23.04.2014, 19:00 • Siemens Arena, Vilnius • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 2.64 4.3 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:04:21)

Trestné minuty: 16:16
Vyhraná vhazování: 30:22
Přesilové hry: 0/6-1/6

Nejvíce střel: Robert Dowd 5 – Arnoldas Bosas 4

Branky a nahrávky: 25. Dowd (B. Davies, D. Phillips) – 4. Bosas (Zubrus, Kieras), 32. Zubrus (Kumeliauskas, Bosas). Po třetinách: 0:1, 1:1, 0:0. Rozhodčí: Solem (NOR) – Kovacs (HUN), Reimer (DEN). Diváci: 6312.
Litva s přispěním velké porce štěstí v závěrečných minutách při obrovském tlaku Britů nakonec dokázala Velkou Británii udolat a připisuje si v tabulce velmi cenné 3 body, které jim zařídili setrvání ve skupině B divize I mistrovství světa i pro příští ročník!

Skóre dnešního zápasu otevřel už ve 4. minutě nejlepší hráč domácích Arnoldas Bosas, který využil parádní přihrávky od Dainiuse Zubruse.

Britům se podařilo vyrovnat na začátku druhé třetiny, když se po výborné individuální akci prosadil Robert Dowd. O pár minut později ale rozhodl o litevském vítězství v přesilové hře kapitán Dainius Zubrus.

Nejlepší hráči zápasu: Robert Dowd – Arnoldas Bosas

60:00

59:55

Britové to už nestihnou!

59:39

Litevci už mohli rozhodnout, netrefili ale prázdnou branku!

59:08

Za hlasitého pískotu v Siemens Areně se domácím hráčům podařilo vyhodit do středního pásma.

58:40

Je tomu tak, Bowns zůstává na střídačce!

58:40

Britský trenér Doug Christiansen si podle očekávání bere oddechový čas a zřejmě už ponechá Bownse na střídačce a zkusí vyrovnat se šesti hráči v poli!

58:40

Zakázané uvolnění Litvy.

58:15

Dowd se Shieldsem měli další šanci, tlak Britů je v závěru enormní, Armalis ale stále odolává!

58:01

Robert Dowd mohl srovnat! Tváří v tvář ale Armalisovi neuspěl, litevský brankář předvedl výtečný zákrok!

57:37

Litevci mohli rozhodnout, na poslední chvíli ale zasáhli britští obránci a zachránili situaci.

56:54

Kumeliauskas se opět dostal v oslabení ke střele, kterou ale Bowns vyrazil. Mezitím se vyloučení Pliskauskas vrátil zpátky na led, Litva tak hraje v plném počtu.

56:23

Britové opět vystavěli přesilovkový diagram v útočném pásmu.

55:52

Litevci se osvobozují vyhozením kotouče až k Bownsově brance.

55:25

Armalis vyrazil betonem dobrou střelu kapitána Taita.

55:15

Kouč domácích Bernd Haake si vybírá oddechový čas.

55:15

Velká šance pro Velkou Británii, za hákování je vyloučen Darius Pliskauskas.

54:54

Dowd je zpátky na ledě, Velká Británie hraje v plném počtu.

54:04

Nevím, jestli se Litevci už nikam nechtějí hnát, ale jejich přesilová hra opět nevypadá dobře.

53:30

Britové se zatím v oslabení brání skvěle.

52:54

Kumeliauskas zůstal ležet na ledě v bolestivé grimase, Robert Dowd ho totiž zasáhl, ač nechtěně, hokejkou do obličeje, za což vidí britský útočník dvouminutový trest za hru vysokou holí.

52:37

Lachowicz schoval svou střelu za obránce, Armalis ale zareagoval svým betonem.

52:16

Bosas se vrací na led, Litevci hrají v plném počtu.

51:57

David Clarke v dobré šanci neuspěl!

