HC Slovan Ústí nad Labem – HC Olomouc

5:1

konec (2:0, 2:1, 1:0)

26.09.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena, Ústí n.L. • Martin Pešout

Ústí zcela zaslouženě ovládlo utkání a připsalo si cenné vítězství 5:1. K výhře nakročilo už v samém úvodu zápasu, navíc na rozdíl od předchozího duelu s Hradcem neslevilo z tempa. Olomouc bojovala, ale na soupeře to zkrátka nestačilo. Šutér Roubík si připsal další dva góly do statistik. (19:39:39)

60:00

59:16

Diviš unikl do brejku a zkusil bekhendový blafák. Koutský se ale roztáhl na čáře a soupeřova útočníka vychytal!

58:02

Oba celky bojují po mantinelech. Chybí přesnost.

57:37

Švaňhal vzal odpovědnost na sebe a zkusil prosólovat až do branky. To se mu sice podařilo, Koutský ho ale stejně vychytal.

57:00

Ústí přesilovku v pohodě ubránilo. Olomouci se dnes při přesilovkách vůbec nedaří.

55:28

Olomouc sice hraje před Koutským, ale nemá pozici pro střelu.

54:52

Přeučil (UNL) za hákování dostal trest na dvě minuty.

54:08

Lvi právě vstřelili branku!
JAROSLAV ROUBÍK si pohrál s Halázsem a vsítil pátý gól domácích! Nejprve se rozjel do rohu hřiště alá Martin Hamrlík, poté několikrát zamíchal pukem a bekhendem zavěsil pod břevno. Za takový gól by se nestyděl ani Saša Ovečkin.

54:08

Bartoň (OLO) zahákoval Roubíka v jasné šanci, proto sudí nařídil trestné střílení!

53:39

Kucharczyk vypálil od modré, Koutský jeho ránu vyrazil. Na druhé straně pak ústecký útok zastavil ofsajd.

52:54

Olomouc hýří aktivitou, proto se Ústí už tolik nedostává do útoku, tak jako v úvodních dvou třetinách.

51:52

Ústí kombinovalo po rozích, nakonec vystřelil z mezikruží Roubík. Halázs ovšem při rozkleku jeho střelu zpacifikoval.

50:30

Zbyněk Hampl si důrazem vytvořil prostor před Koutským a dostal se ke střele zblízka. Koutský dnes ale chytá skvěle, takže si poradil i s touto akcí hostujícího hráče.

48:47

Lhotský (OLO) s Čermákem (UNL) odjeli na trestnou lavici za vzájemnou strkanici a oba vyfasovali hrubost. Pokračuje se ve čtyřech hráčích na obou stranách.

48:09

Velké šance na obou stranách! Nejprve olomoucký Švaňhal netrefil prázdnou klec poté, co číhal sám u tyčky, následně na druhé straně mohl skórovat Robin Kovář, který se dostal do koncovky přes tři hráče hostů a ještě mířil do horního rohu branky Halázse.

47:18

Olomouc všechny síly dere do útoku a tráví v útočném pásmu více času než v předešlých momentech zápasu.

46:29

1682 diváků si našlo cestu na stadion v dnešním utkání.

45:53

Ve třetí třetině se hraje zatím bez větších šancí. Oba celky si snaží něco vytvořit, ale pokaždé selžou ve finální fázi.

45:05

V závěru olomoucké přesilovky vystřelil na Koutského Pekr, ale ústecký gólman puk bez potíží ukryl do lapačky.

44:29

Tahle přesilovka se hostům moc nedaří. Ústí se v klidu brání a vyhazuje puky z obranného pásma.

43:46

Olomouc má výhodu o jednoho hráče v poli navíc, ale nedaří se jí dostat do útočné třetiny.

43:22

Přeučil (UNL) za sekání inkasoval od sudího menší trest. Další přesilovka pro Moru.

42:44

Hra se trochu uklidnila, ani fanoušci příliš nefandí.

41:51

Staněk hledal přihrávkou Hermana, nakonec z toho byl icing.

41:30

Olomouc operuje v útočné třetině a hledí si nejlepší pozici pro zakončení. Koutský zatím však všechno nebezpečí vyřešil.

