konec (1:2, 1:0, 1:0)

31.07.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Kryštof Kousal (@ButchCorey)

Tipsport: 1.5 4.5 4.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek všechno, u dalšího hokejového přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou! (19:35:54)
Nic to ale nemění na tom že domácí Piráti svůj první přípravný zápas nakonec zvládli, i když jen těsně. Hosté vedli rychle 2:0, když se v závěru první třetiny trefili Dvořáček a Antončík. Do konce první části ale ještě snížil Antonín Dušek, ve druhé třetině srovnal Marek Sikora a první brankou v A týmu Pirátů rozhodl David Kaše.
Pro pobavení diváků ještě pojedou oba týmy po třech samostatných nájezdech.

60:00

59:55

A nepřesná rána Ryse.

59:38

Ještě jedna nebezpečná rána Radka Míky.

59:18

Hovorka s Květoněm ještě ujeli ve dvou na jednoho obránce, První jmenovaný netečoval puk v brankovišti přesně.

58:39

Rýgl se postaral o rozjetého Doležala.

58:15

Račuk vystřelil těsně mimo!

58:01

Královy brána je ven z obvyklého postavení.

57:41

Volek se snažil nasměrovat dorážku k levé tyči, Kopřiva svou klec ubránil.

56:24

Zakázané uvolnění Pirátů.

55:52

Nový kapitán domácích Drtina se uvolnil sám před Krále, ten tasil skvělý zákrok vyrážečkou proti Drtinově střele zápěstím.

55:34

Sikora tečoval kotouč těsně mimo.

54:11

Střela Karla Tona z mezikruží narazila na Královu lapačku.

53:43

Další zakázané uvolnění hostů.

52:23

Tentokrát ofsajd Litoměřic.

51:58

Zdlouhavou pasáž přerušuje zakázané uvolnění hostů.

50:25

Na druhé straně kryje kotouč Král.

50:14

Chlapík zachytil rozehrávku Pirátů a nebezpečně pálil, Kopřiva puk schoval.

49:00

Zakázané uvolnění domácích.

48:12

Piráti právě vstřelili branku!
Gajovský ujel do přečíslení, přihrál DAVIDOVI KAŠEMU, který si počkal a vymetl šibenici na bližší tyči. Připsal si tak první branku v seniorském hokeji za Piráty. Asistence: Nikola Gajovský.

47:30

Domácí jsou v plném počtu.

47:24

Jakub Kolář měl dost času připravit si střelu, ale pálil jen doprostřed brány. Tam byl Kopřivův plastron.

47:00

A další vyhození Pirátů.

46:41

Hosté opět z pásma.

46:17

Hovorka v útočném pásmu podržel kotouč a vrátil ho na svou polovinu.

45:27

Marek Račuk (CHM) vyloučen na dvě minuty za hákování. Třetí přesilová hra Litoměřic.

45:08

Hlava pálil zápěstím nepřesně.

44:08

Hosté jsou v plném počtu a Král s kotoučem ve výstroji přerušuje hru.

43:57

Další dělová rána z hole Rutty letěla mimo bránu.

43:41

Ruttovu střelu vyrazil Král.

43:02

McGregor byl moc rychlý směrem do útočného pásma. Pískán ofsajd.

41:52

Martin Ondráček (LIT) serval v rohu Havlovi přilbu a je po zásluze vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

41:42

Kopřiva opět podržel puk na ledě, Doležal nepříjemně dotíral.

41:24

Havel pálil od modré, Král chytá.

40:38

Sražená střela Chlapíka zazvonila o brankovou konstrukci, zřejmě o oblouk u levé tyče.

40:27

Kopřiva raději přikryl kotouč u své levé tyče.

40:01

Na konci druhé části svítí na informačním kotouči pod multimediální kostkou vyrovnaný stav 2:2. Postaral se o to ve 28. minutě Marek Sikora, který uklidil volný kotouč do brány za zády gólmana Tomáše Krále. Třetí dvacetiminutovka odstartuje za 15 minut, tedy v 19:04.

40:00

39:19

Další zákrok po ráně Šiknera a další přerušení.

39:15

Kopřiva ve výstroji skryl puk po střele Zdeňka.

38:09

Dorážka Vítězslava Bílka minula Kopřivovu klec.

37:30

S Moorovou střelou si poradil betonem Král.

36:54

A Piráti už jsou kompletní.

36:21

Květoň uklidnil hru a dovolil spoluhráčům oddechnout.

35:28

Následnou akci hostů zastavil ofsajd.

35:11

Piráti dostali puk až za Krále.

34:46

Jaroslav Koma (CHM) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

34:19

Moorova přihrávka v přečíslení třech proti dvěma nenašla žádného hráče v chomutovském dresu.

33:42

Špeldovu ránu vytěsnil Kopřiva do ochranné sítě.

33:38

Rýgl vyhodil o plexisklo mimo hřiště.