51:35

Puk opět míří směrem k Bownsově brance, ani Britům se v přesilové hře příliš nedaří.

51:13

Litevci vyhazují.

50:41

Donatas Kumeliauskas se dokázal v oslabení dostat ke střele, Bowns ale zasáhl.

50:16

Problém pro Litvu! Arnoldas Bosas poslal puk z obranné třetiny až na tribunu a je tak vyloučen za zdržování hry.

50:05

Obránce Ben O'Connor se prohnal až před Armalise, který musel předvést dobrý zákrok, aby nepustil puk za svá záda. Litevci pak vyhodili puk až na zakázané uvolnění.

49:44

V útočné třetině tentokrát ale Litevci.

49:09

Brity v jejich snaze o vyrovnání přibrzdili dvě oslabení, nyní už ale opět diktují tempo hry.

48:22

Clarke se vrací na led, Britové jsou v plném počtu.

47:40

Alisauskas vypálil od modré čáry těsně vedle.

47:01

Litvě se v početní výhodě opět moc nedaří.

46:22

Další vyloučení na straně Velké Británie, opět za podražení, tentokrát ale na trestnou lavici míří David Clarke.

45:30

Britové se usadili v útočné třetině, kde slušně kombinují.

44:46

Phillips skáče zpátky na led, Britové hrají v plném počtu.

44:37

Litevci sice kombinují, Ben Bowns ale zůstává v brance bez práce.

43:28

Litevská přesilovka zatím není dobrá, domácí dokonce zahráli na zakázané uvolnění.

42:46

Paulius Gintautas unikal britské obraně až ho David Phillips trochu zvláštním způsobem podrazil, přesilová hra pro Litvu.

42:37

42:05

Trochu to vypadá, jako kdyby Britové doháněli minimálně tříbrankové manko s jakou chutí bruslí.

41:11

Britové vlétli do třetí třetiny s velkou vervou, snaží se hrát hodně agresivně.

40:50

Po menší pauze se opět hraje.

40:30

Hra je opět přerušena pro problémy s ledovou plochou, tentokrát je na ledě příliš velké množství vody po přestávkovém uklízení rolbou.

40:23

Krátkou přesilovou hru na začátku třetí třetiny Britové nevyužili, Zubrus je na ledě a Litevci hrají v plném počtu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:45.
Po druhé třetiny vedou domácí Litevci nad Velkou Británií 2:1, když nejdřív hráči z britských ostrovů dokázali zásluhou branky Roberta Dowda srovnat, aby pak ve 32. minutě hvězdný Dainius Zubrus poslal Litevce zpátky do vedení! Britové nicméně mají více ze hry i více střel (aktuálně vedou 17:13), uvidíme tak, jak zápas dopadne ve třetí třetině.

40:00

39:13

V závěru první třetiny vidíme ještě vzájemné tresty za hrubost, který inkasovali Robert Farmer a Arturas Katulis.

39:11

Armalis likviduje Shieldsovu bombu od modré čáry.

38:46

Farmer navezl puk do litevského brankoviště, puk ale domácí hráči dokázali odpálit do bezpečí.

38:23

Přesilovku si tentokrát zahrají Britové, za hákování je vyloučen Dainius Zubrus.

38:00

Britové uklidňují hru za svou brankou, do konce prostřední části hry zbývají poslední dvě minuty.

37:31

Zakázané uvolnění Velké Británie.

37:21

David Clarke se vřítil před Armalise, opět ale svou kličku nedokonal.

37:08

V další šanci neuspěl Shields.

36:26

Právě při skončení Hewittova trestu se do velké šance vřítil jediný střelec Britů v dnešním zápase, Robert Dowd ale svůj blafák nedotáhl do konce!

35:57

Darius Pliskauskas pálil z mezikruží hodně tvrdě, puk proletěl jen těsně vedle pravé tyčky Bownsovy branky!

35:39

Nyní se Litevci vyhnali z útočné třetiny sami.

