Tipsport: 2.86 3.8 2.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Kindl (DET 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:02
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:20
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:43
David Krejčí (BOS) 0+0, 5 střel, čas na ledě 17:52
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 25:38
1. Tuukka Rask (BOS) 23 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Dougie Hamilton (BOS) 1+0
3. Patrice Bergeron (BOS) 1+1
Dnešní utkání sledovalo 20 066 diváků.
Hokejisté Bostonu se radují z druhého vítězství v sérii, když vyhrávají v Detroitu 3:0. Hosté dnes podali zodpovědný výkon, který podpořil skvěle chytající Rask, jenž vychytal čisté konto. Detroit neodehrál vyloženě špatné utkání, ale doplatil na špatný vstup do utkání, kdy obdržel dvě branky, na které nedokázal zareagovat. Boston tedy vítězí v Joe Louis Aréně poprvé od roku 2007 a dostává se v sérii do vedení.

Střely na branku: 23 – 34.

Stav série: 1:2.

60:00

59:50

Utkání se blíží ke svému konci.

59:15

Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru domácího celku.

58:57

Helm se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostal.

58:01

Bruins právě vstřelili branku!
Dnešní utkání je zřejmě definitivně rozhodnuté. Ze středního pásma nahodil kotouč na prázdnou branku PATRICE BERGERON a zamířil přesně. Bez asistence.

57:48

Z levého kruhu to zkoušel Dacjuk, ale jeho bekhendová střela trefila pouze Raska, který měl velké štěstí.

57:36

Střelu DeKeysera od modré čáry Rask vyráží vedle branky.

57:20

Howard je na střídačce! Detroit to zkouší v šesti!

57:04

Ze středního pásma nahodil kotouč na Raska Franzen, který hru přerušuje.

56:32

Na vrcholu pravého kruhu se dostal ke střele Nyquist, ale ten trefil pouze hráče před sebou.

54:55

Rychlý protiútok Bostonu brankou nekončí, když při přečíslení tři na jednoho vystřelil Lucic pouze do Howarda.

54:23

Od modré čáry to zkusil DeKeyser, ale Rask kotouč vyráží betonem.

53:40

Obrana Detroitu je velmi otevřená a toho mohl využít Soderberg, který měl na pravém kruhu dostatek času pro přesné zakončení, ale i přesto nedokázal poslat kotouč za Howarda.

53:06

Detroitu se čas na vyrovnání velmi rychle krátí. Boston stále drží čisté konto.

52:38

Střelou přes obránce se snažil prosadit Lucic, ale Howard zasahuje vyrážečkou.

51:57

51:56

Z levého kruhu střílel Kindl, ale Rask opět úspěšně zasahuje. Brankář Bostonu mučí střelce Detroitu.

51:23

Z pravé strany nahazoval kotouč před branku Sheahan, ale obrana Bostonu se dokázala ubránit.

50:30

Z mezikruží vystřelil Franzen, ale Rask dokázal jeho střelu vyrazit na Dacjuka, který z dorážky trefil boční konstrukci.

50:09

Hosté se ale na úvod oslabení osvobozují.

49:57

Detroit si zahraje přesilovou hru. Kevan Miller vyhodil kotouč z vlastního pásma do hlediště a je vyloučen na dvě minuty. Velká šance pro Detroit.

48:56

Kindl se dostal na modré čáře ke kotouči a nahodil jej na branku, ale tu nakonec netrefil.

48:24

Detroit se stále marně pokouší překonat obranu Bostonu s Raskem v brance. Ovšem tlak domácí mají.

47:20

Po přečíslení Bostonu se dostal ke střele Iginla, ale Howard podržel svůj tým, když kotouč dokázal vyrazit.

46:53

Po nepřesnostech v obranném pásmu Detroitu se kotouč dostal k Howardovi, který hru raději přerušil.

46:01

Z mezikruží střílel zajímavě Quincey, ale Rask dokázal zasáhnout vyrážečkou.

45:50

Nahozený kotouč ze středního pásma Rask raději přikryl a přerušil hru.

45:38

Detroit hraje na začátku třetí třetiny velmi aktivně a snaží se o vstřelení kontaktní branky.

44:29

Individuální akce Krejčího změnu skóre nepřinesla, když jeho zakončení z levého kruhu skončilo na boční síti.

43:05

Rask opět čaruje! Na brankovišti se dostal k odraženému kotouči Abdelkader, ale finský brankář se svalil na bok a kotouč vyrazil vedle branky.

42:57

Hokejisté Bostonu se dopouštějí zakázaného uvolnění.

