Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Tomáš Berdych (6) – Tejmuraz Gabašvili

3:0 6:3, 6:2, 6:4

31.08.2014, 21:46 • Stadion Louise Armstronga, Flushing Meadows, New York (USA) • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

6:4

Hotovo! Berdych rozběhal soupeře, ten se nedokázal ubránit a Tomáš Berdych poráží Tejmuraze Gabašviliho 6:3, 6:2 a 6:4.

5:4

Jakoby se Berdych těšil na svůj servis, return druhého servisu Gabašviliho mu vůbec nevyšel a ruský tenista ještě oddaluje konec zápasu.

5:3

U toho ale v osmé hře zůstalo, po dlouhém souboji od základní čáry Gabašvili chybuje jako první a Berdycha dělí jediná hra od postupu do osmifinále.

4:3

Berdych rozběhal soupeře, ten se ale dokázal ubránit a nakonec donutil českého tenistu k forhendové chybě.

4:2

Gabašviliho return se nevešel do kurtu a Berdych si čistou hrou udržuje náskok jednoho brejku.

3:2

Gabašvili končí pátou hru třetího setu esem a ještě se drží na dostřel.

3:1

Čtvrtou hru Berdych završil přesným forhendem po lajně a vede 3:1.

2:1

Ten využívá již první díky přímému bodu z podání a snižuje na 1:2.

2:0

Bekhendový return Gabašviliho nepřeletěl síť a Tomáš Berdych tak vyhrává i sedmou hru po návratu hráčů na dvorec.

1:0

Berdych využívá hned ten první povedeným returnem k základní čáře, který Gabašvili zpod nohou nedokázal vrátit do kurtu!

6:2

A z pravé strany Berdych posílá do statistik další eso, završil tím druhý set a v této fázi zápasu zcela dominuje!

5:2

Další nevynucená chyba Gabašviliho ale zakončuje sedmou hru druhého setu, Berdych vyhrál i čtvrtou hru po dešťové přestávce a spěchá rychlým tempem k výhře v druhém setu.

4:2

Gabašvili ledabylým returnem nasměroval míček za základní čáru a Berdych potvrzuje brejk, vede tak 4:2.

3:2

Tomáš Berdych se bránil výbornými čopy, po tom posledním Gabašvili vyhodil forhend daleko do autu a Berdych mu bere servis!

2:2

Berdych dokonal obrat ve vývoji čtvrté hry druhého setu a vyrovnává na 2:2.

1:2

Opět ruský tenista boduje vítězným úderem, tentokrát z bekhendové strany a vede 2:1.

1:1

Čtvrtým esem Berdych ukončuje druhou hru této sady.

0:1

Bekhend českého tenisty se do kurtu nevešel a Gabašvili vstupuje do druhého setu udržením svého servisu.

6:3

Berdych výborně zaservíroval a úspěšně zatáhl oponu za prvním setem, který vyhrál 6:3.

5:3

A znovu se Gabašvili trefil do prvního servisu a ještě prodlužuje první set minimálně o jednu hru.

5:2

Berdych donutil soka k forhendové chybě a zvyšuje náskok v prvním setu na 5:2.

4:2

Gabašvili trefuje už pátou! dvojchybu, Berdych tím využívá hned první brejkbol zápasu a půjde servírovat na potvrzení brejku.

3:2

Gabašviliho return byl příliš dlouhý, Berdych ustál první složitější situace výborně a vede 3:2.

2:2

Gabašvili ale bleskově kontruje přímým bodem ze servisu a opět dotahuje skóre.

2:1

Ve velké rychlosti zvládl Berdych třetí hru zápasu a vede 2:1.

1:1

Gabašvili se vydal k síti a tam se prosadil vítězným volejem, vyrovnává tak stav na 1:1.

1:0

V úvodu zápasu vidíme plno laciných chyb, té další se dopustil Gabašvili z bekhendu a Berdych si na úvod zápasu udržel svůj servis.