konec (-19, -22 , 20, 23, 15)

30.06.2013, 15:00 • Kajot Aréna (Brno) • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 2.15 1.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Česká děvčata ve svém posledním utkání na domácím šampionátu prohrávaly už 0:2, ale dokázaly zabojovat a celé utkání otočit. Zápas se dohrával ve fantastické atmosféře a český tým tak jistě tímto vítězstvím potěšil oko diváka.

České hráčky tak končí na letošním MS do 20 let na 11. příčce.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a u volejbalu se budu těšit zase někdy příště. (17:29:49)

17:15

17:15

Přímým bodem z podání je ukončeno toto utkání a český tým tak vítězí a končí na 11. místě.

16:15

Peruánská lavička si bere oddechový čas v neskutečné koncovce utkání.

16:15

Český tým se výtečně ubránil a Boušková následně vybojovala mečbol.

15:15

Po perfektním bloku přichází tažený míč Peruánek a zápas tak pokračuje.

14:15

Další mečbol už mají Peruánky.

14:14

Na mečbol přichází zkažený servis a to je hrozná škoda.

14:13

Peruánky smečovaly, ale přišla chyba a Češky mají mečbol!

13:13

Po bloku je srovnáno a je tak srovnáno!

13:12

Český tým si bere oddechový čas.

13:12

Míč se odrážel od českých děvčat, ale dopadá na jejich polovinu a boj tak pokračuje.

13:11

Setboly nepřichází.

13:10

Pouhé dva body chybí českému týmu k vítězství.

12:10

Byla tu šance na třináctý bod, ale Peruánky situaci nakonec ustály.

12:9

Mlejnková dostala výbornou přihrávku a tu zužitkovala.

11:9

Vedeme po úspěšném bloku o dva body před koncovkou zápasu!

10:9

Peru si bere oddechový čas a to ve chvíli, kdy jsou naše děvčata ve vedení.

9:9

Až napotřetí se povedlo dostat míč za peruánský blok.

8:9

Nádherná rozehra končí úspěšným přehozením českého bloku.

8:8

Boj pokračuje za vyrovnaného stavu.

8:7

Melicharová úspěšným útokem otáčí vývoj pátého setu a je tu výměna stran.

7:7

Po přímém podání je srovnáno.

6:7

Výtečné přehození bloku od Bouškové.

5:7

Jednoznačně nejdelší a nejhezčí rozehra tohoto utkání končí chybou na smeči od českých děvčat. Česko si bere oddechový čas.

5:6

Peruánky pouze odevzdaly míč na druhou stranu, ale tentokrát se ukázal peruánsky dvojblok.

5:5

Náš první útok nebyl sice úspěšný, ale poté zafungovaly bloky.

4:5

Nádherná bitva o jedenácté místo pokračuje úspěšným útokem Leyvaové.

4:4

Boušková přesným útokem po čáře srovnává.

3:4

Tentokrát už naše obrana nebyla kompaktní a propustila míč.

3:3

Trnková dokázala stáhnout míč pod síť a tímto blokem nedala Peruánkam šanci.

2:3

Leyvaová tentokrát kazí.

1:3

Český útok končí v autu a Peruánky tak odskakují.

1:2

Leyvaová dnes jednoznačně nejlepší útočící hráčkou Peruánek.

1:1

Boušková překvapila obranu Peru jednoduchým přehozením.

0:1

Herbočková je v úvodu zápasu zablokována.

0:0

Začal pátý set.

0:0

Ve čtvrtém setu český tým získal opět náskok, ale před závěrem o něj přišel. Ze stavu 21:22 se však česká děvčata dostala do vedení 24:22 a o 11. místě tak rozhodne pátý set, který se hraje do patnácti bodů.

25:23

Čtvrtý set skončil.

25:23

Boušková zvládá těžkou smeč a ukončuje čtvrtý set.

24:23

České bloky sice nadhodily míč, ale ten stejně dopadl na palubovku.

24:22

Peruánky chybují a český tým tak má dva setboly.

23:22

Eso přichází v pravý čas!

22:22

Veledůležitý blok českého týmu a díky něj je opět srovnáno.

21:22

Přešlap Bouškové při smeči pomáhá Peru.

21:21

Chyba na přihrávce, po které sice byla šance dostat míč na druhou stranu, ale nepovedlo se to.

