Benátky n/J – Havířov 1:3
17:30, konec
Branky a nahrávky: 5. Dan. Špaček (Čederle) – 21. Pechanec (Š. Kratochvil), 34. L. Bednář (Pechanec, Maruna), 46. Dostálek (Hudeček, J. Doktor)
Jihlava – Třebíč 4:5
17:30, po s.n. (1:2)
Branky a nahrávky: 4. Fronk (Helt, M. Zadražil), 7. Fronk (Helt, Kowalczyk), 45. Vítězslav Brož (Cachnín), 58. F. Seman (Čachotský) – 10. Kusko (Dočekal), 15. Kusko (L. Doudera), 28. D. Michálek (D. Sklenář, Vodný), 49. Vodný (Jak. Stehlík, Kusko), rozh. náj. Kusko
Vsetín – Slavia 5:0
17:30, konec
Branky a nahrávky: 6. Kucharczyk (Štach), 21. Ondračka (Rob, Jonák), 25. Gago (Jonák, Rob), 26. Berger (Jerofejevs), 31. Štach (Klímek)
Kolín – Ústí n/L 5:1
18:00, konec
Branky a nahrávky: 17. Jankovský (Šalda, Da. Šafránek), 20. Da. Šafránek (Jan Veselý, Z. Král), 26. L. Krejčík (J. Sklenář, V. Čížek), 37. Da. Šafránek (Jankovský, Z. Král), 50. Poppel (Morong, Da. Šafránek) – 10. Vrdlovec (Weinhold, J. Drtina)
Šumperk – Prostějov 3:4
18:00, po s.n. (1:2)
Branky a nahrávky: 16. Vildumetz (Řezáč, Macuh), 38. D. Kindl (Žálčík, Spratek), 50. Žálčík (Drtil, Pěnčík) – 22. Š. Jelínek (Dubský, M. Švec), 27. Mrázek (Klimíček, T. Jáchym), 31. J. Kloz (Mrázek, Klimíček), rozh. náj. Š. Jelínek
Kadaň – Sokolov 3:4
18:00, konec
Branky a nahrávky: 8. Routa (Steinocher), 25. Berčík (Routa), 59. Steinocher (Routa) – 23. Hašek (A. Rulík, J. Novák), 40. Šik (Šmerha, J. Pohl), 51. Tomi (T. Rohan, J. Novák), 54. Tomi (Jurčík)
Poruba 2011 – Litoměřice 2:3
18:00, konec
Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Réway, M. Houdek), 26. Vachovec (Husa, Korkiakoski) – 10. Válek (Sihvonen, R. Přikryl), 13. O. Procházka (J. Jícha, M. Kadlec), 47. P. Svoboda (Koláček, T. Urban)
Přerov – Vrchlabí 3:1
18:00, konec
Branky a nahrávky: 19. Jakub Svoboda (Hrabal, M. Kratochvil), 31. R. Černý (T. Doležal, Pšurný), 60. Süss (T. Doležal) – 23. T. Kaut (Linhart)
Kopřivnice – Nový Jičín 2:5
18:00, konec
Branky a nahrávky: 14. Pargáč (Gola), 51. M.Mach (Pargáč) – 7. Gebauer (Sluštík), 28. Váňa (Gebauer), 28. Kafka (Maliník, Foltýn), 34. Kafka (Poruba, Foltýn), 56. Sluštík (Gebauer)
SHK Hodonín – Vel. Meziříčí 2:3
18:00, konec
Branky a nahrávky: 42. Janás (Hohl), 50. Růžička (Komínek) – 11. Horký, 18. Juráň, 40. Strnad (Střecha)
Kometa Brno B – Žďár n/S 5:1
18:00, konec
Branky a nahrávky: 35. Brabenec (Popelka, Kováčik), 48. Krejčiřík (Meluzín, Malec), 54. Brabenec (Meluzín), 57. Brabenec (Havlát), 59. Kováčik (Brabenec) – 8. Čermák (Adam)
Opava – Val. Meziříčí 2:3
18:30, po prodl.
