Tenis

ATP Kitzbühel (antuka)

Dominic Thiem (5) – Jiří Veselý

2:0 6:3, 7:6 (3)

31.07.2014, 16:59 • Centrální dvorec, Kitzbühel Tennis Club, Kitzbühel, Rakousko • Milan Ouředník

Tipsport: 1.72 1.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tenisového Kitzbühelu vám přinášíme ještě zápas Lukáše Rosola s Maximem Ginzálezem, které začíná za pár minut, do té doby, na počtenou ! (18:36:53)
V další kole na domácího mladíka čeká vítěz zápasu Schwartzman – Granollers-Pujol, které právě probíhá.
Utkání nabídlo celkem vyrovnaný tenis, ale pevnější nervy a i větší dávku štěstí předvedl Thiem, ale i díky podpoře domácích tribun vítězí a postupuje do čtvrtfinále.

Konec zápasu

7:6

Přímým bodem ze servisu končí Thiem zápas.

6-3

Thiem se celou výměnu bránil, ale i tak vykouzlil úžasný prohoz, před kterým se Veselý jen sklonil.

5-3

Další míček od Veselého, který zastavila síť a již třetí minibrejk pro Thiema.

4-3

Thiemův sprint na Veselého jedovku nestačil – minibrejk je znovu minulostí.

4-2

Konec přestávky, podávat bude ještě jednou Dominic Thiem.

4-2

Následuje přestávka a výměna stran.

4-2

Přímý bod ze servisu pro Thiema, který vede o dva body v tiebrejku.

3-2

Další prohoz visel ve vzduchu, ale tentokrát Thiemův projektil zastavila páska.

3-1

Tak to je neuvěřitelné! Thiem vyběhal dvě Veselého smeče, při třetí se dostal do hry a soupeře prohodil.

2-1

Přesnou smečí bere Thiem bod, na tahu je opět Veselý a jeho dva servisy.

1-1

Následně stejná hrubka od Thiema a minibrejk je pryč.

1-0

Hned na úvod minibrejk po Veselého brekhendovém pokusu do sítě.

6:6

Ani dvanáct her nestačilo k rozluštění tajenky druhého setu. Na řadu tak přichází zkrácená hra.

40-30

Thiem z kříže pálil razantně a přesně.

30-30

Síť nyní zastavila Thiemův bekhendový pokus.

30-15

Return Veselého v autu, fiftýn pro Thiema.

15-15

Stejný prohřešek i od českého mladíka.

0-15

Těsný aut z Rakušanova forhendu.

5:6

Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem na setrvání v tomto setu.

5:6

5:6

Přesnou smečí si Jirka jako první pojišťuje případný tiebrejk.

15-40

Další skvělý servis, ze kterého těží bod Jiří Veselý.

15-30

Míček získává Thiem.

0-30

Veselý si Thiema rozběhal a mladý Rakušan při pokusu o prohoz za běhu chybuje.

0-15

Return v autu – bod pro Veselého.

5:5

Desátá hra končí přímým bodem po prvním podání domácího tenisty.

40-30

Veselý u sítě skvěle zrychlil tempo hry, na což reagoval Thiem neúspěšným prohozem.

40-15

Veselého překvapil odskok míčku od lajny a následným úderem se vyautoval.

30-15

Další vítězný úder Thiema do odkryté strany dvorce.

15-15

Skvělý kraťas od Thiema bez šancí pro Veselého.

0-15

I Thiem umí dvojchyby.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.

4:5

4:5

To se nepovedlo, Veselý dvojchybou prohrává devátou hru a šance na zisk této sady z jeho pohledu se zatím odkládá.

40-0

Dlouhou výměnu chtěl Veselý zakončit kraťasem, ale míček dopadl těsně před síťku.

30-0

Veselý prokazuje nervozitu při důležitém podání – dvojchyba.

15-0

Potvrzení brejku nebude pro Veselého tak jednoduché, Thiema žene vpřed drtivá většina publika.

3:5

Brejk je využit, Thiemův bekhend doplachtil do autu a český tenista tak bude nyní podávat na zisk druhé sady.

40-A

Další minela od domácího mladíka – brejkbol pro Veselého.

40-40

Forhend od základní čáry končí v autu – bod pro Veselého.

40-30

Gembol pro rakouského tenistu.

30-30

Thiem se znovu dotahuje na soupeře a srovnává – ve hře je nyní tzv.: big ball.

15-30

Další fiftýn pro Veselého, který je nyní blíže k zisku osmé hry.

15-15

Return, který dopadl těsně za základní lajnu od Veselého.

0-15

Veselému pomohla páska, která míček zastavila ještě na Thiemově polovině.

