3:4

konec (0:1, 1:0, 2:3)

20.05.2014, 15:45 • Hala Čižovka, Minsk • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 4.85 4.9 1.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost u dnešního zápasu mezi Slovenskem a Dánskem, poslední duel v hale Čižovka pro vás okomentuje kolega Pavel Kuba. Hezký den a na počtenou. (18:11:06)
Je to tak pěkná tečka za turnajem, především ve třetí části to byl pěkný hokej a Slováci si připsali po výhře 4:3 tři body. Zůstanou tak na pátém místě, tedy za branami play-off.
Je dobojováno. Vladimír Vůjtek a Miro Šatan se loučí s tímto turnajem a dost možná také se svým bohatým hokejovým životem. Více se dozvíme během dnešního večera, každopádně slovenský útočník ohlásil, že by tento zápas měl být jeho posledním v kariéře. Uvidíme, co český trenér Vůjtek.
Střely na bránu celkem:

30:24 (9:4, 6:13, 15:7)
Nejlepší hráči Dánska na turnaji:

Patrick Bjorkstrand, Mads Christensen, Jannik Hansen (Dánsko)

Nejlepší hráči Slovenska na turnaji:

Ján Laco, Marek Ďaloga, Michek Miklík (Slovensko)
Hráči zápasu:

Michel Miklík (Slovensko) – Mikkel Boedker (Dánsko)
Víc už se nestane, Slovensko obsadí v této skupině celkové páté místo. Dánsko bude na sedmé pozici. Sledovali jsme zajímavý zápas plný gólů a především třetí třetiny byla pro oko diváka mimořádně pohledná.

60:00

59:44

Šatan netrefuje ze středního pásma prázdnou bránu.

59:16

Střelu Storma si srazil Miklík málem do brány, Slováci měli velké štěstí a vyhazují.

58:50

Buly u Laca, Dánové bojují o prodloužení.

58:33

Dánové hrají bez brankáře, tedy v šesti hráčích. Není na co čekat.

58:00

Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny a Slováci jsou v pěti.

57:37

Storm stál na hranici brankoviště a snažil se procpat puk do Lacovi brány, nepovedlo se.

56:56

Valach vyhazuje přes všechny čáry, Slováci bojují o celkové páté místo v tabulce. Chtějí se rozloučit výhrou.

55:57

Zajímavé momenty sledujeme v posledních minutách, Dánové hrají přesilovku a snaží se vyrovnat.

55:41

Přesilovka pro Dánsko. Mikuš (SVK) je vyloučen za hákování.

54:25

Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové vzápětí korigují stav duelu a vykřesávají branku naděje! Do samostatného úniku se po zaváhání slovenské obrany dostal JESPER JENSEN a sám před Lacem svůj samostatný nájezd proměnil do úspěšného konce. To je čtvrtá branka během necelých dvou minut! Asistence: Jesper B. Jensen.

3:4

Branky a nahrávky: 22. Boedker (Green, Christensen), 53. Green (Christensen, Lassen), 55. Jesper Jensen (Jesper B. Jensen) – 15. Tatar (Valach), 42. Miklík (Viedenský), 54. Viedenský (Miklík, Valach), 55. Tatar (Mikúš)

Dánsko: Nielsen (Galbraith) – O. Lauridsen, Kristensen, Larsen, Lassen, M. Lauridsen, Jesper B. Jensen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Madsen, Hansen – Green (C), Christensen, Boedker – Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Staal, Jakobsen, Poulsen – Speeling. Trenér: Jan Karlsson.

Slovensko: Laco (Hudáček) – Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Čerešňák, Marinčin, Brejčák – Hrivík, Šatan (C), Nagy – Miklík, J. Mikúš, Tatar – Pánik, Marcinko, Haščák – Skokan, Viedenský, Šťastný – Réway. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Rozhodčí: Kaval (USA), Olenin (RUS) – Lederer (CZE), Semjonov (EST)