07.09.2019, 10:00 • 1. kolo • Štěpán Slovák

Tipsport: 2.29 7.53 1.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (12:27:01)
TJ Cement Hranice – SKKP Handball Brno 28:21 (12:10)
Nejvíce branek: Magrla 7/1, Mlotek 5, Cáb 5 – Páleš 4, Kučera 3/3, Stein 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 1:2. Diváci: 258.
Je dobojováno! Úvodní zápas sezony byl dlouho vyrovnaný, domácí házenkáři šli poprvé do vedení až v devatenácté minutě prvního poločasu. Před odchodem do kabin byl rozdíl ve skóre dvoubrankový, ovšem po pauze se Hranice trefily šestkrát v řadě a doslova zlomily zápas.

Konec zápasu. (28:21)

60

Poslední útočná akce by měla patřit domácím. Trenér Hranic si v tuto chvíli vyžádal čas na poradu! (28:21)

60

Na začátku poslední minuty se ze sedmimetrového hodu prosazuje Kučera. (28:21)

59

Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jan Mucha). (28:20)

59

Po hostující ztrátě se do samostatného úniku dostal Magrla. Tohle nemohlo dopadnout jinak! (28:20)

58

Do střelecké listiny se zapisuje Fulneček. Už zase je to o sedm branek! (27:20)

57

Brňané šli rychle dopředu, Petrović snižuje. Na nějaký obrat to zatím nevypadá! (26:20)

56

Nechytatelná rána Mlotka. Pšenica nedokázal zareagovat, domácí hráč má obrovskou radost. (26:19)

56

Dlouhá útočná akce domácích házenkářů. Ti už budou muset co nejdříve zakončovat. (25:19)

55

Havlát se prodral mezi obranou soupeře, v pádu zakončoval k levé tyči! (25:19)

54

Většina hostujících útoků teď končí nepřesným zakončením. Kučerka s rozehrávkou nepospíchá. (24:19)

54

Hlípala střílel doprostřed branky, kde byl Kučerka. Při zakončení došlo k faulu, hosté zůstanou u míče. (24:19)

53

Petr Magrla teď chytře přehazoval vyběhnutého brankáře Pšenicu. Rozdíl ve skóre je pětibrankový! (24:19)

53

Nechytatelná levačka Stein. Hostující házenkář míč poslal přesně do šibenice. Bylo to z nějakých devíti metrů! (23:19)

52

Hodně prostoru dostal Mlotek. Stopku mu ale úspěšným zákrokem vystavil Pšenica. (23:18)

51

Na sedmičku šel do branky Fabián. Ten zasahovat nemusel, ovšem Magrla zakončoval pouze do tyče! (23:18)

51

Páleš s Pšenicou se hodně zlobí na rozhodčího. Ten nařídil sedmičku pro Hranice! (23:18)

50

Hra je přerušena. Za pár vteřinek se rozeběhne závěrečná desetiminutovka, domácí si před koncovkou drží poměrně slušný náskok. (23:18)

50

Sedmička pro Brno. Kučera si věděl rady a snížil na rozdíl pěti branek! (23:18)

49

Pšenica míč vyrážel před sebe. K balónu se na šesti metrech dostal Brož, který se nemýlil! (23:17)

49

Tentokráte Hlípala nepřihrával a sám střílel. Bylo to správné řešení, pomohla mu ale teč bránícího hráče! (22:17)

48

Krkolomná akce. Cáb převzal balón na pozici pivota a spíše odhazoval balón. Ten skončil až za zády hostujícího brankáře! (22:16)

47

Hlípala posunul na Páleše, který z bezprostřední blízkosti zakončoval do horní konstrukce branky! Kučerka má obrovskou radost. (21:16)

47

Jeden z hostujících hráčů se s balónem dostal už do zámezí, další ztráta. Rozehrávat budou Hranice. (21:16)

46

Nejlepší možná odpověď. Postaral se o ni po individuální akci Mlotek! (21:16)

46

Hosté to teď skvěle sehráli. Kučerka se nestihl vrátit do branky včas a inkasoval šestnáctý gól! (20:16)

45

Po sérii hostujících gólů je tady druhý zásah domácího týmu v řadě. (20:15)

43

Dva nepřesné útoky na obou stranách palubovky, u míče jsou v tuto chvíli hosté. (19:15)

42

Po dlouhé době se trefují také domácí. Rozdíl ve skóre je už zase čtyřbrankový! (19:15)

41

Před malou chvílí se rozeběhla závěrečná dvacetiminutovka. Hranicím se přestalo dařit na útočné polovině, hosté toho zase trestají! (18:15)

41

Brňané rozhodně nic nezabalili a stále bojují! Čtyřmi přesnými trefami teď snižují rozdíl ve skóre. (18:14)

40

Oddechový čas pro domácí. (18:13)

40

Hosté ještě rozhodně nic nevzdávají. To byl třetí gól v řadě, znovu z rychlého brejku. Rozdíl ve skóre je pětibrankový! (18:13)