42:24

Velká šance Bostonu brankou nekončí. Bartkowski našel před úplně prázdnou brankou Marchanda, který ale zaváhal a kotouč poslal pouze do tyče. Domácí měli nyní velké štěstí.

41:54

Na druhé straně střílel od modré čáry Quincey, ale branku těsně minul.

41:26

Od modré čáry se ke střele dostal Boychuk, ale Howard jeho pokus dokázal zastavit.

41:09

První útok domácích v této třetině končí postavením mimo hru.

40:35

Reilly Smith se dostal za brankou Detroitu ke kotouči, ale do zakončení již nikoliv.

40:01

Detroitu se povedlo ve druhé třetině nejprve přečkat dvě oslabení a poté vyrovnat hru a být lepším týmem, ale všechna útočná snaha Rudých Křídel je zatím marná, protože v brankovišti Bostonu kraluje opět bezchybný Rask, který je pro hosty velkou oporou. Stav je po druhé třetině 0:2, takže ještě není rozhodnuto, ale domácí to budou mít již velmi těžké. Třetí třetina začne přibližně v 3:31.

Střely na branku: 16 – 23.

40:00

39:25

Hokejisté Bostonu se dostali do přečíslení dva na jednoho. Zodpovědnost na sebe vzal Marchand, který z levého kruhu vystřelil k levé tyči, ale Howard dokázal kotouč lapačkou vyrazit.

38:35

Boston hraje ve velké pohodě a všechny útoky Detroitu zvládá ubránit.

37:46

Domácí začali velmi často střílet a Rask má hodně práce. Ovšem žádný pokus zatím za zády finského brankáře neskončil.

36:53

Na levém kruhu se dostal k odraženému kotouči Nyquist, jehož svižný pokus Raska nepřekvapil.

36:31

Detroit v posledních střídáních výrazně přidal na aktivitě. Z pravého kruhu střílel Jurčo, ale Raskova lapačka byla připravena.

35:52

Velký závar před brankou Raska snížením Detroitu nekončí. Před brankovištěm se dostal ke střele Drew Miller, ale Chára střelu dokázal zablokovat a kotouč poté skákal v brankovišti, ale Rask dokázal hru přerušit.

35:10

Z pravého kruhu nahodil kotouč na branku bekhendem Franzen, ale Rask byl opět připraven.

34:05

Přečíslení Bostonu dva na jednoho střelou na branku nekončí, když Iginla nedokázal trefit kotouč.

33:34

Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči Franzen, ale jeho pohotová střela zápěstím skončila vedle pravé tyče.

33:08

33:02

Po střele Brendana Smitha od modré čáry vznikl před Raskem závar, ale hosté se nakonec dokázali ubránit.

32:36

To napravil střelou z levého kruhu Tatar, ale Rask kotouč bez problémů vyráží.

32:21

Detroit se sice drží v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat do zakončení.

31:43

Boston již hraje ve čtyřech.

31:39

Střela Kronwalla z vrcholu levého kruhu byla zablokována a k brance se nedostala.

31:28

Dacjuk přihrával z levé strany před branku, ale tam se ke kotouči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

31:08

Boston bude hrát ve třech kvůli špatnému střídání. To je velká šance pro Detroit, aby se vrátil do utkání. Trest odsedí Thornton.

30:34

Na pozoru se musel mít nyní Howard, když v oslabení vystřelil z levého kruhu Krejčí a brankář Detroitu musel hru přerušit.

30:28

Detroit se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

30:00

Boston se na začátku oslabení okamžitě osvobozuje.

29:43

A Marchand je hned po návratu na led vyloučen, když přidržel hůl DeKeysera. Detroit bude mít výhodu přesilové hry.

29:03

Marchand se vrací na střídačku Bostonu a bude pokračovat v utkání.

28:42

Detroit se snaží po dvou ubráněných oslabeních zaútočit, ale jeho kombinace jsou nepřesné.

27:26

Ze středního pásma vystřelil na Raska Brendan Smith, ale brankář Bostonu opět úspěšně zasahuje. Ten je v této sérii pro svůj tým velkou oporou.

27:10

26:42

V oslabení se vydal do útoku Helm, ale jeho střelu z pravého kruhu dokázal Rask zastavit.

26:28

O překvapení Howarda se pokoušel Chára, který vystřelil z velkého úhlu.

26:00

Kotouč je v tuto chvíli u branky Raska. Detroitu se podařilo osvobodit.

25:36

Howard si během chvíle připisuje dva úspěšné zákroky. Nejprve musel zastavit střelu Bergerona a poté dorážku Erikssona.