3:4

3:4

3:4

Následně ale chybuje do sítě a gem připadá Veselému.

30-40

Neskutečný úder od Thiema. Rakušan doběhl prohoz Veselého a téměř špičkou rakety sám soupeře prohodil.

15-40

Thiem zkoušel prohoz, ale nedal míčku dostatečnou výšku.

15-30

Return mimo vymezený dvorec, bod pro Veselého.

15-15

Thiemův úder nadzvedla páska a katapultovala jej do autu.

15-0

Veselý v chybách pokračuje, další míček v autu a fiftýn na kontě Rakušana.

3:3

Vítězným úderem do protipohybu Veselého končí Thiem šestou hru a srovnává z 0:3 na 3:3.

40-0

Kiks od Veselého, kterého zřejmě překvapil odskok míčku, který následně posílá do pásky.

30-0

Další míček v autu po úderu českého tenisty.

15-0

Veselý chtěl výměnu ukončit vítězným forhendem, kterým ovšem trefil prostor za základní lajnou.

2:3

2:3

2:3

Ochozy bouří, což znamená jediné – Thiem po úspěšném prohozu prolamuje podání soupeře a bere si ztracený servis zpět.

40-15

Veselý byl aktivní, seběhl si k síti, ale finální volej poslal do autu – dva brejkboly pro Thiema.

30-15

Naději na zisk tohoto gemu přiživil Veselý esem.

30-0

Veselý to zkoušel po lajně, ale vyhnal míček do autu.

15-0

Thiem se napřáhl na kříží k nechytatelné bombě, která dopadla se štěstím pro Dominica na lajnu.

1:3

Thiem se po Veselého prohozu jen podíval, ale naštěstí pro něj míček doplachtil do deblového koridoru.

A-40

Return na druhé podání domácího tenisty posílá Veselý mimo.

40-40

Return v síti – shoda.

30-40

Vzápětí však další chyba Thiema a brejkbol pro Jirku.

30-30

Vítězný forhend Rakušana škrtl pásku, ale do autu se nedostal.

15-30

Následuje agresivní forhend Thiema do autu.

15-15

Po dvojchybě však přichází kvalitní první servis.

0-15

Dvojchybou začíná Thiem čtvrtou hru.

0:3

0:3

0:3

Další skvělé podání českého mladíka znamená vedení 3:0 ve druhé sadě.

40-A

Dobrý první servis českého tenisty.

40-40

Veselého čop v deblovém koridoru – shoda.

30-40

Thiem zkoušel na kraťas odpovědět také zkrácením, ale míček přes pásku nedostal.

30-30

Vítězný úder Thiemovi nevyšel, ale následný pokus o lob od Veselého končí v autu.

15-30

Vzápětí ale Jirka poslal přízemní míček, který Rakušana překvapil a donutil chybovat.

15-15

Thiem snižuje, Veselý to s potvrzením brejku nebude mít jednoduché.

0-15

Thiem je od začátku druhé sady mimo, další jeho bekhend končí v síti.

0:2

Veselý si seběhl k síti a z nátlakové hry vytěžil zisku brejku.

15-40

Thiem kazí další míček, tentokrát do sítě a nabízí Veselému dva brejkboly.

15-30

Rakušan to zkoušel znovu, ale tentokrát přestřelil.

15-15

Parádní vítězný úder od Thiema křižně do rohu dvorce.

0-15

Bekhendovou přestřelku končí Thiem chybou do sítě.

0:1

Další pokažený return z rakety Rakušana – gem Veselý.

15-40

Po přímém bodu přichází eso českého borce.

15-30

Přímý bod po skvělém podání pro Jiřího Veselého.

15-15

Následně kazí Thiem return do sítě.

15-0

Těsný aut Veselého z bekhendu do deblového koridoru.

0:0

Druhá sada začíná, servisem ji odstartuje český tenista Jiří Veselý.

0:0

První sada nabídla pěkný tenis, který ovšem 'zdobily" chyby českého tenisty, které nakonec rozhodly. Thiem si brejk uchoval až do konce sady, kterou ovládl poměrem 6:3.

6:3

Veselý byl aktivnější, ale špatně umístěnou volejí nahrál Thiemovi, který skvělým prohozem končí první sadu.

A-40

Vzápětí return v autu a první setbol pro mladého tenistu z Rakouska.

40-40

Thiemovi nebylo uznáno regulérní eso, ale Rakušan i tak boduje po vítězném forhendu na boční lajnu.

30-40

Ale aspoň jeden nakonec přichází, po autu Thiema z bekhendu.

30-30

Veselý měl nabito na kříž, ale prudkým míčem posílá fiftýn na konto Rakušana, který už ani nepočítal s tím, že by Jiří mohl tuto šanci nevyužít, škoda dvou brejkbolů.

