Menu

Fotbal

Slovenská Fortuna liga

FK Senica – MŠK Žilina

1:1

konec (0:1)

25.07.2014, 19:30 • FK Senica • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Zápas sa napokon skončil remízou 1:1 a tímy si body rozdelia. Videli sme dva rozličné polčasy, pretože prvý bol veľmi atraktívny a plný šancí, no druhý spasil iba presný zásah.

S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme ešte príjemný večer. (21:23:01)

90+3

Koniec zápasu.

90+3

Nadstavený čas sa končí a gól už zrejme neuvidíme. Tímy si body rozdelia.

90+2

Domácim sa ale stalo presne to, čo pred chvíľou ich súperovi! Veľká chyba domácich otvorila priestor Čmelíkovi, ktorý ale na konci akcie trafil iba Šullu.

90+1

Nadstavovať sa budú tri minúty. Na trávniku sa hra konečne rozhýbala a podobnú štandardku získajú aj domáci hráči.

90

Tak napokon nie! Žilina rozohrala nakrátko, čo okamžite využil kapitán Piroska. Ten sa ihneď pustil do vápna na druhej strane, no v poslednej chvíli bol zastavený.

89

Žilina sa asi trochu spamätala a pokúsila sa zaútočiť. Hostia vybojovali štandardku, po ktorej uvidíme center pred bránku.

88

Zápas sleduje priamo na štadióne 2216 divákov.

87

Gól z čista jasna napokon priniesol vyrovnanie a vyzerá to tak, že sa body budú deliť. Domáci diváci sú spokojní, tí hosťujúci hromžia, pretože druhý polčas ich tím vôbec nezvládol.

86

Senica dala gól!

Je vyrovnané! JAN KALABIŠKA zúžitkoval Piroskov center z pravej strany, ktorý priletel presne na jeho hlavu. Gólman Krnáč sa teraz nechal veľmi jednoducho oklamať, ostal na bránkovej čiare a nemal šancu na zákrok.

85

Obaja tréneri už využili všetky striedania, no na trávniku stále nevidíme nič zaujímavé. Budeme zvedaví, čo sa bude diať ďalej.

84

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Miroslav Káčer.

83

Druhá polovica duelu vôbec nie je tak atraktívna ako prvý polčas. Diváci sa poriadne nudia a čakajú na záverečný hvizd.

82

Na trávniku sa stále nič nemení. Lopta lieta zo strany na stranu, ale chýba nám zakončenie, ktoré by aspoň smerovalo ku priestoru troch žrdí.

81

Senica sa opäť dostala až ku šestnástke, ale opäť to bolo iba bez strely. Podobne tak aj na opačnej strane po rýchlom Gubovom prechode pri ľavej postrannej čiare, kde zasiahol Pavlík.

80

Guba sa rozbiehal po ľavej strane a chcel prekvapiť súpera. Pavlík sa ale vôbec nenechal oklamať a všetko pohodlne vyriešil. Čakáme na zaujímavú situáciu zakončenú strelou.

79

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Lukáš Opiela, prichádza Tomáš Komara.

78

Senica zaútočila po pravej strane. Loptu tam mal na kopačke Mráz, no vôbec si neporadil a spoluhráči mu tiež nepomohli. Z tohto strela ani nemohla byť.

77

Žilina sa pokúša útočiť. Loptu síce dostala do vápna, ale tam bol pripravený striedajúci Ventúra, ktorý pohotovo odkopol mimo nebezpečného priestoru.

76

Po kapitánovom centri do vápna sa o nožničky pokúšal Opiela, no jeho akrobatické zakončenie vôbec nemohlo Krnáča ohroziť. Nuda na trávniku pokračuje.

75

Do konca riadnej hracej doby ostáva už len 15 minút. Senica sa presunula na útočnú polovicu a Piroska bude zahrávať štandardku spoza šestnástky z ľavej strany.

74

Žilina sa pokúša útočiť. Lupčo sa tam snažil prepustiť loptu Gubovi, ten zasa presne naopak nechával Lupčovi. Táto situácia hosťom absolútne nevyšla a Šošoni prišli aj o útočnú polovicu.