35:17

Až nyní, po minutě přesilové hry, se domácí hráči dokázali usadit v útočném pásmu.

35:05

Britové se zatím brání skvěle, hraje se spíše před brankou Litvy.

34:43

Shields dokázal i v oslabení zaútočit, svou střelou ale branku netrefil.

34:18

Jason Hewitt fauloval (opět kolenem) protihráče, další přesilová hra pro Litvu.

33:53

Zubrus opět tvrdě vypálil, Ben Bowns vyrazil do rohu.

33:12

Bowns předvedl dobrý zákrok betonem proti střele Rolandase Aliukonise.

32:44

Dowd se natlačil před branku, v šanci neuspěl, navíc v souboji posunul branku a vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:13

Další šance před Bownsem, tentokrát britský brankář vše ustál bez úhony.

31:52

Na druhé straně pálil dobře Colin Shields, Armalis opět s problémy vyrazil puk do bezpečí.

31:05

Litva právě vstřelila branku!
Bowns neudržel lehké nahození Alisauskase od modré čáry a v předbrankovém prostoru se ukázal jako nejdůraznější DAINIUS ZUBRUS, který z dorážky poslal puk za britského brankáře! Asistence: Donatas Kumeliauskas a Arnoldas Bosas.

30:41

David Phillips je vyloučen za hrubost, další přesilovka pro Litvu.

30:31

Britové mají ve druhé třetině rozhodně více ze hry, Litevci měli sice dobrý vstup do druhé části, v posledních minutách se ale pouze brání.

29:42

Kapitán Britů Ashley Tait z úhlu netrefil branku.

29:26

Špatně sehraná přesilová hra, Jonathan Phillips je na ledě, Velká Británie je kompletní.

28:41

Litevci se nedokáží nastěhovat zpátky před Bownsovu branku a Britové tak šetří několik cenných vteřin.

28:19

Britové se osvobozují vyhozením až k Armalisově svatyni.

28:02

Dainius Zubrus vystřelil z dobré pozice nad britskou branku!

27:26

Tentokrát si přesilovku zahrají Litevci, Zubrus si vykoledoval faul na Jonathanu Phillipsovi, který se provinil faulem na koleno hvězdného útočníka z New Jersey Devils.

27:03

Litevci se osvobozují, oslabení pro ně navíc za chvíli skončí.

26:36

Britové sice kombinují v útočném pásmu, zatím je to ale bez zakončení.

25:57

Dowd tentokrát ztratil puk a domácí hokejisté se osvobozují.

25:36

O'Connor vypálil od modré čáry hodně nebezpečně, Armalis se štěstím vyrazil.

25:10

Arnoldas Bosas je vyloučen za podražení, velká šance pro obrozené Brity na otočení zápasu!

25:00

Jonathan Phillips mohl rázem přidat druhou branku, svůj průnik před branku ale nezakončil přesně!

24:42

Velká Británie právě vstřelila branku!
Britové se opravdu zvedli a nakonec jejich snaha je vyhodnocena brankou! ROBERT DOWD obkroužil celou útočnou třetinou, nabruslil si až do mezikruží, odkud vypálil přesně pod víko Armalisovy branky! Asistence: Benjamin Davies a David Phillips.

23:55

Britům ale jakoby narostla křídla a nyní dirigují hru v útočném pásmu.

23:26

Největší šance Britů v dnešním zápase! Tait s Clarkem se ocitli zcela osamoceni před litevskou brankou, nedokázali ale Armalise překonat!

22:54

Litevci jsou zatím v průběhu dnešního zápasu lepším týmem, jejich aktivní hra se ale neodráží tak na poměru střel.

21:40

S tvrdou ranou z pravé strany neměl Armalis v brance Litvy sebemenší problém.

21:11

Další icing v podání Velké Británie.

21:04

Kumeliauskas se prohnal mezi britskými beky, na Bownse si ale nepřišel, stejně jako později zakončující Kieras od modré čáry.

