2:0 7:6 (6), 7:6 (5)

25.06.2013, 12:09 • Ahrens Court, Marburg • Martin Dvořák

Tipsport: 1.6 2.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

7:6

Povedeným stopbalem končí tento zápas, Andrej Martin poráží českého hráče Jana Mertla ve dvou setech 7:6 (6) a 7:6 (5) a postupuje do druhého kola, kde se střetne s vítězem utkání mezi Kanaďanem Dančevičem a Chilanem Jorge Aquilarem.

6-4

Pozor, Andrej Martin má k dispozici dva mečboly!

5-4

Tento forhend Jan Mertl nezvládl, míček letí daleko do autu a poprvé se v tomto tajbrejku dostává Andrej Martin do vedení.

15-30

Aut z rakety Martina, Mertla dělí dva míčky od zisku druhé sady!

40-30

Hned v úvodním gemu si Andrej Martin vypracovává brejkbol.

7:6

Chybou Mertla na síti končí první set, který po hodině a patnácti minutách doslova vydřel Andrej Martin.

7-6

Misky vah se nyní přiklonily na stranu slovenského tenisty, který vede 7:6 a má setbol.

5-6

Bodem z podání získává Jan Mertl setbol.

A-40

Andrej Martin má další brejkbol, již druhý v tomto gemu.

40-A

Setbol číslo dva pro Jana Mertla, lob Martina končí v autu.

30-40

Tentokrát má setbol k dispozici Jan Mertl.

15-40

Pozor, dva brejkboly Mertla po již šesté dvojchybě Andreje Martina!

5:5

Jan Mertl to zvládl, odvrátil čtyři (!!) setboly soupeře a srovnal na 5:5!

A-40

Andrej Martin má k dispozici již čtvrtý setbol, povede se mu nyní získat první sadu?

A-40

Jan Mertl se nyní zlobí sám na sebe, znovu neustál vytrvalé "bušení" do vlastního bekhendu a zahrává do autu, třetí setbol Andrej Martin.

A-40

Ale Jan Mertl vzápětí nabízí další šanci soupeři na to, ukončit již v následující výměně tento set, druhý setbol pro Andreje Martina.

40-30

Myšlenka dobrá, provedení horší, stopbal Mertla končí v autu, Andrej Martin má k dispozici setbol!

15-40

Český tenista má k dispozici dva brejkboly.

A-40

Druhý brejkbol Andreje Martina.

40-30

Ani jednomu z hráčů se nyní nedaří podání, Andrej Martin má k dispozici brejkbol.

40-A

Ovšem slovenský tenista opět chybuje a nabízí soupeři další brejkbol.

40-A

Brejkbol číslo dva pro Jana Mertla.

40-A

Ano, jakmile Andrej Martin pustí svého soupeře na forhend, je to vždy nebezpečné, Jan Mertl má k dispozici brejkbol.

40-15

Nepříjemnost pro českého tenistu, který trefuje pouze do sítě, což znamená výhodu dvou brejkbolů pro soupeře.

30-40

No vida, Jan Mertl doběhl těžký "kraťas" a následně využil zaváhání soupeře na síti, to je první brejkbol pro českého tenistu v dnešním utkání.

3:0

Na kurtu panuje silný vítr, který navíc doprovází děšť, rozhodčí přerušuje utkání.