73

Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jaroslav Mihálik, prichádza Dávid Guba.

72

Hra je plná nervozity a nepresností. Hlavný rozhodca si ale zachováva chladnú hlavu a drobné zákroky vôbec nepíska.

71

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Filip Hlohovský, prichádza Samuel Mráz.
Žilinský kouč si napokon striedanie nateraz rozmyslel, pretože Paur pokračuje v zápase.

70

Paur sa otriasol a vracia sa späť do hry. Obaja tréneri chystajú striedania, ktoré prídu na rad pri ďalšom prerušení hry.

69

Na zemi ostal na moment ležať hosťujúci Paur. Na trávnik prišli aj lekári, ktorí ho ale vykázali iba za postrannú čiaru. Našťastie to ale zrejme nebude nič vážne.

68

Lopta lieta hore-dole po trávniku, ale neprináša so sebou žiadne nebezpečné situácie. Senica ešte stále cíti krivdu za neodpískanú penaltu, no musí pokračovať v hre a pokúsiť sa vyrovnať.

67

Hra už vôbec nie je atraktívna a mení sa na poriadne nervózne predstavenie oboch tímov. Ani Žilina, a ani Senica sa v týchto chvíľach nevedia nadlhšie udržať pri lopte, a tak nesledujeme nič zaujímavé.

66

Žltú kartu si vyslúžil aj hosťujúci Čmelík, ktorý nervózne podržal a stiahol k zemi súpera.

65

Protesty už domácemu tímu nepomôžu. Piroska síce skončil na hracej ploche, no z opakovaných záberov to vyzerá tak, že padal o niečo skôr, než bol zasiahnutý súperom.

64

Domáci kapitán Piroska ešte protestuje proti rozhodnutiu hlavného arbitra a vyslúžil si žltú kartu.

63

Na opačnú stranu sa do úniku pustil kapitán Piroska, no tesne pred zakončením skončil na zemi v pokutovom území. Rozhodca Michlian ale penaltu nepíska a domáci útočník sa hnevá márne.

62

Náskok hostí mohol byť dvojgólový! Po štandardke loptu Šulla len veľmi zle vytlačil pred seba a dorážať sa ju pokúsil Piaček, no mieril iba do gólmana.

61

Žilina sa po dlhých minútach dostali cez stredový kruh. Loptu viedli dopredu po pravej strane a vybojovali faul pri postrannej čiare.

60

Za nami je hodina hry, ktorá ale od druhého polčasu prebieha veľmi neatraktívne. Senica sa pokúša vyrovnať, a tak aktívne napáda súpera, no po zisku lopty sa jej nedarí ani len presne vystreliť. Stav sa teda meniť nemôže.

59

Hrá sa stále na žilinskej polovici, no domácemu tímu sa nedarí ohroziť Krnáčovu bránku. Kam sa podela atraktívna hra z prvého polčasu?

58

Senica sa konečne dostala k lopte a pokúsila sa aj zakončiť. Po prechode k šestnástke tvrdo pálil Hlohovský, no trafil iba hráčov stojacich pred ním a lopta ku brankárovi vôbec neprešla.

57

Žilina by sa rada dostala do útoku, ale skúša to príliš rýchlo a bezhlavo a takáto akcia úspešne skončiť nemôže. Na trávniku sa skutočne nedeje nič zaujímavé.

56

Tempo hry úplne upadlo. Žilina vôbec nenadviazala na svoj výkon a produkuje chybu za chybou. Senici sa takisto príliš nedarí, nevie sa prebojovať ani cez polovicu.

55

Žilina je stiahnutá na vlastnej polovici a nevie rozohrať. Senica zlepšila svoj výkon a snaží sa prepracovať až do vápna, ale hostia zatiaľ odolávajú.

54

Žilina v ostatných minútach akosi poľavila a musí sa brániť. Senica ale v ofenzíve nevie vymyslieť nič tak zaujímavé, čo by mohlo prekvapiť gólmana hostí.

