3:0

konec (1:0, 2:0, 0:0)

19.04.2014, 14:00 • Lappenranta aréna • Lukáš Majer

Tipsport: 1.35 6.0 5.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Američané dnes český tým přehráli a připisují si první tři body do turnaje. Čechům se nepovedlo vstřelit ani jednu branku, i přesto, že velké příležitosti měli. Velkou oporou národního týmu byl brankář Vítek Vaněček, který zabránil několika dalším šancím. (16:15:00)
Stadionem zní hymna USA.
Na straně USA je to taktéž brankář, Alexander Nedeljkovic, který dnes vychytal shout-out.
Nejlepším hráčem českého týmu vyhlášen brankář Vítek Vaněček.

60:00

59:15

Chvílemi neuvěřitelné kličky předvádějí američtí útočníci v obraném pásmu českého týmu.

59:00

USA si již hlídá výsledek zápasu.

58:06

Amerika stále tlačí, jen výtečný Vaněček drží stav takový, jaký je.

57:10

V závěru zápasu ještě přesilová hra pro USA. Vyloučen Jakub Zbořil – 2 minuty – krosček.

57:00

Dnešní utkání sleduje 2523 diváků.

56:36

Tohle mohla být poslední šance českého týmu na otočení výsledku! Dominik Mašín ujížděl přímo z trestné lavice sám na brankáře USA. Střelou neuspěl!

55:20

Milano netrefuje z kruhu branku.

55:12

Amerika drží českou čtveřici dlouho v pásmu.

55:00

USA kombinuje v útočném pásmu, do jedné ze střel se nyní položil Jiří Černoch.

54:34

Dominik Mašín (CZE) vyloučen – 2 minuty – hrubost.

53:47

Jakub zbořil si nyní dovolil moc na útočné modré čáře, naštěstí pro český tým Američané netrestali.

52:46

Fortunato posílal nabídku od modré čáry svým spoluhráčům před brankou, ti tečovali těsně nad.

52:09

Komerční přestávka, po ní buly v útočném pásmu USA.

51:14

Až teď zahráli Češi podařené střídání. Byl to dvakrát Filip Pyrochta, následně Dominik Mašín, kdo ohrožovali americkou branku.

50:51

Česká reprezentace nyní chvílemi jen sleduje útočné choutky Američanů. Hra se odehrává především před Vaněčkem.

49:36

USA trefuje tyč!

49:15

Milano si udělal výlet do české třetiny. Doslova jako nůž máslem prošel českou obranou, zastavil jej až Vítek Vaněček!

48:39

V mezikruží se do dobré střelecké pozice dostal Kyle Connor, jeho pokus likviduje skvělý Vaněček.

48:02

USA zakládá další útok.

47:56

Filip Kuťák nyní nebyl důrazný na vlastní modré čáře, naštěstí únik jednoho z Američanů zastavuje ofsajd.

46:59

Češi mají problém se usadit ve třetině, čas v početní výhodě se jim krátí.

46:55

Opět dvojcie Eichel – Milano! Tito dva dělají od začátku utkání obrovské problémy obraně České republiky. Nyní v oslabení ujížděli dva na jednoho. Eichel si položil českého obránce, poslal kotouč na branku, ale výborný Vaněček opět kryje.

46:15

Karabáček našel před brankou úplně volného Vránu, toho Nedeljkovic vychytal.

46:19

Přesilová hra pro Česko. Vyloučen Auston Matthews (USA) – 2minuty – podražení.

44:35

David Kaše se nyní řítil sám na brankáře USA. Klička do bekhendu mu nevyšla!

44:00

Českému týmy se nedaří spolupráce, Pastrňák nyní na vránu nepřesně.

43:25

Buly po levici Vaněčka.

43:00

Američané opět kombinují v útočném pásmu, střelou od modré čáry se nyní prezentoval Ryan Collins.

42:12

Kyle Connor vystřelil, Vaněček puk pouze vyrazil a Auston Matthews v dobré příležitosti míjí branku.

41:36

Filip Chlapík se tlačil do zakončení, ale proti americkým obráncům byl sám bez šance.

41:00

Tyčka nyní zazvonila za Vaněčkem. Noah Hanifin nejenže výborně založil útok, ale následně spěchal i před branku, kde si sjel na nahrávku a zblízka trefuje tyč!

40:02

Češi si do třetí části přenesli krátkou přesilovou hru.