15-30

Thiem při bekhendu kros riskoval na maximum, což se mu vymstilo, míček v autu a bod pro Jirku.

15-15

Return na druhé podání za základní lajnou.

0-15

Thiem zkoušel lob, na který sice Veselý nedosáhl, ale míček dopadl do autu.

5:3

Na vítězství v první sadě bude nyní servírovat domácí Thiem.

5:3

Veselý končí osmou hru esem z druhého podání.

0-40

Těsný aut Thiema – tři gemboly českého tenisty.

0-30

Přímý bod po podání pro Veselého.

0-15

Veselý u sítě drtil Rakušana a nakonec smečí výměnu zakončil.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý na setrvání v tomto setu.

5:2

5:2

Sedmá hra končí esem Thiema.

40-30

Znovu chyba, tentokrát Veselý přestřelil za základní čáru Thiema – gembol Rakušana.

30-30

Od základní čáry to Jirkovi moc nejde, nyní pokazil bekhend do sítě.

15-30

Znovu Veselý při hře u sítě vytěžil fiftýn.

15-15

Veselý se nalepil na síť, Thiem reagoval prohozem, ale jen do pásky.

15-0

Return za základní čárou, fiftýn pro rakouského borce.

4:2

Drama šesté hry je u konce, Thiem chybuje a Veselý tak snižuje hrozivé skóre, stále je však o jeden brejk pozadu.

40-A

Veselý si seběhl na kříž a prudkou ranou boduje – další gembol pro Čecha.

40-40

Vzápětí kazí return Rakušan a máme tu další shodu.

A-40

Škoda, Thiem nebyl po returnu koncentrovaný na 100%, ale Veselý pokazil forhend do sítě.

40-40

Šestá hra ještě nekončí, Thiem byl v tlaku a donutil českého tenistu k chybě při obranném úderu.

40-A

Servis, síť a smeč, to nyní vyneslo Veselému gembol.

40-40

Nyní to již vyšlo a projektil do rohu dvorce Thiem neměl šanci doběhnout.

A-40

Jirka chtěl výměnu ukončit vítězným bekhendem do rohu, ale přestřelil za základní lajnu.

40-40

Eso Jirky Veselého – shoda.

40-30

I Rakušan má občas s výškou sítě problémy, nyní to dokázal, stále má však výhodu jednoho brejkbolu.

40-15

Skvělý prohoz. Míček, který by drtivá většina tenistů vypustila Thiem doběhl a parádně českého mladíka prohodil snad špičkou rakety.

30-15

Thiema překvapil odskok a následně chyboval s čopem do sítě.

30-0

Pro Jirku byla dnes síť v kitzbühelském tenisovém klubu natažena moc vysoko.

15-0

Thiemův forhend a Veselého bekhend se nyní přetlačovaly a tím šťastnějším je domácí, který vytěžil z chyby soupeře.

4:1

Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý za stavu 1:4, což sice vypadá hrozivě, ale je v něm skryto pouze jediné ztracené podání, což z pohledu Jirky není nemožné, co se zvratu v tomto setu týče.

4:1

4:1

Pátá hra končí zkaženým returnem Veselého.

40-15

Veselý zkoušel čopovaným bekhendem zpomalit tempo Thiema, ale míček z rakety Čecha vyletěl mimo dvorec.

30-15

Veselý kraťas od Thiema doběhl a odpověděl efektním prohozem, na které Rakušan už ani nereagoval.

30-0

Následuje aut do deblového koridoru od Jiřího a další fiftýn na rakouské konto.

15-0

Return za základní lajnou, Thiem dnes servíruje skvěle.

3:1

Při druhém již Veselý zachyboval bekhend do sítě, Thiem si připisuje první brejk a za stavu 3:1 bude servírovat.

40-15

První brejkbol smazán po přímém bodu ze servisu.

40-0

Velká minela českého tenisty, který jasnou smeč z kříže napálil do sítě.

30-0

Veselý zkoušel po returnu vítězný úder do odkryté strany kurtu, ale jeho projektil zastavila síť centrálního dvorce.

15-0

Veselý začíná čtvrtou hru dvojchybou.

2:1

Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

2:1

2:1

Veselý byl na kříži a zkusil vítězným úderem překvapit Thiema, ale dal míčku přílišnou razanci a vyhnal jej do autu.

40-0

Veselý byl pod tlakem, Thiem toho využil a od sítě vyslal nechytatelnou ránu.

30-0

Další return od Veselého, který se do kurtu nevešel.

15-0

Return pokažený i na druhé straně – fiftýn pro Thiema.