39

Bosák dostal skvělou přihrávku a běžel sám na branku. Zakončoval do šibenice! (18:12)

39

Technické zakončení volil také hostující házenkář na levé straně. Osm minut čekali Brňané na vstřelenou branku ve druhém poločase! (18:11)

38

Ani teď se hosté nedokázali prosadit. Dostalík se dostal k míči na šesti metrech, ale v pádu přestřelil branku! (18:10)

37

Oddechový čas pro hosty. (18:10)

37

Druhý poločas má zatím naprosto jasný průběh (6:0). Cáb v tuto chvíli přelstil Pšenicu technickým zakončením! (18:10)

36

Cáb dostal dobrou přihrávku do levého křídla, poté zakončoval o palubovku. Pšenica si na úspěšný zákrok bude muset počkat! (17:10)

36

Střídání v hostující brance, Fabiána nahrazuje Pšenica. (16:10)

35

Další úspěšný zásah od domácího gólmana. Hranice jdou do postupného útoku. (16:10)

35

Po dalším zákroku Kučerky se na druhé straně trefil Magrla. Skóre druhého poločasu je už 4:0! (16:10)

34

Náskok domácího týmu narůstá. Brož se z pivota prosazuje tvrdou ranou do horní části branky! (15:10)

34

Horut to zase zkoušel podstřelem. Dnes se mu příliš nedaří, opět zakončoval vedle branky! (14:10)

33

Hra je přerušena pro úpravu hrací plochy, u míče jsou hosté. (14:10)

33

Domácí šli rychle dopředu. Rozebrali celou obranu soupeře a skórovali z levého křídla! (14:10)

32

Tak to byla individuální paráda, kterou se prezentoval Piwko. Rozdíl ve skóre je tříbrankový! (13:10)

31

Dostalík se hodně zlobí na rozhodčího, ten totiž pískal jeho útočný faul. (12:10)

31

Začal druhý poločas. (12:10)
Druhý poločas začne přibližně v 10:51.
Úvodní třicetiminutovka hry je za námi. Je evidentní, že jde o první zápas sezony pro oba týmy, k vidění je totiž řada nepřesností. Tradičně výborný výkon podává Josef Kučerka, který doslova zavřel domácí branku a za první poločas inkasoval pouhých deset branek.

30

První poločas skončil. (12:10)

30

Tím nejlepším možným způsobem, Brňané totiž také dokázali skórovat. Do konce první půle zbývá zhruba čtyřicet vteřin. (12:10)

29

Hraničtí házenkáři si berou tříbrankový náskok zpět! Jak odpoví soupeře? (12:9)

28

Za pár vteřin se rozeběhnou poslední dvě minuty první půle, je to už jen o dva góly! (11:9)

28

Několik nepřesností na obou stranách palubovky, blíží se závěr prvního poločasu, u míče hosté. (11:8)

27

Hosté se po sedmi minutách dočkali změny ve skóre. V tuto chvíli snižují na rozdíl tří branek! (11:8)

26

Veterán Kučerka čaruje! Václav se ocitl tváří v tvář domácímu gólmanovi, který jej zastavil zákrokem nohou! (11:7)

26

Indrák to vzal zase na sebe a ze zhruba devíti metrů nachytal Fabiána střelou mezi nohy! (11:7)

25

Ve stoprocentní příležitosti se ocitl Hlípala. Ani ten ale na brankáře Kučerku vyzrát nedokázal! (10:7)

24

Oddechový čas pro hosty. (10:7)

24

Michal Indrák na nic nečekal a poslal tvrdou střelu do šibenice. Fabián nedokázal zareagovat! (10:7)

23

Nakonec střílel Janíček. Přes vysokou zeď to měl složité, balón poslal snad metr nad horní tyčku! (9:7)

23

Rozhodčí signalizují pasivitu, Brno bude muset co nejdříve zakončovat. (9:7)

22

Václav prováhal vhodný moment pro zakončení. Poté přišel faul. (9:7)

22

Tak to byla paráda! Cement šel rychle dopředu. Po dobré předávce míče se k zakončení na pravém křídle dostal Magrla, který přehodil Fabiána a skóroval o tyčku! (9:7)

21

Totožná situace na druhé straně hřiště, Fulneček vrací svůj tým do vedení! (8:7)

20

O balón si na brankovišti řekl Páleš, který z nějakých šesti metrů překonal Kučerku! (7:7)

20

Václav fauloval v brankovišti. Domácí celek však vzápětí nedokázal zužitkovat ani druhou sedmičku! (7:6)

19

Důrazná obrana Cementu teď dělá hostujícímu celku obrovské problémy, Horut zase minut branku. (7:6)

19

Hodně nečekané zakončení od Jiřího Havláta! Díky jeho podstřelu jdou domácí házenkáři dnes vůbec poprvé do vedení! (7:6)