Branky a nahrávky: 52. Rousek (Wolf, Malina), 58. Šindelář (Peterka, Beránek) – 25. Ďurkáč (Vávra, Goiš), 36. Finsterle (Křivohlávek, Pořický), 65. Křivohlávek
Vladivostok – Viťaz 3:2
11:30, konec
Branky a nahrávky: 20. Rihards Bukarts (Vj. Ušenin, Chamidullin), 34. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, Šulák), 42. Šulák (Vl. Ušenin, Vj. Ušenin) – 37. Jaremčuk (Ojamäki, M. Aaltonen), 59. Ojamäki (K. Ljamin, Audette)
Novosibirsk – Riga 3:1
14:30, konec
Branky a nahrávky: 13. T. Murphy (N. Shore), 24. Kručinin (N. Shore, T. Murphy), 27. Golubev – 6. E. Poirier (Shinkaruk, L. Darzinš)
Jekatěrinburg – Jokerit 5:1
16:00, konec
Branky a nahrávky: 2. Bělousov (S. Da Costa), 18. Trjamkin (S. Da Costa, A. Makejev), 19. V. Kuzněcov (Galkin), 43. Blacker (B. Macek, Spooner), 59. Bělousov – 36. Hännikäinen (Lindbohm)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 0:3
18:00, konec
Branky a nahrávky: 31. Sorkin (Okulov, Alexandr Popov), 50. P. Karnauchov (Alexandr Popov), 58. Gilmour (V. Svedberg)
Třinec – HC Slovan 3:0
17:00, konec (Sk. F)
Branky a nahrávky: 24. Kofroň (Jaroměřský), 41. O.Kovařčík (M. Kovařčík, Roman), 50. Szturc (Adámek, Martynek)
Rauma – Cardiff 5:2
18:00, konec (Sk. C)
Branky a nahrávky: 10. Pietilä (Pooley, Hakulinen), 12. Ilomäki (Pooley, Hakulinen), 24. Pospíšil (Ilomäki), 25. Saarijärvi (Ilomäki, Petman), 59. Saarijärvi (Ilomäki) – 24. Sanford (Register), 33. Waller (Dixon)
Doněck – EC-KAC 3:4
18:30, konec (Sk. G)
Branky a nahrávky: 27. Korenchuk (Krivoshapkin), 43. Morozov (Peresunko), 56. Turkin (Pangelov-Yuldashev, Medvedev) – 5. Hundertpfund (Haudum), 8. Hundertpfund (Postma), 19. Witting (Steffler), 59. Bischofberger (M. Geier)
Sparta – Bremerhaven 5:2
19:30, konec (Sk. A)
Branky a nahrávky: 12. Doležal (Zikmund, Dvořák), 14. Kaše (Řepík), 40. Prymula (Zikmund), 41. Moravčík (Řepík), 44. Mikliš (Moravčík, Kaše) – 12. Andersen, 19. Kinder (Reisnecker)
Rouen – Rungsted Seier Capital 5:1
19:30, konec (Sk. G)
Branky a nahrávky: 8. Bedin (Lampérier, Tessier), 39. Yeo (Lampérier, Tessier), 40. Bedin (Dorion, Johnston), 42. Tessier (Flood, Lampérier), 53. Gilbert (Caron, Salve) – 22. Hetta (Rosenthal)
Lausanne – Mannheim 2:5
19:45, konec (Sk. C)
Branky a nahrávky: 26. Baumgartner (Frick), 28. Emmerton – 19. Szwarz (Eisenschmid), 29. Plachta (Akdag), 30. Bergmann (Plachta), 41. Bergmann (Rendulić), 59. Dawes (Eisenschmid, Holzer)
Mostečtí Lvi – Děčín 9:4
18:00, konec
Branky a nahrávky: 8. Drašar (Řehoř, Mical), 13. Stříbrný (Písařík, Procházka), 26. Bakrlík, 29. Písařík (Stříbrný), 42. Drašar (Mical, Řehoř), 45. Drašar, 51. Smolka (Smolka, Bakrlík), 56. Procházka (Havlůj), 59. Havlík (Stříbrný, Šimeček) – 14. Smola (Loukota), 35. Smola, 47. Zajan (Petráš), 52. Smola (Volráb)
Letňany – Bílina 8:1
18:00, konec
Branky a nahrávky: 1. Kastner (Řepík, Poul), 15. Poul (Kolářík, Kastner), 17. Wojnar, 24. Poul (Řepík, D. Kučera), 28. Řepík (Kastner, Poul), 35. Arnošt (Wojnar, Hozák), 40. Řepík (Hlaváč, Kastner), 51. Kastner – 48. Daniel (Kubinčák)
Nová Paka – Dvůr Králové n. L. 0:3
18:00, konec
Branky a nahrávky: 60. 21-Malík (66-Netušil) – 29. 18-Havlas (95-Valášek), 35. 18-Havlas (95-Valášek), 53. 24-Petira (14-Půhoný)
Hronov – Jablonec n/N 4:5
18:00, po prodl.
