3:1

konec (2:1)

02.05.2013, 21:05 • Estádio da Luz, Lisabon • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.42 4.75 8.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Benfica se o trofej utká s londýnskou Chelsea, která v souběžně hraném utkání porazila Basilej také 3:1. Finále se odehraje 15. května v Amsterdam Areně a server onlajny.com bude samozřejmě opět u toho. Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera! (23:12:49)
Statistiky:

Střely celkem – 13:9
Střely na bránu – 7:4
Rohy – 3:1
Držení míče – 69%:31%
Estádio da Luz se otřásá na vlně euforie! Domácí Benfica poráží v odvetném utkání semifinále Evropské ligy Fenerbahce Istanbul 3:1 a po porážce 0:1 na půdě soupeře postupuje do finále soutěže. Domácí poslal do vedení už v 9. minutě Gaitán, ovšem ve 23. minutě vyrovnal z penalty Kuyt. Ještě do přestávky však vrátil vedení na stranu Benfiky Óscar Cardozo. Ve druhém poločase tak domácí potřebovali k postupu vstřelit alespoň ještě jeden gól a to se jim podařilo v 66. minitě, když se podruhé v zápase trefil kanonýr Óscar Cardozo. Stav 3:1 už Orli bez větších problémů uhájili a po závěrečném hvizdu se tak mohli radovat!

Dnešní vítězství Benfiky bylo naprosto zasloužené. Domácí hráli krásný kombinační fotbal s vysokým pressingem a soupeře z Turecka většinu zápasu jednoznačně přehrávali.

Je to tady! Benfica postupuje do finále Evropské ligy!

90+5

Demirel rozehraje asi poslední akci hostí...

90+5

Po Kuytově přízemní přihrávce do vápna odkopával co nejdále kapitán domácích Luisão.

90+4

Domácí stále nepouští soupeře do nějakého většího náporu.

90+3

Taktické střídání. Místo Gaitána jde na plac Roderick.

90+2

Po centru Stocha z levé strany hlavičkoval Korkmaz. Mířil jen do míst, kde stál Artur.

90+1

Ještě pět minut.

90

Pérez se hnal do otevřené obrany Fenerbahce. Ve vápně si to namířil mezi dva protihráče a spadl. Penalta se však pískat nebude.

90

Nákop Demirela prodlužoval Cristian na Sowa, kterému chyběl kousek, aby mohl zakončovat.

89

Uçan zahrál až na brankáře Demirela, takhle by hosté hrát asi neměli, pokud chtějí vstřelit gól.

87

Střídání domácích. Ovace fanoušků si užívá střelec dvou gólů Óscar Cardozo. Nahrazuje ho Urreta.

86

Krásná kombinace mezi Gaitánem a Cardozem. Druhý jmenovaný stačil i odcentrovat a Limovi chyběly centimetry k hlavičce z gólové pozice.