32:34

konec (19:13)

03.09.2014, 18:00 • Jakub Vais (@KubaVais)

Pro dnešek je to z házené všechno. Díky za pozornost a opět někdy na shledanou. (20:16:16)
Úvodní utkání nového ročníku házenkářské extraligy je za námi a úspěšný v něm byl obhájce mistrovského titulu z Plzně, který dnes v Karviné prakticky celé utkání ztrácel, ale v závěru přišel velký obrat a nakonec vítězství.

60

Konec zápasu. (32:34)

60

Poslední minuta dnešního utkání. (32:34) (32:34)

59

Další branka hostující Talentu! (31:34) (31:34)

59

Začínají poslední dvě minuty dnešního utkání. (31:33) (31:33)

58

Karvinští trefují tyč, konkrétně Chudoba. (31:33) (31:33)

58

Oddechový čas pro hosty. (31:33) (31:33)

58

A hosté začínají budovat náskok, i když hodně slabý. (31:33) (31:33)

57

Plzeň sice po znovu získaném vedení inkasovala, ale znovu si bere vedení po trefě z pravé spojky. (31:32) (31:32)

55

Karviná se teď se štěstím dočkala znovu vyrovnání. (30:30) (30:30)

55

Plzeň je teď týmem, který drží vedení a domácí musí složitě dotahovat. (29:30) (29:30)

54

Postupný útok Karviné teď přináší úspěch a vyrovnání. (29:29) (29:29)

53

Plzeň dokonce jde do vedení v karvinské hale! (28:29) (28:29)

53

Karvinští teď jsou ve složité pozici, v útoku se jim příliš nedaří. (28:28) (28:28)

52

Oba týmy se nyní potýkají s vyloučeními, na hostující straně momentálně běží hned dva dvouminutové tresty. (28:28) (28:28)

52

Oddechový čas pro hosty. (28:28) (28:28)

52

V poločase to bylo o šest branek, teď už domácí náskok není žádný! Plzeň srovnává krok! (28:28) (28:28)

50

Útok zatím vítězí nad obrannou prací a Plzeň opět stahuje náskok celku ze Slezska. (28:27) (28:27)

49

Karviná se znovu prosazuje, dnešní utkání je gólově hodně bohaté. (28:26) (28:26)

49

Odpověď Západočechů na karvinskou trefu je blesková. (27:26) (27:26)

48

Karviná se teď prosazuje s obtížemi, ale domácí také skórují. (27:25) (27:25)

48

Plzeňský nápor v posledních minutách sílí a už je to jen o gól! (26:25) (26:25)

45

Karvinští odpovídají také rychlou brankou. (26:23) (26:23)

44

Rychlý brejk a zakončení plzeňského Milana Škvařila. (25:23) (25:23)

43

Karviné oddechový čas vychází a teď alespoň trochu domácí přibrzdili plzeňský nápor. (25:22) (25:22)

42

Oddechový čas pro domácí. (24:22) (24:22)

42

Plzeň se dostává znovu do utkání! Už je to po strefě z pozice pivota jen o dvě branky. (24:22) (24:22)

41

Karviné útočná akce vůbec nevyšla, ale Západočechům nakonec taky ne. (24:21) (24:21)

40

Další trefa Západočechů a karvinský náskok je už jen třígólový! (24:21) (24:21)

39

Úřadující mistr se teď snaží zvednout a úspěšně. (24:20) (24:20)

38

Další trefu Plzeň zaznamenává po brejku po pravém křídle. (24:19) (24:19)

38

Západočeši reagují úspěšným postupným útokem. (24:18) (24:18)

37

Poslední minuta hostům nevyšla vůbec tak jak by si představovali a přišly dva góly za záda Motlíka. (24:17) (24:17)

36

Plzeňský startu druhé půle je opravdu povedený, nyní přišel další úspěšný útok. (22:17) (22:17)

35

Ránu plzeňského Škvařila zastavila tyč! (22:16) (22:16)

35

Karviná se zatím na začátku druhé půle také drží stále ve velkém odstupu. (22:16) (22:16)

35

Plzeň se na začátku druhé půle zvedá, další útok je toho důkazem. (21:16) (21:16)

34

Karviná ubránila další plzeňský útok a přichází s úspěšným brejkem. (21:15) (21:15)

33

Plzeňský pivot pálil nad, domácí na druhé straně se skóre mění. (20:15) (20:15)

32

Postupný útok Západočechů přináší další změnu ve skóre. (19:15) (19:15)

32

Perfektní zákrok na začátek druhé předvádí plzeňský Radek Motlík. (19:14) (19:14)

31

Plzni vychází vstup do druhé půle. (19:14) (19:14)

31

Začal druhý poločas. (19:13)
Je za námi úvodní poločas, který vyšel o poznání lépe hráčům domácí Karviné, kteří se během první půle ujali vedení, které sice na moment ztratili, ale dokázali si náskok vybudovat znovu a ten je v poločase šestibrankový.
Druhý poločas začne přibližně v 18:55.