18

Přes dva hráče pálil ze středu Horut, ovšem Kučerka míč vyrazil do bezpečí! (6:6)

18

Skvělá obrana Cába na levé straně, hosté už budou muset zakončovat. (6:6)

17

Celé to vzal na sebe Mlotek. Ten z nějakých osmi metrů zakončoval do protipohybu hostujícího brankáře. Začínáme od začátku! (6:6)

16

Stein prolétl brankovištěm a minul branku. Poté se hlasitě dožadoval odpískání nedovoleného zákroku. (5:6)

16

Sedmičku sice Magrla neproměnil, jenže po zákroku Fabiána se balón odrazil zpět k domácímu hráči, který se napodruhé už nemýlil! (5:6)

15

Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Marek Páleš). (4:6)

15

Janíček běžel sám na Kučerku. Nejprve naznačil střelu, poté zakončoval do horní části branky! (4:6)

14

Domácí šli ihned dopředu, Mucha překonal Fabiána a snížil! (4:5)

14

Hosté teď celou akci sehráli do pravého křídla, odkud přišlo úspěšné zakončení o palubovku! (3:5)

13

Těch nepřesností je v úvodu zápasu opravdu hodně. To byla snad už pátá hranická ztráta. (3:4)

13

Kučera vs. Kučerka. První jmenovaný byl úspěšný a poslal svůj tým do těsného vedení! (3:4)

12

Bránění v brankovišti, rozhodčí nařizuje sedmimetrový hod pro Brno! (3:3)

12

Oba brankáři zatím chytají v obrovské pohodě! Fabián předvedl dvě skvělé zákroky během krátké chvíle, skóre se nemění. (3:3)

11

K radosti domácích příznivců se píská prorážení. Hranice střídají, s postupným útokem nikam nespěchají. (3:3)

10

Sám na branku běžel Magrla, který bez větších problémů překonal Fabiána a srovnal! (3:3)

10

Velmi tvrdý souboj na brankovišti, Brož si podle rozhodčího pomáhal nedovoleně. (2:3)

9

U balónu už zase Brňané, Horut si přihrává se Steinem. (2:3)

9

Domácí se marně dožadovali odpískání faulu, hra pokračuje. (2:3)

8

Dobré bloky proti střele Janíčka, hosté zůstanou u balónu i nadále. (2:3)

7

Blesková odpověď na druhé straně palubovky, kde se prosazuje Mucha! (2:3)

7

Před Janíčkem se otevřela obrana soupeře. To nemohlo dopadnout jinak! (1:3)

6

Poprvé se prosazují také domácí. Mlotkovi pomohla teč na bloku, hostující brankář byl bez šance! (1:2)

6

Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Libor Horut). (0:2)

5

V časové tísni zakončoval Horut, ovšem jeho střela byla zblokovaná! (0:2)

4

Další hranická ztráta. Domácí stále čekají na svůj první přesný zásah v utkání. (0:2)

4

Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Adam Stein). (0:2)

3

Páleš proletěl brankovištěm a podruhé se dnes zapsal do střelecké listiny! (0:2)

2

Po nepřesném zakončení Hranic šli Brňané rychle dopředu. Domácí však dokázali zastavit rychlý kontr soupeře. (0:1)

2

Delší útok domácích, hosté jsou zatím v obraně pozorní. (0:1)

1

K odraženému míči se dostal Páleš, který z bezprostřední blízkosti překonal Kučerku! (0:1)

1

Utkání právě začalo. (0:0)
Oba celky se potkaly před dvěma týdny v přípravě. Úspěšnější byl celek z Brna, který zvítězil o dva góly (32:30). Jak zápas nakonec dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Na lavičce Brna došlo před sezonou ke změně. Andreje Titkova nahradil bývalý trenér Litovle a Kopřivnice Ivo Vávra. Ten se v úvodním duelu sezony ovšem nebude moci spolehnout na zkušeného Viktora Hastíka, který zůstává na marodce. Brňané jsou podle kurzů sázkových kanceláří mírným favoritem na vítězství.
Poslední přátelský zápas domácí házenkáři odehráli v týdnu v Zubří, kde prohráli tříbrankovým rozdílem (29:32).
Pěkný den, v sobotu startuje nový ročník nejvyšší házenkářské soutěže a my se podíváme na vůbec první utkání. TJ Cement Hranice v něm narazí na SKKP Handball Brno .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

28:21

TJ Cement Hranice: Kučerka, Štolcar – Jan Šmíd, Piwko, T. Mlotek, Mucha, Menšík, Havlát, T. Cáb, Cabák, Magrla, Brož, Indrák, Fulneček, Pernička.

SKKP Handball Brno: B. Pšenica, Fabián – Hlípala, Vaněk, Václav, Horut, Václav, Koubek, Dostalík, K. Petrović, Burget, Kučera, Páleš, Stein, Janíček, Bosák, O. Číž.

Rozhodčí: Kichner, Vacula