21:20

Vytlučené bloky a rázem je sníženo na rozdíl jediného bodu. Oddechový čas si bere také česká lavička.

21:19

Mlejnková měla opět nahráno, ale zasmečovala po čáře těsně do autu.

21:18

Úspěšná diagonála Mlejnkové, která nyní září na palubovce. Peru si bere oddechový čas.

20:18

Jenže pokažené servisy nás sráží k zemi.

20:17

Mlejnková šikovně přehazuje dvojblok a vstupujeme tak v dobré pozici do koncovky čtvrtého setu.

19:17

Boušková dostala míč i se štěstím přes připravený blok.

18:17

Tak toto zahrály velmi chytře peruánské hráčky, které šikovně obhodily dvojblok.

18:16

Opět však přichází zkažený servis a těch je škoda.

18:15

Páska si sice zahrála s českým výběrem, ale poté se nám opět podařilo tečovat míč od bloků.

17:15

Těsný aut z podání českého týmu.

17:14

Kalhousová neměla jednoduchou pozici, ale vytloukla zkušeně bloky.

16:14

Už to vypadalo na dobrý dvojblok, ale od toho nakonec míč skončil v síti.

16:13

Dlouhou rozehru ukončuje chyba peruánské hráčky, která se snažila přehodit technicky blok, ale narazila na síť. Je tu druhý technický oddechový čas čtvrtého setu.

15:13

Přesný blok Peru a z naší strany nebyl nikdo připraven reagovat.

15:12

Zkažený servis Kůrkové.

15:11

Boušková tvrdou smečí získává patnáctý bod.

14:11

Naše vedení narůstá a česká děvčata si chtějí vybojovat pátý set. Je tu oddechový čas pro Peru.

13:11

Parádní obrany na obou stranách, nakonec vše ukončuje nedorozumění Peruánek u sítě.

12:11

Byl to boj o tento míč, ale chyba Peru na smeči nám pomáhá.

11:11

Nyní už Peruánky dorovnaly stav.

11:10

Tento útok naše hráčky mohly ustát, no nestalo se.

11:9

V zápětí je zaváhání napraveno.

10:9

Škoda chyby na příjmu.

10:8

Nyní to Peruánky udělaly chytře a technicky přehodily bloky.

10:7

Dobrý dvojblok vyrostl nad síti.

9:7

Jen tak dál. Naše útoky jsou velmi precizní v posledních momentech.

8:7

Peruánky zkusily akci na druhou přes, ale české hráčky tento útok ubránily, ale následně vyrobily chybu.

8:6

Hrbočková celou situaci opakuje a před technickým oddechovým časem vedeme o dva body.

7:6

Blok nám v tomto utkání funguje.

6:6

Boušková dostala šanci na reparát a využila ji.

5:6

Po dobrém bloku Peruánek jdou naše soupeřky do vedení.

5:5

Útočily jsme na 6:4, ale smeč končí daleko v autu.

5:4

Trnková sice narazila na blok, ale od toho se míč odrazil do autu.

4:4

Uhlířová špatně přihrála a tak jsme pouze odevzdaly míč na druhou stranu a toho soupeřky využily.

4:3

Mlejnková úspěšná nad síti.

3:3

Český blok sice nadhodil míč, ale ten poté naší obraně padá na palubovku.

3:2

Stále si držíme mírný náskok.

2:2

Přesný útok Peruánek dopadá přesně na zadní čáru.

2:1

V zápětí vytloukáme dvojblok Peru.

1:1

První náš útok nebyl příliš důrazný, ale povedlo se následně zablokovat útok soupeřek.

0:1

Na úvod čtvrtého setu kazíme servis.

0:0

Začal čtvrtý set.

0:0

Český tým si stejně jako v setu druhém i v tom třetím vypracoval slušný náskok, ale narozdíl od setu druhého se ho nyní podařilo udržet a tak nám toto utkání o 11. místo ještě nekončí.

25:20

Třetí set skončil.

25:20

Peruánky pouze odevzdaly míč a české hráčky toho dokázaly využít a vybojovaly si minimálně ještě jeden set.

24:20

Výborná dlouhá diagonála nám přináší 24. bod a máme setboly.

23:20

Ani nyní se nedostáváme k setbolům.

23:19

Peruánky snižují.

23:18

Tento míč nebyl tečován a tak nám chybí pouze dva body k zisku setu.