Branky a nahrávky: 20. Romanov (Sýkora, Kozák), 50. Romanov, 57. Duchan (Romanov, Kynčl), 60. Kynčl – 2. Kapička (Abraham, Tržický), 9. Plíhal (Kapička, Brokeš), 20. Plíhal (Kapička), 33. Hájek (Had), 63. Plíhal (Kapička, Abraham)
Cheb – Řisuty 3:2
18:00, konec
Branky a nahrávky: 9. Novotný, 24. Troška, 45. Prošek (Novotný) – 2. Havlůj, 52. Keszi (Rendla, Patyk)
Klatovy – Kobra 3:9
18:00, konec
Branky a nahrávky: 21. J.Roubal (Houfek, Přikryl), 48. Eret (Procházka, Přikryl), 59. Uhlík (D.Roubal, Tulačka) – 1. Bříška (Ryzák, Šteiner), 3. Novák (Brož, Havrda), 12. Havrda (Knesl, Novák), 33. Bříška (Ryzák), 35. Bříška (Ryzák, L.Tondr), 53. Brož (Novák), 56. Šteiner (Šťastný, L.Tondr), 58. Šťastný (Bříška, Knesl), 60. Zídek (Holý, Šteiner)
Havlíčkův Brod – Příbram 4:3
18:00, po prodl.
Branky a nahrávky: 16. Mlynář (Nepokoj, Dvořák), 20. Holenda (T. Ludvík, Tecl), 33. Čejka (Mlynář), 61. Kliment (Bulín, Mlynář) – 10. Tlačil (Káník, Chlouba), 32. Rohlík (Panna, Zdeněk), 38. Sirotek (Jelínek)
Toronto – Montreal 6:2
01:00, konec
Branky a nahrávky: 9. Ni. Ritchie (Marner, Brodie), 11. Ni. Ritchie (Gusjev, Menell), 19. Michejev (Tavares, W. Nylander), 32. Menell (Tavares, Marner), 37. Der-Argučincev (Gabriel, Seney), 45. Seney (Semjonov) – 3. Armia (Chiarot), 17. Belzile (Romanov, Armia)
Carolina – Nashville 2:3
01:00, po prodl.
Branky a nahrávky: 3. Lorentz (C. J. Smith, Fast), 54. Fast (Cole, Lorentz) – 1. Johansen (Duchene, Forsberg), 23. Duchene (Josi, Johansen), 63. Tomasino (Forsberg)
Pittsburgh – Buffalo 5:4
01:07, po s.n. (4:3)
Branky a nahrávky: 26. O´Connor (Heinen, Rust), 44. O´Connor (Hallander, Angello), 50. Zohorna (Kapanen, Zucker), 60. Kapanen (Carter, Letang), rozh. náj. Zucker – 6. Murray (Quinn, Cozens), 16. Hinostroza (Ruotsalainen, Thompson), 37. Olofsson (Cozens, Peterka), 52. Bjork (Eakin)
NY Islanders – Philadelphia 3:0
01:07, konec
Branky a nahrávky: 2. Beauvillier (Bailey, Gustafsson), 20. Lee (Barzal, Palmieri), 60. Bailey (Gustafsson, Dobson)
Tampa – Florida 2:3
01:10, konec
Branky a nahrávky: 37. Bellemare (Maroon), 59. Sergačjov (Raddysh) – 6. Vatrano (Marchment, Ekblad), 43. Tippett, 50. Tippett (Huberdeau, Bennett)
Dallas – St. Louis 3:1
02:10, konec
Branky a nahrávky: 31. Hanley (Seguin, Radulov), 47. Glendening (Kiviranta), 59. Benn (Sekera, Hanley) – 32. Mikkola (Joshua, Kostin)
Colorado – Vegas 4:7
03:00, konec
Branky a nahrávky: 22. Rantanen (MacKinnon, Barron), 37. Burakovsky (Murray, McKinnon), 48. Rantanen (Gilbert, Kadri), 52. Burakovsky (Ničuškin, Kadri) – 4. Kolesar (Patrick), 16. Martinez (Pietrangelo, Krebs), 36. Smith, 38. Karlsson (Krebs, Pietrangelo), 41. Martinez (Karlsson, Smith), 42. Krebs (Leschyschyn, Bearschci), 59. Leschyshyn (Krebs)
Vancouver – Seattle 0:4
04:00, konec