25:10

Faulovaný Marchand opouští ledovou plochu za pomoci klubového lékaře a míří do kabiny.

25:10

Detroit míří opět do čtyř. Podražením se totiž provinil Brendan Smith, který je vyloučen na dvě minuty. Toto je nepříjemné pro domácí.

24:27

24:10

Do velmi dobré pozice pro střelu se dostal Reilly Smith, ale jeho střela z velké blízkosti branku přeletěla.

23:42

Detroit se zatím v tomto oslabení úspěšně brání. Hostům se nedaří udržet v útočném pásmu.

23:19

Z pravého kruhu zkoušel vystřelit Krejčí, ale jeho pokus byl zablokován.

23:00

Kotouč se dostal do středního pásma. Domácí můžou vystřídat.

22:33

Z pravého kruhu nahodil kotouč na branku Iginla, ale Howard nemusel zasahovat.

22:27

Boston si zahraje přesilovou hru. V útočném pásmu se držením provinil Tatar, který je vyloučen na dvě minuty.

22:03

Na druhé straně se však střílelo. Na levý kruh dostal kotouč Krejčí, který z první prověřil Howarda, který kotouč udržel na své hrudi.

21:49

Legwand vyslal do útočného pásma Glendeninga, ale ten se nedokázal dostat ke střele.

21:18

Boston vstoupil i do druhé třetiny velmi aktivně. Nyní se hosté však dopustili postavení mimo hru.

20:32

Ihned po vhazování vystřelil od levého mantinelu Eriksson, Howard kotouč sklepl lapačkou před sebe.

20:25

Zpoza branky se do zakončení dostal Soderberg, který se pokoušel dostat kotouč k pravé tyčce. Howard dokázal zasáhnout.

20:01

První třetinu jednoznačně ovládl Boston, kterému to hokejisté domácího celku velmi usnadnili, když oběma gólům Medvědů předcházela chyba na straně domácích. Prvně hráli domácí v šesti a toho dokázal využít v přesilové hře Hamilton, aby následně po špatném střídání domácího celku udeřil v 16. minutě Caron. Boston tedy vede v Detroitu po první třetině 2:0 a má utkání velmi dobře rozehrané. Dá se očekávat, že trenér Babcock bude mít o přestávce ke svým svěřencům velmi hlasitý proslov. Druhá třetina začne přibližně v 2:36.

Střely na branku: 4 – 11.

20:00

19:52

Kotouč je za brankou Howarda. V této třetině se již nic nestane. Z hlediště je slyšet pískot. Tato třetina se Detroitu vůbec nevydařila.

19:21

Boston se v závěru první třetiny drží s kotoučem v útočném pásmu.

18:00

Po chybě domácí obrany se do šance dostával Bergeron, který se dostal až před Howarda, kterého po kličce do forhendu nepřekonal, když mu kotouč utekl.

17:30

Hokejisté Detroitu dnes nepodávají dobrý výkon, když jsou všude pozdě. To hokejisté Bostonu těží ze své herní pohody a snaží se přidat další branku.

15:48

Boston se dostává do vedení o dvě branky. Domácí špatně střídali a toho dokázala využít čtvrtá lajna Medvědů, když z pravého kruhu vystřelil Thornton, jehož pokus vyrazil Howard před sebe, kde se k dorážce dostal JORDAN CARON a ten uklidil kotouč pohotově do branky. Asistence: Shawn Thornton, Kevan Miller.

15:12

Do útočného pásma se dostal Kronwall, který z mezikruží vystřelil a poslal kotouč do náruče pozorného Raska.

14:37

Hra je v těchto okamžicích mírně nepřesná, když Detroit přidal na aktivitě a snaží se o vyrovnat.

13:49

Od modré čáry vystřelil na Raska Quincey a brankář Bostonu musel po dlouhé době zasahovat.

12:42

První lajna Detroitu se dokázala udržet v útočném pásmu, ale Rask zasahovat nemusel.

12:06

Na řadu přichází komerční přestávka, která přijde Detroitu určitě vhod, protože obrana domácího celku hraje velmi nekoncentrovaně a hosté mají mnoho šancí.

11:52

Nepřesná rozehrávka domácí obrany dostala do šance Bergerona, který střelou z levého kruhu branku přestřelil.

11:02

Závar před brankou Howarda druhou brankou v síti Detroitu nekončí, když Howard dokázal vyrazit pokus Kruga z velké blízkosti.

10:10

Začátek utkání patří jednoznačně hokejistům Bostonu, kteří hrají velmi aktivně a Detroit se k ničemu nedostává.