22:18

Peruánky pouze odevzdaly a tentokrát jsme to dokázaly potrestat útokem středem sítě.

21:18

Důležitá koncovka je před námi a vstoupily jsme do ní dobře.

20:18

Hezkou rozehru ukončuje jedna z Peruánek přesným diagonálním útokem a je tu opět oddechový čas pro Česko.

20:17

Peruánky i se štěstím snižují. Měly velký problém při příjmu, ale zvládly těžkou situaci.

20:16

Toto byl veledůležitý bod českého týmu, který přišel po parádním bloku nad síti!

19:16

Naše přihrávka nyní hodně vázne a Peruánky snižují už na rozdíl tří bodů.

19:15

Pozor na tyto chyby. Česká lavička si raději bere oddechový čas.

19:14

Přímý bod z podání pro Peruánky.

19:13

Boušková a její blok vytlučen.

19:12

Parádní dvojblok českého týmu a tato činnost nám dnes funguje v průběhu celého zápasu.

18:12

Úspěšná kombinace Peru středem sítě.

18:11

Nádherná technická úlyvka přináší našemu týmu 18. bod a je tu oddechový čas Peru.

17:11

Po menší sérii našeho týmu je sníženo.

17:10

Nedorozumění ve hře Peruánek nám přináší přímý bod z podání.

16:10

Před druhým technickým oddechovým časem vedeme šestibodovým náskokem.

15:10

V pohodě ztrátujeme a to je velmi dobře.

13:8

Peruánky pouze odevzdaly míč na druhou stranu, ale ani ten neletěl do hřiště a naše děvčata ho zkušeně pustily do autu.

9:6

Peruánky dělaly co mohly, ale nakonec český tým rozehru získává pro sebe.

8:6

Pokud má Hrbočková přihráno, tak dokáže útočit velmi přesně a tvrdě. Je tu první technický oddechový čas třetí sady.

7:6

Přímý bod ze servisu.

7:5

Hodně složitá situace pro rozhodčí, ale podle všeho byla smeč Peruánek v hřišti.

7:4

Neměly jsme to sice úplně pod kontrolou, ale důležitý je náš sedmý bod.

6:4

Opět naprosto totožná situace.

6:3

Vytlučené bloky Bouškové.

6:2

Peruánky útočily, ale tato smeč byla velmi nepřesná.

5:2

Byla tu šance na ubránění útoku, ale nakonec se to nepodařilo.

5:1

Špatný příjem Peru nám pomáhá k dalšímu bodu.

4:1

Boušková před sebou neměla blok a tak byl její útok o to jednodušší. Peru si ihned bere oddechový čas.

3:1

Peruánky mohly útočit, ale česká obrana zasáhla a následně útočila úspěšně středem Kůrková.

2:1

Tak toto Mlejnkové hodně nevyšlo a sama se ihned chytá za hlavu.

2:0

Mlejnková dobrým útokem po čáře navyšuje naše vedení.

1:0

Český tým útočí v úvodu setu dobře.

0:0

Začal třetí set.

0:0

V tomto setu byly české hráčky lepší a dlouho vedly, ale nezvládly koncovku a i ze druhého setu odchází jako poražené. Situace je tak již velmi složitá.

22:25

Druhý set skončil.

22:25

Český útok je v autu a druhý set je tak ukončen.

22:24

Několik dobrých zákroků naše hráčky předvedly, ale stejně to nestačilo a Peru tak má dva setboly!

22:23

Dostáváme přímý bod a to je nepříjemná situace v závěru druhé sady.

22:22

Velmi hezký útok Peruánek, který jsme nepřečetly.

22:21

Na obou stranách zapracovaly výtečné obrany a vše rozhodla nečistá přihrávka Peru, která nás zachránila.

21:21

Po parádním dvojbloku Peruánek je srovnáno!

21:20

Servis Mlejnkové nadělal Peru problémy, ale naše obrana nebyla příliš soustředěná a přišel trest.

21:19

Důležitý bod českých děvčat přichází.

20:19

Oddechový čas si tak bere i česká lavička.

20:19

Peruánky se výborně brání a dokáží nyní trestat naši nedůraznost.

20:18

Těsný aut v útoku však situaci komplikuje.

20:17

Škoda vytlučených bloků, ale stále máme dobrý náskok před koncovkou setu.

20:16

Je tu druhý oddechový čas pro Peru v tomto setu.