40:01

Českému týmu nevyšel nástup do druhé třetiny, kdy jej Američané přehrávali a svoji aktivitu potrhli dvěma góly. Nejprve Sonny Milano a následně Kyle Connor mířili přesně. Solidní převahu si za Ameriku tvoří především její první formace. S postupem času se však hra vyrovnala, český tým se dostával do šancí. Nejprve Vrána, po něm Pastrňák, ale na první branku v tomto zápase svěřenci trenéra Jakuba Petra zatím čekají. Třetí třetina začne přibližně v 15:37.

40:00

39:40

Češi se v přesilové hře ke střelbě dostávali, ale paradoxně měli největší příležitost měli Američané, kteří ujížděli sami dva na Vaněčka. ten předvedl skvělý zákrok.

38:49

V závěru třetiny přesilovka pro Česko. vyloučen Jack Eichel (USA) – 2 minuty hákování.

38:49

Parádní akce českého týmu! Karabáček, Vrána a Pastrňák předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci stále jen odkrytá klec USA. Tu v poslední chvíli Vrána minul!

38:01

Český tým si v závěru třetiny vypracoval pár slušných příležitostí, ale k brance to zatím nevede. Nyní opět buly u Nedeljkovice.

37:33

Jakub Vrána se procpal až před branku USA, ale ve finální fázi poslal kotouč jen do připraveného brankáře!

36:58

Menší strkanice před brankou USA, buly v útočném pásmu Čechů.

36:16

Amerika se drží na kotouči.

35:49

Kaše se dostal do dobré střelecké příležitosti, jeho střela ale mířila mimo.

35:01

Tomáš Havlín si ještě vyřizoval účty s jedním z amerických hráčů. Následně vidíme komerční přestávku.

34:15

Američané opět nebezpečně operovali v brankovišti českého týmu. Vše vyřešil až Vaněček.

33:39

Pavel Zacha z pravého kruhu tvrdou ranou přestřelil.

33:10

David Pastrňák trefuje břevno!

33:00

Reprezentace sice kombinovala v útočném pásmu, ale do vyložené šance se nedostala. USA je již ve čtyřech.

32:26

Trenéři české reprezentace cítí šanci a berou si time-out.

32:26

Američané napadají aktivně i v oslabení, což jim nyní přineslo útočný faul. David Pastrňák byl faulovaný Larkinem a Čechy čeká přesilovka 5 na 3.

32:15

Češi se usadili v útočném pásmu a kombinují.

31:59

Češi si zahrají přesilovku. Jakub Vrána se háčkoval před branku, nedovoleně jej zastavil Ryan Collins a odpyká si 2 minuty za hákování.

31:11

Dominik Mašín vyslal na branku střelu z modré čáry.

30:30

Až nyní se Češi zásluhou Mašína a Pastrňáka dostali rychle přes střední pásmo, ale Karabáčkovi klička nevyšla.

29:46

Američané jsou v polovině zápasu aktivnějším týmem, často se drží na kotouči a nepouštějí Čechy k rozehrávce.

28:50

Alex Rašner ztratil hůl, naštěstí obrana Čechů zafungovala bezchybně.

28:05

Po delší době buly v útočném pásmu Česka.

27:37

Connor teď dostal pěknou přihrávku z rohu a pohotově zakončoval, Vítek Vaněček opět pozorný.

27:00

Icing Čechů.

26:50

USA opět v další velké příležitosti. Je to především první formace Američanů, kdo si tvoří velké příležitosti. Nyní opět Jack Eichel ohrozil Vaněčka.

26:30

Komerční přestávka rozbíjí tlak USA.

26:12

Elegantní stahovačku nyní předvedl Jack Eichel. Jeho nebezpečnou střelu z mezikruží český brankář schoval v náruči.

25:20

Znovu pálil obránce USA, Collins, tentokrát Vaněček kryje.

25:00

Pokus Ryana Collinse končí mimo.

24:12

Icing Čechů, buly opět v útočném pásmu USA.

23:46

USA právě vstřelilo branku!
A je to o tři branky. Joe Wegwerth se prokličkoval podél mantinelu až do brankoviště, tam mu kotouč si vypíchl Vaněček, ale na následnou dorážku z hole KYLE CONNORA již nestačil. USA tak vyšel parádně vstup do druhé třetiny a vede již o tři branky. Asistence: Joe Wegwert a Jack Glover.