53

Po tomto rohu ale domáci vôbec nič zaujímavé nevymysleli. Loptu rozohrali nacvičeným signálom, ale iba veľmi zle a nedostali sa ani len k strele.

52

Senica vybojovala druhý rohový kop v zápase. Potaral sa o to Chvátal, ktorý prešiel po pravej strane a jeho pokus o posunutie lopty pred bránku bol zrazený.

51

Začalo sa skutočne aktívne a diváci sledujú atraktívny futbal. Slovenská liga naozaj vôbec nie je až tak zlá a teraz sa nudiť nikto nemôže.

50

Senica sa dostala do dobrej príležitosti na vyrovnanie! Po ľavej strane to individuálne skúsil kapitán Piroska, no jeho zakončenie letelo iba nad brvno.

49

Lupčo sa snažil nájsť spoluhráčov pred bránkou, no nevyšlo mu to. Senica sa dokázala ubrániť aj proti rohovému kopu zahratému nacvičeným signálom.

48

Žilina je aj naďalej veľmi aktívna. Hostia po dobrej akcii vybojovali svoj piaty roh v tomto zápase, prvý po prestávke.

47

Do druhého polčasu sme vstúpili s dvomi zmenami na hracej ploche, no atraktivite futbalu to vôbec neubralo. Aj teraz vidíme aktívnych hráčov, ktorí bojujú o bodový zisk.

46

Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Jakub Kosorin, prichádza Denis Ventúra.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Matej Jelić, prichádza William Alves de Oliveira.

46

Začal sa druhý polčas.
Nadstavená minúta uplynula a prvý polčas je minulosťou. Videli sme skutočne zaujímavý a atraktívny futbal, ktorý priniesol viacero pekných momentov aj gólových šancí, no iba jediný presný zásah, o ktorý sa postaral Žilina. Tá teda po prvom polčase vyhráva najtesnejším rozdielom, ale tri body ešte vo vrecku určite nemá.

Druhý polčas sa začne približne o 20:30.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Nadstavovať sa bude 1 minúta. Pri lopte sú stále Žilinčania, no v týchto chvíľach sa musia aj brániť. Senici sa ale nedarí nič vymyslieť.

45

Prebieha posledná minúta riadnej hracej doby a Senica to ešte skúša akýmsi rýchlym prechodom do útoku. Domáci to síce nemyslia zle, no hosťujúci tím si už na akékoľvek vpády dá pozor.

44

Čmelík si to po pravej strane namieril až do šestnástky súpera. Tam proti nemu ale odhodlane bojoval Mazáň a napokon aj úspešne. Senica sa nedala oklamať a strele tak nemusela čeliť.

43

Hra je skutočne veľmi pekná a diváci sa nemajú na čo sťažovať. Tempo určuje Žilina, ktorá sa po rokoch vracia na čelo tabuľky. Tréner Guľa musí byť spokojný.

42

Hostia sa opäť tlačili do zakončenia. v dobrej pozícii bol Jelič, ale loptu mu s pokojom vykopol Pillár. Senica nechce inkasovať druhýkrát.

41

Piaček odkráčal za postrannú čiaru, no nie je to nič vážne. O chvíľu bude pokračovať v zápase. Senica zatiaľ športovo vrátila loptu.

40

Hra sa na chvíľu musí prerušiť. Na zemi ostáva ležať Piaček, ktorý po strkanici padol na zem a na trávnik prichádzajú aj lekári. Pevne veríme, že to nebude nič vážne.

39

Senica sa takmer dostala ku gólovej šanci! Strela z ľavej strany bola tečovaná, ale to v tomto prípade pomohlo gólmanovi. Lopta padla priamo do rúk Krnáča.

38

Senica si prevzala loptu na svoju stranu a okamžite zamierila do útoku. Po dlhých minútach sa domáci dostali až ku šestnástke, no tam sa príliš nezdržali a boli čisto odzbrojení.

37

Hostia určujú tempo hry a nikam sa nemusia ponáhľať. Loptu majú stále na svojich kopačkách, no nedarí sa im prekvapiť. Ich akcie sú ale skutočne premyslené a divákom sa musia páčiť.

