, stejný počet bodů bude mít s největší pravděpodobností po dnešku i HV71.

A máme tu první hattrick dnešního dne!

HV71 vedou v Klotenu už 5:0 a poslední branka znamenala hattrick pro MARCUSE NILSONA! Ten tentokrát vypálil tvrdě z první po přihrávce od Karlssona.
Po druhých třetinách:

Luleå – Hamburk 3:0
Bolzano – Turku 2:2
Djugarden – Eisbären 2:1

Ve Stockholmu otáčel skóre ve prospěch Djugardenu ve 36. minutě Alexander DEILERT.
Salzburg – JYP 3:0

Stav se změnil i v Salcburku. Odražený puk umístil do brány Brett STERLING a zdá se, že je u našich jižních sousedů rozhodnuto.

Zatím to vypadá, že i Hamburk, podobně jako Nottingham, zůstane po dnešku ve skupině K bez bodu. Ve Švédsku prohrává po zásahu Mathieua ROYE už 0:3.
V Klotenu končí druhá třetina mezi domácími Flyers a HV71. Stav je 0:4. Domácí začali druhou třetinu rozhodně mnohem lépe, než tu první. Po většinu prostřední části byli dokonce lepším týmem. Jenže na konci třetiny přišel hloupý faul Vandermeera a ten byl hned dvakrát potrestán. Hosté dnes zatím zvládají přesilovky skvěle a to je dost možná faktor, který rozhodl druhou třetinu.
Radek SMOLEŇÁK mohl po asistenci a gólu přidat druhý zásah a poslat Turku na půdě Bolzana do vedení, po faulu na svou osobu ale neproměňuje trestné střílení. Stav je stále 2:2.
Djugarden – Eisbären 1:1

Djugarden srovnal zápas s Eisbären Berlín. Trefil se Joakim ERIKSSON.
Kloten – HV71 0:4

Parádní dvouminutovka od HV71 v Klotenu! Ve 37. minutě se trefil Marcus NILSON, o dvě minuty později Ted BRITHEN. S nadějemi Klotenu na play-off to vypadá hodně bledě.
Luleå – Hamburg 2:0

Domácí si na úvod druhé třetiny vytvořili tlak, který zúročil druhou brankou Lennart PETRELL.
Druhá třetina v Salcburku končí. Domácí Red Bull vede nad JYP Jyväskylä 2:0 a vypadá to, že by se na svého finského soupeře mohlo dotáhnout v tabulce skupiny I.
Máme za sebou první třetiny:

Luleå – Hamburk 1:0
Djugarden – Eisbären 0:1
Salzburg – JYP 2:0

Red Bull vede nad JYP už 2:0, trefil se Mathias TRATTNIG. Pokud Salcburk zvítězí, bodově se na svého soupeře dotáhne.
Po první třetině prohrává Kloten s HV71 0:2. Domácí vyslali na branku soupeře pět střel, hosté třikrát tolik. V případě prohry ztrácí Kloten téměř jakoukoli naději na play-off.
Bolzano – Turku 1:2

Svou první dnešní branku vstřelily i lišky z Bolzana! Anton BERNARD snižuje proti TPS Turku na 1:2.
V Salcburku právě začíná druhá třetina. Domácí vedou nad finským JYP 1:0 zásluhou Zdeňka Kutláka. Red Bull dominoval ve všech statistikách:

Střely na branku: 13 – 11
Vyhrané vhazování: 10 – 9
Trestné minuty: 2 – 4.

Ve Švédsku mají od úvodního Buly jasně navrch domácí. Zásluhou Pera LEDINA vedou v 8. minutě 1:0.
Bolzano – Turku 0:2

Italové prohrávají o dvě branky a potvrzuje se tak, kdo je v dnešním zápase favoritem. V 5. minutě zápasu se prosadil Radek SMOLEŇÁK.

Kärpät – Kölner Haie 3:2 po sn.

Hrdinou nájezdů v Oulu je domácí Joonas DONSKOI! Třemi proměněnými nájezdy zajistil Kärpätu bod navíc!
Djugärden – Eisbären 0:1

Lední medvědi z Berlína se ve Stockholmu rychle ujímají vedení. Kopřivnický rodák Petr POHL už v čase 1:18 rozradostnil skupinu německých příznivců.

Už jsou rozehrány i dva poslední zápasy dnešního dne:

Luleå – Hamburk
Djugarden – Eisbären
Bolzano – Turku 0:1

Rychlá branka padla i na severu Itálie! Už ve 2. minutě Bolzano prohrává s TPS Turku 0:1, trefil se Mikko RANTANEN.
Kloten – HV71 0:2

Jönköping potvrzuje roli favorita a vede nad Klotenem 2:0. V čase 11:49 se trefuje Patrik KARLSSON.

Zápas Lukko Rauma – Nottingham Panthers je u konce. Domácí nakonec vítězí 6:2, v 58. minutě korigoval skóre Brandon BENEDICT.
Zápas Oulu – Kölner Haie jde do prodloužení. 2:2 po třetí třetině.
Kloten – HV71 0:1

Parádní začátek v Klotenu, bohužel pro domácí jdou ale do vedení hokejisté švédského HV71. V čase 00:24 se trefil Marcus NILSON.
Salzburg – Jyväskylä 1:0

Na úvodní branku jsme v Rakousku příliš dlouho nečekali. Už v 5. minutě se trefuje Zdeněk KUTLÁK!
Pardubice – Linköping 3:6

Nadějný stav ze druhé třetiny pardubičtí neudrželi. Po trestném střílení Mattiase SJÖGRENA prohrávají o tři branky.