20:47

Zakázané uvolnění Britů vrátí hru zpátky před Bownsovu branku.

20:17

První akci Litevců ve druhé třetině zastavil hodně sporný ofsajd.

20:01

Start druhé třetiny se opět kvůli menšímu problému s hrací plochou oddaluje.
Druhá třetina začne přibližně v 19:55.

20:00

19:45

V závěru první třetiny Britové v útoku.

19:23

Vezelis nakonec odjíždí po svých na střídačku, vylučovat se zřejmě nebude.

19:23

Britové to celkem přehání s důrazem, tentokrát na ledě zůstal ležet Jusstinas Vezelis.

19:02

David Phillips nahodil puk od modré čáry, hra pokračuje za litevskou brankou.

18:40

Litevci sice dobře zaútočili, svou akci ale nezakončili.

17:42

Icing na straně Litvy, hra se stěhuje před branku domácích.

17:21

...opravdu! Armalis musel předvést zákrok proti rychlé střele od modré čáry.

16:56

Tentokrát dobře forčekují právě ostrované a vypadá to, že se jim to vyplácí...

16:35

Britové mají opět obrovské problémy s rozehrávkou.

15:40

Další obrovská šance Litevců! Zubrus po dobré práce našel před brankou volného Ruleviciuse, který ale na Bownse opět nevyzrál!

15:03

Paradoxně největší příležitost v přesilovce Britů měli Litevci, kteří se hnali na Bownse ve třech proti jednomu, akci sehráli sice dobře, leč neúspěšně!

13:25

Po nevybíravém zákroku u mantinelu je vyloučen Donatas Kumeliauskas.

11:20

10:31

Britové opět ztratili kotouč v rozehrávce a Litevci se usadili v útočném pásmu.

09:28

Britové mají zatím více ze hry, Litevci ale dobře forčekují.

08:40

Už se opět hraje, Armalis měl problémy se střelou Clarkea.

08:27

Hráči obou týmů krouží po ledě, litevský trenér Haake využil nečekané přestávky k dlouhému time outu pro svůj tým.

08:27

Nečekané zdržení, u vjezdu rolby na led se vysypalo plexisklo.

06:42

Bendzius je na ledě, Litva hraje v plném počtu.

04:42

Velká Británie si ale zahraje přesilovku, na trestnou lavici putuje Aivaras Bendzius za podražení.

03:59

Litevci jdou zkraje zápasu do vedení, po přihrávce největší hvězdy litevského hokeje vůbec Dainiuse Zubruse skóruje ARNOLDAS BOSAS! Asistence: Dainius Zubrus a Mindaugas Kieras.

00:01

Rozhodčí: Solem (NOR) – Kovacs (HUN), Reimer (DEN).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

1:2

Branky a nahrávky: 25. Dowd (B. Davies, D. Phillips) – 4. Bosas (Zubrus, Kieras), 32. Zubrus (Kumeliauskas, Bosas)

Velká Británie: Bowns (Murphy) – Richardson, O'Connor, D. Phillips, Meyers (A), Lee, Weaver (A), Swindlehurst, Myers – Clarke, Garside, Tait (C) – Lachowicz, Farmer, Shields – B. Davies, Dowd, M. Davies – J. Phillips, Hill, Hewitt Trenér: Doug Christiansen.

Litva: Armalis (Dauksevicius) – Kieras (A), Alisauskas, Vysniauskas, Aliukonis, Vezelis, Kaminskas, Aliapkin, Katulis – Zubrus (C), Bosas, Kumeliauskas – Bendzius, Kulevicius, Kuliesius (A) – Pliskauskas, Rulevicius, Rybakov – Fiscevas, Gintautas, Bogdziul Trenér: Bernd Haake.

Rozhodčí: Solem (NOR) – Kovacs (HUN), Reimer (DEN)