01.06.2014, 16:00 • ČEZ Arena, Pardubice • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

48:00

Konec zápasu. (17:22:14)

47:52

Ještě sice jedna střela na bránu v podání Němců, ale tohle už na vyrovnání stačit nebude.

47:23

Trenér Kanady si vyžádal oddechový čas.

47:23

Kanada právě vstřelila branku!
Je nejspíš úplně hotovo. Němci sice zkoušeli založit útok, ale následná chyba je stojí další kotouč ve vlastní síti. CHRIS TERRY už stál pouze proti samotnému a bezmocnému Owerovi, kterému prošel touš mezi betony. Stav utkání je 3:1. Asistence: Dave Hammond, Kyle Henderson.

46:43

Navíc teď javorové listy nelístostně tlačí soupeře před brankou a skvělý zákrok betonem musel znovu tasit pozorný Thomas Ower.

46:02

Byly ohlášeny poslední dvě minuty čtvrté čtvrtiny, Německu se čas na vyrovnání začíná pořádně zkracovat.

45:43

Německo zkouší ještě najít poslední síly na vyrovnání, jenže teď vyhazuje puky a z toho určitě moc šancí pramenit nebude.

44:52

Kanaďané už očividně nikam nespěchají. Před malou chvílí mohli vyrazit dopředu, ale raději v klidu pohlídali puk na svých holích a počkali na vystřídaní spoluhráčů.

44:04

Delší dobu si ani jeden gólman nemusel připisovat výraznější zákrok, až teď po kličce za brankou v podání Kanaďana Carlsona. Ower opět připraven a stále drží naděje svého týmu na úspěch.

42:58

Němci teď nebezpečně kroužili kolem svatyně skvěle chytajícího Bretta Leggata, jenže ten ani teď nedovolil projít puk po důrazu na brankovišti.

42:03

Kanada sice zase dostala puk do sítě, ale už druhý gól ji dnes není uznán. Tentokrát rozhodčí nemohl připsat gól kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Stav je tedy stále 2:1.

41:10

Teď konečně pálil Foote, jenže zase našel pouze výborně připraveného Owera v brance soupeře. Dnes odvádí oba gólmani vskutku znamenitý výkon.

41:00

Nyní už ale Kanaďané v klidu kombinují v pásmu soupeře a hledají volné prostory pro nahrávku a hlavně střelu.

40:53

Německo se ale vůbec ničeho nezaleklo a také ve vlastním oslabení zkouší dostat daleko od své branky. Zatím se to Němcům dokonale daří.

40:20

Uvidíme další vyloučení, tentokrát první v závěrečné čtvrtině. Kanada hrála skoro minutu ve výhodě, když rozhodčí signalizoval trest, ale nevyužila ji. A tak za katr míří odpykat trest německý hokejista Horka Sekesi. Dobrá šance pro javorové listy.

38:26

Puky teď létají často z jedné hokejky na druhou. Ale bez toho, aniž by někdo nějak výrazně ohrozil gólmana jedné či druhé strany barikády.

37:10

A tak se není čemu divit, že jsou to právě červení muži, kdo drží většinou puk jistě na polovině soupeře, ke střele se málem dostal Thomas Woods.

36:39

Kanada dobře ví, že pokud chce tento výsledek minimálně uhlídat, nemůže hrát příliš dozadu, aby zbytečně neriskovala ztrátu.

36:01

Začala čtvrtá čtvrtina.

3:1

Branky a nahrávky: 7. Woods (Sheen, Baumgartner), 34. Foote (Woods), 48. Terry (Hammond, Henderson) – 6. Pfleger (Brandt, Jiřík)

Kanada: Leggat (Nixon) – Terry, Hammond, Henderson, French – Foote, Woods, Corbeil, Sheen – Baumgartner, Draper, Carlson, Rauckman – Luscombe

Německo: Ower (Eisenhut) – Sturm, Brandt, F. Carciola, A. Carciola, – Seifert, Streicher, Pfleger, Hu. Sekesi – Jiřík, Jeske, Brazda, Baier – Ho. Sekesi, Poetzel

Rozhodčí: Morrison, Walsh