5:2

konec (0:1, 1:1, 4:0)

07.12.2018, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • 30. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.2 8.0 7.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas třicátého kola nejvyšší slovenské soutěže končí. Banská Bystrica si po parádním obratu připisuje všechny tři body za vítězství v domácím prostředí nad Detvou 5:2.

Dvě třetiny tahali domácí za kratší konec, ale v závěrečném dějství jasně dominovali a čtyřmi zásahy v krátkém čase zápas rozhodli. Parádní výkon předvedl Éric Faille, který přispěl k výhře svého týmu brankou a dvěma asistencemi. (19:47:19)

59:10

Domácí hokejisté si závěr zápasu užívají. Ve vlastním oslabení se drží na puku daleko od vlastní branky.

58:09

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., vysoká hůl).

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají odehrát pouze dvě minuty.

57:08

Hosté sice vyhodili z obranného pásma, ale puk zastavil ještě před koncovou lajnou domácí hráč a tak se pískat zakázané uvolnění nebude.

56:30

Hosté se nemohou dostat z vlastní třetiny. Naopak domácím tříbrankové vedení stačí a tak už jim stačí jen držet puk.

55:10

Hraško dokázal puk dostat do středního pásma a tím eliminoval další útočnou snahu domácího týmu.

53:38

Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Domácí celek v závěrečném dějství jasně kontroluje vývoj zápasu. Také GUILLAUME ASSELIN si za svůj dnešní výkon zasloužil branku a nyní se dočkal. Po přihrávce Marshalla se prosadil Asselin tvrdou střelou. Asistence: Benjamin Marshall.

52:58

Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Král – 2 min., sekání).

52:34

Po divokých minutách se nyní hostujícím hráčům daří průběh lehce uklidnit za svou brankou.

51:57

Banská Bystrica nemá dost. I teď jsou domácí hokejisté natlačeni v útočné třetině.

50:51

Banská Bystrica ve třetí třetině jasně přehrává Detvu a podle toho také padají branky. Již třetí zásah v posledních minutách pro domácí tým. Ščurko nepřesně rozehrával z vlastní třetiny a toho využil BENJAMIN MARSHALL, který překonal Petríka. Bez asistence.

50:08

Ďaloga mohl přidat další zásah. Před brankou domácího Williamse ale netrefil puk ideálně a toho využil Williams k zákroku.

49:36

Po dvou slepených brankách jsou hokejisté Detvy pořádně zaskočeni. Nyní musí v závěrečné desetiminutovce usilovat o srovnání.

47:49

ÉRIC FAILLE přidává ke dvěma asistencím také branku a Banská Bystrica tak dokonale otáčí stav dnešního utkání. Asselin našel před brankou Failleho, který střelou z prvního doteku poslal puk do sítě. Asistence: Guillaume Asselin.

46:23

Banská Bystrica srovnává krok ve třetí třetině! Puliš si v souboji počínal nedovoleně, při signalizovaném vyloučení se dostal k puku v útočné třetině ANDREJ ŠŤASNÝ, který prudkou střelou dokázal srovnat krok. Asistence: Éric Faille, Branislav Kubka.

45:11

Sýkora je ve druhé polovině zápasu snad nejaktivnějším hráčem. Tentokrát přihrával Vargovi, který ale z blízkosti Petríka nepřekonal.

5:2

Branky a nahrávky: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall, 54. Asselin (Marshall) – 8. Gašpar, 30. Sládok (Fekiač)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Marshall, Nemčík, Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – Asselin, Faille, Selleck – Sýkora, Šťastný, Varga – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Sojka, Lichanec

HK Detva: Zalivin (Petrík) – Kuklev, Chovan Mar., Hraško, Sládok, Gachulinec, Fekiač F., Surový, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Fekiač V., Ďaloga – Král, Gašpar, Tibenský – Giľák, Valent, Chovan Mat.

Rozhodčí: Orolin, Rencz – Šoltés, Kis-Király

07:09 DTV 0:1 Gašpar
18:41 DTV 2 Fekiač, podrážení
29:59 DTV 0:2 Sládok (Fekiač)
36:29 DTV 2 Žilka, vysoká hůl
37:39 BBY 1:2 Sýkora (Faille, Marshall)