40:01

Při závěrečném hvizdu druhé třetiny byl vyloučen Vladimír Brož (UNL) za napadení. Olomouc proto začala třetí třetinu přesilovkou.

40:01

Úvod prostřední části zápasu přinesl hned tři góly, posléze měla Olomouc několik šancí ke vstřelení branky, ale Koutský chytá spolehlivě a se všemi akcemi soupeře si poradil.

40:00

38:55

Olomouc chytá druhý dech, nyní v krátkém sledu měla několik nadějných příležitostí ke skórování.

38:24

Olomoucký Rác trefil tyč!

37:48

Diviš se rozjel do sóla a mířil mezi Koutského betony. Slušná šance!

36:08

Ústí obléhalo olomouckou branku, když v tom do brejku ujel Jakub Herman. Koutského však nepřekonal, ten jeho blafák vystihl.

33:40

Ústí stále hraje aktivně a chce vstřelit další góly. Olomouc se snaží, ale je převážnou část zápasu pod tlakem.

32:41

Matai prostrčil puk na Hesse, ten kotouč tečoval a Halázs musel vytáhnout pro jistotu svůj beton.

30:54

Ústí si v početní výhodě vypracovává spoustu velkých šancí, zatím tedy bez gólového efektu.

29:31

Ústecký Tůma byl faulován Nedbálkem (OLO), který ho zastavil podražením. Další přesilovka pro Slovan.

27:40

Mora se při oslabení zatím úspěšně brání.

26:28

Kucharczyk (OLO) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

24:21

ROBIN KOVÁŘ nahodil puk od červené čáry na gólmana a dezorientovaný Halázs si bruslí kotouč doklepl do branky. Vlastní gól! Ústí současně využilo přesilovku. Asistence: Jaroslav Roubík.

22:57

Řípa (OLO) se dopustil podražení a putuje na trestnou lavici. Olomouc bude hrát 44 sekund ve třech!

22:24

Útočné trio Roubík, Kovář, Sýkora vykombinovalo olomouckou obranu a třetí jmenovaný nakonec trefil rameno Halázse, od kterého se puk odrazil do sítě nad brankou.

21:42

Olomouc hrála v šesti a bude za to pykat. Trest odsedí Vodný (OLO).

20:58

Ústí okamžitě na inkasovanou branku odpovědělo gólem! PETR HOŘAVA propálil Halázse mezi betony. Asistence: Daniel Boháč, Tomáš Sýkora.

20:30

Olomouc právě vstřelila branku!
To je nástup do druhé třetiny! RADIM KUCHARCZYK v pádu dopravil puk za Koutského. Asistence: Zbyněk Hampl.

20:01

Znovu skvělý start ústeckých hokejistů přinesl domácím vedení. Už po 40 sekundách se trefil Roubík, ve 13. minutě ho gólově doplnil Sklenička. Olomouc vůbec nezvládla začátek. Postupem času hru sice trochu srovnala, přesto to měla proti domácím i nadále složité.

20:00

19:10

Hra se v závěru první třetiny uklidnila, oba soupeři úvodní část zápasu už jen dohrávají.

18:35

Tentokrát Nedbálek vyhodil na icing. Vhazování před Halázsem.

18:16

Lze poznat, že Olomouc si už dává větší pozor na defenzivní činnost. Zatím však hraje bez puku.

17:16

Nyní sledujeme pasáž bez vážnějších akcí. Puk se spíše putuluje po středním pásmu.

16:24

Ústí je stále aktivnějším týmem. Jde vidět, že hráči Olomouce bojují, jenže domácí hokejisté jsou všude o krok napřed.

15:26

Ústí v početní výhodě mačká svého soupeře jako citrón, brankář Halázs zatím odolává.

13:40

Valenta (OLO) inkasoval dvě minuty za hákování. Přesilovka pro domácí.

12:34

Olomoucký gólman Kašík přenechal své místo v brance Tomáši Halázsovi. Ústečtí střelci už ve druhém zápase v řadě vyhnali v první třetině soupeřova brankáře z branky.