33:15

Stehlík zaspal na útočné modré a sám se dopředu hnal Jakub Zdeněk, ale kotouč mu utekl a zakončení se nekonalo. Na druhé straně ofsajd Pirátů.

32:31

Další střelu Komy chytá Král.

32:10

David Kaše si před bránou shodil kotouč rukavicí na led a zakončil nad horní tyč!

31:07

Lukáš Špelda (LIT) zahákoval domácího útočníka před odkrytou bránou. Z neznámých důvodů se nepíská trestné střílení. Pouze dvouminutový trest pro litoměřického hráče.

30:47

Dvě nepřesné rány Dominika Bílka.

29:57

Novákovu střelu srazil Rýgl do ochranné sítě.

29:30

Znovu si zahrála Králova maska po střele Květoně.

27:40

Jaroslav Koma poslal na Krále tvrdou střelu. Všichni včetně litoměřického gólmana si mysleli, že je kotouč v jeho moci, jenže MAREK SIKORA našel puk před brankovou čarou a v klidu ho posunul do brány. Asistence: Jaroslav Koma.

27:25

Ani Sikora z ostrého úhlu hostujícího gólmana nepřekonal. Hosté jsou kompletní.

27:00

McGregor trefil Krále do masky.

26:24

Hosté se zbavují kotouče a střídají.

25:51

Král zasáhl proti střele Komy a zlikvidoval i Duškovu dorážku.

25:17

Adam Chlapík (LIT) se ohnal po dvojici agresivně napadajících chomutovských mladíků a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

24:24

Král si připisuje dva těžké zákroky proti střele Tona a dorážce Sikory.

23:35

Do Rysovy střely vložil hůl domácí obránce.

22:57

Hosté napadali v ofsajdu, proto je posouzen jako úmyslný.

22:23

Chrpova střela byla sražena do ochranné sítě.

21:46

Puk byl na chvíli k nenalezení, nakonec ho z výstroje vytřepal Jakub Kolář.

21:03

Své sólo od brány do rohu a zpět zakončil McGregor nepřesnou střelou v pádu.

20:28

Na Duškovu střelu Král viděl a s přehledem ji lapil.

20:01

První třetina prvního přípravného utkání nabídla dramatičtější situace až na svém konci. Domácí fanoušky zmrazily dva rychlé góly Dvořáčka a Antončíka, ale v poslední minutě dokázal snížit první brankou v chomutovském dresu Antonín Dušek. Druhá třetina začne zhruba v 18:17.

20:00

19:08

Tak i domácí svou přesilovku využívají. Postarala se o něj dvojice posil. Marek Hovorka perfektně našel před bránou ANTONÍNA DUŠKA a ten zvedl kotouč nad Králův beton. Asistence: Marek Hovorka, Lukáš Květoň.

18:27

Zdeněk Doležal (LIT) – dvě minuty za podražení. Třetí přesilovka domácích.

17:15

Litoměřice právě vstřelily branku!
ŠIMON ANTONČÍK se dostal u modré čáry ke kotouči a trojice chomutovských bránících hráčů nebyla schopná mu odebrat kotouč. Antončík dostal puk za Kopřivova záda střelou z bekhendu. Bez asistence.

16:28

Hosté se dostávají do vedení. Dominik Volek vystřelil tvrdě po vhazování, k vyraženému kotouči se dostal DAVID DVOŘÁČEK a neměl nejmenší problém ho nasměrovat do prázdné brány. Asistence: Dominik Volek, Filip Šikner.

15:52

První vyloučení na domácí straně. Marek Sikora (CHM) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

15:18

Ruttova rána po vhazování sražena.

15:11

Další technický prohřešek hostujícího týmu. Tentokrát zakázané uvolnění.

14:40

Rys zůstal viset hodně hluboko v pásmu a spoluhráči se unáhlili. Ofsajd Litoměřic.

14:09

Kalla těsně před bránou klepl do kotouče, Kopřiva ho vyrazil mimo nebezpečí.

13:21

Těsný ofsajd Pirátů.

12:19

David Kaše v dobré střelecké pozici ještě posunul puk ne modrou Komovi, jeho střelu opět vyrazil hostující gólman. Přesilovka domácích končí.

11:46

Komův pokus od modré, Král zasahuje betonem.

11:16

Gajovský střílel z velmi ostrého úhlu do odkryté klece a pořádně zavařil Královi, který kotouč s pomocí spoluhráče jen tak tak schoval pod sebe.

10:19

Šimon Antončík (LIT) – 2 minuty za držení hole. Druhá přesilovka pro Piráty.

09:30

Račuk s Chrpou si v situaci dva na jednoho prohodili kotouč a první jmenovaný se snažil blafákem do forhendu zakončit, ale ještě nemá dostatek jistoty na holi a zakončení se mu nepovedlo.

08:49

Špelda se za vlastní bránou snaží vymyslet rozehrávku.

07:46

Bryan McGregor se poprvé uvolnil, ale neměl dost času zakončit. Král puk schoval ve výstroji.

