FC Vysočina Jihlava – AC Sparta Praha

1:1

konec (0:0)

28.07.2014, 13:30 • Petr Jindra

Rozhodčí Zadinová foukla do píšťalky a ukončila utkání, které končí remízou. Nutno podotknout, že pro Jihlavu bude pravděpodobně zlatá. Hráči Jihlavy mohou děkovat zejména brankáři Vejmolovi, který deptal sparťanské útočníky a obzvlášť Patrika Schicka, jenž si na něm vylámal zuby několikrát. (15:30:09)

90

89

Opatrný závěr zápasu narušuje osmé střídání. Čtvrté sparťanské střídání odnesl Pešek, kterého nahradil Mejdr.

84

Další útočná akce Sparty končí v boční síti jihlavské branky. Vejmola vrátí míč do hřiště.

79

Střelecká smůla Patrika Schicka pokračuje. Sparťanský útočník měl na kopačce druhý gól Sparty, ale jeho pokus dokázal vyrazit Vejmola, ač se pořádně zapotil.

78

Sparta právě vstřelila branku!
Lavička Sparty si může zatleskat. Příchod DAVIDA SURMAJE se vyplatil už po čtyřech minutách hry. Tečovaná rána sparťanského útočníka končí vyrovnávací brankou – 1:1!

75

Jihlavská lavička nezůstala pozadu. Dubu vystřídal Kriegsmann.

74

Kadlecovo místo převzal Surmaj.

70

Do zakončení se opět prodral Schick. Stejně jako v předchozích případech se prosadit nedokázal, protože byl proti pozorný Vejmola.

69

Peškově ráně chyběla přesnost. Odkop od Vejmolovy branky.

68

Druhé sparťanské střídání v rychlém sledu. Ze hřiště byl stažen Jurdík. Čerstvou krev do sparťanského týmu by měl vlít Šíma.

67

S domácím Mlakićem to nevypadá vůbec dobře. Pro jihlavského hráče musela přijet sanitka. Doufejme, že bude Mlakić brzy v pořádku.

66

Vzápětí střídá také hostující tým. Utkání skončilo pro Kulhánka, místo kterého si zahraje Kitanovič.

66

Na druhé straně se k exekuci přímého kopu postavil Klusák a našel hlavu Maruše. Čerstvý hráč na hřišti poslal svou hlavičku nad branku.

65

Pěknou individuální akci předvedl hostující Schick. Útočník Sparty umotal dva soupeře, ale k dokonalosti mu chyběla přesnější muška. Člen sparťanského áčka mířil pouze nad.

63

Třetí střídání v podání Vysočiny. Po dobrém výkonu opouští hřiště Teplý a přenechává svou pozici Marušovi.

59

U sparťanské branky bylo opět rušno, ale Teplý trefil pouze bránícího hráče soupeře – roh.

59

Mlakić vinou zranění dohrál a jeho místo na hřišti převezme Kelbler.

58

Na hřišti zůstal ležet domácí Mlakić. S jihlavským hráčem to nevypadá moc dobře.

57

Jihlavu vstřelená branka povzbudila. Dokonce mohla přidat druhou branku, ale to by hlavička Teplého musela mířit mezi tři tyče.

54

Domácí lavička využila malou přestávku k přípravě prvního střídání. Ze hřiště odešel Spirkoski, kterého nahradil Zábrodský.

53

Jihlava právě vstřelila branku!
Míč si postavil PATRIK DEMETER a tvrdou střelou k levé tyči nedal Vorlovi šanci – 1:0!

52

Míč se ocitl ve vápně Sparty, kde ho zasáhl jeden z hostí rukou. To znamená pokutový kop pro Vysočinu!

51

Situace se opakovala na druhé straně. Tentokrát se ukázal Vorel, který si poradil s pokusem Fulneka.

47

Utekly pouhé dvě minuty a Vejmola už se musel činit. O první dělovku druhého poločasu se postaral Kulhánek, jehož pokus domácí brankář vyrazil.