12:34

Olomoucká obrana trestuhodně zapoměla na ZBYŇKA SKLENIČKU, který si počkal u tyčky a překonal Kašíka. Asistence: Jakub Matai, Lukáš Handlovský.

12:17

Olomouc hru pomalu vyrovnává. Častěji se dostává do útočného pásma, zatím se jí ale nedaří dostat do koncovky.

10:45

Olomoucký Valenta střílel zblízka, Koutský se musel natahovat. Poskakující puk pak odvrátil do středního pásma ústecký zadák Holomek.

09:57

Teď ani jeden z týmů puk na delší dobu nezkrotil, hrálo se spíše na polovině hřiště.

09:35

Ústecká druhá formace se nastěhovala do útočné třetiny, zatím kombinuje po rozích.

08:30

Nyní střílel nebezpečně Herman, ale Koutský kotouč vyrazil do rohu kluziště.

07:55

Mora si při přesilovce příliš šancí nevypracovala a svou první přesilovku v utkání nevyužila.

06:02

Olomouc začátek zápasu příliš nezvládla, nyní alespoň může zahrozit v rámci přesilovky.

05:55

Vobořil (UNL) se dopustil držení, proto už sedí na trestné lavici.

04:19

Ústecký Hořava už doklepával kotouč do odkryté klece a v tom vytáhl svůj beton brankář Kašík. Neskutečný zákrok!

03:16

Zpoza branky vyjel Handlovský a snažil se zasunout kotouč pod Kašíkovy betony!

02:52

Olomoucký Pekr nahodil kotouč do pásma, ostatní útočníci se ho snažili dojet, ale domácí obránci situaci pokryli a odvedli kotouč do bezpečí.

02:23

Slovan má stále puk na svých hokejkách a zakládá s rozvahou útok.

01:08

Ústí už tradičně skvěle vkročilo do zápasu a i nadále je velmi aktivní.

00:40

Kanonýr JAROSLAV ROUBÍK napřáhl z mezikruží a Kašík v brance Olomouce, který měl zakrytý výhled, už na puk nedosáhl! Asistence: Marek Laš, Lukáš Poživil.

00:01

HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský (Orct) - Koutský (Orct) - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Handolovský - Matai, Rod, Hess - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš.

HC Olomouc: Kašík (Halázs) – Houdek, Nedbálek, Bartoň (C), Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, Staněk – Kucharczyk, Diviš, Hampl – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Kolouch, Selingr – Rác, Heža, Vodný.
Ústeckou Zlatopramen Arenu čeká souboj dvou předních celků první ligy.

Domácí Slovan vstoupil do sezóny úspěšně. Z dosavadních pěti zápasů vybojoval 12 bodů s bilancí tři vítězství, jedné výhry po samostatnýh nájezdech a jedné porážky po nájezdech od Hradce Králové.

V ústeckém celku řádí kanonýr Jaroslav Roubík, který za pět utkání zaznamenal 11 kanadských bodů (5+6).

Olomouc rovněž vstoupila do sezóny v dobrém světle. V současné době drží čtvrté místo v tabulce s tříbodovou ztrátou právě na svého dnešního soupeře. Mora dosud nebodovala na hřištích soupeřů, proto bude mít dnes na ústeckém ledě o motivaci postaráno. V minulém kole Hanáci přehráli Třebíč 5:2 a rádi by ve středečním duelu překvapili i v Ústí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:1

Branky a nahrávky: 1. Roubík (Laš, Poživil), 13. Sklenička (Matai, Handlovský), 21. Hořava (Boháč, Sýkora), 25. Kovář (Roubík), 55. Roubík - 21. Kucharczyk (Hampl)

HC Slovan Ústí nad Labem: Koutský (Orct) - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Handolovský - Matai, Rod, Hess - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš.

HC Olomouc: Kašík (od 13. Halázs) - Houdek, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, R. Staněk - Kucharczyk, R. Diviš, Hampl - Pekr, Řípa, Herman - Švaňhal, Kolouch, Selingr - Rác, Heža, Vodný.

Rozhodčí: Pešina - Úlehla, Šperl