Na řadě jsou samostatné nájezdy. Pojede se po třech exekutorech na každé straně.

Rusové šli do dalšího přečíslení, tentokrát tři na dva, ale Soderström znovu skvěle zasáhl.

Kempe se prodral před Treťjaka. Ten ale od svého vstupu na led oplývá velkou jistotou.

61:30

Rusové vypadají v prodloužení mnohem nažhavenější. Asi se není moc co čemu divit.

60:01

Rusové předvedli ve druhé třetině skvělý comeback a o svém vítězství budou moci rozhodnout v pětiminutovém prodloužení.

60:00

59:35

Vhazování před Treťjakem, oddechový čas Švédů.

59:35

Zakázané uvolnění Ruska.

59:18

Rusové si berou oddechový čas.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:10

Švédové hrají v plném počtu.

55:55

Po špatní Ljamkinově přihrávce musí Rusové vyklidit pásmo.

55:04

Protapovič navíc inkasoval nepříjemný direkt u hrazení a vypadá to na vážné zranění.

55:04

A další nepříjemnost pro Švédy. Za vražení je vyloučen Axel Holmström.

53:43

Holmström si nevšiml ležícího Karlssona a vjel do postavení mimo hru.

53:18

Hra je opět přerušena a následuje reklamní přestávka.

52:05

Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové dávají Švédům ochutnat jejich vlastní medicínu a trestají švédské vyloučení! Šťastným střelcem je VLADISLAV KAMENĚV. Asistence: Nikita Ljamkin, Danil Vovčenko.

51:51

Švédové jdou do čtyř za špatné střídání a tedy příliš mnoho hráčů na ledě.

49:02

Tak pozor, z toho může ještě být drama! SEMJON AFONASIEVSKIJ stahuje švédský náskok na jednu branku.

42:48

Rusové získávají naději gólem Danila Vovčenka. Asistence: Ilja Dervuk.

40:01

Střely na branky ve druhé třetině:

12 – 14
Rusové ve druhé třetině zlepšili svůj herní projev a dostali se do několika šancí. Pak byl ale vyloučen Korškov, což Švédové potrestali svým třetím gólem. Sborná bude mít šanci na zvrat už jen ve třetí třetině, která začne cca ve 20:14.

40:00

39:13

Protapovič se opět probil před brankáře a tam také skončil.

38:04

Švédové opět hrají na údržbu. Rusové nedisponují dostatkem myšlenek směrem dopředu.

36:00

Lagesson si teď nebyl příliš jistý, protože neviděl puk, nakonec jej ale dokázal vykopnout.

35:13

Zakázané uvolnění Švédska.

34:18

Nylander si sjel na Anderssonův pas a poté minul branku.

32:44

Švédové v plném počtu.

32:29

Po Vovčenkově nepřesné přihrávce na Ljamkina opouští Rusové pásmo.

32:10

Rusové ale jako kdyby nevěděli, co v přesilovce hrát a stále v ní ještě nevystřelili.

30:44

Další ruská přesilovka při vyloučení Gustafa Franzena.

30:05

Rusové Soderströma v přesilovce příliš neprověřili. Švédové hrají v plném počtu.

28:35

Treťjak si připsal první zákrok.

28:04

Budeme svědky první ruské přesilovky při vyloučení Andrease Englunda za nedovolené bránění.

27:25

Rusové střídají brankáře. Místo Alexandra Truškova jde do branky Maxim Treťjak. Pro vnuka slavného brankáře to bude první start na juniorském mistrovství světa.

27:25

Gól platí.

27:25

Rozhodčí si ale ještě vše prohlédnou na videu.

27:25

Švédsko právě vstřelilo branku!
A Švédové nemilosrdně trestají. Opět se prosazuje GUSTAV FORSLING. Asistence: Oscar Lindblöm.

26:34

To je pro Rusy velmi nemilé. V době, kdy sílil jejich tlak, je na dvě minuty za sekání vyloučen Jegor Korškov.

25:44

I Nikolišin se vydal na švédskou branku. Tohoto ruského útočníka ale zastavili rozhodčí, kteří mu odpískali ofsajd.

24:49

Rusové se zvedají, i další střelu Kameněva musel Soderström řešit.

24:30

Vovčenko obral Švédy na vlastní obranné modré, vydal se přes celé kluziště dopředu a chyběla mu jen lepší klička!

24:05

23:20

Švédové v posledních minutách spíše kontrolují hru a nikam se příliš neženou.

20:47

Lagessonovu střelu dokázal Truškov vykopnout svým betonem.

20:10

Na konci přesilovky vnikl do útočného pásma Axel Holmström a prověřil Truškovovy kvality.

20:01

Střely na branku v první třetině:

3 – 8
Ruským hokejistům nevyšla první třetina souboje se Švédskem, v níž dvakrát během tří minut inkasovali. Šanci na změnu budou mít zase od 19:26, kdy by měla začít druhá třetina.