46

Máme za sebou první půli, ve které jsme viděli několik slibných příležitostí, ale bez gólové tečky. Nebezpečnější šance měla sice Sparta, ale když šlo do tuhého, tak pohotově zasáhl brankář Vejmola.

45

45

Individuální akci Peška musel hasit až domácí brankář Vejmola – úspěšně.

41

Uteklo pár desítek vteřin, než se Sparta dostala do další příležitosti, ale Jurdík mířil vysoko nad.

40

Hostující hráči už doufali v gólovou radost, když si domácí Kryštůfek málem srazil míč do vlastní sítě. Vlastní gól ovšem nepadl.

35

Období klidu přerušila standardní situace Sparty. Míč si postavil Miškovič, ale nastřelil pouze stojící zeď. K odraženému míči se sice dostal jeden ze sparťanů, ale jeho pokus Vejmola vyrazil.

31

Opět sledujeme úsek hry bez vážnějších příležitostí na obou stranách.

28

Sparta si vybojovala přímý kop. Ke střele se dostal Jurdík, ale jeho pokus byl zblokován na roh. Z toho sparťané neudeřili.

26

V posledních minutách se více prosazuje také Jihlava. Vorlovu pozornost prověřil Duba, ale sparťanského brankáře nenachytal.

24

Tentokrát zahrozil domácí celek. Vysočina se dostala až k centru, pro který si vyskočil Pedro, ale míč poslal pouze nad branku.

23

Vzápětí Pražané zaútočili. Schick dokázal připravit zajímavou pozici pro Jurdíka, ale jeho kolega ve slibné pozici selhal.

22

Máme tu první karetní trest zápasu. Nedovoleně si počínal hostující Richard Macháč (SPA).

17

Na druhé straně musel zasahovat Vorel po dělovce domácího Teplého. Sparťanský brankář vyrazil míč na roh, ze kterého bohužel pro domácí nezapršelo.

13

Sparťanská kombinace na útočné polovině málem skončila u Jurdíka, který se ocitl ve stoprocentní pozici. Na poslední chvíli ovšem zasáhl Pedro a před sparťanským útočníkem odkopl míč!

12

Mohlo být zle po chybě domácího Pedra, ale jihlavský stoper svou chybu okamžitě napravil a zabránil soupeři v rychlém útoku.

11

Na další rozruch před jednou z branek si museli fanoušci počkat. Dočkali se po útočné akci hostí, ale Schick rozvlnil pouze boční síť.

7

Své první příležitosti se dočkala také Jihlava. Domácí Vysočina zahrávala přímý kop, ale centr domácího hráče našel pouze hlavu hostujícího Matějky.

5

Hluché minuty zápasu. Hra se trochu uklidnila a ani jeden z týmů se nepostaral o vážnější ohrožení soupeřovy branky.

3

Vzápětí mohla Sparta udeřit z brejku, ale to by nesměl domácí Vejmola včas vyběhnout a zastavit rodící se akci Pražanů.

2

Vstup do utkání zvládla lépe Sparta. Svou aktivitou si dokázala vybojovat úvodní roh utkání, ale obrana Vysočiny si s vysokým míčem poradila.

1

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Kryštůfek, Spirkoski, Pedro, Demeter, Teplý, Duba, Mlakić, Kostrna, Klusák, Fulnek.
Náhradníci: Kriegsmann, Veselský, Maruš, Zábrodský, Kelbler, Hron, Soukup.

AC Sparta Praha: Vorel – Kadlec, Matějka, Macháč, Toml, Kulhánek, Čavoš, Pešek, Schick, Jurdík, Miškovič.
Náhradníci: Hovorka, Šíma, Vokoun, Surmaj, Mejdr, Kitanovič, Hrdina.

Rozhodčí: Zadinová – Zeman, Hájek.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. Po víkendovém startu SYNOT ligy začíná také Juniorská liga. V prvním kole přivítá Jihlava pražskou Spartou a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.