36

Senická defenzíva je ale poriadne dezorientovaná a nevie, kam skôr skočiť. Žilinčania to naďalej sympaticky skúšajú a chcú opäť prekvapiť.

35

Žilina rozohrala rohový kop nacvičeným signálom a stiahla sa trochu dozadu. Hostia majú loptu plne pod kontrolou a pokúšajú sa niečo vymyslieť.

34

Žilina po aktívnej hre vybojovala ďalší rohový kop. Hostia sú naďalej lepším tímom.

32

Žilina sa už rútila do šance po ľavej strane, ale útočiaci hráč spravil zbytočnú chybu a o loptu prišiel. Senica mala aj kúsok šťastia.

31

Senica by sa rada čo najskôr dostala ku vyrovnaniu, no vôbec sa jej nedarí. Žilinčania všetko pohodlne kontrolujú.

30

Za nami je polhodina hry a zatiaľ sme videli jeden presný zásah. Hra je rýchla a atraktívna, diváci sa rozhodne nudiť nemôžu.

29

Žilina sa po pravej strane opäť dostávala do útoku. Hostia to síce skúšali podobne ako pred gólom, no súper si dal na nich teraz pozor.

28

Pre Senicu sa ale zápas ani zďaleka nekončí. Pred nami je ešte množstvo času, kedy sa domáci hráči pokúsia minimálne vyrovnať.

27

Hostia sa teda dostávajú do vedenia, ktoré si skutočne zaslúžia. Od úvodu boli lepším tímom, čo teraz potvrdili Jeličovým presným zásahom.

26

Žilina dala gól!

Hostia otvárajú skóre! MATEJ JELIĆ dostal loptu pri šestnástke súpera, potiahol si ju do dobrej streleckej pozície a tvrdo vypálil. Pomohol mu ešte teč brániaceho hráča, ktorý loptu definitívne poslal za Šullu.

25

Ďalšia tutovka pre Žilinu! Hostia našli dieru v defenzíve súpera, Čmelík z pravej strany centroval pred bránku, a tam nabiehal Jelič. Život mu ale znepríjemňoval posledný brániaci hráč, a tak svoj koníček poslal iba nad bránku.

24

Žilina zahodila ďalšiu gólovú šancu! Po rohovom kope sa k lopte dostal Paur, no svoju hlavičku umiestnil tesne nad brvno. Na gól si ešte musíme počkať.

23

Žilina sa rýchlo otriasla a Kadlec zaviezol loptu po pravej strane až ku bránke, kde vybojoval rohový kop.

22

Senica s problémami rozohrala od vlastnej bránky a dostala sa až do gólovej šance! Z ničoho nič domáci hráči poslali center z ľavej strany priamo pred bránku, kde ostal nepokrytý Kosorin. Jeho hlavička skončila tesne nad brvnom.

21

Žilina sa ale opäť dlho nemusela brániť a presunula sa do útoku. Tam Čmelík v šestnástke hľadal Mihálika, no ten sa už k strele nedostal. Senická defenzíva rýchlo zakročila a vytlačila súpera z vápna.

20

Jelič rozohral rohový kop, ale loptu vytlačil iba Šulla. Senica opäť zacítila otvorený priestor na rýchly brejk, do ktorého sa sebavedomo pustil Chvátal, no hostia ho zastavili pred šestnástkou. Každopádne to bol ale veľmi sympatický pokus.

19

Po okamžitom prechode na druhú stranu ale získa rohový kop aj Žilina. Pavlík tam totiž Mihálikovu strelu zblokoval do bočnej siete.

18

K lopte sa pri rohovej zastávke postavil Mazáň a posielal ju pred bránku. Tam bol ale pripravený Piaček, ktorý všetko pohotovo odvrátil. Žilina sa bezproblémovo ubránila.

17

Žilinčania zahrali štandardku nacvičeným signálom, ale nevyšiel im. Pokúsili sa o prihrávku do druhej vlny za obranu, ale tá vôbec nebola presná. To ale otvorilo priestor Senici, ktorá sa konečne dostala k streleckému ohrozeniu bránky. Po Hloohovského úniku loptu Krnáč vytlačil na rohový kop.