Právě začalo utkání Salzburg – Jyväskylä.
Kärpät – Kölner Haie 2:2

Domácí Kärpät se dočkal vyrovnání, i když ve třetí třetině zatím spíše čelil kolínským útokům. Od modré čáry propálil gólmana Adam MASUHR.
Pardubice – Linköping 3:5

Linköping vede v Pardubicích už opět o dva góly. V čase 46:29 vsítil branku Chad KOLARIK.
Rauma – Nottingham 6:1

Finové se ujímají vedení 6:1. Autorem branky v čase 44:43 je Henrik KOIVISTO.
Kärpät – Kölner Haie 1:2

Oulu snižuje na 1:2. Po hezkém pasu zpoza branky se trefuje Joonas KEMPPAINEN. Zápas bude ještě hodně dramatický.
Třetí třetina se rozběhla i v Raumě, kde domácí vedou nad Nottinghamem 5:1. Tady je zřejmě rozhodnuto, i když finové odehráli druhou třetinu mnohem hůř, než tu první.
Začaly třetí třetiny v Pardubicích a Oulu. Oba zápasy jsou stále otevřené!
Ve druhé třetině se nám měnilo skóre na všech třech stadionech:

Pardubice – Linköping 3:4
Kärpät – Kölner Haie 0:2
Rauma – Nottingham 5:1

Angličané se dlouho ze snížení neradovali. Přesně 45 vteřin po jejich brance na 1:4 totiž přidává pátý zásah Lukko Rauma Jerry AHTOLA.
Rauma – Nottingham 4:1

Nottingham Panthers snižují na 1:4. Evan MOSEY se trefil v čase 34:25.

Kolín vede ve Finsku už 2:0. Přečíslení 3 na 1 přetavil v gól Marcel OHMANN.
Kärpät – Kölner Haie 0:1

A skóre se konečně mění i v Oulu. v čase 27:34 posílá hosty z Kolína do vedení Philip RIEFERS.

Tomáš Zohorna vrací krásnou střelou do horního růžku branky domácí do hry!
Naopak stále bez branek se hraje v Oulu, kam zavítali žraloci z Kolína nad Rýnem. Na úvod druhé třetiny měl obrovskou šanci nejlepší střelec domácího Kärpätu Davis, odkrytou branku ale netrefil.
Pardubice – Linköping 2:4

Pardubičtí v úvodu druhé části snižují na 2:4! V čase 24:44 se trefil Lukáš Radil!
V pardubické bráně se od druhé třetiny objeví Tomáš Halász. Čtyři branky z deseti střel bylo zřejmě na Roberta Kristana moc.
Rauma vede nad Nottinghamem po první třetině 4:0. Minutu před koncem přidal zatím poslední gól Jesper Piitulainen. Zatím rekordní prohra Nottinghamu 1:10 je v ohrožení.
Rauma – Nottingham 3:0

V čase 17:05 zvyšuje vedení Janne Niskala.
V Oulu skončila první třetina, domácí Kärpät hraje s Kölner Haie 0:0.
Pardubice – Linköping 1:4

Ve včerejším zápase Regionálního poháru odmítla Jihlava za stavu 1:7 pokračovat v zápase s Českými Budějovicemi. Tímhle tempem to Pardubicím nebude dlouho trvat a dostanou se do stejné fáze. V čase 13:43 zvyšuje na 4:1 pro hosty Jeff Taffe.
Pardubice – Linköping 1:3

Tak to byly pro Pardubice hororové dvě minuty. V čase 11:56 posílá Jonas Almtorp Linköping do vedení 3:1.
Pardubice – Linköping 1:2

Hosté v Pardubicích otáčejí skóre za minutu po vyrovnání. Branku vstřelil v čase 10:42 Broc Little.
V Pardubicích je srovnáno na 1:1. V čase 9:29 se trefuje Sebastian Karlsson.
Rauma – Nottingham 1:0

V čase 6:54 posílá domácí do vedení Aaron Gagnon.
V dresu Nottinghamu dnes nehraje Martin Podlešák, který podle klubu musel odcestovat do Čech z rodinných důvodů. Jednatřicetiletý hokejista se zkušenostmi ze Sparty nebo Mountfieldu byl od dubna bez angažmá, v Nottinghamu podepsal krátkodobou smlouvu.
Prvním týmem, který dnes v zápasech Ligy mistrů skóruje, jsou k radosti českých fanoušků Pardubice! Východočechy poslal do vedení ve třetí minutě Tomáš Marcinko!

Právě odstartovaly první tři zápasy dnešního progamu: Pardubice – Linköping, Kärpät oulu – Kölner Haie a Lukko Rauma – Nottingham Panthers.
Pardubice, jediný český zástupce v dnešním programu, nasadí proti Linköpingu tuto sestavu: Kristan (Halász) – Čáslava, Píša, Havlík, Benák, Kočí, Gregorc, Korím, Škvor – Nahodil, Zohorna, Sýkora – Poulíček, Marcinko, Radil – Kaut, Špaček, Kolář – Semorád, Cetkovský, Moučka.
Než dnes Pardubice vyjedou na led ČEZ Arény a zkusí získat své první body, musel trenér Zdeněk Venera řešit rozsáhlou marodku. "Dlouhodobě nám chybí Radovan Somík a Libor Pivko, nově také zalehl s teplotami Rado Tybor. Šest týdnů nám bude chybět operovaný Jiří Půhoný a jako bonus do zápasů nesmí nastoupit Jan Starý, jenž byl na soupisku dopsán později," vypočítával kouč východočeského týmu. Sledujte od 17:30 jak se jeho svěřencům povede.