30

První poločas skončil. (19:13)

30

Poslední minuta první části zahájena a Plzeň teď snižuje. (19:13) (19:13)

29

Přesilové hry zatím nejsou v plzeňském podání nejsilnější disciplínou, což dokumentuje další inkasovaná branka. (19:12) (19:12)

28

Plzeňský útok byl úspěšný, ale zakončující hráč zůstal ležet na palubovce. (18:12) (18:12)

28

Hosté nejprve snížili, jenže se nestačili následně včas znovu zkoncentrovat na bránění. (18:11) (18:11)

27

Dvouminutové vyloučení přichází na domácí straně. (17:10) (17:10)

26

Další trefa Karviné, která zatím dnešní zápas ovládá ve velké pohodě. (17:10) (17:10)

25

Oddechový čas pro domácí. (16:10) (16:10)

25

Karviná je dnes zatím při chuti což dokazuje další navýšení skóre. (16:10) (16:10)

24

Další branka v karvinské přesilovce za záda brankáře Jana Misaře, který se teď objevil v plzeňské brance. (15:10) (15:10)

23

Karviná se v přesilové hře vrací ke svému náskoku. (14:10) (14:10)

22

Dvouminutový trest pro plzeňského Jakuba Škařila. (13:10) (13:10)

22

Jubilejní desátý zásah Plzně, ale hosté stále zaostávají. (13:10) (13:10)

21

Teď se Plzeň ale dočkává po krátké odmlce snížení z rychlého protiútoku. (13:9) (13:9)

21

Další karvinský zásah a domácí vedou o pět. Hostům to zatím nejde podle představ. (13:8) (13:8)

20

Další gól za záda Radka Motlíka a Karviná znovu vede o čtyři branky. (12:8) (12:8)

19

Plzeň se prosazuje po útoku na pravém křídle. (11:8) (11:8)

19

Oddechový čas pro hosty. (11:7) (11:7)

18

Baník dává další branku a ujímá se vedení nad Plzní už o čtyři branky. (11:7) (11:7)

17

Další úspěšný obranný zákrok a rychlý útok přináší gól do sítě Plzně. (10:7) (10:7)

16

Plzeňští Schamse nepřekonali a na druhé straně se opět mění skóre. (9:7) (9:7)

15

Domácí z rychlého brejku znovu strhávají vedení na svou stranu. (8:7) (8:7)

15

Karvinské vedení nevydrželo dlouho, opět vyrovnáno. (7:7) (7:7)

14

Karviná opět jde do vedení, když znovu domácí zakončili úspěšně postupný útok. (7:6) (7:6)

13

Karviná se prosazuje z pozice pivota a je opět srovnáno. (6:6) (6:6)

12

Plzni se povedlo ubránit karvinský útok a poprvé se následně ujmout vedení. (5:6) (5:6)

10

Poprvé dnes máme srovnáno. (5:5) (5:5)

9

Po rychlém gólu Karviné přichází plzeňská odpověď. (5:4) (5:4)

9

Karviná se opět ujímá vedení o dvě branky. (5:3) (5:3)

8

Hosté v plném počtu a nyní ubránili postupný karvinský útok. (4:3) (4:3)

8

Plzeň sice nyní je v oslabení ještě, ale znovu hosté snižují na rozdíl jediné branky. (4:3) (4:3)

7

Karviná už hraje v plném počtu a nyní domácí hráči přidávají čtvrtou branku. (4:2) (4:2)

6

První dvouminutový trest na straně hostů dostává Milan Škvařil. (4:2) (4:2)

5

Přeci jen se daří hostům využít domácího vyloučení ke snížení. (3:2) (3:2)

4

Plzeň zatím v přesilovce neskórovala, naopak teď inkasuje. (3:1) (3:1)

3

První dnešní vyloučení je na domácí straně. (2:1) (2:1)

2

Plzeň se dnes poprvé prosazuje díky Vinkelhöferovi. (2:1) (2:1)

1

Plzeňští ze svého prvního útoku v letošním ročníku branku nevytěžili, na druhé straně se Karviná prosazuje díky rychlému protiútoku. (2:0) (2:0)

1

Úvodní útok měli hráči domácí Karviné, kteří se i poprvé prosazují. (1:0) (1:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
SSK Talent M.A.T. Plzeň
Plzeňští házenkáři opanovali loňský ročník a získali mistrovský titul po velmi dlouhé době a potvrdili, že házená na západě Čech je v posledních letech znovu na vzestupu a neskromným cílem by bylo napodobit dřívější úspěchy. Tým přes léto nedoznal mnoha změn a s očekáváním vyhlíží nejen start extraligového ročníku, ale také účast v házenkářském poháru EHF, který čeká Plzeň doma už o tomto víkendu.
HCB OKD Karviná
Karviná v loňském ročníku už podruhé v řadě neproklouzla do boje o nejvyšší příčky, což byl pro tento ambiciózní neúspěch, který má za cíl tým letos napravit. Hlavním trenérem Karviné zůstává Marek Michalisko, který tým povede v první části sezóny spolu s reprezentačním trenérem Jaroslavem Hudečkem.

Změny v kádru:
Příchody: Osmola (Polsko), Lefan (Mulhouse, Francie), Veřmiřovský (Přerov), Frančík (Přerov), Drobňák (Košice)

Odchody: Vančo (Německo), Sliwka (Německo), Vala (Německo), Vydra (Přerov), Vučkovič (Černá Hora)
Hezký středeční večer u házené! Extraligový ročník 2014/2015 začíná duelem obhájců titulu z Plzně na půdě Karviné, která v loni musela nakonec bojovat až ve skupině o udržení v nejvyšší soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.