22:30

Amerika nyní zamkla čtvrtou formaci Čechů v útočném pásmu a pohotově kombinovala. Do největší šance se dostal Matthews, který minul odkrytou branku. Češi nyní měli velké štěstí!

21:50

USA opět na kotouči v útočném pásmu.

21:10

Američané přidávají druhý gól. Jack Eichel obkroužil branku, zadovkou poslal kotouč do brankoviště, kde číhal nikým nehlídaný FRANK MILANO a uklidil do sítě. Asistence: Jack Eichel a Alex Tuch.

20:10

Václav Karabáček se snažil vystřelit přes obránce, ten jeho pokus zblokoval.

20:01

Oba týmy již na ledové ploše.
Na ledě jsou již rozhodčí, zhruba za dvě minutky začne druhá třetina.
V hledišti vidíme několik příznivců z České republiky. Mezi nimi i český útočník, aktuálně ve službách místní Saipy, Adam Zbořil.
Máme za sebou první třetinu atraktivního zápasu. Američané byli o malinko aktivnější než český výběr a po zásluze vedou. V deváté minutě se dostal k odraženému puku Matthew a prostřelil Vaněčka. Češi si dělají zbytečné problémy v obraném pásmu, kde předržují puky a díky tomu pouští soupeře do šancí. Druhá perioda začne přibližně v 14:47.

20:00

19:15

Češi drží kotouč ve své moci, do útoku však nespěchají.

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:39

Mašín zachoval na modré čáře chladnou hlavu a opět posílá puk na zadní mantinel.

18:18

Veselý nyní předvedl dobrou práci ve středním pásmu, nikdo z jeho spoluhráčů se však nepřidal.

17:39

Američané kombinují v rohu, ale jejich akci překazil Vrána a vyvezl puk.

17:02

Buly v útočném pásmu Čechů.

16:50

Tomáš Havlín se nyní prezentoval prudkou střelou, Nedeljkovic raději podržel.

16:00

Belpedio nahodil puk od modré čáry na branku, Vaněček likviduje bez potíží.

15:36

Američané dobře napadají a nepouštějí reprezentaci k rozehrávce.

14:22

Češi nyní aktivnějším týmem a tlačí se do šancí.

13:19

Pastrňák poslal do úniku dva na jednoho vránu s Vopelkou, ale jejich akci zastavil ještě v zárodku americký obránce.

12:44

Karabáček nyní předvedl pěknou individuální akci, když si obhodil dva hráče. Razantní stopku mu vystavil až Shane Gersich.

12:01

Češi v držení kotouče a zakládají protiútok.

11:36

Filip Pyrochta to zkoušel od modré čáry, ale s tímto pokusem nemohl mít brankář USA problém.

10:51

Vrána se nyní prezentoval střelou z úhlu, Nedeljkovic raději přerušuje hru.

10:20

09:59

Českým obráncům trvá rozehrávka z vlastní třetiny, Vaněček tak nyní raději udržel puk v lapačce.

09:36

V obrovské šanci Lukáš Vopelka a po něm Jakub Zbořil, který z brankoviště přestřeluje odkrytou klec!

09:31

Amerika kompletní a zahraje si krátkou přesilovku 5na4.

08:17

USA jde z nenápadné akce do vedení. AUSTON MATTHEWS se dostal k odraženému kotouči a přes klubko hráčů jej obloučkem propasíroval do sítě. Asistence: Jack Dougherty a Brandon Fortunato.

07:43

A je po přesilovce. John Macleod podnikl útočný výpad, Radek Veselý (CZE) si u jeho dobruslování počínal nedovoleně a odpyká si 2 minuty za držení.

07:31

Máme tu první vyloučení, na trestnou lavici odchází Dylan Pavelek (USA) za podražení.

07:10

Nahození Američanů Vaněček raději schoval v lapačce. Buly po jeho levici.

06:45

Kyle Connor nyní obkroužil celé útočné pásmo, ale k zakončení se nedostal.

06:17

Špaček hledal na útočné modré Karabáčka, jejich akci zastavuje hvizd rozhodčích – ofsajd.

05:48

Komerční přestávku využívají oba týmy ke krátkým poradám.

05:15

USA je v úvodních minutách aktivnějším týmem, na první vážnější šanci zatím čekáme.