20:16

Nádhernou rozehru ukončuje Boušková přesnou smečí.

19:16

Peruánky měly obrovskou šanci snížit na rozdíl jediného bodu, ale přišla velká chyba v útoku.

18:16

Servis končí daleko v autu.

18:15

To nebyla snadná smeč, ale útok po čáře je úspěšný.

17:15

Obrovská chyba české smečařky, která posílá míč hodně do autu. Česká lavička si bere oddechový čas.

17:14

Po chybičce českých hráček soupeřky snižují.

17:13

Peru se po delší době prosadilo přesným útokem.

17:12

Mlejnková poslala míč přesně k čáře.

16:12

Blok Herbačkové posílá druhý set do technického oddechového času.

15:12

Jenže Kalhousová se evidentně nebála a celou situaci si zopakovala a nyní už úspěšně.

14:12

Smeč po čáře končí těsně v autu.

14:11

Kalhousová smečuje pouze do pásky a to je škoda. Neměla však velmi dobře nahráno.

14:10

Perfektní dvojblok vyrostl nad síti a Kůrková přidává už náš čtrnáctý bod.

13:10

Na druhé straně si sice dvojblok Peru na míč sáhl, ale to bylo málo platné.

12:10

Nyní se začalo na obou stranách útočit přesněji a agresivněji.

12:9

Boušková útočila z pravé strany a poslala míč hezky do zadní části pole.

11:9

Po delší odmlce hezká útočná akce středem sítě.

11:8

Tažený úder i na druhé straně.

10:8

Dobré obrany pracují na obou stranách a nakonec je písknuta Kůrkové nečistá přihrávka.

10:7

Škoda pokaženého podání, Peru bylo pod tlakem a toto může soupeřkám jenom pomoci.

10:6

Další zbytečná chyba Peru v útoku.

9:6

Dobrý útok po čáře přináší úspěch.

8:6

Nyní to už vyšlo a před prvním technickým oddechovým časem tak jsme ve vedení.

7:6

Z vedení 7:2 je rázem sníženo na 7:6 a to je hrozná škoda.

7:5

Série Peru pokračuje.

7:4

Na obou stranách dominovaly obrany a nakonec vše ukončila smeč do sítě od Kůrkové.

7:3

Opět byla šance na bod, ale Peruánky nakonec situaci zvládly.

7:2

Úlyvku si naše hráčky pohlídaly a poté se Peruánky provinily taženým míčem.

6:2

Trnková si počkala na odražený míč a v pohodě připsala na české konto šestý bod.

5:2

Technický diagonální útok Peru končí daleko v autu.

4:2

Hned v úvodu setu je tu oddechový čas pro Peru.

4:2

Úspěšný dvojblok českého týmu!

3:2

Několik slabších útoků na obou stranách doprovázelo tuto rozehru, kterou ukončuje chyba Peruánek.

2:2

Z našeho náskoku již nic není a to je škoda.

2:1

Vytlučené české bloky.

2:0

Tak toto bylo i trošičku se štěstím, ale za super zákroky Uhlířové v poli jde bod na naši stranu.

1:0

Češky vstoupily dobře do druhého setu.

0:0

Začal druhý set.

0:0

České hráčky držely téměř celý první set krok se soupeřkami, ale od stavu 17:17 přišlo několik chyb na příjmu a rázem tak Peru vedlo 17:24 a závěr setu už v pohodě zvládlo.

19:25

První set skončil.

19:25

Příliš dlouhý servis ukončuje první set.

19:24

Chyba v útoku i u Peru.

18:24

Peruánky mohly rozhodnout, ale Melicharová dostala šanci na reparát a tu využila.

17:24

Servis Santanové nám dělá neskutečné problémy. Pouze jsme vrátily míč na druhou stranu a Peruánky se dostaly k sedmi setbolům.

17:23

Útok Bouškové byl slaboučký a následně bloky Trnkové končí v zámezí.

17:22

Je to až neuvěřitelné, ale české hráčky opět nevybraly servis Santanové.

17:21

Dokonce je tu eso Peruánek a situace před koncovkou prvního setu se hodně kazí. Opět je tu oddechový čas Česka.

17:20

Kalhousová opět chybuje na příjmu a je okamžitě střídána za Melicharovou.

17:19

Česká lavička si bere oddechový čas.