07:22

Novák přihrával zpoza brány Vítězslavu Bílkovi, do přihrávky vložil hůl domácí obránce.

06:28

Do útoku čtvrté formace Pirátů přispěchal MArtin Rýgl a jeho ránu chytil Král pěkným zákrokem lapačkou.

05:40

Zakázané uvolnění tentokrát na straně hostů.

05:06

Koma tvrdou ranou od modré prověřil mantinel za Královou bránou.

04:29

Po půlminutě soupeření o puk v obranném pásmu Litoměřic hosté vyhazují.

03:43

Ofsajd domácích.

03:34

Kopřiva přerušuje hru s kotoučem pod rukavicí.

03:20

Prvním vyloučeným hráčem je Radek Míka (LIT), který si odsedí dvě minuty za sekání.

03:01

První vzrušení v útočné třetině domácích, postarala se o něj třetí formace Pirátů. Král ale nemusel zasahovat.

02:25

Na Šiknerovu ránu po vhazování si Kopřiva raději sáhl holí.

02:15

Další zakázané uvolnění Pirátů. Tempo zatím není vůbec divoké.

01:23

Rutta poslal bleskovou přihrávku útočným pásmam, ale kotouč se zastavil až o mantinel.

00:58

Teď Piráti vyhazují na zakázané uvolnění.

00:36

Antonín Duček v rámci prvního chomutovského útoku neuspěl, kotouč mu sklouzl u levé tyče Královy brány.

00:01

Na reklamami neposkvrněný led chomutovského svatostánku už nastoupili hokejisté obou týmů a za malou chvíli odstartuje první přátelské utkání v sezóně.
Ještě jednou dobré odpoledne, živě z SD ARÉNY!
Dobrý den z Chomutova!

Školákům dnešním dnem končí první polovina prázdnin a v této fázi obvykle přicházejí první přípravná utkání hokejových soutěží po celé Evropě. Tuzemská První hokejová liga není výjimkou, a proto dnes k přátelskému utkání poprvé vyjedou staronoví účastníci druhé nejvyšší soutěže, Chomutovští Piráti. Soupeřem jim bude blízký soused, Stadion Litoměřice.

Po loňské nevydařené sezóně došlo v týmu Pirátů k očekávanému zemětřesení. V jeho epicentru stojí změna na trenérském postu, kde úspěšného juniorského kouče Jaroslava Becka vystřídal Břetislav Kopřiva. Jeho asistentem bude Aleš Totter.

Dlouho na sebe nenechaly čekat ani odchody hráčů. Nejvýraznější ranou na vrub Chomutova je odchod kanonýra Davida Hrušky a produktivního obránce Lukáše Pulpána. Krušnohorci dále přišli o takové persony, jako byl kapitán Bartečko, obránci Lojek s Malcem a útočníci Balej, Straka, Svoboda či Kubinčák. Naopak posílili o gólmana Miroslava Kopřivu, obranné řady vyztuží Jiří Drtina, navrátilec Martin Rýgl, Slovák Jaroslav Koma a Kanaďan Mario Scalzo. Novými útočnými tvářemi jsou Antonín Dušek, Marek Hovorka, Lukáš Květoň a zámořští hráči Bryan McGregor a Greg Moore.

Pro Stadion Litoměřice byla loňská sezóna nad míru povedená. Sedmé místo po základní části je posunulo do bojů v play-off, kde ale hned ve čtvrtfinále narazili na budoucí extraligovou Olomouc.

Kádr po úspěšné sezóně a šestém místě v kanadském bodování opustil sedmadvacetiletý forvard Miroslav Čermák. Kromě něj hostování skončilo například Václavu Drábkovi, Martinu Koudelkovi, Davidu Švagrovskému nebo Zdeňkovi Bahenskému.

Litoměřice naopak výrazně posílí mladoboleslavský Jiří Rys, Jaroslav Kalla, či Dominik Volek a v bráně by mohl také nastoupit loňská brankářská trojka pražského Lva, Jan Lukáš. Jakožto tým spolupracující s pražskou Spartou bude mít ,co do dravého mládí, litoměřický hokej rozhodně co nabídnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 20. Dušek (Hovorka, Květoň), 28. Sikora (Koma), 49. Kaše (Gajovský) – 17. Dvořáček (Volek, Šikner), 18. Antončík

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Drtina, Rýgl, Mrázek, Rutta, Havel, Koma, Stehlík, Bartejs – Květoň, Dušek, Hovorka – McGregor, Gajovský, Moore – D. Kaše, Sikora, Ton – Chrpa, Račuk, Hlava.

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, Málek, Míka, Špelda, D. Bílek, Šikner, Kolář, Ondráček – Rys, Kalla, V. Bílek – Novák, Doležal, Racek – Chlapík, Zdeněk, Antončík – Dvořáček, Volek, Soumelidis.

Rozhodčí: Turčan – Koskuba, Šulo