04:57

Američané v útočné třetině, Eichel a Milano kombinovali v rohu, k ničemu vážnějšímu se však nedostali.

04:36

Mašín nahazuje puk do útočného pásma.

04:00

Andreas Bjork se natahoval ke střele, jeho snažení zabránila obrana Čechů.

03:36

Ofsajd USA.

03:15

Jared Fiegl se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus ale netrefil branku. USA je v začátku zápasu aktivnějším týmem a především při napadání dělá Čechům problémy.

02:49

Čtvrtá formace národního týmu se nyní dlouho držela v útočném pásmu, byl z toho však protiútok USA, který Vaněček kryje.

02:10

Útočnou akci Čechů zastavuje ofsajd.

01:36

Problémy v české rozehrávce, David Pastrňák tak jen nahodil kotouč a odchází střídat.

01:12

Američané v útočném pásmu.

00:20

Úvod utkání nabral rychlé tempo, první střelu poslal na branku kapitán Česka Dominik Mašín, Nedeljkovic pokryl i následnou dorážku.

00:01

Oba týmy již na ledové ploše, za minutu se začne.

Na ledě již krouží čtveřice rozhodčích.
Český tým se dnes představí v červených dresech, USA volí bílou variantu.
Aréna se slušně plní, za deset minut bude vhozeno úvodní buly, vypadá to na pěknou návštěvu.

USA U18: Nedeljkovic – Dougherty, Fortunato, Glover, Belpedio, Collins, Hanifin, Macleod – Eichel "A", Tuch, Milano – Bjork, Larkin "A", Hitchcock – Gersich, Matthews, Connor – Wegwerth, Pavelek, Stevens – Fiegl. Trenér: Cole Danton.

Česko U18: Vaněček – Pyrochta "A", Mašín "C", Rašner, Havlín, Mikliš, Zbořil, Kutak – Karabáček, Zacha, Špaček – Vopelka, Pastrňák "A", Vrána – Kaše, Veselý, Chlapík – Ordoš, Černoch, Smejkal. Trenér: Jakub Petr

Rozhodčí: Ansons (LAT), Ohlund (SWE) – Browne (CAN), Lazarev (RUS).
Na české straně vidíme oproti prvnímu utkání menší změny. Mimo sestavu je obránce Jan Ščotka, do zápasu je naopak připraven útočník Jiří Smejkal.
Oba týmy již dokončují rozbruslení, do začátku zápasu zbývá zhruba dvacet minut.
Tady v Lappenrantě je zatím pěkné počasí, v aréně dopoledne probíhaly tréninky Švýcarska a Finska. Odpoledne se hala ponoří do zápasové atmosféry.
Spojené státy nezažili úspěšnou premiéru na šampionátu. Ve čtvrtek se totiž střetli s týmem Švýcarska, který dal Američanům lekci z produktivity. USA bylo po většinu zápasu lepším týmem, ovšem Švýcaři především zásluhou dvojice Malgin-Fiala, utkání otočili a vyhráli 4:2. Čeští obránci si dnes budou muset dávat pozor na elitní útočníky svého soupeře. Především Frank Milano a Jack Eichel patří mezi největší opory týmu.
Češi vstoupili do turnaje v pátek večer, když tady v Lappenrantě porazili Dásnko 9:0. Reprezentace svého soka přehrávala po celé utkání a zaslouženě si odnesla výhru. Dvěma góly se ukázali útočníci Jakub Vrána a Václav Karabáček. Trenéři pak zrušili týmu ranní rozbruslení a věnovali se přípravě na USA.
Třetím hracím dnem pokračuje mistrovství světa hráčů do 18 let ve Finsku. Český národní tým dnes čeká jeden z největších favoritů turnaje, celek USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

3:0

Branky a nahrávky: 9. Matthews (Dougherty, Fortunato), 22. Milano (Eichel, Tuch), 24. Connor (Wegwert, Glover)

Česko U18: Vaněček – Pyrochta "A", Mašín "C", Rašner, Havlín, Mikliš, Zbořil – Karabáček, Zacha, Špaček – Vopelka, Pastrňák "A", Vrána – Kaše, Veselý, Chlapík – Kuťak, Ordoš, Černoch – Smejkal. Trenér: Jakub Petr

Rozhodčí: Ansons (LAT), Ohlund (SWE) – Browne (CAN), Lazarev (RUS)