20:00

19:15

Po řadě soubojů u mantinelu rozhodčí přerušují hru.

18:09

Jevgenij Svečnikov je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

17:07

Ruský nápor se zdá být po minutě u konce, Švédové opět s pukem před Truškovem.

15:58

Další velká ruská šance! Tentokrát Svečnikov po Vovčenkově přihrávce minul ze skvělé pozice.

14:46

Střela GUSTAVA FORSLINGA prošla od modré až za Truškovova záda. Asistence: William Nylander.

13:56

Rusové ujeli v oslabení dva na jednoho, jenomže Nikolišin nedokázal prostrčit puk na Protapoviče a Švédové vyhodili na zakázané uvolnění!

13:29

Danil Vovčenko je vyloučen na dvě minuty za hákování.

12:17

Lindblöm se opět dostal ke střele, tentokrát měl Truškov jednoduchou úlohu.

11:19

OSCAR LINDBLÖM se dostal mezi kruhy a trefil se přesně pod víko. Asistence: William Nylander.

10:15

Truškov vytěsnil ramenem puk nad branku.

09:58

A další postavení mimo hru.

09:39

08:51

Tentokrát už ale Truškov musel vytáhnout prvotřídní zákrok! Ruský brankář je zatím velkou oporou svého týmu.

08:46

Švédové jsou nadále aktivnější, jenomže jejich střelba je opravdu minimální.

08:03

Truškov přerušuje hru. Na řadě je první komerční přestávka.

07:33

Provorov skvěle zachytil puk a Rusové dvojnásobné oslabení přežijí.

07:02

Šaripzjanov úspěšně vyhodil, Švédům se dvojnásobná přesilovka příliš nedaří.

06:36

Franzen nezachytil puk a Švédové ztrácejí pásmo.

06:02

Truškov zákrokem uklidňuje Rusy.

05:47

Za držení je vyloučen také Alexandr Protapovič.

05:29

Na dvě minuty za hrubost jsou vyloučeni Kirill Ščukin, Ilja Dervuk, Anton Karlsson a Adrian Kempe.

05:28

Teď se ale musel předvést Truškov, po jehož zákroku se před ním strhla menší mela.

05:12

Na druhé straně prověřil Soderströma Korškov. Švédský brankář neměl příliš starostí.

04:56

Andersson se na modré čáře dostal ke střele, jenomže tu zablokoval Kraskovskij.

03:06

Rusové v postavení mimo hru.

02:20

Třetí a čtvrtá ruská lajna udržela puk ve švédském obranném pásmu, avšak ani Soderström nečelil ničemu nebezpečnému.

00:52

Švédsko drží v prvních vteřinách puk, avšak tak činí bez střelby na Truškova.

00:18

Postavení mimo hru Švédska.

00:01

Rusko U18: Truškov (Tretjak) – Ljamkin, Nazarkin, Slepcov, Šaripzjanov, Mikulovič, Provorov, Dervuk, Šukin – Pilipenko, Vovčenko, Kameněv – Švečnikov, Nikolišin, Protapovič – Kraskovskij, Dergačjov, Korškov – Jazkov, Fazlejev, Afonasievskij.

Švédsko U18: Soderström (Olsson) – Lagesson, Englund, Ollas Mattsson, Pettersson, Forsling, Andersson – Franzen, Kempe, Karlsson – Holmström, Nylander, Lindblöm – Ehn, Rosdahl, Elgestal – Ottosson, Muzito Bagenda, Tornqvist.

Rozhodčí: Nicholson, Wehrli – Penkivech, Ponomarjow.
Ruští mladíci se tentokrát pokusí složit reparát za ne zcela povedené úvodní utkání se Slovenskem. V tom byli zcela jasným favoritem, ale bod navíc si připsali až díky trefě Kirilla Pilipenka v první minutě prodloužení. Švédové do utkání s Kanadou v takové roli určitě nešli a nakonec jim zbyly oči pro pláč – s americkým týmem dlouho drželi krok, nakonec však odešli poraženi 1:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

3:4

Branky a nahrávky: 43. Vovčenko (Dervuk), 50. Afonasievskij, 53. Kameněv (Ljamkin, Vovčenko) – 12. Lindblöm (Nylander), 15. Forsling (Nylander), 28. Forsling (Lindblöm), rozh. náj. Kempe

Rusko U18: Truškov (28. Treťjak) – Ljamkin, Nazarkin, Slepcov, Šaripzjanov, Mikulovič, Provorov, Dervuk, Šukin – Pilipenko, Vovčenko, Kameněv – Svečnikov, Nikolišin, Protapovič – Kraskovskij, Dergačjov, Korškov – Jazkov, Fazlejev, Afonasievskij

Rozhodčí: Nicholson, Wehrli – Penkivech, Ponomarjow