Branky a nahrávky: 25. Dunn (Järnkrok, Geekie), 27. Dunn (McCann, Schwartz), 35. Donato (Järnkrok, Geekie), 60. Bastian (Soucy, B. Tanev)
Los Angeles – Arizona 1:4
04:30, konec
Branky a nahrávky: 4. Vilardi – 17. Crouse, 46. Crouse, 52. Eriksson (Gostisbehere, Timmins), 60. Timmins
Skalica – Levice 5:3
17:00, konec
Branky a nahrávky: 5. Vidovič (A. Kotzman, Janáč), 13. Hujsa (D. Kadlečík, Štumpf), 31. Nemec, 36. A. Kotzman, 59. Nemec – 11. Vorobjev (Tužinský, S. Socha), 14. Suľovský (Jevoš), 36. Romanov (Vorobjev)
Trnava – Žiar nad Hronom 3:6
17:30, konec
Branky a nahrávky: 17. Rašin (Kupka, Šandor), 46. Holovič (Okoličány), 49. Kukumberg (Miklík, Antonov) – 6. Pač (J. Mihálik, Hlinka), 12. Václav (Jakúbek), 26. Chlepčok (Gubančok), 32. Rybnikár (Tatár, Babeliak), 44. F. Adamčík (N. Gašpar), 60. Václav
Vlci Žilina – Martin 3:4
17:30, po prodl.
Branky a nahrávky: 19. Skladaný (Koyš, Drtina), 32. Petran (Drtina), 38. Petráš (Hřebíček, Cíger) – 6. Dírer (Toma), 14. Toma (Dírer), 30. Dírer (Nauš), 61. Burzík (Dírer)
Dubnica – Humenné 3:4
18:00, konec
Branky a nahrávky: 22. Hegyi (Ferenyi, Tábi), 32. Ondruš (Sojčík), 53. Tábi (Ferenyi, Ondruš) – 16. Macko (Markuš), 24. Krajňák (Borov), 46. Krajňák (Pichnarčík, Borov), 56. Solomončak (Veličkin)
VUT Cavaliers Brno – Akademici Plzeň 2:5
19:40, konec
Branky a nahrávky: 12. Kaukič (Dlouhý), 26. Dlouhý (Kaukič) – 19. Hanzlík (Šucha, Králíček), 23. Šucha, 25. Švec (Šefl, Koco), 27. Prachař (Princl), 60. Markov
Wolves Č. Těšín – Frýdek-M. "B" 3:4
18:00, konec
Branky a nahrávky: 8. Foltyn (Pniok), 31. Pniok (Przybyla), 42. Haas – 12. Mičulka (Slovák), 19. Slovák (Spurný, Kolder), 26. Mičulka (Valíček), 28. Heralt (Valíček)
Bohumín – Studénka 3:2
18:00, konec
Branky a nahrávky: 18. Chaloupka, 24. Dvořák (Javín), 33. Chaloupka (Ovčaří, Kropka) – 17. Tomášek (Orszulik), 54. Sochorek (Trubka)
Krnov – H. Benešov 3:4
18:00, konec
Branky a nahrávky: 10. Dohnal (Havlíček, Michálek), 25. Kostovský (Svoboda, Ševčík), 26. Michálek (Mosler) – 22. Zigmund (Fraš, Vrabel), 51. Mlýnek (Tůma), 54. Tůma (Mlýnek, Polok), 60. Tichý (Mlýnek, Vrabel)
Orlová – Uničov 14:4
18:00, konec
Branky a nahrávky: 1. Korec (Dang, Deutsch), 4. Juhász (Deutsch, Zakuťanský), 8. Grepl (Voznica), 18. Pawliczek (Grepl), 20. Dang (Korec, Klíma), 29. Fejko, 29. Grepl, 30. Voznica (Fejko, Juhász), 33. Voznica (Juhász), 35. Korec (Klíma), 40. Korec, 50. Klíma, 51. Pawliczek, 55. Klíma – 25. Heža (Paška), 38. Vrána (Paška), 39. Chytil (Čuřík, Halouska), 57. Heža (Navrátil)
Nový Jičín – Sokol Karviná 5:3
18:00, konec
Branky a nahrávky: 4. Zedník (Chvostek), 4. Chvostek (Štěpjak, Zedník), 7. Zedník (Štěpjak, Chvostek), 39. Chvostek (Štěpjak, Zedník), 50. Chvostek (Štěpjak) – 22. Šutý (Hlávka, Procházka), 26. Šutý (Plánka), 27. Chomič (Plánka)
Třebechovice p. O. – Opočno 5:4
18:00, po prodl.