1:1

Return na první servis Čecha v síti – Jirka si čistou hrou bere druhý gem zápasu.

0-40

Parádní vítězný bekhend Veselého, který se otřel o boční lajnu.

0-30

Pokus o prohoz od Thiema končí v síti.

0-15

Jirka začal parádní podáním, následně si seběhl k síti odkud halfvolejem do odkryté strany kurtu boduje.

1:0

Na servise dnes poprvé Jiří Veselý.

1:0

Forhendovou přestřelku utnul Veselý úderem do sítě – první gem si připisuje podávající Thiem.

A-40

Thiem se nalepil na síť a Veselého prohoz končí mimo dvorec.

40-40

Brejkbol pryč po dalším bezchybném zkrácení hry.

30-40

Znovu chyba z Thiemova forhendu, míček v síti a první brejkbol pro Veselého.

30-30

Skvělý křižný kraťas od Rakušana, který Veselý neměl šanci doběhnout. Z hlediště je slyšet drtivá podpora rakouského tenisty po každém jeho bodu.

15-30

Thiem měl nabito na kříž, ale prudký úder zastavila páska.

15-15

Následuje return na druhé podání v autu.

0-15

Thiem začíná přetaženým forhendem do deblového koridoru.

0:0

Utkání, které bylo oproti původnímu plánu, odloženo o 24 hodin právě začíná. Na podání se jako první představí domácí tenista.
Tenisté se již rozehrávají na kurtu, zápas co nevidět začne !
Vypadá to, že se počasí v Kitzbühelu umoudřilo. Organizátoři již sundali ochrannou plachtu proti vodě a v současné době probíhá úprava antukového podloží. Co nevidět by na dvorec měli dorazit i oba aktéři.
Bohužel počasí v rakouském Kitzbühelu si s pořadateli hraje i nadále. Zápas Veselého s Thiemem se kvůli dešti znovu odkládá.
Zápas mezi Kohlschreiberem a Goffinem skončil vítězstvím Belgičana 2:0, mimochodem pro Goffina to bylo sedmnácté vítězství v řadě a co více, ani v jednom duelu neztratil set, tudíž zároveň i 34. vyhraný set v řadě. Po nezbytné úpravě antukového podloží dorazí na kurt Veselý s Thiemem.
Začátek utkání bude s největší pravděpodobností o několik desítek minut posunut. Před Thiemem s Veselým hraje na centrálním dvorci ještě svoji dvouhru Kohlschreiber s Goffinem a teprve až nyní se kurt na jejich zápas začal připravovat kvůli nepřízni počasí, které rakouský turnaj provází již od včerejška. O dalším průběhu vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.

Vzájemné zápasy – 1:1

2014 (Hamburk) – Thiem 2:0
2012 (Futures) – Veselý 2:0

Jiří Veselý, je v aktuálním vydání žebříčku ATP na 70. místě a stejně jako jeho soupeř, i on letos válí na antukovém podloží. Vše začalo po druhém kole na French Open, následný domácí turnaj v Prostějově Jirka ovládl bez ztráty setu a hned poté v Praze zopakoval finálovou účast, tentokrát však nad jeho síly parťák z DC Lukáš Rosol. Následně na Wimbledonu došel do třetího kola a pak už přišly samé porážky v prvním kole (Bastad, Hamburk, Umag) až do Kitzbühelu, kde šňůru proher utnul.

Hráč na tomto turnaji hraje poprvé.

Cesta turnajem

1. kolo – Struff J. (2:0)

Dominic Thiem, 50. tenista světového žebříčku a na turnaji pátý nasazený hráč. Rakušan si antukovou část sezony celkem užívá. Například v dubnu v Barceloně došel až do osmifinále a cestou si vyšlápl třeba na Radka Štěpánka. Následně na Masters v Madridu osmifinále zopakoval. Travnatou sezonou se spíše protrápil, aby následně v Hamburku, jak jinak než na antuce zopakoval další osmifinále, kde byl nad jeho síly Argentinec Mayer.

Předchozí účasti

2013 – čtvrtfinále (Montanes 0:2)
2012 – 1. kolo (Kližan 1:2)
2011 – 1. kolo (Gimeno-Traver 0:2)

1. kolo – Souza J. (2:1)

Antukový turnaj v rakouském Kizbühelu byl narušen nepřízní počasí, a tak se zbytek osmifinálových zápasů bude dohrávat tento čtvrtek. Jedním z osmifinalistů, který se o účast mezi osmi nejlepšími tenisty bude muset v odloženém zápase poprat, bude i český mladík Jiří Veselý, který to ovšem nebude mít vůbec snadné, jeho soupeřem bude pátý nasazený domácí mladík Dominic Thiem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.