16

Jelič po ľavej strane vletel medzi dvojicu domácich hráčov a vypýtal si faul. Šošoni budú zahrávať akýsi skrátený rohový kop. Senica sa musí brániť, hostia sú vo využívaní takýchto štandardných situácií veľmi dobrí.

15

Žilina toho ale po rozohrávke veľa nevymyslela. Hostia sa museli opäť kombinačne upokojiť, pretože súper vysoko napádal ich rozohrávku. Senica sa bráni a Žilina útočí, takže sa stále nič nemení.

14

Žilina tesne za stredom trávnika vybojovala faul, keď Jeliča poslal k zemi Pillár. Pre hostí to znamená možnosť zakotviť na útočnej polovici.

13

Hra sa trochu upokojila. Lopta lieta v okolí stredového kruhu, no nikomu z prítomných sa nedarí dostať ju do útoku.

12

Senica by aj chcela ísť do útoku, ale vôbec sa jej to nedarí. Hostia sú veľmi dobre stiahnutí a včas zakročujú proti akýmkoľvek náznakom šancí. Žilina je v úvode výrazne lepšia.

11

Senica rozohrala loptu na opačnú polovicu, ale hru príliš neupokojila. Žilinčania si ju prevzali na svoje kopačky a okamžite sa pustili opäť do útočenia. Na konci akcie bol Čmelík, ale iba v ofsajdovej pozícii.

10

Žilinská akcia ale vyzerala o čosi nebezpečnejšie! Po rýchlom prechode smerovala lopta priamo pred bránku Šullu, kde sa predral Letič. Ten sa v sklze pokúsil zasunúť loptu do siete, ale namieril iba do gólmana Senice.

9

Senický gólman rozohral loptu na opačnú polovicu, a tam sa už črtala zaujímavá pozícia pre Kosorina. Vzrušenie ale bolo zbytočné, pretože bol v ofsajde.

8

Žilinskí hráči sa pokúsili vysunúť opäť dopredu. Po rýchlom získaní lopty sa ešte rýchlejšie pokúsili vysunúť Jeliča, ale ten už loptu nestihol a ušla mu za čiaru. Rozohrávať bude Šulla.

7

A opäť sa črtala možnosť na brejk pre Senicu! Opäť sa to ale skončilo rovnako, pretože domáci hráči ani len neprenikli stredovým kruhom. Hlohovský to tam sám proti vysokej presile nemohol zvládnuť.

6

Senica chcela ísť prvýkrát do útoku. Domáci futbalisti ale ďaleko nenašli, pretože Kalabiška dostal loptu na päty, a tak sa akcia FK skončila už v stredovom kruhu.

5

Žilina sa opäť pustila do útoku. Jeden z hráčov si robil priestor v šestnástke, ale lopta k nemu vôbec neprešla. Domáci pochopili, že sa musia brániť a pokryli priestor pred Šullom.

4

Hra sa trochu upokojila, no pri lopte sú hostia. Tých prišli na Záhorie podporiť aj vlastní fanúšikovia, ktorí vytrvalo povzbudzujú a zatiaľ môžu byť veľmi spokojní.

3

Úvod je skutočne veľmi nebezpečný pre domáci tím. Senica sa zatiaľ v podstate ani nedostal k lopte, pretože sa po celý čas iba bráni. Žilinčania majú herne navrch.

2

Po rohovom kope letela lopta veľmi nebezpečne k bránke, no nik z hráčov ju nedokázal umiestniť do siete. Brankár domáceho tímu Šulla pohotovo zakročil a všetko zachránil.

1

O úvodný výkop sa postarali hostia a takmer okamžite mohli skórovať! Po niekoľkých sekundách hry sa Žilinčania presunuli do šestnástky, kde v poslednej chvíli center za obranu zrazil Pillár iba na rohový kop.

1

Stretnutie sa práve začalo.