Branky a nahrávky: 12. Drašnar (Plíhal), 13. Javůrek (Drašnar), 14. Jušta (Souček), 54. Filip (Jušta), 61. Jušta (Filip, Kostka) – 20. Sajdl (Rail, Veselý), 24. Sajdl (Řehák, Komárek), 52. Sajdl (Bureš), 57. Chaloupka (Řehák)
N. Město n. M. – Jaroměř 3:0
18:00, konec
Branky a nahrávky: 13. Veselý (Klust, Sedláček), 34. Reichmann (Klust, Veselý), 39. Sedláček (Veselý, Reichmann)
Nový Bydžov – Náchod 11:2
18:00, konec
Branky a nahrávky: 3. Chára (Eis), 4. Hlaváček (Bezděk), 16. Černý (Bezděk), 18. Chára (Eis, Kubišta), 23. Postolka (Štěpán, Jebavý), 32. Černý (Hlaváček, Bezděk), 35. Malý (Kubišta), 46. Hlaváček (Černý, Bezděk), 47. Kubišta (Eis), 50. Němec (Jebavý), 54. Hlaváček (Bezděk, Pilný) – 10. Havrda (Škoda), 33. Havrda (Škoda)
Česká Třebová – Litomyšl 7:6
18:30, po prodl.
Branky a nahrávky: 11. Filip (Schejbal, Rozlílek), 32. Fúzik (Blažej), 44. Semorád, 47. Veverka (Schejbal, Fúzik), 49. Filip (Fúzik, Semorád), 57. Fúzik (Filip), 63. Augustin (Schejbal, Prachař) – 3. Stoklasa (Ostřanský), 30. Vomočil (Jakubec, Voříšek), 39. Stoklasa, 39. Vomočil (Bažant), 41. Drobný (Stoklasa), 59. Stoklasa (Ostřanský)
Choceň – Chrudim 4:6
18:30, konec
Branky a nahrávky: 8. Hemský, 25. Hemský (Půlpán), 36. Martinec (Šeda), 55. Pilař (Půlpán, Hemský) – 8. Pilař (Koreček), 14. Plch (Kišš), 25. Kišš (Plch), 26. Dobiáš (Štěpánek), 32. Karásek (Koreček), 40. Karásek
Polička – Hlinsko 6:5
19:00, konec
Branky a nahrávky: 5. Augustin (Kunstmüller), 25. Jindra (Beran), 31. Pazourek (Malenovský), 43. Malenovský (Nečas), 49. Zobač (Pazourek, Augustin), 59. Pazourek (Zobač) – 11. Bříza (Cejpek, Beneš), 16. Brožek (Lenoch), 24. Homola, 28. Chvojka (Plachý), 42. Homola (Cejpek)
Lanškroun – Moravská Třebová 5:4
19:00, po prodl.