17:19

Obrovská chyba na příjmu dává Peruánkám přímý bod z podání po servisu Santanové.

17:18

Kde byl blok proti Urrutiaové? Nad síti rozhodně ne.

17:17

Po špatné přihrávce sice mohli Peruánky útočit, ale výtečný blok nás zachránil.

16:17

Na opačné straně rychlý útok křížem přináší úspěch.

16:16

Carranzaová si už servis nezopakuje, útok našich děvčat končí přesně na čáře a je tak srovnáno.

15:16

Před druhým technickým oddechovým časem však stále vedou Peruánky.

15:15

Dlouhá rozehra končí českým úspěchem.

14:15

Také česky hráčky to zvládly středem sítě s přehledem.

13:15

Rychlá akce středem sítě Peru slaví úspěch.

13:14

Boušková to zahrála šikovně a Peruánky takovýto závěr nečekaly.

12:14

Uhlířová zasáhla výtečně v poli, ale v zápětí Kalhousová smečuje do autu.

12:13

Přímým bodem z podání snižujeme na rozdíl jediného bodu.

11:13

Kalhousová sice narazila na blok, ale míč se od něj odrazil těsně do autu.

10:13

Servis nás v prvním setu neposlouchá.

10:12

Míč již byl na české polovině a tak Peruánka neměla právo hrát.

9:12

Kalhousová procpala míč mezi dvojblokem.

8:12

Jenže opět přišlo pokažené podání.

8:11

Češky pouze odevzdaly míč na druhou stranu, ale poté přišel perfektní dvojblok a míč dopadl až k zadní čáře.

7:11

V zápětí však těsný aut z podání.

7:10

Úspěšný dvojblok nad síti od českých volejbalistek.

6:10

Chytře kolem bloku to zahrála jedna z Peruánek.

6:9

Mlejnková vytloukla bloky Peruánek.

5:9

Dlouhá rozehra plná slabších útoků končí chyba Kůrková, která poslala nepřesnou přihrávku.

5:8

Tak to je hrozná škoda. Před prvním technickým oddechovým časem Peruánky pouze vrátily míč na naší polovinu, ale následovaly úspěšné bloky a vedení Peru opět narůstá.

5:7

Útok křížem končí v autu.

5:6

Na obou stranách jsme viděli po jednom nepřesném útoku a nakonec rozhodly vytlučené bloky českých hráček.

5:5

Po zkaženém podání je opět srovnáno.

4:5

Nedorozumění Peruánek nám dalo šanci hrát, ale páska nám situaci zkomplikovala a nakonec míč spadl na naší polovině.

4:4

Nádherná výměna, kterou ukončuje Kalhousová přesnou smečí ze zadního pole.

3:4

Po dobrém podání se dostaly Peruánky pod tlak a naše soupeřky nakonec hrály čtyřikrát v poli.

2:4

Naštěstí byl český útok tečován bloky a tak je sníženo.

1:4

Mlejnková nedokázala ztlumi servis.

1:3

Češky si nerozumí v poli a poprvé je tak rozdíl více než jednobodový.

1:2

Po velmi špatném příjmu se radují opět soupeřky.

1:1

Chytře to zahrály Peruánky a po odrazu od bloku srovnaly.

1:0

Na podání začaly Peruánky, český útok sice byl ubráněn, ale následně chybovaly naše soupeřky.

0:0

0:0

Právě jsou představovány hráčky obou týmů, utkání za chviličku začne.

0:0

Česko: Uhlířová, Pospíšilová, Melicharová, Herbočková, Kůrková, Trnková, Kalhousová, Najbrtová, Zemanová, Boušková, Mlejnková, Prokůpková.

Peru: Del Valleová, Palmaová, Cubaová, Lopezová, Rodriguezová, Friasová, Carranzaová, Bravová, Urrutiaová, Leyvaová, Santanaová, Delgadová

Rozhodčí: .

0:0

České volejbalistky do 20 let mají dnes před sebou poslední vystoupení na domácím světovém šampionátu. Po včerejší porážce 0:3 od Tchaj-wanu na ně dnes čeká souboj o konečné 11. místo, o které si to rozdají s volejbalistkami Peru.

Česká děvčata se budou chtít jistě před domácím publikem vytáhnout, ale ani Peruanky se nebudou chtít rozloučit porážkou a to tak slibuje velmi zajimavý souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.