09:19

Do slibné šance se dostával Marchand, který jel jeden na jednoho proti Kronwallovi. Obránce Detroitu celou situaci vyřešil velmi dobře a ke kotouči se dostal.

09:00

Boston jde v přesilové hře do vedení. Obrana Detroitu nechala projet do útočného pásma DOUGIEHO HAMILTONA, který měl mnoho prostoru a z pravého kruhu zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Reilly Smith, Patrice Bergeron.

08:42

Kotouč je ve středním pásmu. Domácí se dokázali osvobodit.

08:15

Boston se drží v útočném pásmu a má slušný tlak.

07:52

Z levého kruhu nahodil kotouč na branku Krejčí, ale Howard dokázal kotouč vyrazit.

07:40

Následuje komerční přestávka.

07:40

Boston bude hrát první přesilovou hru v utkání. Hokejisté Detroit špatně střídali a hráli malou chvíli v šesti hráčích. Za tento prohřešek je čeká dvouminutové oslabení.

06:52

Na modré čáře zachytil kotouč Kruh a okamžitě jej poslal na branku, kde Howard musel předvést zákrok betonem.

05:44

Na levém kruhu se do kotouče vší silou opřel Abdelkader, ale zamířil vedle pravé tyče.

05:33

Oba týmy jsou v plném počtu.

04:51

Helm zavezl po levé straně kotouč do útočného pásma a pokoušel se jej nahodit na branku, ale tu přestřelil.

04:13

Tentokrát hru Bostonu přerušilo zakázané uvolnění. Hosté jsou v rozehrávce nepřesní.

03:50

Trocha nepřesnosti na straně Bostonu. Bergeron se dostal do postavení mimo hru.

03:33

Za brankou Detroitu se do sebe po přerušení hry pustil Abdelkader s Caronem. Oba dva jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

03:26

Podél pravého mantinelu se dostal do útočného pásma Soderberg, ale nakonec se ke střele na branku nedostal.

02:51

Po nepřesné rozehrávce domácího celku se odrazil kotouč do brankoviště Howarda, který kus černé gumy raději zalehl.

02:20

Z pravého kruhu zkusil vystřelit přes obránce Marchand, ale Howard byl opět připraven a kotouč vyrazil do strany.

01:47

Na modré čáře se dostal ke kotouč Kevan Miller, který vystřelil a poslal kotouč do připraveného Howarda.

01:18

Tentokrát už Rask musel jít do kolen, aby zastavil pokus Franzena z pravého kruhu.

00:32

Jako první se dostali do útočného pásma domácí, ale žádná střela na branku Raska z toho nebyla.

00:01

V Detroitu zazněla státní hymna USA, při které přiletěla na ledovou plochu chobotnice. Tento rituál se v Detroitu drží velmi dlouho.
Dnešní utkání začne zhruba o patnáct minut později, jelikož v Detroitu probíhá předzápasový ceremoniál.

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Franzen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Andersson, Helm, Jurčo – Legwand, Glendening, D. Miller

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartkowski, K. Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Driscoll, Shewchyk.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Zranění

Hosté by do dnešního utkání měli jít beze změn, ale to už neplatí o Detroitu, protože minimálně dnešní utkání vynechá veterán Daniel Alfredsson, které trápí nespecifikované zranění. Místo něj byl do sestavy zařazen Joakim Andersson. Ve formaci na přesilovou hru nahradí Alfredssona český obránce Jakub Kindl.
První utkání

Jak už jsem zmínil, tak první utkání bylo velmi vyrovnané, když Boston měl pouze o jeden střelecký pokus více. Detroit byl však nakonec šťastnějším týmem a vyhrál 1:0. Jak utkání probíhalo, si můžete připomenout zde.

Druhé utkání

Dle očekávání vstoupil do druhého zápasu Boston velmi aktivně a také se dostal brzo do dvoubrankového vedení. Hokejistům Detroitu se sice povedlo snížit, ale domácí poté svůj náskok navýšili a vyhráli 4:1. Utkání si můžete připomenout zde.
Přeji krásnou hokejovou noc. Série Detroit Red Wings – Boston Bruins nám přináší již třetí utkání této vyrovnané série. První utkání zvládl lépe Detroit, ale druhé utkání patřilo favoritovi série z Bostonu. Kdo se bude radovat dnes? Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

0:3

Branky a nahrávky: 9. Hamilton (R. Smith, Bergeron), 16. Caron (Thornton, K. Miller), 59. Bergeron

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Driscoll, Shewchyk

Diváci: 20 066