Branky a nahrávky: 25. Rozbroj (Drlík, Křivohlávek), 36. Švub (Pejcha), 39. Pražák (Kužílek, Řehák), 57. Řehák (Pejcha), 65. Pražák – 30. Marek (Čikl), 31. Janků (Čikl, Vysloužil), 49. Blaháček (Faltus, Berčák), 57. Kudrna (Krč, Cach)
Omega Trans Plzeň – Strašice 11:2
18:30, konec
Branky a nahrávky: 6. Hodaň (Frank), 13. Křen (Hodaň), 14. Balín (Havel, Babka), 17. Hodaň, 23. Havel (Švátora, Babka), 24. Frank (Švátora), 26. Hodaň, 26. Frank (Švátora), 30. Křen (Babka), 34. Skala (Švátora), 38. Balín (Holubec, Křen) – 5. Lorenc (Nový, Stranianek), 12. Nový (Lorenc)
HC Domažlice – Spartak Žebrák 7:5
17:45, konec
Branky a nahrávky: 6. Kazda (Martinec), 22. Martinec (Jelínek), 24. Holomoj (Toupal, Kobes), 28. Toupal, 30. Toupal (Holomoj), 52. Jelínek (Toupal), 60. Kobes – 16. Albl (Venclíček), 22. Arnošt, 23. Albl (Tráva, Venclíček), 27. Albl (Vokurka, Venclíček), 45. Vlasjuk (Vaníček, Tráva)
Příbram B – Pilsen Wolves 2:5
17:30, konec
Branky a nahrávky: 14. Rožec (Pavrovský), 24. Habartová (Bartáková) – 5. Dyk (Jonák), 30. Kurelović, 45. Patejdl (Varga), 58. Jonák (Kurelović), 60. Reisnecker
Čerti Ostrov – Mar.Lázně 10:7
18:15, konec
Branky a nahrávky: 8. Hes (Hovorka), 10. Polák (Ihnát), 11. Polák (Ihnát), 13. Růžička (Holoubek), 26. Růžička (TS), 36. Polák, 39. Hes (Řáda, Hovorka), 46. Polák, 52. Hes (Holoubek), 56. Hovorka – 1. Ondráš, 4. Petrík (Jelen), 6. Lukeš, 19. Petrík (Ondráš, Lukeš), 29. Vojáček, 31. Lukeš (Růžička), 58. Petrík (Růžička, Štrunc)
Plzeň 1929 B – PZ Kladno 14:1
14:00, konec
Branky a nahrávky: 1. Bárek (Úbl, Fousek), 24. Brož (Míčka), 24. Martinů (Fousek, Lučan), 25. Brož (Dyk), 25. Lučan (Hodaň), 27. Martinů, 29. Hodaň (Dyk, Míčka), 32. Míčka (Křepel, Trachta), 37. Úbl (Brož), 41. Míčka (Hodaň, Dyk), 42. Trachta, 49. Úbl (Křepel, Bárek), 56. Trachta (Martinů, Brož), 59. Trachta (Martinů) – 40. Hanáček
Zlín – Vsetín 5:2
14:45, konec
Branky a nahrávky: 15. Mikel (Paták, Plšek), 25. Mikel (Paták, Kos), 26. Vaculík (Mořkovský, Uřičář), 26. Málek (Vaculík, Schmied), 52. Kos (Nesrsta) – 50. Zezulka (Drozd, Frolo), 53. Kovács (Matějová, Kočí)
Plzeň 1929 B – Třemošná 10:3
12:00, konec
Branky a nahrávky: 5. Totzauer (Vlna), 12. Morkes (Totzauer), 22. Kořínek (Totzauer), 31. Cais (Radvanovský), 36. Markov, 51. Míča (Kořínek, Monath), 55. Páník (Morkes, Vlna), 56. Páník (Horálek), 58. Kořínek (Míča), 60. Morkes – 25. Krišta, 26. Preisinger (TS), 59. Zach (Korelus)
Uh. Hradiště – Uh.Ostroh 10:13
15:00, konec
Branky a nahrávky: 7. Korvas (Tureček), 12. Korvas (Sladký), 26. Korvas (Tureček), 33. Tureček (Vaněk), 37. Tureček, 38. Tureček (Malaska), 39. Sladký (Korvas, Malaska), 56. Tureček (Vaněk), 59. Tureček (Sladký), 59. Tureček (Korvas) – 17. Mojžiš (Ludvík), 21. Mojžiš (Nevídal), 21. Zalubil, 28. Zalubil (Skočík), 32. Veselý (Nevídal), 36. Zalubil, 38. Veselý, 38. Šácha (Ivan), 45. Veselý (Zalubil), 46. Mojžiš, 47. Ludvík (Straka), 51. Skočík (Nevídal), 55. Zalubil (Nevídal)