-15

Úvodné zostavy:

FK Senica: Šulla – Pillár, Mazáň, Pavlík, Hlohovský – Opiela, Chvátal, Hušek, Kosorin – Kalabiška, Piroska (C).
Náhradníci: Junas – Gava, Filípek, Otrísal, Komara, Ventúra, Mráz.

MŠK Žilina: Krnáč – Piaček, Kadlec, Letić, Škriniar – Paur, Lupčo, Pečovský (C), Jelić – Čmelík, Mihálik.
Náhradníci: Le Giang – Králik, Hučko, Káčer, Škvarka, Alves de Oliveira, Guba.

Rozhodca: Michlian – Tomčík, Mikulaj.
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri prvom zápase 3. kola našej najvyššej futbalovej súťaže. Na Záhorí v ňom domáca Senica privíta líderskú Žilinu a vám zo zápasu vďaka nášmu podrobnému textovému prenosu určite neunikne nič podstatné.

Oba celky už majú v tomto súťažnom ročníku po dva duely za sebou. Žilina ich zvládla na výbornú a po dvoch triumfoch má na svojom konte 6 bodov, čo ju radí na prvé miesto v tabuľke. Po víťazstvách 1:0 v Ružomberku a 4:1 na domácej pôde proti Košiciam je v kabíne pod Dubňom skutočne skvelá nálada, ktorú by Šošoni radi preniesli aj na senický trávnik, kde by chceli potvrdiť skvelý štart a udržať si prvú pozíciu.

Domáci Seničania sú na tom po dvoch zápasoch o čosi horšie. Na svojom konte totiž majú 4 body, ktoré získali za domáci triumf 1:0 v 1. kole proti Myjave a za remízu z posledného zápasu, ktorý odohrali v Banskej Bystrici a skončil sa výsledkom 2:2. Štvorbodový zisk ich priebežne radí na štvrtú priečku v tabuľke našej najvyššej futbalovej súťaže, kde sa hráči Senice umiestnili na základe skóre, ktoré hovorí tesným pomerom 3:2 v ich prospech.

V uplynulej sezóne sa tieto tímy vo vzájomnom dueli stretli trikrát. Až v dvoch prípadoch sa podarilo zvíťaziť Senici, raz triumfovala Žilina. Seničania vyhrali v 8. kole doma 2:1 a v 19. kole na trávniku súpera jasne 3:1, žilinskému celku sa podarilo triumfovať až na Záhorí v 30. kole, kedy Žilina rozstrieľala súpera 4:1.

Tento zápas favorita nemá, a preto sú vo svojich ponukách opatrné aj stávkové kancelárie. Tie vypísali na triumfy oboch tímov takmer zhodné kurzy. Na domácu Senicu je to približne 2,46, na víťazstvo hosťujúcej Žiliny 2,6. Ak si myslíte, že zápas sa po deväťdesiatich minútach hry skončí nerozhodne, určite využite ponuku pohybujúcu sa okolo čísla 3,1.

Zápas sa v Senici začína o 19:30. Ak sa ho nemôžete osobne zúčastniť, ostaňte s nami, v tomto podrobnom textovom prenose sa dozviete všetko potrebné.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

FK Senica – MŠK Žilina

1:1

konec (0:1)

Zpět na online

Branky: 86. Kalabiška – 26. Jelić

Karty:   64. Piroska (SEN) – 66. Čmelík (ZIL)

FK Senica: Šulla – Pillár, Mazáň, Pavlík, Hlohovský (71. Mráz) – Opiela (79. Komara), Chvátal, Hušek, Kosorin (46. Ventúra) – Kalabiška, Piroska (C).
Náhradníci: Junas – Gava, Filípek, Otrísal, Komara, Ventúra, Mráz.

MŠK Žilina: Krnáč – Piaček, Kadlec, Letić, Škriniar – Paur (84. Káčer), Lupčo, Pečovský (C), Jelić (46. Alves de Oliveira) – Čmelík, Mihálik (73. Guba).
Náhradníci: Le Giang – Králik, Hučko, Káčer, Škvarka, Alves de Oliveira, Guba.

Rozhodčí: Michlian – Tomčík, Mikulaj